Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

5 kryteriów weryfikacji każdej szkoły językowej

› biznes 2 miesiące temu    11.09.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 13 / 69%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Kursy językowe na start! Nowy rok szkolny już się rozpoczął, tym samym - poszukiwanie zajęć dodatkowych i kursów językowych dla dzieci i młodzieży. Wyszukiwarki internetowe szaleją a najczęściej wybierane opcje to: kursy językowe dla dzieci, kursy językowe dla młodzieży i kursy językowe dla dorosłych. Nic dziwnego, bo kursy językowe w grupach są najbardziej popularną i optymalną finansowo formą nauki języka obcego.

Jeśli interesują Cię kursy językowe i porównujesz dostępne opcje w okolicy, to sprawdź koniecznie kluczowe i sprawdzone kryteria, dzięki którym będziesz mieć pewność, że właściwie wybrałeś szkołę językową. Oto 5 najważniejszych z nich:

Kim są lektorzy prowadzący kursy językowe? Jakie mają kwalifikacje i doświadczenie?

Najważniejszym zasobem każdej szkoły językowej są jej lektorzy. Warto sprawdzić, czy są to osoby z odpowiednimi kwalifikacjami – zarówno w zakresie nauczania języka, jak i również pod względem kwalifikacji pedagogicznych. Przygotowanie merytoryczne i staż pracy lektora, jego osobowość i kreatywność bardzo wpływa na to, jak ostatecznie przebiega lekcja. Dla przykładu - w szkole językowej The Palms na Kabatach pracuje wielu lektorów, którzy są multilingiwistami i znają więcej niż jeden język obcy. Nauczanie języków to ich pasja i sposób na życie!

Czy szkoła zatrudnia metodyków? Czy jest to jedna osoba, czy kilka osób?

Szkoła, która nie zatrudnia metodyka raczej nie zagwarantuje dobrej jakości zajęć. Najlepiej, żeby kwalifikacje metodyczne posiadał właściciel szkoły, a dodatkowe osoby pełniące tą funkcję powinny mieć odpowiedni staż pracy, aby pełnić swoją rolę na najwyższym poziomie zaawansowania.

We wspomnianej szkole The Palms jest zatrudnionych 3 metodyków i każdy z nich ma określoną specjalizację, a Katarzyna Zarosińska, współwłaścicielka szkoły, jest również certyfikowanym metodykiem Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu PASE.

- Podstawową rolą metodyka jest dbałość o jakość zajęć - wyjaśnia Katarzyna Zarosińska, dyrektor szkoły. - Oprócz tego, metodycy tworzą dodatkowe projekty metodyczne, które urozmaicają zajęcia na wszystkich poziomach i które są wdrażane przez innych lektorów w spójny sposób w każdej grupie - dodaje.

Jak wygląda proces zapisu na kursy językowe? Czy szkoła oferuje pomoc w tym zakresie?

Kiedy wybieramy szkołę językową, trzeba koniecznie umówić się na osobiste spotkanie z metodykiem, nawet jeśli wydaje nam się, że testy pisemne czy on-line są wygodną formą. 

Proces doboru do grupy jest szczególnie istotny w przypadku najmłodszych dzieci, które jeszcze nie rozwiązują żadnych testów. Dobre szkoły językowe poświęcają czas na spotkanie ze wszystkimi dziećmi, nawet tymi które jeszcze nie miały kontaktu z językiem obcym.

W szkole językowej The Palms weryfikowana jest także ogólna gotowość dziecka do nauki języka. Oceny dokonuje doświadczony metodyk na podstawie krótkiej, wspólnej zabawy przy wykorzystaniu maskotki lemura Akiki lub gry językowej, tak aby spotkanie z dzieckiem było jak najbardziej pozytywnym doświadczeniem.

Czy kursy językowe w szkole są prowadzone według autorskich metod? Czy szkoła posiada własne programy?

Najbardziej doceniane są firmy, które zbudowały wyróżniający element w swojej ofercie na bazie własnych doświadczeń.

- Nie znałam do tej pory szkoły językowej, która organizuje festiwale teatralne w języku angielskim ze swoimi uczniami - mówi mama jednego z uczniów szkoły The Palms. - Na dodatek występy dzieci miały miejsce w prawdziwym teatrze, na scenie Teatru Lalek Guliwer. Byłam bardzo szczęśliwa oglądając występ mojego dziecka na scenie i wiem, że dla niego, ten występ był również niesamowitym przeżyciem - dodaje.

Teatralizacja jest dla nas bardzo ważną metodą. Dzięki niej nawet najmłodsze dzieci, posiadające ograniczoną jeszcze umiejętność komunikowania się w języku obcym, mogą próbować mówić pełnymi zdaniami. Poza tym jest to część naszego autorskiego programu, którego nie znajdziecie w innych szkołach językowych

dodaje Katarzyna Zarosińska, współwłaścicielka The Palms i autorka programu „Akiki’s Playhouse”.

Faktycznie nie każda szkoła posiada własny program autorski. Niektóre szkoły kopiują rozwiązania z programów dostępnych w formie franczyzy. Jest to dowód na to, że właściciel lub metodyk nie posiada wystarczającej wiedzy i doświadczenia, aby stworzyć coś własnego i niepowtarzalnego. Polecamy zapoznanie się z Akiki’s Playhouse – skuteczną autorską metodą w szkole The Palms.

Czy szkoła posiada przejrzyste cenniki i daje możliwość rezygnacji z kursu?

Jeśli mamy w planie inwestycję w postaci kursu językowego, to warto również zwrócić uwagę, że zbyt niska cena kursu grupowego lub indywidualnego może świadczyć o tym, że do pracy są zatrudniane osoby bez odpowiedniego wykształcenia. Poza tym trzeba spytać jakie elementy kursu są w cenie zawarte, a co wiąże się z dodatkowym kosztem. Niektóre szkoły nie uwzględniają w cenie kursu ceny podręczników, ani dostępu do dziennika elektronicznego, czy aplikacji mobilnej. Zwróć uwagę, że w szkole The Palms są w ofercie kursy językowe „all inclusive”.

Każda szanująca się szkoła oczywiście podpisuje umowy z klientami. Powinny być w niej zawarte daty rozpoczęcia i zakończenia kursu, ilość godzin do zrealizowania w roku szkolnym, czas trwania lekcji i inne szczegóły związane z kursem, w tym również informacje o możliwości rezygnacji.

Wybierz szkołę, która nie stawia warunków wypowiedzenia umowy z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Może się przecież wydarzyć coś niespodziewanego, co zmusi nas do zakończenia nauki wcześniej, z przyczyn niezależnych od nas. Szkoła powinna w tej kwestii przyjmować postawę przejrzystości i zwracać pieniądze za niewykorzystane lekcje.

Powodzenia w wyborze szkoły językowej. Polecamy szkołę The Palms. Tylko tutaj „Nauka języków obcych z przyjemnością!”

Szkoła językowa The Palms zaprasza!

(mat. promocyjny) 

+ 9 głosów: 13 (69%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!