Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-SAMOLOT-od-16-10-do-31-10-2017
Rowerzysci to swiete krowy, drogi rowerowe maja a jezdza po chodnikach.... Na dereniowej to... ~ Lolanie ma co liczyć, widzę z okna. Czasami zdarza się jakiś odważny (w tym roku widziałam może... ~ JagaPrzypominam, że na Ursynowie wygrało PO to rządzi PO. W całej Polsce wygrał PIS to też i tam... ~ Paweł W-waJeżeli kupcy to prywatny podmiot, który sam powinien sobie znaleźć lokalizację, to może... ~ evaMieszkam na dereniowej i widze ze wiekszosc ludzi jezdzi po chodniku.... ~ Mieszkaniecżeby móc się do czegoś odnieść, to należy policzyć rowerzystów na al. KEN inaczej liczenie... ~ ppJa bym policzył rowerzystów w grudniu lub w styczniowy śnieżny poranek. ~ onJak to się rozkręci to w kolejnym rzucie zaczną liczyć niepełnosprawnych na podjazdach dla... ~ sRozbudowie stołówki, przepraszam za pomyłkę. ~ mamamW ramach poprawy sytuacji Dolina jest obecnie na potęgę zabudowywana, gdzie się tylko da. A... ~ JanJa się pytam, dlaczego tylu nauczycieli odeszło w ostatnim roku z 16? Ktoś wie? Niedobra zmiana? ~ lolonastępna POarystokratka za naszą kasę po mordzie widać kto to jest ~ jjNa spotkaniu była mowa o rozbudowie świetlicy i naprawie boiska. Nie o "problemach" lecz... ~ mamamJaką pensję dostała? ~ kkkLudzie, zróbcie bazarek pod domem Karczewskiego z kilkoma toitoiami najlepiej i parkingiem, na... ~ mieszkaniecWyświecone i dobrze wykarmione pasożyty na naszej społecznej krwi....brawo...hahhahaa ~ rasputinek66Domy kultury to komunistyczny wynalazek zamiast budować nowe lepiej wyburzyć stare a kasę... ~ realistaPowodzenia i wytrwałości Pan ie Tomaszu! ~ MEL. z Kabat

8 firm chce budować Centrum Kultury Ursynów

› bieżące 7 miesięcy temu    3.03.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 13 ocen 15 / 93%
A A A
 fot. Urząd dzielnicy

Osiem firm i konsorcjów chce budować dom kultury przy ul. Gandhi. Długo oczekiwany obiekt ma powstać w dwa lata. 

Ursynów - oprócz kończonego właśnie niedużego domu kultury na Kajakowej - nie miał do tej pory własnej samorządowej jednostki kulturalnej. Do końca 2018 roku ma się to zmienić. Dziś w ratuszu otwarto oferty w przetargu, który ogłoszono 6 stycznia. Wpłynęło 8 ofert, w inwestycji chcą wziąć udział m.in. znane firmy budowlane: Erekta, PORR Polska, Polimex-Mostostal, Zab-Bud i trzy konsorcja, w tym dwa zagraniczne:  z udziałem Moto Engil Central Europe oraz hiszpańskiej firmy Construcciones y Promociones Coprosa S.A.

Na budowę urząd dzielnicy chce przeznaczyć 24,3 mln złotych, te pieniądze są w tegorocznym i przyszłorocznym budżecie miasta. Burmistrz Robert Kempa jest zadowolony z liczby ofert. 

- Niewykluczone, że uda nam się zbudować dom kultury dużo taniej niż zakładaliśmy, tak przynajmniej wynika z ofert firm budowlanych. Ale dajmy pracować komisji przetargowej, musi ona przeanalizować szczegóły ofert - mówi szef zarządu dzielnicy.

Najmniej za wybudowanie obiektu chce Zab-Bud z Warszawy - 19,4 mln złotych, najwięcej - 27,7 mln - Polimex-Mostostal. Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić w ciągu kilku tygodni. Jeśli nie będzie odwołań - budowa domu kutltury może rozpocząć się jeszcze wiosną.

Centrum kultury powstanie na pustej działce pomiędzy ratuszem a kościołem św. Tomasza Apostoła, przy ul. Gandhi.

Będzie to trzykondygnacyjny obiekt z parkingiem podziemnym. Jego kubatura to 26,3 tys. metrów sześciennych. Na parterze ma być zlokalizowany holl wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na kondygnacji 2 i 3. W budynku będzie też sala widowiskowa na 350 osób. Na kondygnacji 2 zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych.

Budowa pierwszego na Ursynowie dzielnicowego domu kultury miała się rozpocząć już 2007 roku, ale z powodu kryzysu finansowego miasto wstrzymało inwestycję. W 2010 roku ursynowscy radni zdecydowali, że ważniejsza jest budowa nowej podstawówki przy ul. Lokajskiego. Liczyli, że dom kultury uda się zbudować w ciągu dwóch kolejnych lat. Z planów jednak nic nie wyszło - dom kultury musiał czekać na lepsze czasy. 

+ 14 głosów: 15 (93%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Karola
7 miesięcy temu ocena: 33%  13
Po co nastepny dom kultury? Kazda poddzielnica ma swoj (dk imielin dk stoklosy itp) finansowany zreszta przez mieszkancow bo placa podatek - zreszta przymusowy - w czynszu. W tych domach kultury na ogol nic sie nie dzieje. Wiec po co?
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wojtek
7 miesięcy temu ocena: 100% 12
Wejdź tempa dzido na jakąkolwiek stronę internetową któregoś z tych DK i zobaczysz co się tam dzieje. Boys ani Akcent tam nie grają więc ty i tak pewnie się tam nie zjawisz.
~ ministra
7 miesięcy temu ocena: 60%  11
Prędzej PIS wygra wybory w Warszwie niż PO cokolwiek wybuduję. Spodziewam się unieważnienia przetargu na wniosek CBA w ciągu kilku tygodni.
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mogiła
7 miesięcy temu ocena: 55%  10
Cały ten projekt jest pomyłką, ale przyjezdnym w zarzadzie dzielnicy sie podoba. Kiła.
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
7 miesięcy temu ocena: 55%  9
Sala na 100 osob? To nie pomyłka?
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ renata
7 miesięcy temu ocena: 67% 8
Naucz się czytać ze zrozumieniem "W budynku będzie też sala widowiskowa na 350 osób. Na kondygnacji 2 zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych."
~ Imielinczyk
7 miesięcy temu ocena: 56%  7
Od hałasu z okolicznych budów mieszkańcy tej części Imielina niedługo zwiariują.
odpowiedz oceń komentarz 5 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KRONIK
7 miesięcy temu ocena: 100% 6
Na szczęście budowa zadania V SMB Imielin dobiega już końca. Nie będzie dwóch trwających jednocześnie.
~ Imielinczyk
7 miesięcy temu ocena: 50% 5
Co z tego, że nie będzie dwóch zadań realizowanych jednocześnie? To jeszcze gorzej bo dl okolicznych mieszkańców nie będzie chwili spokoju.
~ trix
7 miesięcy temu ocena: 75% 4
Można się wyprowadzić na wieś, tam nie ma hałasu
~ Imielinczyk
7 miesięcy temu ocena: 100% 3
Do trix. Można. Co nie zmienia faktu, że mieszkanie w mieście nie musi oznaczać życia w hałasie. A ten fundują ludzie ludziom planując jedną budowę za drugą niemal w tym samym miejscu.
~ Polinezyjczyk
7 miesięcy temu 2
Wieś to niestety się na Ursynów sprowadziła :/
~ asia
7 miesięcy temu ocena: 43%  1
A co będzie z Domem Sztuki na Jarach. Jeżeli powstanie prawdziwy dom kultury na Ursynowie to może tą kurną chatkę zastąpić jakimś okazałym budynkiem?
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji