Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
Zerwę z dziecka łach ostatni Mnóstwo trutków przygotuję Choć obiadu dziś nie zeżrę Ale... ~ Mój nickSłabo płacą i nauczycieli będzie coraz mniej więcej w Warszawie ... ~ Avoxja bym chetnie ludzi gnebiacych zwierzeta odstrzelił ~ leonLudzie mają narąbane w łepetynach. Najchętniej zamknęliby się w supersterylnych, strzeżonych... ~ Kot_Aliki pomyslec ze 90% Polakow to wierzacy katolicy. Wiec dla kogo przykazanie Boze "-Nie zabijaj!!! ~ anaBurmistrz Ciołko i jego koleś Kempa swoją koleżankę zatrudnili. Może być że za rok już ona... ~ kartofliskoA ja mam kotka na działce.Codziennie jade 5 km aby go nakarmić.On już czeka na drodze.Zimą... ~ mmmmmmmmm8-12 koszeń w sezonie to jakiś biologiczny nonsens. Komu to służy, chyba tylko firmom... ~ KPWidzę, że problematyczny sąsiad to dość powszechna sprawa! Moja rodzina miała wielokrotnie... ~ Cassie99Dlaczego nie ma mojego komentarza? Czy kogoś obraziłam? ~ ursynowiankaLudziom, takim jak Pani Magda powinno się dziękować i nagradzać za ich poświęcenie i... ~ ursynowiankaKto wie, może zaraz się skrzykną i masa kretyniczna z całej wawy zacznie posuwać po tych... ~ Pełnynocnik_rowerowyNo coż - bydło ze wsi, kupiło mieszkanie i tera są "miastowi" więc dziki kotek jest bee. ~ zal.plTa decyzja obnaża intencje działań w zakresie polityki kulturalnej dzielnicy tego zarządu. Nie... ~ Żyrardówski malarzEch, to zawsze wygląda tak samo... Znajdą się ludzie co się boją kotów, wywalczą ich... ~ KubaWładze SMB Ursynów już nie pierwszy raz wykazują się totalną ignorancją. ~ kocurZupełnie, jak Anioł z Alternatywy 4. ~ KotekPatrząc przez pryzmat rowerzystów - po częsci są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo drogi... ~ bea

A może na wiosnę rzucić palenie? Ursynowskie Centrum Ci w tym pomoże

› zdrowie i uroda 6 miesięcy temu    13.04.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 1 ocen 10 / 100%
A A A
Rzuć palenie!Rzuć palenie! fot. pixabay.com

Rzucanie palenia łatwe nie jest - wie to każdy, kto kiedyś palił papierosy. Wszyscy ci, którzy nie radzą sobie sami, mogą liczyć na fachową pomoc. Przy Centrum Onkologii działa poradnia pomocy palącym. 

Palacze otaczają nas z każdej strony i choć przyszła moda na papierosy elektroniczne, to w dalszym ciągu na ulicach często unosi się charakterystyczny zapach tytoniu. Tylko nielicznym udaje się wyleczyć z nałogu bez dodatkowej pomocy. Jednak ci, którzy chcą przestać palić, mogą ją łatwo odnaleźć.

W poradni nie usłyszymy o tym, że papierosy są złe, niszczą zdrowie czy kosztują majątek. Tutaj chodzi o to, by uświadomić pacjentowi, po co tak naprawdę pali.

- Przede wszystkim warto pomyśleć, w jakich okolicznościach sięgamy po papierosa i starać się wpłynąć na własne odruchy. Jeżeli palimy do porannej kawy, przenieśmy się w miejsce, gdzie papierosów palić nie wolno. Ponadto starajmy się nie wypalać ich do samego końca. To właśnie pod koniec papierosa wdychamy najwięcej substancji smolistych - radzi pielęgniarka Irena Przepiórka z Centrum Onkologii.

Czego możemy się spodziewać po wizycie w poradni?

Najpierw należy się zapisać na wizytę. Można to uczynić telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 –15:00 pod numerem telefonu (22) 643 92 34. Później należy znaleźć w sobie odwagę, by wybrać się do poradni. Na początku wypełniamy ankietę, która określa między innymi stan naszego zdrowia oraz liczbę wypalanych dziennie papierosów. Następnie pielęgniarka mierzy ciśnienie oraz poziom tlenku węgla w naszych płucach. Po tych wstępnych czynnościach kierowani jesteśmy do gabinetu lekarskiego. Tutaj przeprowadzana jest wstępna rozmowa, a lekarz wybiera najlepszą metodę leczenia. W razie konieczności przepisuje środki, które ułatwią nam rzucenie palenia. 

Po pierwszej wizycie - oczywiście jeśli wyrazimy na to zgodę - zadzwoni do nas psycholog. Będzie pytał jak sobie radzimy i czy potrzebujemy pomocy. Kolejne wizyty opierają się na dalszych czynnościach związanych z rzucaniem palenia. W razie konieczności lekarz wypisuje koleją porcję leków. 

Czy to zadziała?

Poradnia ma spore sukcesy. Nałogu, dzięki pomocy specjalistów, pozbywają się setki osób rocznie. 

- Ponad rok starałam się pomóc pewnej starszej pani, która nawet nie była w stanie określić ile papierosów dziennie wypala. Podczas liczenia zgubiła się przy 77 sztuce. Po długiej, mozolnej pracy z pacjentką udało się. Osoba ta nie pali - opowiada dr Dorota Lewandowska z Poradni Pomocy Palącym.

- Innym razem mój pacjent wpada do gabinetu i krzyczy - Pani doktor, las pachnie!. Tak bardzo cieszył się, że udało mu się pozbyć nałogu - dodaje.

Aby rzucić palenie, musimy zastanowić się czy faktycznie tego chcemy i dlaczego lub dla kogo to robimy. I właśnie z tą świadomością trzeba walczyć z nałogiem. Pracownicy poradni dobrze wiedzą o czym mówią - kiedyś sami byli palaczami i są dumni z tego, że udało się im zerwać z nikotyną raz na zawsze...

+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ X
6 miesięcy temu 1
Tylko metoda Allena Carra, reszta bazuje na silnej woli. Nie chodzi bowiem o to by nie wykonywać czynności palenia, ale pozbyć się psychicznych przyczyn chęci-potrzeby.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji