Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ORANGE-od-01-09-do-30-09-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Absurd na Pileckiego. Dzielnica nie chce ułatwić mieszkańcom życia

› bieżące 14 dni temu    8.09.2017
Bartłomiej Dąbal
komentarzy 7 ocen 14 / 86%
A A A
 fot. SK

Od kilku lat mieszkańcy osiedla Olimpia czekają na zmiany w Pileckiego. Potrzebują ich, bo chcą szybciej dojeżdżać do domów. Dzielnica niezmiennie odpowiada: nie ma takiej możliwości.

Przebudowa ul. Pileckiego sprzed dwóch lat odbija się czkawką mieszkańcom pobliskiego osiedla Olimpia na rogu Ciszewskiego. Kiedy drogę poszerzono – wyłączono lewoskręt z parkingu w kierunku Instytutu Hematologii, a także wprowadzono zakaz zawracania przy Gandhi. Kierowcy protestowali, ale ratusz mówił, że pretensje zgłosili za późno.

Teraz mieszkańcy muszą nadkładać setki metrów, pierwszą legalną zawrotką jest dopiero rondo przy Płaskowickiej.

- Postulowałem o wprowadzenie możliwości zawracania przy Gandhi. Wcześniej było to dozwolone, bardzo bezpiecznie. Teraz uparto się na zakaz, chociaż na przykład z naprzeciwka auta mogą legalnie zawracać w kierunku Płaskowickiej – mówi Ryszard Zięciak z PO, prywatnie mieszkaniec Olimpii.

Urząd: Zmian nie będzie

Ratusz jest jednak nieugięty. Rzecznik dzielnicy Barbara Mąkosa-Stępkowska tłumaczy, że w najbliższym czasie na skrzyżowaniu z Gandhi nie dojdzie do zmian. Odsyła nas do odpowiedzi burmistrza Roberta Kempy sprzed pół roku.

- Rozumiemy, że dla niektórych mieszkańców budowa drugiej jezdni spowodowała wydłużenie dojazdu. Przyjęte rozwiązania sterowania ruchem uwzględniają jednak przede wszystkim ponadlokalną funkcję drogi – odpowiada.

Ryszard Zięciak nie rozumie tego tłumaczenia. Mówi, że strzałki do skrętu w lewo i zawracania są standardem na wielu skrzyżowaniach w dzielnicy, także w alei KEN. Przekonuje, że konieczność jazdy aż za Arenę Ursynów to niepotrzebne nadkładanie drogi.

Zwraca także uwagę na drugi problem. Mieszkańcy wyjeżdżając z osiedla, często wjeżdżają w korek przy Pileckiego. Chcąc szybko dostać się do Gandhi, skręcają w prawo w Ciszewskiego. Radny apeluje, by powstała tam zielona strzałka, tym razem do skrętu w prawo.

- Dzielnica także odmawia. A jak za każdym razem mówię: czym różni się ten skręt od skrętu w prawo z Gandhi z al. KEN? Tam też jest duży ruch poprzeczny, ale nikt zielonej strzałki nie likwiduje -  mówi Ryszard Zięciak.

Ma nadzieję, że w najbliższym czasie dzielnica dokona korekt na Pileckiego. - Koszty zmian są niewielkie, a płynność ruchu bardzo ważna – podkreśla.

+ 12 głosów: 14 (86%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MP
14 dni temu ocena: 100%  7
Od osiedla do plaskowickiej plus powrót to dodatkowe 2 km. Większość i tak zawraca na ghandi, ale czasem się policja ustawia na przystanku.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lokaj
14 dni temu ocena: 11%  6
Powinni wybudować im estakadę do skrętu w lewo albo lepiej tunel, ale koniecznie taki z filtrami spalin. Ciekawe czy mieszka tam ktoś z redakcji? czy może ktoś z rady dzielnicy?
odpowiedz oceń komentarz 1 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Akrobata
14 dni temu ocena: 55%  5
Radny Zięciak z PO apeluje na rok przed wyborami do PO a wszyscy z PO są nieugięci ;) Może Ryszard powinien zmienić partię? A może to ustawka bo już się dogadali i Ryszard będzie miał jeden sukces przed wyborami i liczy na głosy Olimpii? A może czas podziękować Ryszardowi za jego brak aktywności w najbliższych wyborach? Komedia Ryszard. Twoja aktywność powala.
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Irma
14 dni temu ocena: 33% 4
Haha, w punkt trafione. Czyżby jakaś ustawka, żeby ożywić zombie?
~ Irma
14 dni temu ocena: 45%  3
Nie wiem co jest bardziej absurdalne, sam problem czy to, że problemem zainteresował się radny Zięciak? Chyba wybory się zbliżają...
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MójNick
14 dni temu ocena: 39%  2
Teraz mieszkańcy muszą nadkładać SETKI metrów... Ja może i trochę rozumiem że dla kogoś to może być życiowa sprawa, ale zasadniczo brzmi to zabawnie.
odpowiedz oceń komentarz 9 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olimpijczyk
14 dni temu ocena: 77% 1
Ale jeżeli setki to odległośc robiona od Roentgena do Płaskowickiej każdego dnia, to robi się mniej wesoło
oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji