Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ThePalmsX2-od-30-08-do-30-09-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Alternatywy 4 wciąż żywe. Spotkanie z Januszem Płońskim

› bieżące 10 dni temu    12.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
Janusz PłońskiJanusz Płoński fot. polskieradio.pl

Dziennikarz, prozaik, dokumentalista, baczny obserwator ludzkiego życia i współtwórca scenariusza do legendarnych "Alternatyw 4". Dziś wieczorem odbędzie się spotkanie z Januszem Płońskim, autorem książki o serialu, kulisach jego powstawania i absurdach realiów PRL-u. 

Janusz Płoński przed laty stworzył wraz ze Stanisławem Bareją i Maciejem Rybińskim serialową ikonę ironicznego, czasem gorzkiego, humoru. "Alternatywy 4" do dziś goszczą na listach ulubionych produkcji odcinkowych Polaków. Płoński zdradza, kim w założeniu byli bohaterowie serialu czy jak wyśmiewać władzę, żeby ta się nie zorientowała. W swojej książce "Alternatywy 4. Przewodnik po serialu i rzeczywistości" nawiązuje też do spraw większych, ogólnoludzkich, moralnych.

- Nasi obywatele wywalczyli sobie wiele rozmaitych praw i z niektórych chętnie korzystają. Na przykład z prawa do głosu, do milczenia, prawa do leżenia, siedzenia i spania do południa. Prawo do prawdy na tej długiej liście zajmuje miejsce szczególne. Stąd pomysł napisania tej książki - mówi Janusz Płoński, autor.

Spotkanie z twórcą i prezentacja jego książki już dzisiaj o godz. 18:00 w Ursynotece - MUZEUM przy ul. Barwnej 8. Gości słowem wstępnym przywita dr hab. Jacek Wasilewski, który współtworzył wraz z Płońskim 13-odcinkową kontynuację "Alternatyw" pt. "Dylematu 5".

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ewka
9 dni temu ocena: 100%  1
O warto przybyć by posłuchać opowieści z tamtych czasów.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji