Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Alternatywy 4 wciąż żywe. Spotkanie z Januszem Płońskim

› bieżące 2 miesiące temu    12.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Janusz PłońskiJanusz Płoński fot. polskieradio.pl

Dziennikarz, prozaik, dokumentalista, baczny obserwator ludzkiego życia i współtwórca scenariusza do legendarnych "Alternatyw 4". Dziś wieczorem odbędzie się spotkanie z Januszem Płońskim, autorem książki o serialu, kulisach jego powstawania i absurdach realiów PRL-u. 

Janusz Płoński przed laty stworzył wraz ze Stanisławem Bareją i Maciejem Rybińskim serialową ikonę ironicznego, czasem gorzkiego, humoru. "Alternatywy 4" do dziś goszczą na listach ulubionych produkcji odcinkowych Polaków. Płoński zdradza, kim w założeniu byli bohaterowie serialu czy jak wyśmiewać władzę, żeby ta się nie zorientowała. W swojej książce "Alternatywy 4. Przewodnik po serialu i rzeczywistości" nawiązuje też do spraw większych, ogólnoludzkich, moralnych.

- Nasi obywatele wywalczyli sobie wiele rozmaitych praw i z niektórych chętnie korzystają. Na przykład z prawa do głosu, do milczenia, prawa do leżenia, siedzenia i spania do południa. Prawo do prawdy na tej długiej liście zajmuje miejsce szczególne. Stąd pomysł napisania tej książki - mówi Janusz Płoński, autor.

Spotkanie z twórcą i prezentacja jego książki już dzisiaj o godz. 18:00 w Ursynotece - MUZEUM przy ul. Barwnej 8. Gości słowem wstępnym przywita dr hab. Jacek Wasilewski, który współtworzył wraz z Płońskim 13-odcinkową kontynuację "Alternatyw" pt. "Dylematu 5".

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ewka
2 miesiące temu ocena: 100%  1
O warto przybyć by posłuchać opowieści z tamtych czasów.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji