Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Rowerzysci to swiete krowy, drogi rowerowe maja a jezdza po chodnikach.... Na dereniowej to... ~ Lolanie ma co liczyć, widzę z okna. Czasami zdarza się jakiś odważny (w tym roku widziałam może... ~ JagaPrzypominam, że na Ursynowie wygrało PO to rządzi PO. W całej Polsce wygrał PIS to też i tam... ~ Paweł W-waJeżeli kupcy to prywatny podmiot, który sam powinien sobie znaleźć lokalizację, to może... ~ evaMieszkam na dereniowej i widze ze wiekszosc ludzi jezdzi po chodniku.... ~ Mieszkaniecżeby móc się do czegoś odnieść, to należy policzyć rowerzystów na al. KEN inaczej liczenie... ~ ppJa bym policzył rowerzystów w grudniu lub w styczniowy śnieżny poranek. ~ onJak to się rozkręci to w kolejnym rzucie zaczną liczyć niepełnosprawnych na podjazdach dla... ~ sRozbudowie stołówki, przepraszam za pomyłkę. ~ mamamW ramach poprawy sytuacji Dolina jest obecnie na potęgę zabudowywana, gdzie się tylko da. A... ~ JanJa się pytam, dlaczego tylu nauczycieli odeszło w ostatnim roku z 16? Ktoś wie? Niedobra zmiana? ~ lolonastępna POarystokratka za naszą kasę po mordzie widać kto to jest ~ jjNa spotkaniu była mowa o rozbudowie świetlicy i naprawie boiska. Nie o "problemach" lecz... ~ mamamJaką pensję dostała? ~ kkkLudzie, zróbcie bazarek pod domem Karczewskiego z kilkoma toitoiami najlepiej i parkingiem, na... ~ mieszkaniecWyświecone i dobrze wykarmione pasożyty na naszej społecznej krwi....brawo...hahhahaa ~ rasputinek66Domy kultury to komunistyczny wynalazek zamiast budować nowe lepiej wyburzyć stare a kasę... ~ realistaPowodzenia i wytrwałości Pan ie Tomaszu! ~ MEL. z Kabat

BAREJA WIECZNIE ŻYWY. Mieli poszerzyć dzieciom przejście. Wciąż będzie wąsko

› bieżące 5 miesięcy temu    8.05.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 16 ocen 30 / 87%
A A A
 fot. nadesłane

Bareja na Ursynowie wiecznie żywy... Remont rampy przy pawilonie handlowym przy Raabego miał ułatwić dzieciom dojście do szkoły. Już wiadomo, że na razie tak się nie stanie. Dzielnica zatwierdziła zły projekt a "Biedronka" nie chce wywiązać się z obietnicy przestawienia słupów, co poszerzyłoby bardzo wąski chodnik.

Zabawa w "kotka i myszkę" w sprawie zbyt wąskiego przejścia przy Raabego trwa już od trzech lat. Najpierw spółdzielnia "Przy Metrze" (właściciel pawilonu) i "Biedronka" (najemca) spierały się o to, kto ma sfinansować przebudowę rampy, przeszkadzającej w poszerzeniu chodnika. Później wszystkich pogodziła dzielnica, która przygotowała projekt przebudowy a "Biedronka" zgodziła się zapłacić za roboty. Teraz inwestycja idzie nie tak, jak miała iść.

Przypomnijmy. Codziennie rano przy Raabego - uliczce prowadzącej do pobliskiej szkoły trwa niemiłosierny chaos. Wąski chodnik przy "Biedronce", przez który przeciskają się uczniowie powoduje, że przejście jest zatarasowane. Dzieci wychodzą na ulicę pełną aut, które... dowożą inne dzieci do szkoły.

Rodzice uczniów z podstawówki nr 340 walczyli o przesunięcie słupów, które wspierają dach nad rampą dla niepełnosprawnych. Tylko taka przeróbka gwarantuje, że chodnik będzie mógł być wystarczająco szeroki. Teraz w najwęższym miejscu chodnik - przez pechowe słupy stojące na środku - ma zaledwie 90 cm szerokości. Wg przepisów powinien mieć ponad 2 metry.

Przed świętami wielkanocnymi "Biedronka" rozpoczęła przebudowę rampy. Ku zdumieniu mieszkańców okazało się, słupy stojące na środku przejścia nie znikną a nowe przejście może mieć maksymalnie 160 cm - czyli nie będzie spełniało norm. Dodatkowo nowy dach dla nowej części rampy to... kolejne słupy, które niczego nie poprawiają.

"Bo projekt był zły..."

Podczas trwających już prac remontowych, okazało się, że "Biedronka" nie ma zamiaru przenosić słupów ze środka chodnika. A to oznacza, że bezpiecznego i spełniającego normy chodnika dla uczniów nie będzie! Przynajmniej na razie.

Przyczyną absurdu jest błędny projekt przebudowy, który nie przewiduje ruszania słupów.  Wykonawca nie zrobi niczego co poza projekt wykracza.

- Chcielibyśmy przypomnieć, że jej realizacja odbędzie się na podstawie projektu przygotowanego i przekazanego nam przez Urząd Dzielnicy - pisze biuro prasowe Jeronimo Martins Polska w odpowiedzi na nasze pytania.

Spółdzielnia "Przy Metrze" - właściciel obiektu milczy, uznając, że skoro dzielnica zapłaciła za projekt a "Biedronka" go realizuje, to nic jej do tego. Krew zalewa za to rodziców uczniów z podstawówki, którzy codziennie muszą się przeciskać przez ciasne przejście. 

- Myślę że nie trzeba nawet tego nazywać - widać co to za "cud architektoniczny". Ale co by nie mówić, należy się nagroda dla spółdzielni mieszkaniowej za unikanie kosztów - komentuje Robert Wojciechowski z Rady Rodziców SP 340.

Dlaczego urząd dzielnicy zatwierdził projekt, który w ogóle nie poprawia stanu obecnego? Jak to się stało, że opracowany na zlecenie urzędu, za ok. 15 tysięcy złotych, plan robót został zatwierdzony przez ursynowskich urzędników? 

- Nie wiem - szczerze przyznaje burmistrz Robert Kempa. Odpowiedzialni za zamówienie projektu są urzędnicy z Wydziału Infrastruktury ursynowskiego ratusza. Burmistrz zapowiada, że nie pozostawi sprawy samej sobie.

Przesunięcie słupów dzielnica weźmie na siebie podczas kompleksowej przebudowy ulicy Raabego, co ma nastąpić w wakacje. Dlaczego tak późno? Taka ingerencja wymaga pozwolenia na budowę, które urząd musi sam sobie wydać. Potrwa to jednak ok. 2 miesięcy. I to kolejny - zdaniem rodziców - absurd. 

Zatem dopiero w nowym roku szkolnym ma się skończyć codzienny horror z dojściem do szkoły przy Lokajskiego i dopiero wtedy chodnik ma mieć zamiast 90 centymetrów - ok. 2,9 metra.

Oczywiście pod warunkiem, że nie pojawią się nowe, nieprzewidziane okoliczności rodem z komedii Barei. Czego w przypadku tej pechowej inwestycji od samego początku nie brakuje.

+ 26 głosów: 30 (87%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jurek81
5 miesięcy temu ocena: 44%  16
Miejsca parkingowe likwidujcie sobie pod Waszymi blokami mieszkańcy Kabat. Prezesi Spółdzielni i tak powinni wylecieć z posady za to, że za nasze pieniądze przebudowują podjazdy. Niech Pan Wojciechowski z Kabat zbuduje sobie szkołę pod swoim blokiem i tam rządzi i decyduje, gdzie i kto może parkować, jeździć, itp. A na Radę Rodziców w szkole płaci coraz mniej osób, bo coraz więcej jest zdania, że RR zamiast zajmować się problemami edukacji np. słabym poziomem w szkole, to zajmuje się biedronką, przystankami i rurami w gimnazjum. I na to mają iść nasze pieniądze?
odpowiedz oceń komentarz 7 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ samowolka budowlana
5 miesięcy temu ocena: 83% 15
akurat rada rodziców w sp 340 działa dobrze i prężnie więc nie wiem po co ta "wycieczka". lepiej nie wiem w imie czego tolerować takiego bubla ak ta kuriozalna przebudowa. na uporzadkowaniu przejscia, przystankach dodatkowych skorzystają wszyscy... mieszkańcy Raabego też A ciąg pieszo - rowerowy zgodnie z przepisami powinien mieć min 2, 5 m szerokości! p.s. Bareja w sumie kręcił.na Ursynowie :)
~ Robert Wojciechowski
5 miesięcy temu ocena: 100% 14
Bardzo proszę o Imie i Nazwisko (moje w nicku). Spółdzielnia właśnie tak zrobiła, że nie zapłaciła za to ani grosza. Przebudowa podobnie jak wcześniejsza budowa podjazdu na koszt Biedronki, co jest w tekście artykułu. Słupy też pewnie przesunie Urząd nie spółdzielnia mimo, że ta obiecała na spotkaniu, że to zrobi. Co do wpłat na RR to jest ich co roku o kilka procent więcej za co wszystkim dziękuję i obiecuję dalej działać na rzecz szkoły w taki sam sposób. RR nie jest od sposobu edukacji i poziom nie jest słaby. Ale wiem kto tak mówi i jest to osoba mocno związana z SM więc bardzo proszę pomóc społeczności szkolnej a nie bawić się w partykularne interesy. Miejsc parkingowych chyba w ubiegłym roku przybyło nie ubyło ale to pewnie taka sama informacja jak chowanie się za nickiem i brak wsparcia dla działań bo przecież lepiej nic nie robić i narzekać.
~ samowolka budowlana
5 miesięcy temu ocena: 100%  13
wszyscy piszą o słupach daszku, ale zobaczcie czym się konczy "poszerzony chodnik". Na końcu przebudowa jej rampy wchodzimy prosto na miejsce parkingowe i chodnik nam sie raptownie zawęża do mniej niż metr bo tam stoi też skup oświetleniowy i znak drogowy! Podobne jaja widziałem tylko w Gruzji i śmiałem się tam do rozpuku. Dzis smieje się przez łzy. Nie wiem czy to powinna zrobić Biedronka, spółdzielnia czy miasto. Ale prawda jest taka że wszytkie strony powiiny współpracować z burmistrzem w celu rozwiązania problemu zamiast robic sie wzajemnie w jajo. To w koncu jest przejscie publiczne. Zwłaszcza ze tą przebudową to jest smowolka budowlana. Nie było tablicy informacyjnej budowy, nie było pozwolenia na budowę a w takim wypadku powinno być! Może trzeba złożyć donos ?
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Słupnik
5 miesięcy temu ocena: 100%  12
Mimo wszystko jest trochę lepiej niż było. Za wąsko jak na drogę do szkoły (rowery, rolki itp), ale jednak lepiej - gdyby nie te słupy!! To naprawdę nasz ursynowski burmiś dał Biedronce plan z tymi słupami pośrodku, żeby tak to przebudowali?!! Niesamowite.
odpowiedz oceń komentarz 19 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kocur
5 miesięcy temu ocena: 86%  11
Wystarczy zlikwidować miejsca parkingowe wzdłuż bloku z drugiej strony, a w to miejsce zrobić szeroki chodnik, i będzie po problemie.
odpowiedz oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Słupnik
5 miesięcy temu ocena: 91% 10
Popieram, zwlaszcza, ze mieszkancy mają garaże. Szeroki chodnik, z drogą rowerową. To jest coś, co dzielnica powinna tu zrobić. Tylko bez słupów pośrodku. Burmistrzu, błagamy, bez słupów!!!
oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!
5 miesięcy temu 9
Proponuję żebyście zlikwidowali parkingi przy swoich blokach, A tak na marginesie: ciekawe kto na tym parkingu stawia samochody jak nie Wy !!!Rodzice i klienci tej właśnie Biedronki!!!
~ hbk
5 miesięcy temu ocena: 64%  8
Sytuacja rzeczywiście jak z Barei. Nie rozumiem tylko ataków na spółdzielnię, która udostępnia swój teren na dojście do szkoły i do ul. Belgradzkiej, które powinno być usytuowane po drugiej stronie ulicy, wzdłuż wysokiego budynku. Ktoś wydał zgodę deweloperowi na postawienie budynku w granicach działki - klasyczna deweloperska pazerność akceptowana przez władze dzielnicy. Ciekawe co by powiedzieli pp. Wojciechowski, Kińczyk oraz komentatorzy, gdyby ktoś kazał im za ich pieniądze zrobić przejście przez ich mieszkanie, bo ktoś wydał bezmyślną zgodę na zabudowę ulicy?
odpowiedz oceń komentarz 14 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytad
5 miesięcy temu ocena: 90%  7
Ja tam trzymam kciuki, żeby w tych słupach jakaś sójka gniazda nie założyła, bo wtedy to już ich nie wytną na amen
odpowiedz oceń komentarz 19 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kazik
5 miesięcy temu ocena: 31%  6
Wielki koncern wypina się na okolicznych mieszkańców a dzielnica musi zrobić to za niego, a trolle z NU które nic przez 4 lata nie zrobiły jadą po burmistrzu bo tylko w internetach mogą mu dowalić cieniasy
odpowiedz oceń komentarz 4 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bórmiszcz
5 miesięcy temu ocena: 75%  5
Zważywszy, że żyjemy 30-40 lat po czasach Bareji, to jego filmy przy tym to jest pikuś. Nieudolność władz Ursynowa, które nie potrafią zlecić projektu. NIe wiem kto za ten projekt odpowiada w Urzędzie, ale najwyraźniej tek ktos albo jest technicznym analfabetą albo zwykłym łapówkarzem. Do tego wypowiedź burmistrza: " - Nie wiem - szczerze przyznaje burmistrz Robert Kempa." Buhahahaha ja niewiem jak to się stało, że taki ktos jest burmistrzem. Kompromitacja. Dołóżmy jeszcze do tego szemrane interesy spółdzielni, która też nie jest w stanie zadbać o swój budynek, tylko robi swoim mieszkańcom śmietnik za nowa rampą. Ciekawe dokąd człnkowie SM będa tolerować takie szmaciarstwo?
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Befsztyk
5 miesięcy temu ocena: 80%  4
No dobra, dosc juz tej ciuciubabki. Na poczatek mozna zmotywowac biedronke. Maja koncesje na alkohol? Jaka jest odleglosc do terenu szkoly? Jak nie dalo rady normalnie, to moze w ten sposob. A z debilami z urzedu to juz przy innej okazji...
odpowiedz oceń komentarz 16 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ illnicky
5 miesięcy temu ocena: 79%  3
Kępa przestań się kompromitować i podaj się wreszcie do dymisji. Z góry dzięki!
odpowiedz oceń komentarz 22 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ załamka
5 miesięcy temu ocena: 78%  2
Biedronka wytworzyła sobie PR-owe alibi, że coś zrobiła. Władze spółdzielni Przy Metrze wypadają w tej sprawie wyjatkowo mędowato, ale trudno było liczyc na coś innego. Natomiast władze naszej dzielnicy Ursynów wychodzą na kompletnie nieogarniętych lamusów. Nie potrafią nawet wykorzystać tego, ze przyciśnięta przez ludzi Biedronka zgodziła się wyłożyć pieniądze na przebudowę. Wystarczyło dać jej porządny projekt, który rozwiązałby sprawę. Ależ beznadzieja.
odpowiedz oceń komentarz 28 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wkurzony
5 miesięcy temu ocena: 74%  1
Oczywiście, że będzie z tego nowy Bareja!. Przecież zawężenie tej drogi sprawę skomplikuje jeszcze bardziej! Już teraz samochody na Raabego ledwie sie mijają. Po zawężeniu nie będzie szans na normalny dojazd na parking pod szkołę. Nie wspomnę juz o karetce pogotowia na sygnale, która może potrzebować dojazdu pod szkolę lub pod budynek mieszkalny przy Raabego, czy o autobusie szkolnym, etc.. Czy na prawdę trzeba czekać aż zdarzy się jakieś nieszczęście? To są jaja w biały dzień i marnowanie publicznych pieniędzy. Jak to jest możliwe, że władze Ursynowa nie mogą sobie poradzić z zwykłym podjazdem dla wózków pod Biedronką!? Jak można było wydawać pieniądze po to aby postawić taka rampę na środku trawnika zamiast dostawić do budynku Biedronki? Teraz nie ma chodnika, a pomiędzy rampą a Biedroną będzie śmietnik i dobry schowek aby wypić flaszkę. DOM WARIATÓW ZA NASZE PIENIĄDZE!
odpowiedz oceń komentarz 20 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji