Antyspam
REKLAMAA1-TrzejMuszkieterowie(11)-od-14-12-2017-do-07-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Kolejna winda dla niepełnosprawnych i starszych osób powstanie przy stacji metra Ursynów. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na projekt i budowę dźwigu. Winda ma powstać do końca roku. 

  ZTM inwestuje w montaż wind na najstarszych stacjach I linii metra. W ostatnich latach windy powstały na stacjach Imielin (dwa południowe wyjścia) i Ursynów (wyjście południowo-zachodnie). Kończy się opóźniona budowa dwóch dźwigów na południowych wyjściach ze stacji metra Stokłosy.

  Z wind prowadzących od poziomu antresoli do poziomu alei KEN ucieszą się niepełnosprawni, seniorzy oraz rodzice z wózkami dziecięcymi. Pokonanie pochylni dla wielu z nich jest dużym wysiłkiem. 

  - Windy powinny być na wszystkich stacjach i na każdym wyjściu - mówi pani Aleksandra, mieszkanka Bacewiczówny w starszym wieku. 

  Niestety - jak twierdzi ZTM - to niemożliwe ze względów konstrukcyjnych ursynowskich stacji metra. Szyby dźwigów mogą powstać tylko tam gdzie jest miejsce, a więc przy pochylniach najczęściej po południowej stronie. Jednym z wyjątków jest stacja Ursynów, na której można postawić windę przy każdym wyjściu.

  W tym roku na tej stacji wybudowana zostanie zatem kolejna - przy południowo-wschodnim wyjściu, czyli w stronę pawilonu przy Pasażu Stokłosy i ul. Wokalnej. Szyb dźwigu powstanie bliżej ulicy Bartóka, a więc tuż przy istniejącej pochylni dla niepełnosprawnych. Prace projektowe według założeń mają potrwać do końca czerwca, a budowlane – do końca listopada 2017 r.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~renata 2 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Nareszcie się coś dzieje na naszym kochanym Ursynowie !

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beata 1 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Brawo ropert kępa! a nie to sprawka ztmu :/ więc nie dostanę 1,5 jak renata za swój komentarz :(

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1168 sekundy
  REKLAMAA2-Auchan(x2)-od13-12do15-12-2017