Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-DniOtwarte-15-11-2017do19-11-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Biblioteczki plenerowe. Zniszczone i puste. Czy to był dobry pomysł?

› bieżące 2 miesiące temu    14.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
4 zdjęćBiblioteka plenerowa w Parku Przy BażantarniBiblioteka plenerowa w Parku Przy Bażantarni fot. KT

Na Ursynowie możemy korzystać z trzech punktów tzw. wolnej wymiany książek. Przynosimy przeczytane lektury i odbieramy pozycje, które dostarczyli inni. Czy pierwotne założenie pokrywa się z rzeczywistością? Chyba nie, bo dzielnicowe biblioteki plenerowe świecą pustkami - jedna jest już zdewastowana.

Dwa punkty wolnej wymiany książek na Ursynowie są efektem realizacji projektów z Budżetu Partycypacyjnego - ten w przejściu podziemnym pod ul. Jastrzębowskiego i drugi - tuż przy siłowni plenerowej przy ul. Kulczyńskiego.

- To jest fatalne miejsce na taki projekt. Ciemno, nieprzyjemnie, brudno, często stoją tu grupki małolatów z piwami, nie dziwię się, że nic z tego nie wyszło - tak punkt pod Jastrzębowskiego ocenia Przemek.

Plenerowa biblioteczka w podziemiu jest zdewastowana i pusta. Na półkach nie ma żadnych książek, nie brakuje za to szpetnych wrzut i tagów. - Kiedyś zostawiłam kilka książek, ale znajomi powiedzieli mi, że to marny trud, bo wandale zniszczą wszystko, co się pojawi. Już nie korzystam - mówi Martyna.

Obok Multikina jest odrobinę lepiej, bo choć nie było aktów wandalizmu, to zainteresowanie książkami jest mizerne. Wszystkie półki puste a mieszkańcy omijają punkt, nie zwracając na niego uwagi. - Mieszkam obok a do niedawna jeszcze nie wiedziałem, że to tu jest. Nie używam, jeśli potrzebuję konkretnej ksiązki, to ją sobie kupuję - stwierdza Krzysztof. 

Jedyną biblioteczką, która cieszy się jakimkolwiek zainteresowaniem, jest ta w Parku Przy Bażantarni. Powstała jako pierwsza - jeszcze w 2014 roku. 

- Z początkiem roku szkolnego syna robimy porządki w książkach, też moich i męża. Przeczytane i już nam niepotrzebne przynoszę tutaj. Zdarza się, że coś wezmę - jakąś biografię albo kryminał - mówi Ada, która regularnie korzysta z punktu w Parku Przy Bażantarni.

Na półkach jednak pusto, nie widać też wielu mieszkańców zainteresowanych inicjatywą. Idea punktów wolnej wymiany książek cieszyła się dużym poparciem mieszkańców - wygrane projekty BP. W praktyce jednak nie jest już tak różowo.

Punkty wolnej wymiany książek. Czy mieszkańcy ich potrzebują? FOTO
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -

Punkt wymiany książek w przejściu podziemnym pod ul. Jastrzębowskiego niszczeje - zdewastowany przez bazgroły, które w niczym nie przypominają graffiti.  

Komentarze (18)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ adalbert
miesiąc temu 18
Mi osobiście bardzo podoba się możliwość takiej wymiany książek - niosę, kiedy chcę, szukam czegoś, kiedy jestem w pobliżu, a zanosiłem tytuły, które kupiłem na przestrzeni ostaniego roku, przeczytałem i nie miałem potrzeby dłuższego "kiszenia" tej książki u siebie na półce. Niestety, bardzo boli fakt o którym piszecie - że te książki lądują później na bazarku. To dużo pokazuje o społeczeństwie - nie dorośliśmy (nie wszyscy naturalnie) do takich rzeczy. Tak jak do innych ciekawych akcji typu "wyprzedaż garażowa". Pieniądz, pieniądz, pieniądz! Smutne.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ moim zdaniem
miesiąc temu 17
Pomysł świetny. Prawda, że nie wszyscy dorośli do takiej formy kulturalnego współżycia grup społecznych, ale to nie powód, żeby z tego znakomitego pomysłu rezygnować. Tak jak np .: zdarza się, że ludzie przechodzą na czerwonym świetle, ale nie rezygnujemy z sygnalizacji świetlnej, tylko edukujemy tych niedouczonych., albo spotyka ich kara.
~ b0b
2 miesiące temu ocena: 100%  16
Szkoda zachodu, to się nie sprawdza, bo zaraz ukradną książki, żeby sprzedać na bazarze za 2zł. To już lepiej zorganizować taką biblioteczkę w jakiejś kawiarni - będzie szansa, że nie ukradną tak szybko.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kronik
2 miesiące temu 15
Świetny pomysł!
~ NIE dla bazaru
miesiąc temu 14
kolejny argument za likwidacją bazaru
~ kok
2 miesiące temu ocena: 100%  13
oczywiście, że dobry pomysł. Zawsze trzeba próbować.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynowianin
2 miesiące temu 12
Wykształciuchy nawet po studiach nie minęła im alergia na drukowane...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Monika
2 miesiące temu ocena: 67%  11
Ursynowskie biblioteki publiczne są świetnie zaopatrzone, więc po co jakieś dziwactwa, gdzie ludzie przynoszą ewentualnie samą makulaturę?
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bbbb
2 miesiące temu ocena: 100%  10
Książki z drzewa przy Bażantarni można potem znaleźć na bazarku po 5- 10 zł. Sam kiedyś po porządkach w piwnicy zaniosłem tam około 20 szt. Głównie branżowe z zakresu geologii, hydrogeologii i geofizyki. Zniknęły po kilku dniach a potem znalazłem je właśnie na bazarku (wiem że moje bo były podpisane na ostatniej stronie). Nie wiem kto by miał to od nich kupić ale..... może. :)))
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Monika
2 miesiące temu ocena: 75% 9
To właśnie dowód na to, ze ludzie do takich bibliotek pozbywają się makulatury.
~ Dziadek
2 miesiące temu ocena: 100%  8
To pokazuje jakim jesteśmy społeczeństwem , smutne .
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tosiek
2 miesiące temu ocena: 57%  7
Pomysł wspaniały. Realizacja fantastyczna. No, ale brak przestrzeni i ławeczek, leżaczków, zacisznych zadrzewionych zakątków w pobliżu. To potrzebne do czytania. Inaczej to jest tylko składzik , w atrakcyjnej formie. Widać , że ekipa ursynowskich ratuszowych zarządców, w temacie kultury wypoczynku, preferuje inny styl. Byle gdzie , byle jak, byle co. Subtelności nie znajdują zrozumienia.
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
2 miesiące temu ocena: 44%  6
A kiedy realizacja pasów rowerowych na Stryjenskich? To tez chyba mieszkańcy głosowali w BP.
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AZX
2 miesiące temu ocena: 100% 5
Oby nigdy!
~ Elo
2 miesiące temu ocena: 60%  4
Wielka szkoda.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ x
2 miesiące temu ocena: 100%  3
to było do przewidzenia...
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rabin
2 miesiące temu ocena: 33%  2
nie chodzi o to, że to głupie pomysły (bo są głupie to wiadomo) chodzi o to, ze budżet obywatelski to farsa obliczona na wybory... w 2014 roku :D teraz to nie ma prawa działać poprawnie, bo od początku było nierealne. teraz zwyczajnie widać to czego goje w euforii nie zauważyły.
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ analityk
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Budżet partycypacyjny w pełnej krasie.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji