Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Budowa Puławskiej-bis coraz bliżej. Umowy podpisane!

› inwestycje drogowe 3 miesiące temu    17.08.2017
Bartłomiej Dąbal
komentarzy 0 ocen 31 / 100%
A A A
 fot. BD

- To niezwykle ważna inwestycja dla południowego Mazowsza - powiedział Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Dzisiaj podpisano umowy na budowę kolejnych odcinków trasy S7, czyli Puławskiej-bis.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Ursynowa. Budowana droga odciąży ulicę Puławską, która jest zakorkowana w godzinach szczytu. Poprawi także ruch tranzytowy z Krakowa do Warszawy. Kierowcy z naszej dzielnicy będą mogli wjechać na trasę od ulicy Poleczki, trasy S2 oraz wsi Zamienie, kilkaset metrów od granicy Warszawy.

Otwarcie za cztery lata

Budowa trasy S7 w Warszawie i okolicach rozpocznie się w 2019 r., a zakończy 1,5 roku później - w marcu 2021 roku. Na ursynowskim odcinku A, liczącym nieco ponad 6 km, będzie miała po trzy pasy ruchu w każdą stronę. Nawierzchnia będzie betonowa, a nie asfaltowa. Planowy koszt tego odcinka to 220 milionów złotych.

Pozostałe odcinki: B - 14,8 km od Lesznowoli do Tarczyna oraz C - 7,9 km od Tarczyna do początku obwodnicy Grójca, powstaną za odpowiednio 388 mln i 203 mln złotych. 

Nową trasę na Ursynowie wybudują firmy Rubau Polska oraz Construcciones Rubau. Oprócz drogi powstanie osiem wiaduktów oraz jedna kładka pieszo-rowerowa. Nie będzie za to wiaduktu na ulicy Spornej, o który zabiegali mieszkańcy.

- Bardzo zależy nam, aby zamknąć tę inwestycję wcześniej niż w 2021 roku. Każdy miesiąc to mniej wypadków i łatwiejszy dojazd do Warszawy - mówił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa po podpisaniu umowy na budowę S7.

Biorąc pod uwagę fakt, że inwestycja ma już kilkunastomiesięczne opóźnienie, może to być trudne. Pierwszy przetarg na budowę jednego z odcinków ogłoszono we wrześniu 2015 r. Potem drogowcy zwlekali z przejściem do kolejnego etapu, który rozpoczął się dopiero rok później. Przesuwano także ostateczne terminy składania ofert. Planowo prace miały zakończyć się w 2019 r., dziś wiemy, że dopiero wtedy się rozpoczną.

Budowana trasa S7 docelowo ma połączyć Gdańsk z Rabką-Zdrój. Obecnie wybudowano ponad 350 km drogi. Finalnie ma mieć 706 km, co uczyni ją najdłuższą drogą szybkiego ruchu w Polsce.

+ 31 głosów: 31 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (22)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kas
3 miesiące temu ocena: 100%  22
To chyba dobrze, że w końcu będzie. Ileż można stać w korkach na Puławskiej.
odpowiedz oceń komentarz 36 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ enej
3 miesiące temu ocena: 19%  21
czy to moralne, aby pozwalać budować przez Ursynów autostradę na autostradzie?
odpowiedz oceń komentarz 7 30
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kleszcz2
3 miesiące temu ocena: 88%  20
oby żaden radny z PO mieszkający na przyszłej trasie nie miał konfliktu interesów z działką
odpowiedz oceń komentarz 15 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czekolada
3 miesiące temu ocena: 73%  19
jak słodko, że buduje się tylko wokół Ursynowa, a na Ursynowie tyle ulic czeka na remont przez urząd
odpowiedz oceń komentarz 11 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szalom
3 miesiące temu ocena: 45%  18
a co Ursynów będzie z tego miał?
odpowiedz oceń komentarz 9 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ badziewiak
3 miesiące temu ocena: 93%  17
jeśli do budowy nie przyłoży ręki burmistrz Robert Kempa, to jest szansa, że powstanie
odpowiedz oceń komentarz 26 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Walon
3 miesiące temu ocena: 89%  16
totalna żenada, że na Ursynowie realizowane są tylko inwestycje centralne, a lokalne są wstrzymywane przez burmistrza z PO
odpowiedz oceń komentarz 17 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Carrey
3 miesiące temu ocena: 34%  15
czekamy jeszcze na zwężenie niebezpiecznej dziś Stryjeńskich, Jastrzębowskiego i Bartóka... czemu burmistrz Robert Kempa nie weźmie dobrego przykładu i nie przyczyni się do bezpieczeństwa tych ulic?
odpowiedz oceń komentarz 51 97
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bdominiak
3 miesiące temu ocena: 62% 14
No to trochę poczekacie :-)
oceń komentarz 85 52
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursyniak
3 miesiące temu ocena: 56% 13
Co ty p...szysz ? Zamuruj najlepiej te ulice
oceń komentarz 65 51
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ norbert bruździński
3 miesiące temu ocena: 57% 12
ciapciak.tv łazi po forach i jątrzy i jątrzy. A tu zonk. Już wam mieszkańcy Stryjenskich pokazali co se możesz ciapciaku zwężać. Ale zawsze możemy policzyć się jeszcze raz.
oceń komentarz 64 48
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antrykot z ancymonem
2 miesiące temu ocena: 43% 11
Tylko jest jeden problem norbuś, członkowie i sympatycy projektu słoik nie są najlepiej wykształceni, bo to w przeważającej większości ludzie bez szkoły i bez wyobraźni, wiec moze byc ciężko z tym liczeniem... tak na marginesie - jak tam sprawa w prokuraturze o to wyłudzenie danych?
oceń komentarz 46 60
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ norbuś
2 miesiące temu ocena: 75% 10
Jeśli każdy kto byl na spotkaniu przeciwny zwężeniu Stryjenskich jest sympatykiem PU to chyba macie pedalarze problem. Jakieś 300 osób a was może z dziesięciu. Szkoda, że tam nie byłeś taki wykształcony. Nie wiem jakie wykształcenie ma Orzeł, zwisa mi to, ale wolę kogoś kto szanuje dzielnice taką jaką zastał, niż przyjezdnych wieśniaków jak wy, którzy się tu zjeżdżają i przerabiają Ursynów na swoją wieś. Nie podobają się dwupasmowej ulice? To trzeba było kupić chałupę w Józefosławiu. Nie podoba się grodzone osiedle? To się kupuje nie ogrodzone. Nie pasuje lotnisko blisko? To wyjazd na gocław. "Jak nie toleruje laktozy, to nie piję mleka a nie biegam po mieście wrzeszcząc j...ć krowy" - że tak sobie Andrzeja zacytuję.
oceń komentarz 60 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciołek orła
2 miesiące temu ocena: 25% 9
Co ty ćpiesz norbuś, na spotkaniu z projektem lublin było raptem z maks 30 osób z czego większość to podstarzali pisowcy i gwiazdy reżimowej telewizji tacy jak ziemiec czy inny babiarz to raz. Dwa nie obrażaj ludzi. Trzy, ty serio masz jakieś kompleksy na punkcie miejsca swojego pochodzenia, ale to chyba charakterystyczna cecha wszystkich członków projektu białystok :D
oceń komentarz 20 61
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ norbuś
2 miesiące temu ocena: 76% 8
To akurat cecha większości miłośników OU. Ponabijaja się publicznie ze studentki dorabiającej w empiku, że noblistki nie zna. Wycierają się tytułami inżyniera a potrafią tylko do 30 liczyć. Wszędzie widzą tylko orła i pisowcow. Zmień leki, na początku będzie ci ciężko, ale później już tylko łatwiej.
oceń komentarz 57 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antrykot z ancymonem
2 miesiące temu ocena: 24% 7
Oj norbuś twoje komentarze są tak żałosne, że aż chce się Ciebie przytulić.
oceń komentarz 17 54
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nickt
3 miesiące temu ocena: 70%  6
zanim wybudują to rozkradną
odpowiedz oceń komentarz 14 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zielony
3 miesiące temu ocena: 29%  5
mniejszy ruch samochodowy na Ursynowie może tylko pomóc odetchnąć trutym mieszkańcom Ursynowa
odpowiedz oceń komentarz 16 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ryś
3 miesiące temu ocena: 76% 4
FILTRY NA WYRZUTNIE SPALIN Z TUNELU POW .
oceń komentarz 13 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Halina
3 miesiące temu ocena: 32%  3
czyli co, jednak bus-pas na Puławskiej? samochodziarze chyba utracili właśnie argumenty
odpowiedz oceń komentarz 18 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
3 miesiące temu ocena: 38%  2
a PO-PU-liści mówią, że ruch na Ursynowie wzrośnie... panowie, czas podać się do dymisji za te kłamstwa
odpowiedz oceń komentarz 20 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz Nowakowski
3 miesiące temu ocena: 36%  1
Ciekaw jestem ile łapówek za to wzięli koledzy naszego burmiszcza z PO
odpowiedz oceń komentarz 21 37
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji