Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1-AUCHAN-23-03-do-25-06
B-1-POP-RADIO
Przy NOKu zrobiono wielką kopertę na środku chodnika, gdzie dotychczas samochody nie miały... ~ kocurBudowa POW, budowa szpitala, przedłużenie Belgradzkiej. Rozumiem, że pan Bob Budowniczy chce... ~ mieszkaniecŻal tych ludzi, ale, przepraszam, tylko DEBIL kupuje dziurę w ziemi za cenę mieszkania. Czemuś... ~ deejay444Ursynowscy urzędnicy to nieodrodne dzieci niesławnej pamięci inż. Galasa - ma być tak, jak... ~ Wujek WładekNo i znowu haloursynów napuszcza jednych mieszkańców na drugich. szkoda że nie zauważacie tego... ~ UrsynowianinAle badziew. ~ Tereska Dom Kultury to dobry pomysł, pozostaje mieć nadzieję, jego budowa nie będzie tak upiornie... ~ ImielinczykA mnie podoba się bryła DOK-u - przez prostotę i fajny układ okien.Wystarczy, że... ~ hbkPrzy Strzeleckiego 1, koperta dla niepełnosprawnych, a uporczywie blokuje ją nieupoważniony... ~ MonikaCzy otwarcie DOK nastąpi w ostatnim dniu przed ciszą wyborczą? ~ Kazik z ImielinaAha. Jak zobaczymy to uwierzymy. ~ wynorcyNa zdjeciach nie widze Naczelnika od kultury D.Sitterle. Odsuniety czy przesuniety na Kajakowa? ~ XyzI dodam, że te miejsca są mega szerokie......czyli nie tracimy jednego miejsca tylko prawie... ~ BognaAlbo na Gutta gdzie nie ma miejsc do parkowania dla mieszkańców, a niebieska koperta świeci... ~ odzawszeTak powstało to przy Meander - odkąd są te miejsca to są puste bo takie są wymogi....a gdzie... ~ Bognaco z tego że koperty niebieskie sa malowane jak na przyjazd straży miejskiej czeka się ponad 2-3... ~ Kwiatekproponuje zrobić niebieskie koperty przy budynku al.KEN 88 przy samej al.KEN ~ SłoneczkoSkoro mowa o Stryjeńskich, uprzejma prośba o szybkie postawienie dużego żółtego fotoradaru na... ~ test

Chodniki zamiast przedeptów. Społecznicy zrobili listę, burmistrz nie ma pieniędzy

› bieżące 18 dni temu    5.05.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 17 ocen 25 / 24%
A A A
 fot. KT

Aż 71 miejsc wymagających albo wybudowania chodników, albo posiania trawy poprawiającej estetykę, wskazali urzędowi dzielnicy społecznicy z "Otwartego Ursynowa". Burmistrz listę przyjął, ale na spełnienie postulatów nie ma pieniędzy. 

Przez kilka miesięcy działacze lokalnego stowarzyszenia "Otwarty Ursynów" zbierali od mieszkańców informacje o tzw. przedeptach, czyli dróżkach, którymi piesi skracają sobie drogę. A chodzenie skrótami na Ursynowie to norma - chodniki nie zawsze są tam, gdzie być powinny.

- Gdy robi to kilka osób, nie ma sprawy. Gdy codziennie trawnikowym skrótem chodzą dziesiątki lub setki osób, to z dużym prawdopodobieństwem oznaka, że planiści źle zaprojektowali chodniki - mówi Jan Ławrynowicz z OU.

Dużym nakładem sił społecznicy stworzyli listę 71 takich miejsc. W internecie zamieścili interaktywną mapę wraz ze zdjęciami i opisem każdego przedeptu.

Akcja "Otwartego Ursynowa" spodobała się działaczom z innych dzielnic, którzy skopiowali pomysł u siebie. Przedepty inweentaryzowali już mieszkańcy Woli a szykują się do tego Bemowo, Targówek i Wilanów.

Burmistrz: dziękuję, ale nie mam pieniędzy

Po stworzeniu mapy radny Paweł Lenarczyk zwrócił się do burmistrza z wnioskiem o ujęcie listy przedeptów w planach dzielnicy.

- Czyli likwidację przedeptów poprzez zastąpienie ich chodnikami, a tam gdzie nie jest to możliwe ze względu na bezpieczeństwo - odtworzenie trawników - pisze Lenarczyk w swojej interpelacji.

Burmistrz nie ma jednak dla mieszkańców dobrych informacji. Prawdopodobnie w tym roku lista przedeptów nie przyda się urzędnikom.

- Plan remontów dróg na 2017 rok został już przyjęty i opublikowany, wobec czego dodatkowe prace mogą być wykonywane tylko w wypadku uzyskania oszczędności przy realizacji zaplanowanych pozycji - odpowiada Robert Kempa. Dalej szef zarządu Ursynowa tłumaczy, że tego rodzaju inwestycje wymagaą analizy kosztów i sprawdzenia statusu własności gruntów.

Burmistrz kurtuazyjnie podziękował społecznikom za inicjatywę i zadeklarował, że skorzysta z listy przedeptów w przyszłym roku. W 2017 r. będzie to możliwe tylko wtedy, gdy będa oszczędności w budżecie.

ZOBACZ LISTĘ PRZEDEPTÓW NA URSYNOWIE - (źródło: Otwarty Ursynów)

+ 6 głosów: 25 (24%) 19 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Łukasz
17 dni temu ocena: 67%  17
Na 100 metrów dwupasmówki- przedłużenia Belgradzkiej do nikąd za 3 mln to ma pieniądze, ale chodniki - inwestycje po kilkadziesiąt tysięcy złotych już nie. Co za burmistrz...
odpowiedz oceń komentarz 12 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ makrą
15 dni temu ocena: 54% 16
Ostatnio platforma i jej przystawka (projekt ursynów) atakowały jedną radną za zgłoszenie pomysłu budowy pomnika Niemcewicza za mln złotych. Trochę himalaje hipokryzji, biorąc pod uwagę, że pan burmistrz Kempa przy wsparciu swoich koalicjantów sam buduje za 3 miliony złotych pomnik niekompetencji, niegospodarności i podległości developerce, czyli ślepe przedłużenie Belgradzkiej.
~ Anatol200
17 dni temu ocena: 61%  15
Pan Lenarczyk jeszcze ujdzie, ale patrzeć na zakłamaną twarz Skubiszewskiego w roli społecznika to aż przykro
odpowiedz oceń komentarz 14 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwerty
17 dni temu ocena: 60%  14
Nie ma to jak pluć jadem na swoje środowisko a potem udawać porządnych społeczników. Panowie z OU, rewolucje zazwyczaj nie trzymają się długo. p.s. patrząc na wasze struktury to tylko się cieszyć, że nowotwór sam się wyciął
odpowiedz oceń komentarz 12 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
17 dni temu ocena: 56%  13
Cała akcja byłaby fajna, gdyby była realna. Wiadomo, że kłamstwa BRK zaprowadzą lokalnych populistów z OU na manowce.
odpowiedz oceń komentarz 9 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zapomnij
17 dni temu ocena: 56%  12
Jak zawsze zwykły populizm w wydaniu Obdartego Ursynowa. Obiecują, nie mając narzędzi żeby spełnić postulat. Kempa raczej nie da im środków.
odpowiedz oceń komentarz 10 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Awafafa
17 dni temu ocena: 56%  11
Całokształt działalności pana Skubłaszewskiego to jedna wielka porażka. Głosując na niego liczyłem na więcej niż kopanie w trawniku jak we własnym ogródku. A co zmienił na Ursynowie? Nic. Nie tego wymaga się od radnego. Od tego są służby oczyszczania miasta.
odpowiedz oceń komentarz 10 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ave
17 dni temu ocena: 59%  10
Obdarty Ursynów to jedna wielka kompromitacja. Od kiedy powstali, zajmują się głupotami zamiast realnymi potrzebami mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arynx
17 dni temu ocena: 56%  9
Nie wiem po co cała ta akcja jak podobne problemy zgłoszono już w ankiecie przeprowadzonej przez Nasz Ursynów. Obdartusy zazdroszczą pomysłu na działanie?
odpowiedz oceń komentarz 9 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Burek
17 dni temu ocena: 59%  8
Czy panu Skubiszewskiemu i Lenarczykowi już się totalnie pomieszało, że występują przeciw zieleni i naturalnym rozwiązaniom na Ursynowie?
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Emilia
17 dni temu ocena: 59%  7
Moim zdaniem cała ta akcja to jeden wielki bubel poliotyczny pod wybory samorządowe. A doprowadzi tylko do zabrukowania Ursynowa za nasze własne pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anastazy
17 dni temu ocena: 59%  6
Jak to dobrze, że taka zgnilizna jak ci pseudodziałacze opuściła już szeregi Naszego Ursynowa. Szkoda patrzeć na zakłamanych ludzi działających pod publiczkę.
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ALDI
18 dni temu ocena: 71%  5
Sezon na "z przydeptu wprost pod rozpędzone auto" uważam za otwarty.
odpowiedz oceń komentarz 15 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -Romuald Stokłosy
18 dni temu ocena: 70%  4
Dlaczego nie ma pieniędzy? bo trzeba było po dwa pasy ruchu zrobić na Belgradzkiej... Dzizas skąd ten typ się wziął? Skoro nie ma pieniędzy to trzeba ruszyć cztery litery ze stołka i je zorganizować, przecież taka odpowiedź to wstyd!!! Nic się nie da w tym kraju zrobić!!!!
odpowiedz oceń komentarz 14 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przemek
18 dni temu ocena: 38%  3
To Kempa nie stworzył specjalnych rezerw jak się dowiedział, że powstaje nowe stowarzyszenie na Ursynowie?
odpowiedz oceń komentarz 6 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Greg
18 dni temu ocena: 60%  2
fajny i praktyczny pomysł, popieram
odpowiedz oceń komentarz 12 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
18 dni temu ocena: 63%  1
Robert "Burmistrz-Nic-Nie-Może" Kempa
odpowiedz oceń komentarz 19 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji