Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ROENTGENA-BUDLEX-od-01-07-do-30-09-2017
Za tego rodzaju pomysły możemy podziękować projektodawcom BP. Projektują miejsca do... ~ BP... a toaleta dla biesiadników będzie także po chmurką ? Tylko się pytam. ~ FRACNiektorym to wszystko przeszkadza, albo czepiaja sie dla samego czepialstwa. Czegos dzielnica nie... ~ StasioJasioW Powsinie i nad Jeziorem Zgorzała trują powietrze i jeszcze tu chcą?! Dym z takich ognisk jest... ~ XCałe szczęście coś mnie tknęło, gdy młodzieniec z PU nagabywał mnie o dane na ulicy. Był... ~ Alina GrzegrzółkaFatalny pomysł. Menelstwo smród i brud będzie ~ UrsynCzy można liczyć Miastusiu na podobną troskę miasta o komunikację publiczną, na przykład... ~ DanielBiada temu, kto sprowadza na Ursynów dodatkowe spaliny. Spółka Kempa&Ciołko&Miastowski wyjedzie... ~ JoannaDenerwuje mnie to, że dzielnica Ursynów promuje w ten sposób samochodziarstwo trujące nas... ~ Barszcz SosnowskiegoOd kiedy Ursynowem rządzą PO-PUliści stan dróg to jakaś porażka ~ JeżdżącyNajgorszy zarząd dzielnicy w historii Ursynowa nie potrafi sobie poradzić z kałużami, będzie... ~ Janusz NowakowskiPanie burmistrzu a co z przebudową Stryjeńskich, Bartoka i Rosoła? Czy to już nieważne? ~ AsterixRządząca koalicja zje Ursynów na kolację ~ StefekMiastowski do dymisji ~ To nie żartWarto przypomnieć, że Onkobieg to inicjatywa która zagościła na Ursynowie jeszcze za... ~ Tak byłoczekac tylko aż burmistrz Kempa wielki miłośnik samochodów ulegnie i zapłaci z naszej kasy za... ~ Ważniak"związana planem remontów" ale na chodnik dla Orła to się znalazły pieniądze, co za... ~ debenekJak sie już zmieni władza i zamkniemy Rosola dla ruchu samochodowego to te parkingi nie będą... ~ na Ursynowie od 40 lat a nie od 10

Chodniki zamiast przedeptów. Społecznicy zrobili listę, burmistrz nie ma pieniędzy

› bieżące 3 miesiące temu    5.05.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 17 ocen 25 / 24%
A A A
 fot. KT

Aż 71 miejsc wymagających albo wybudowania chodników, albo posiania trawy poprawiającej estetykę, wskazali urzędowi dzielnicy społecznicy z "Otwartego Ursynowa". Burmistrz listę przyjął, ale na spełnienie postulatów nie ma pieniędzy. 

Przez kilka miesięcy działacze lokalnego stowarzyszenia "Otwarty Ursynów" zbierali od mieszkańców informacje o tzw. przedeptach, czyli dróżkach, którymi piesi skracają sobie drogę. A chodzenie skrótami na Ursynowie to norma - chodniki nie zawsze są tam, gdzie być powinny.

- Gdy robi to kilka osób, nie ma sprawy. Gdy codziennie trawnikowym skrótem chodzą dziesiątki lub setki osób, to z dużym prawdopodobieństwem oznaka, że planiści źle zaprojektowali chodniki - mówi Jan Ławrynowicz z OU.

Dużym nakładem sił społecznicy stworzyli listę 71 takich miejsc. W internecie zamieścili interaktywną mapę wraz ze zdjęciami i opisem każdego przedeptu.

Akcja "Otwartego Ursynowa" spodobała się działaczom z innych dzielnic, którzy skopiowali pomysł u siebie. Przedepty inweentaryzowali już mieszkańcy Woli a szykują się do tego Bemowo, Targówek i Wilanów.

Burmistrz: dziękuję, ale nie mam pieniędzy

Po stworzeniu mapy radny Paweł Lenarczyk zwrócił się do burmistrza z wnioskiem o ujęcie listy przedeptów w planach dzielnicy.

- Czyli likwidację przedeptów poprzez zastąpienie ich chodnikami, a tam gdzie nie jest to możliwe ze względu na bezpieczeństwo - odtworzenie trawników - pisze Lenarczyk w swojej interpelacji.

Burmistrz nie ma jednak dla mieszkańców dobrych informacji. Prawdopodobnie w tym roku lista przedeptów nie przyda się urzędnikom.

- Plan remontów dróg na 2017 rok został już przyjęty i opublikowany, wobec czego dodatkowe prace mogą być wykonywane tylko w wypadku uzyskania oszczędności przy realizacji zaplanowanych pozycji - odpowiada Robert Kempa. Dalej szef zarządu Ursynowa tłumaczy, że tego rodzaju inwestycje wymagaą analizy kosztów i sprawdzenia statusu własności gruntów.

Burmistrz kurtuazyjnie podziękował społecznikom za inicjatywę i zadeklarował, że skorzysta z listy przedeptów w przyszłym roku. W 2017 r. będzie to możliwe tylko wtedy, gdy będa oszczędności w budżecie.

ZOBACZ LISTĘ PRZEDEPTÓW NA URSYNOWIE - (źródło: Otwarty Ursynów)

+ 6 głosów: 25 (24%) 19 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Łukasz
3 miesiące temu ocena: 67%  17
Na 100 metrów dwupasmówki- przedłużenia Belgradzkiej do nikąd za 3 mln to ma pieniądze, ale chodniki - inwestycje po kilkadziesiąt tysięcy złotych już nie. Co za burmistrz...
odpowiedz oceń komentarz 12 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ makrą
3 miesiące temu ocena: 54% 16
Ostatnio platforma i jej przystawka (projekt ursynów) atakowały jedną radną za zgłoszenie pomysłu budowy pomnika Niemcewicza za mln złotych. Trochę himalaje hipokryzji, biorąc pod uwagę, że pan burmistrz Kempa przy wsparciu swoich koalicjantów sam buduje za 3 miliony złotych pomnik niekompetencji, niegospodarności i podległości developerce, czyli ślepe przedłużenie Belgradzkiej.
~ Anatol200
3 miesiące temu ocena: 61%  15
Pan Lenarczyk jeszcze ujdzie, ale patrzeć na zakłamaną twarz Skubiszewskiego w roli społecznika to aż przykro
odpowiedz oceń komentarz 14 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwerty
3 miesiące temu ocena: 60%  14
Nie ma to jak pluć jadem na swoje środowisko a potem udawać porządnych społeczników. Panowie z OU, rewolucje zazwyczaj nie trzymają się długo. p.s. patrząc na wasze struktury to tylko się cieszyć, że nowotwór sam się wyciął
odpowiedz oceń komentarz 12 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
3 miesiące temu ocena: 56%  13
Cała akcja byłaby fajna, gdyby była realna. Wiadomo, że kłamstwa BRK zaprowadzą lokalnych populistów z OU na manowce.
odpowiedz oceń komentarz 9 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zapomnij
3 miesiące temu ocena: 56%  12
Jak zawsze zwykły populizm w wydaniu Obdartego Ursynowa. Obiecują, nie mając narzędzi żeby spełnić postulat. Kempa raczej nie da im środków.
odpowiedz oceń komentarz 10 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Awafafa
3 miesiące temu ocena: 56%  11
Całokształt działalności pana Skubłaszewskiego to jedna wielka porażka. Głosując na niego liczyłem na więcej niż kopanie w trawniku jak we własnym ogródku. A co zmienił na Ursynowie? Nic. Nie tego wymaga się od radnego. Od tego są służby oczyszczania miasta.
odpowiedz oceń komentarz 10 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ave
3 miesiące temu ocena: 59%  10
Obdarty Ursynów to jedna wielka kompromitacja. Od kiedy powstali, zajmują się głupotami zamiast realnymi potrzebami mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arynx
3 miesiące temu ocena: 56%  9
Nie wiem po co cała ta akcja jak podobne problemy zgłoszono już w ankiecie przeprowadzonej przez Nasz Ursynów. Obdartusy zazdroszczą pomysłu na działanie?
odpowiedz oceń komentarz 9 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Burek
3 miesiące temu ocena: 59%  8
Czy panu Skubiszewskiemu i Lenarczykowi już się totalnie pomieszało, że występują przeciw zieleni i naturalnym rozwiązaniom na Ursynowie?
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Emilia
3 miesiące temu ocena: 59%  7
Moim zdaniem cała ta akcja to jeden wielki bubel poliotyczny pod wybory samorządowe. A doprowadzi tylko do zabrukowania Ursynowa za nasze własne pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anastazy
3 miesiące temu ocena: 59%  6
Jak to dobrze, że taka zgnilizna jak ci pseudodziałacze opuściła już szeregi Naszego Ursynowa. Szkoda patrzeć na zakłamanych ludzi działających pod publiczkę.
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ALDI
3 miesiące temu ocena: 71%  5
Sezon na "z przydeptu wprost pod rozpędzone auto" uważam za otwarty.
odpowiedz oceń komentarz 15 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -Romuald Stokłosy
3 miesiące temu ocena: 70%  4
Dlaczego nie ma pieniędzy? bo trzeba było po dwa pasy ruchu zrobić na Belgradzkiej... Dzizas skąd ten typ się wziął? Skoro nie ma pieniędzy to trzeba ruszyć cztery litery ze stołka i je zorganizować, przecież taka odpowiedź to wstyd!!! Nic się nie da w tym kraju zrobić!!!!
odpowiedz oceń komentarz 14 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przemek
3 miesiące temu ocena: 38%  3
To Kempa nie stworzył specjalnych rezerw jak się dowiedział, że powstaje nowe stowarzyszenie na Ursynowie?
odpowiedz oceń komentarz 6 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Greg
3 miesiące temu ocena: 60%  2
fajny i praktyczny pomysł, popieram
odpowiedz oceń komentarz 12 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
3 miesiące temu ocena: 63%  1
Robert "Burmistrz-Nic-Nie-Może" Kempa
odpowiedz oceń komentarz 19 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji