Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ThePalmsX2-od-30-08-do-30-09-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Cynamonowa: Będzie nowy chodnik przy Tesco i przy poczcie

› bieżące 16 dni temu    6.09.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 8 ocen 8 / 38%
A A A
 fot. SK

Nowy chodnik w kilku miejscach ul. Cynamonowej pojawi się jeszcze we wrześniu. Dzielnica uznała, że lepiej wyremontować najbardziej zniszczone odcinki, niż wziąć się za całość.

Od kilku dni z nowego chodnika cieszą się już mieszkańcy okolic Polinezyjskiej - na wysokości domu z usługami przy Cynamonowej 47 drogowcy wymienili stary popękaty asfalt na nową kostkę. Przy okazji uporządkowano też dojścia do parkujących przy ulicy samochodów. 

Choć dzielnica zapowiadała, że wyremontowane zostaną dwa długie odcinki chodników na Cynamonowej - od Gandhi do Ciszewskiego (wschodnia strona) oraz od Płaskowickiej do Gandhi (zachodnia strona), teraz zmieniła plany.

poniżej: wyremontowany chodnik przy Cynamonowej 47

- Uznaliśmy, że w wielu miejscach asfaltowy chodnik jest w całkiem dobrym stanie. Postanowiliśmy wyremontować więcej krótszych odcinków - tych, które są najbardziej zniszczone - mówi burmistrz Robert Kempa.

Dlatego w najbliższych dniach brukarze wezmą się za dwa chodniki - na wysokości Tesco - od wyjazdu z osiedla do wjazdu na parking przed gimnazjum. Stara asfaltowa nawierzchnia zostanie zerwana, chodnik będzie zwężony do 3 metrów i pojawi się duże płyty chodnikowe. To samo po przeciwnej stronie ulicy - na wysokości poczty od Grzegorzewskiej do przystanku autobusowego. Tam również chodnik zostanie zwężony do 3 metrów.

poniżej: tu dzielnica wyremontuje chodniki

- Na "zaoszczędzonej" powierzchni pojawi się zieleń a w przyszłości posadzimy tam drzewa. Staną w miejscach, które nie kolidują z instalacjami podziemnymi - mówi burmistrz.

Na razie nie zostanie wyremotnowany chodnik wzdłuż parkingu E.Leclerc, choć mieszkańcy uważają, że tam również przydałaby się wymiana na nowe płyty. Stary asfalt jest popękany, zwłaszcza wokół studzienek, co dokumentują zdjęcia poniżej.

+ 3 głosów: 8 (38%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Grażynka
10 dni temu ocena: 100%  8
na litość Boską, dlaczego znowu kostka?
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
11 dni temu ocena: 100%  7
Wolę asfalt niż kostkę, można pojeździć na deskorolce, rolkach i trzyma się całkiem nieźle. Dlaczego rowerzystom funduje się piękne, czerwone, asfaltowe drogi a piesi nie mogą mieć podobnych?
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytad
15 dni temu ocena: 100%  6
A starczy kasy na kubełek farby, żeby odnowić oznakowanie poziome na Cynamonowej? Bo dotychczasowe chyba pastą do zębów malują, bo za chwilę go nie widać
odpowiedz oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
16 dni temu ocena: 61%  5
No to będzie mydło i powidło. Jednak remonty ZDM są lepsze niż pomysły naszego Burmistrza. ZDM robi kompleksowo a my od przypadku do przypadku, kawałkami. Żal
odpowiedz oceń komentarz 11 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karszewski
16 dni temu ocena: 63%  4
Kępa - człowiek prowizorka.
odpowiedz oceń komentarz 12 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ etam
16 dni temu ocena: 56%  3
Co za głupi pomysł remont kawałkami i do tego zwężanie chodników.
odpowiedz oceń komentarz 10 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pomysł
16 dni temu ocena: 80% 2
super pomysł - dzięki temu nie trzeba zamykać całego chodnika
~ szary człowiek
11 dni temu ocena: 25% 1
Dzięki zwężeniu chodników upadnie argument, że drogę rowerową można było puścić chodnikiem, a nie wydzielając pas na jezdni. Niegłupie zabezpieczenie przed ew. propozycją do budżetu partycypacyjnego dot. przywrócenia dwóch pasów na Cynamonowej...