Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Cynamonowa: Będzie nowy chodnik przy Tesco i przy poczcie

› bieżące 2 miesiące temu    6.09.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 9 / 44%
A A A
 fot. SK

Nowy chodnik w kilku miejscach ul. Cynamonowej pojawi się jeszcze we wrześniu. Dzielnica uznała, że lepiej wyremontować najbardziej zniszczone odcinki, niż wziąć się za całość.

Od kilku dni z nowego chodnika cieszą się już mieszkańcy okolic Polinezyjskiej - na wysokości domu z usługami przy Cynamonowej 47 drogowcy wymienili stary popękaty asfalt na nową kostkę. Przy okazji uporządkowano też dojścia do parkujących przy ulicy samochodów. 

Choć dzielnica zapowiadała, że wyremontowane zostaną dwa długie odcinki chodników na Cynamonowej - od Gandhi do Ciszewskiego (wschodnia strona) oraz od Płaskowickiej do Gandhi (zachodnia strona), teraz zmieniła plany.

poniżej: wyremontowany chodnik przy Cynamonowej 47

- Uznaliśmy, że w wielu miejscach asfaltowy chodnik jest w całkiem dobrym stanie. Postanowiliśmy wyremontować więcej krótszych odcinków - tych, które są najbardziej zniszczone - mówi burmistrz Robert Kempa.

Dlatego w najbliższych dniach brukarze wezmą się za dwa chodniki - na wysokości Tesco - od wyjazdu z osiedla do wjazdu na parking przed gimnazjum. Stara asfaltowa nawierzchnia zostanie zerwana, chodnik będzie zwężony do 3 metrów i pojawi się duże płyty chodnikowe. To samo po przeciwnej stronie ulicy - na wysokości poczty od Grzegorzewskiej do przystanku autobusowego. Tam również chodnik zostanie zwężony do 3 metrów.

poniżej: tu dzielnica wyremontuje chodniki

- Na "zaoszczędzonej" powierzchni pojawi się zieleń a w przyszłości posadzimy tam drzewa. Staną w miejscach, które nie kolidują z instalacjami podziemnymi - mówi burmistrz.

Na razie nie zostanie wyremotnowany chodnik wzdłuż parkingu E.Leclerc, choć mieszkańcy uważają, że tam również przydałaby się wymiana na nowe płyty. Stary asfalt jest popękany, zwłaszcza wokół studzienek, co dokumentują zdjęcia poniżej.

+ 4 głosów: 9 (44%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Grażynka
2 miesiące temu ocena: 67%  8
na litość Boską, dlaczego znowu kostka?
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
2 miesiące temu ocena: 75%  7
Wolę asfalt niż kostkę, można pojeździć na deskorolce, rolkach i trzyma się całkiem nieźle. Dlaczego rowerzystom funduje się piękne, czerwone, asfaltowe drogi a piesi nie mogą mieć podobnych?
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytad
2 miesiące temu ocena: 91%  6
A starczy kasy na kubełek farby, żeby odnowić oznakowanie poziome na Cynamonowej? Bo dotychczasowe chyba pastą do zębów malują, bo za chwilę go nie widać
odpowiedz oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
2 miesiące temu ocena: 58%  5
No to będzie mydło i powidło. Jednak remonty ZDM są lepsze niż pomysły naszego Burmistrza. ZDM robi kompleksowo a my od przypadku do przypadku, kawałkami. Żal
odpowiedz oceń komentarz 11 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karszewski
2 miesiące temu ocena: 62%  4
Kępa - człowiek prowizorka.
odpowiedz oceń komentarz 13 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ etam
2 miesiące temu ocena: 53%  3
Co za głupi pomysł remont kawałkami i do tego zwężanie chodników.
odpowiedz oceń komentarz 10 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pomysł
2 miesiące temu ocena: 73% 2
super pomysł - dzięki temu nie trzeba zamykać całego chodnika
~ szary człowiek
2 miesiące temu ocena: 20% 1
Dzięki zwężeniu chodników upadnie argument, że drogę rowerową można było puścić chodnikiem, a nie wydzielając pas na jezdni. Niegłupie zabezpieczenie przed ew. propozycją do budżetu partycypacyjnego dot. przywrócenia dwóch pasów na Cynamonowej...