Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Zerwę z dziecka łach ostatni Mnóstwo trutków przygotuję Choć obiadu dziś nie zeżrę Ale... ~ Mój nickSłabo płacą i nauczycieli będzie coraz mniej więcej w Warszawie ... ~ Avoxja bym chetnie ludzi gnebiacych zwierzeta odstrzelił ~ leonLudzie mają narąbane w łepetynach. Najchętniej zamknęliby się w supersterylnych, strzeżonych... ~ Kot_Aliki pomyslec ze 90% Polakow to wierzacy katolicy. Wiec dla kogo przykazanie Boze "-Nie zabijaj!!! ~ anaBurmistrz Ciołko i jego koleś Kempa swoją koleżankę zatrudnili. Może być że za rok już ona... ~ kartofliskoA ja mam kotka na działce.Codziennie jade 5 km aby go nakarmić.On już czeka na drodze.Zimą... ~ mmmmmmmmm8-12 koszeń w sezonie to jakiś biologiczny nonsens. Komu to służy, chyba tylko firmom... ~ KPWidzę, że problematyczny sąsiad to dość powszechna sprawa! Moja rodzina miała wielokrotnie... ~ Cassie99Dlaczego nie ma mojego komentarza? Czy kogoś obraziłam? ~ ursynowiankaLudziom, takim jak Pani Magda powinno się dziękować i nagradzać za ich poświęcenie i... ~ ursynowiankaKto wie, może zaraz się skrzykną i masa kretyniczna z całej wawy zacznie posuwać po tych... ~ Pełnynocnik_rowerowyNo coż - bydło ze wsi, kupiło mieszkanie i tera są "miastowi" więc dziki kotek jest bee. ~ zal.plTa decyzja obnaża intencje działań w zakresie polityki kulturalnej dzielnicy tego zarządu. Nie... ~ Żyrardówski malarzEch, to zawsze wygląda tak samo... Znajdą się ludzie co się boją kotów, wywalczą ich... ~ KubaWładze SMB Ursynów już nie pierwszy raz wykazują się totalną ignorancją. ~ kocurZupełnie, jak Anioł z Alternatywy 4. ~ KotekPatrząc przez pryzmat rowerzystów - po częsci są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo drogi... ~ bea

Dziś noc spadających gwiazd. Gdzie najlepiej oglądać je na Ursynowie?

› bieżące 2 miesiące temu    12.08.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Centrum Nauki Kopernik

Przed nami Perseidy, czyli deszcz meteorów. Kulminację zjawiska będziemy mogli oglądać, jeśli pozwoli pogoda, już dziś - w nocy z soboty na niedzielę. Gdzie zrobić to na Ursynowie?

Perseidy najlepiej oglądać w Warszawie w miejscach zacienionych, z dala od ulicznych świateł. Zjawisko będzie widoczne już od godz. 22:00, choć najlepsze wrażenia będą po północy - wtedy spadających gwiazd jest najwięcej.

Wspólne oglądanie perseidów organizują sąsiedzi z Zielonego Ursynowa. Proponowane miejsce to nowe pomosty nad Jeziorem Zgorzała, skąd bardzo dobrze powinno być widać meteory. Wokół jest pusto i nie ma wielu źródeł światła, które utrudniają obserwowanie nieba. Dojazd - najlepiej od Puławskiej, Baletową i Kórnicką. Jezioro znajduje się po lewej stronie. Do pomostów mamy kilkusetmetrowy spacer.

Inną miejscówką dobrą na obserwacje będą pagórki i wzniesienia, których w naszej dzielnicy nie brakuje. Można więc się wybrać na psią górkę u zbiegu Gandhi i Rosoła, Kopę Cwila czy Kazurkę. Ta ostatnia może być najlepszym wyborem - gdy patrzeć będziemy w stronę lasu kabackiego (brak świateł). Dobre do obserwowania nieba są też z pewnością okolice skarpy warszawskiej, w kierunku wschodnim.

Jeśli zależy nam na dobrej atmosferze to warto wybrać się do centrum miasta na wydarzenie organizowane przez Centrum Nauki Kopernik.

- Zapraszamy na Noc Spadających Gwiazd w Parku Odkrywców przy Niebie Kopernika. W tym roku po raz pierwszy będziemy także na bulwarach wiślanych - zapowiada Karol Wójcik, organizator wydarzenia. Start o godz. 21:00. Warto dodać, że obserwacje nieba mają być łatwiejsze dzięki temu, że wyłączone zostanie nocne oświetlenie wielu obiektów w okolicy.

Jak oglądać deszcz meteorów?

Żeby zobaczyć spadające gwiazdy nie trzeba jednak żadnych specjalistycznych przyrządów. Zasada jest jedna: im mniej świateł wokół, tym lepsze widoki. Warto zabrać ze sobą koc, położyć się na trawie i wypatrywać spadających gwiazd.

Spadające Perseidy to kosmiczny pył, powstały w wyniku rozpadu komety Swift-Tuttle. Drobiny z komety pędzą w stronę ziemi nawet 60 kilometrów na sekundę i ulegają spaleniu w momencie zetknięcia się z atmosferą. Efekt rozbłysku pozostawia na niebie ślad nawet na długości kilkudziesięciu kilometrów.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!