Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-Bazarek-NaDolku-od-03-08-do-03-09-2017
Za tego rodzaju pomysły możemy podziękować projektodawcom BP. Projektują miejsca do... ~ BP... a toaleta dla biesiadników będzie także po chmurką ? Tylko się pytam. ~ FRACNiektorym to wszystko przeszkadza, albo czepiaja sie dla samego czepialstwa. Czegos dzielnica nie... ~ StasioJasioW Powsinie i nad Jeziorem Zgorzała trują powietrze i jeszcze tu chcą?! Dym z takich ognisk jest... ~ XCałe szczęście coś mnie tknęło, gdy młodzieniec z PU nagabywał mnie o dane na ulicy. Był... ~ Alina GrzegrzółkaFatalny pomysł. Menelstwo smród i brud będzie ~ UrsynCzy można liczyć Miastusiu na podobną troskę miasta o komunikację publiczną, na przykład... ~ DanielBiada temu, kto sprowadza na Ursynów dodatkowe spaliny. Spółka Kempa&Ciołko&Miastowski wyjedzie... ~ JoannaDenerwuje mnie to, że dzielnica Ursynów promuje w ten sposób samochodziarstwo trujące nas... ~ Barszcz SosnowskiegoOd kiedy Ursynowem rządzą PO-PUliści stan dróg to jakaś porażka ~ JeżdżącyNajgorszy zarząd dzielnicy w historii Ursynowa nie potrafi sobie poradzić z kałużami, będzie... ~ Janusz NowakowskiPanie burmistrzu a co z przebudową Stryjeńskich, Bartoka i Rosoła? Czy to już nieważne? ~ AsterixRządząca koalicja zje Ursynów na kolację ~ StefekMiastowski do dymisji ~ To nie żartWarto przypomnieć, że Onkobieg to inicjatywa która zagościła na Ursynowie jeszcze za... ~ Tak byłoczekac tylko aż burmistrz Kempa wielki miłośnik samochodów ulegnie i zapłaci z naszej kasy za... ~ Ważniak"związana planem remontów" ale na chodnik dla Orła to się znalazły pieniądze, co za... ~ debenekJak sie już zmieni władza i zamkniemy Rosola dla ruchu samochodowego to te parkingi nie będą... ~ na Ursynowie od 40 lat a nie od 10

Dziś noc spadających gwiazd. Gdzie najlepiej oglądać je na Ursynowie?

› bieżące 6 dni temu    12.08.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Centrum Nauki Kopernik

Przed nami Perseidy, czyli deszcz meteorów. Kulminację zjawiska będziemy mogli oglądać, jeśli pozwoli pogoda, już dziś - w nocy z soboty na niedzielę. Gdzie zrobić to na Ursynowie?

Perseidy najlepiej oglądać w Warszawie w miejscach zacienionych, z dala od ulicznych świateł. Zjawisko będzie widoczne już od godz. 22:00, choć najlepsze wrażenia będą po północy - wtedy spadających gwiazd jest najwięcej.

Wspólne oglądanie perseidów organizują sąsiedzi z Zielonego Ursynowa. Proponowane miejsce to nowe pomosty nad Jeziorem Zgorzała, skąd bardzo dobrze powinno być widać meteory. Wokół jest pusto i nie ma wielu źródeł światła, które utrudniają obserwowanie nieba. Dojazd - najlepiej od Puławskiej, Baletową i Kórnicką. Jezioro znajduje się po lewej stronie. Do pomostów mamy kilkusetmetrowy spacer.

Inną miejscówką dobrą na obserwacje będą pagórki i wzniesienia, których w naszej dzielnicy nie brakuje. Można więc się wybrać na psią górkę u zbiegu Gandhi i Rosoła, Kopę Cwila czy Kazurkę. Ta ostatnia może być najlepszym wyborem - gdy patrzeć będziemy w stronę lasu kabackiego (brak świateł). Dobre do obserwowania nieba są też z pewnością okolice skarpy warszawskiej, w kierunku wschodnim.

Jeśli zależy nam na dobrej atmosferze to warto wybrać się do centrum miasta na wydarzenie organizowane przez Centrum Nauki Kopernik.

- Zapraszamy na Noc Spadających Gwiazd w Parku Odkrywców przy Niebie Kopernika. W tym roku po raz pierwszy będziemy także na bulwarach wiślanych - zapowiada Karol Wójcik, organizator wydarzenia. Start o godz. 21:00. Warto dodać, że obserwacje nieba mają być łatwiejsze dzięki temu, że wyłączone zostanie nocne oświetlenie wielu obiektów w okolicy.

Jak oglądać deszcz meteorów?

Żeby zobaczyć spadające gwiazdy nie trzeba jednak żadnych specjalistycznych przyrządów. Zasada jest jedna: im mniej świateł wokół, tym lepsze widoki. Warto zabrać ze sobą koc, położyć się na trawie i wypatrywać spadających gwiazd.

Spadające Perseidy to kosmiczny pył, powstały w wyniku rozpadu komety Swift-Tuttle. Drobiny z komety pędzą w stronę ziemi nawet 60 kilometrów na sekundę i ulegają spaleniu w momencie zetknięcia się z atmosferą. Efekt rozbłysku pozostawia na niebie ślad nawet na długości kilkudziesięciu kilometrów.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!