Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-EMPIK-SCHOOLsluzew-od-04-09-do-03-10-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

FELIETON. Bitwa o "dwa dwieście" ruszyła!

› polityka 23 dni temu    30.08.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 30 ocen 17 / 82%
A A A
 fot. SK

Po prawie czterech miesiącach milczenia, szefowa ursynowskiej rady zwołała posiedzenia - i to aż dwa. 19 września radni dokończą przerwane kwietniowe posiedzenie, a tydzień później zbiorą się na kolejnym. Czy to koniec pata w ursynowskim samorządzie? Z pewnością nastąpią przetasowania, ruszy też kampania wyborcza.

W kwietniu przewodnicząca rady zwołała na wniosek Platformy Obywatelskiej sesję nadzwyczajną. Zrobiła to w nocy, zawiadomienia wysyłane były radnym esemesami. W porządku obrad - jeden punkt: powołanie czwartego wiceburmistrza, którym miał zostać Antoni Pomianowski z IMU. Jurczyńska nie chce do tego dopuścić. Wyraża "zaskoczenie" wnioskiem i przerywa posiedzenie po 1,5 minuty. 

Sesji nie ma przez kolejne cztery miesiące, mimo iż statut mówi o ich zwoływaniu co najmniej raz na kwartał. Interweniują radni. Klub PiS (wraz z radnymi Naszego Ursynowa i PO) zgłasza wnioski o sesję nadzwyczajną, na której zwołanie statut daje 7 dni. Przewodnicząca nie reaguje, być może dlatego, że chciano ją wówczas odwołać. Sprawa trafiła do prokuratury.

W lipcu zarząd Ursynowa chce dokonać dużych zmian w budżecie. Miasto przekazało dzielnicy dodatkowe środki. Radni miejscy zauważają, że nie ma opinii dzielnicowych rajców - w ostatniej chwili autoryzowanie poprawek bierze na siebie radna miejska Ewa Janczar z PO, ratując pieniądze. To realne konsekwencje niezwoływania sesji.

Pod koniec lipca do akcji wkracza miasto - żąda wyjaśnień dlaczego nie ma zebrań rady. Przewodnicząca odpisuje, że ma wątpliwości związane z jedną z radnych i jej miejscem zamieszkania. W rozmowie, którą nagrywamy z zaskoczenia, łapiąc Jurczyńską przed windą w ratuszu, brak sesji uzasadnia okresem urlopowym (radnych rzekomo nie ma w stolicy). Twierdzi, że statutu nie złamała, bo sesje zwołuje się raz na kwartał kalendarzowy a nie raz na trzy miesiące.

Teraz przewodnicząca najwyraźniej zmieniła zdanie, bo zwołała na wrzesień aż 2 sesje - a uczyniła to jeszcze w sierpniu. Jeśli za początek statutowych kwartałów liczyć pierwszą sesję tej kadencji, która odbyła się w grudniu 2014 roku, to Jurczyńska wybroni się przed zarzutem łamania prawa.

Nie wybroni się jednak przez kolejnymi zarzutami o blokowanie spraw finansowych dzielnicy. Platforma Obywatelska żadała od niej zwołania sesji na dziś - 30.08, bo w czwartek radni miejscy znów będą głosować nad poprawkami budżetowymi, dotyczącymi oświaty - która Jurczyńskiej-Owczarek tak leżała zawsze na sercu. Nie zrobiła tego, więc radny miejski znów będzie musiał zastosować sztuczkę z wprowadzeniem niezaopiniowanych poprawek do budżetu.

- Uda się, bo PO ma większość, ale fatalne wrażenie pozostaje. Jurczyńska jest przeciwko większym pieniądzom dla oświaty? - słychać w Platformie.

Sesja będzie, a nawet dwie...

We wtorek biuro rady powiadomiło o dokończeniu przerwanej kwietniowej sesji we wtorek 19 września (dokładnie 5 miesięcy później). W porządku obrad: powołanie nowego wiceburmistrza. Tydzień później - 26 września - ma odbyć się normalna sesja.

Pewne jest, że opozycja będzie próbowała odwołać Teresę Jurczyńską-Owczarek, być może nawet wesprze ją w tym koalicja. Radni wszystkich opcji mają już dość zachowania przewodniczącej. Niezwoływanie sesji to jedno - inne zarzuty to: arogancja wobec radnych i mieszkańców, niedopuszczanie do głosu.

Ale plany odsunięcia przewodniczącej mogą się nie udać. To ona - zgodnie ze statutem - decyduje o porządku obrad i nie musi zgadzać się na dodanie wniosku o jej odwołanie. Radni obawiają się sytuacji, w której 19 września jeszcze przed sesją Jurczyńska ogłosi porządek obrad na sesję 26 września, przerwie oba posiedzenia i... do października będzie miała spokój. Pytanie tylko po co? Chęć przetrwania czy większy polityczny plan?

Przewodnicząca bardzo przeżywa wszelkie doniesienia medialne o braku sesji. Szczególnie stwierdzenia, że przez nią Ursynów mógł stracić pieniądze. Jak podkreślają wszyscy politycy, z którymi rozmawialiśmy, doskonale wie, że decydując się na niezwoływanie sesji i konfliktując samorząd, "wykupiła bilet w jedną stronę". Ma zamknięte drzwi we wszystkich ugrupowaniach. Nikt nie chce z nią rozmawiać o ew. współpracy. Nawet PO, która do tej pory ją chroniła. 

Nowe rozdanie w radzie dzielnicy?

Na wielomiesięczny kryzys w ursynowskim samorządzie nałożył się także konflikt w szeregach stowarzyszenia "Nasz Ursynów", które ma czworo radnych. Dwie radne - Goretta Szymańska oraz Katarzyna Niemyjska - od maja dystansują się od działań ugrupowania Piotra Guziała. Są z nim w konflikcie. Również radna Ewa Cygańska ma myśleć o opuszczeniu klubu.

Secesjonistów do współpracy zachęca "Projekt Ursynów", który ma w tej chwili jednego radnego Kamila Orła, a chciałby mieć w radzie klub. Potrzebuje do tego minimum trójki głosów. O współpracę z radnymi intensywnie zabiega również Platforma Obywatelska, której przedstawiciele spotkali się we wtorek wieczorem z trójką Szymańska-Cygańska-Niemyjska.

Pozyskanie radnych znikającego "Naszego Ursynowa", zupełnie zmieniłoby sytuację polityczną na Ursynowie. PO zyskałaby stabilną większość (w tej chwili razem z Jurczyńską i Orłem ma zaledwie jeden głos przewagi w 25-osobowej radzie) i uwolniła się od kaprysów niepewnych koalicjantów. Taka nieformalna szeroka koalicja daje Platformie pozycję rozgrywającego, którą już dawno utraciła.

Sojusz z Niemyjską i Szymańską może polegać na wspieraniu przez nie głosowań ważnych dla zarządu Ursynowa. W zamian, ten spełniałby prośby i postulaty nowego tandemu - np. załatanie przysłowiowej dziury w chodniku czy przekazanie wejściówek dla mieszkańców na dzielnicową imprezę. Radne pochwaliłby się takimi sukcesami na swoim mocno promowanym profilu na Facebooku - "Ursynów - tu mieszkam". Przed wyborami - już jako nowy komitet lokalny - zyskałyby opinię aktywnych i skutecznych, nie mieszających się do lokalnych awantur. Pomysł ciekawy, bo wyborcy mają dość polityki. To byłaby też pierwsza próba wypromowania się na pozytywnym przekazie, godna poparcia choćby dlatego, że hejtu i negatywnych emocji w zawistnym światku politycznym Ursynowa nie brakuje.

Powstanie nowego ugrupowania lokalnego może jednak oznaczać, że w przyszłej radzie nie znajdzie się żadne z tych, które działają na Ursynowie, a władzę przejmą wyłącznie partie - takie jak PO, PiS czy Nowoczesna.

Jak pokazują wyniki wyborcze z poprzednich głosowań, tzw. lokalsi rywalizują o te same głosy. Proroczo zabrzmieć może w tych okolicznościach tekst znanej piosenki "Im więcej Ciebie, tym mniej". Tym grozi kolejny rozłam. Czy to dobrze dla Ursynowa?

Konflikty w ogólnopolskiej polityce i tak sprawią, że najbliższe wybory samorządowe będą bardzo upolitycznione. Ale brak aktywistów w radzie to ogromny problem dla mieszkańców zainteresowanych głównie dziurami w chodnikach, repertuarem lokalnego domu kultury czy groźbą rozbudowy Tesco. Partie umieszczają na listach wyborczych spadochroniarzy i zasłużonych, niekoniecznie związanych z dzielnicą. Jak uczy przykład tej kadencji, najmniej aktywnymi radnymi są właśnie ci z PO i PiS. Rekordziści w liczbie spotkań, interpelacji czy integrowaniu społeczności - tacy jak Paweł Lenarczyk, Goretta Szymańska, Kamil Orzeł wraz z zapleczem czy Piotr Wajszczuk - nie są z partii a lokalnych ugrupowań. Oni tu mieszkają i codziennie - raz lepiej czy gorzej - pracują na rzecz mieszkańców.

A informacje o rozpadzie NU to nie koniec. Słychać jeszcze o jednym komitecie, który ma powstać tuż przed wyborami - złożonym z mieszkańców nie angażujących się do tej pory w lokalną politykę. Jeśli dodamy do tego mający powstać komitet Szymańskiej i Niemyjskiej, walka o mandaty będzie zaciekła. Rywalizować będzie o nie nawet 6 stowarzyszeń. Istna walka na noże. Co z tego wyniknie dla naszej dzielnicy?

Bitwa o "dwa dwieście" - czyli kwotę netto diety dla radnego - już się rozpoczęła...

+ 14 głosów: 17 (82%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (30)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gerard
21 dni temu ocena: 92%  30
Pogonić parchów! to sa jakieś jaja!
odpowiedz oceń komentarz 11 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beka z hejtera
21 dni temu ocena: 38%  29
Antoni, to że dodasz komentarz z telefonu rodziców nie oznacza, że jesteś zwykłym mieszkańcem (*zwykli mieszkańcy nie są tacy napaleni na stołeczki). Twoje hejty pod adresem radnej są bezzasadne, a zwłaszcza posądzanie radnej, że chodzi jej o 2,2K, skoro Tobie chodzi tylko o te 11,300 brutto! W życiu Cię nie wybrali na radnego a burmistrzować byś chciał? Trochę pokory kolego.
odpowiedz oceń komentarz 23 38
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mixmax
20 dni temu ocena: 64% 28
Niezłą masz schize że wszedzie widzisz Antoniego. Może warto z tym udać się do specjalisty? A skoro już tak bronisz swojej koleżanki Goretty to lepiej napisz czym się teraz różni jej zachowanie od tego co zrobiła TJO?
oceń komentarz 30 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Max
18 dni temu ocena: 29% 27
Wszyscy co są zorientowani w lokalnej scenie wiedzą, że Pomianowski to największy hejter i troll. Dobre pytanie, co takiego zrobiła Szymańska, że Pomianowski uruchomił wobec niej tą całą spiralę hejtu? Chodzi o to, że przez nią ten wielki polityk może nie zostać wybrany na wiceburmistrza?
oceń komentarz 10 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
18 dni temu ocena: 16% 26
Max w sedno !!!!!
oceń komentarz 5 26
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mixmax
17 dni temu ocena: 89% 25
Przemek, Goretta, kazdy wie że to wy wylewacie jad, nie pierwszy raz zreszta ktoś pamięta "sranie na wycieraczke"? Moze czas skonczyc i zajac sie czyms pozytecznym? Juz lepiej robcie sobie te szydelkowanie.
oceń komentarz 25 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beka z hejtera
17 dni temu ocena: 12% 24
Antoni, skończ już tę błazenadę. Radna na którą się tak uwzięłeś dlatego tylko, że możliwe że przez nią nie dostaniesz wymarzonego stołeczka i 11K miesięcznie jest znana z tego, że walczy z hejtem i trollingiem, w odróżnieniu od ciebie, bo ty jesteś znany głównie właśnie z hejtowania i trollingu.
oceń komentarz 3 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
17 dni temu ocena: 27% 23
Niezłą masz schize że wszedzie widzisz Gorette i Przemka. Może warto z tym udać się do specjalisty? A skoro już tak bronisz swojego kolegi Pomianowskiego to lepiej napisz czym się teraz zajmuje poza ciągłym działaniem w celu zdobycia jakiegokolwiek stołeczka ?
oceń komentarz 7 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goretta Szymańska
17 dni temu ocena: 67% 22
mixmax czy bardziej Jarek? robię kolejne edycje szydełkowania, mam dziesiątki chętnych:) nie siedzę tylko przed kompem i hejtuję:) Idę do ludzi, poznaję ich, a oni poznają mnie:) Miło spędzamy czas:) To właśnie Ci ludzie, w chwili kiedy usunięto mnie z ursynowskiego forum zawalczyli o mnie:) Bo mnie znają i doceniają to co dla nich robię:) Boli Was to, trudno:) Polecam robienie czegoś dla ludzi, to daje dużą satysfakcję:)
~ obserwator
17 dni temu ocena: 24% 21
To prawda, że Antek znany jest z trollingu i wygląda zresztą jak troll. Może ktoś wykorzysta wreszcie jego oblicze do jakiejś kreskówki? Stanie się wtedy "ważną i znaną" osobistością i odpuści sobie walkę o lokalną władzę.
oceń komentarz 8 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
17 dni temu ocena: 4% 20
Już ktoś to zrobił, ciekawe tylko czy antonii ma z tego jakieś profity ? http://shrek.wikia.com/wiki/Ru...
oceń komentarz 1 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beka z hejtera
16 dni temu ocena: 50% 19
Proszę o niepastwienie się nad niedoszłym radnym/wiceburmistrzem, bo z tej żółci już zaczął po 20 minusów rodzielać każdemu nieprzychylnemu komentarzowi biedaczek.
~ Zwykły mieszkaniec
22 dni temu ocena: 51%  18
Ale się Pani Goretta uparła na tego Pomianowskiego. Ciekawe dlaczego? Może za dużo robi a przecież tylko Pani powinna być zauważana i wychwalana? Jeszcze Pani w koalicje z PO nie weszła a już pokazuje swoje prawdziwe oblicze? Życzę Pani aby problemy emocjonalne nie przesłaniały Pani tego co w życiu naprawdę ważne - szacunek do innych, pokora, zasady fair play, zaufanie... to wszystko o czym Pani zapomniała wykorzystując wszystkich dookoła biegnąc w tym wyścigu o 2,2 tyś/mc.
odpowiedz oceń komentarz 36 34
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beka z hejtera
22 dni temu ocena: 52%  17
Te hejty na temat Naszego Ursynowa, Szymańskiej i tak dalej to pewnie Pomianowski dodaje, widocznie znowu miał obiecany ten stołek wiceburmistrza, już się witał z gąską, ale na ostatnim odcinku został załadowany w bambuko :D
odpowiedz oceń komentarz 40 37
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Orła cień
22 dni temu ocena: 52% 16
Czyli co teraz? Zamiast Pomianowskiego wiceburmistrzem będzie Niemyjski? I łatwiej będzie można dawać zlecenia firmom kolegów? W sumie by mnie to nie zdziwiło, PO żaden konflikt interesów nie przeszkadza.
oceń komentarz 42 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamil
22 dni temu ocena: 56% 15
Antoni, znajdź sobie jakieś zajęcie dzieciaku, zamiast wciąż siedzieć na HU
oceń komentarz 36 28
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beka z hejtera
22 dni temu ocena: 57% 14
Każdy będzie lepszy od Ciebie na tym stanowisku - każdy kto nie jest tak nagrzany i napalony jak Ty żeby się tylko dorwać za wszelką cenę do władzy/koryta. Pamiętaj, chytry traci dwa razy.
oceń komentarz 35 26
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zwykły mieszkaniec
22 dni temu ocena: 52% 13
Ale się Pani Goretta uparła na tego Pomianowskiego. Ciekawe dlaczego? Może za dużo robi a przecież tylko Pani powinna być zauważana i wychwalana? Jeszcze Pani w koalicje z PO nie weszła a już pokazuje swoje prawdziwe oblicze? Życzę Pani aby problemy emocjonalne nie przesłaniały Pani tego co w życiu naprawdę ważne - szacunek do innych, pokora, zasady fair play, zaufanie... to wszystko o czym Pani zapomniała wykorzystując wszystkich dookoła biegnąc w tym wyścigu o 2,2 tyś/mc.
oceń komentarz 36 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beka z hejtera
21 dni temu ocena: 40% 12
Antoni, to że dodasz komentarz z telefonu rodziców nie oznacza, że jesteś zwykłym mieszkańcem (*zwykli mieszkańcy nie są tacy napaleni na stołeczki). Twoje hejty pod adresem radnej są bezzasadne, a zwłaszcza posądzanie radnej, że chodzi jej o 2,2K, skoro Tobie chodzi tylko o te 11,300 brutto! W życiu Cię nie wybrali na radnego a burmistrzować byś chciał? Trochę pokory kolego.
oceń komentarz 21 31
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
22 dni temu ocena: 61%  11
Szymańska jest zabawna. Do robienia akcji typu szydełkowanie czy zwiedzanie elektrociepłowni nie potrzeba być radnym. Można to robić w ramach działalności społecznej, jeśli ktoś lubi. Radni są do czegoś innego, ale do tego muszą musieć poglądy. Czy wolta Szymańskiej oznacza, że popiera ona wycinkę drzew na budowę przedłużenia Belgradzkiej. Czy popiera likwidację pętli autobusowej pod prywatny bazarek zarządzany przez radnego PO? Chyba tak.
odpowiedz oceń komentarz 30 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
22 dni temu ocena: 64% 10
A trzeba być radnym żeby mieć poglądy i mieć zdanie w sprawie bazarku czy pętli autobusowej ?? Czy mieszkańcy ul. Polaka są Radnymi w związku z tym ?? jakieś mętne wypociny
oceń komentarz 18 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert
23 dni temu ocena: 35%  9
Nasz Ursynów sam się zniszczył, bo pozbył się najaktywniejszych osób - Lenarczyka i Skubiszewskiego. Guział już tu się nie udziela, a Machaj, Ciara, Głowacz nie mają potencjału. Powinni się z tym pogodzić i zrozumieć, że bez Lenarczyków i Skubiego sobie nie poradzą. A Pomianowski może się pożegnać z teką burmistrza.
odpowiedz oceń komentarz 18 34
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
23 dni temu ocena: 44%  8
Goretta Szymańska, czy ta radna to robi coś oprócz rozdawania darmowych biletów? Żenująca postać. Może faktycznie będzie pasować do Kempy, Orła, Karczewskiego.
odpowiedz oceń komentarz 24 30
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goretta Szymańska
17 dni temu ocena: 100% 7
Jako jedyna mam odwagę opublikować cokolwiek tutaj pod własnym nazwiskiem:) Pozdrawiam trolli, których wierzcie mi nie jest trudno zidentyfikować:) Co robię dla mieszkańców poza rozdawaniem biletów? Może wymienię: *zbierałam misie w akcji straży pożarnej "I Twój miś może zostać bohaterem" naszą jednostkę odwiedziło ok 100 mieszkańców, zebraliśmy górę pluszaków, dla dzieci poszkodowanych w wypadkach * co roku biorę udział w zbiórkach "Banków żywności", z których korzystają ubodzy mieszkańcy Ursynowa * przed świętami odwiedziliśmy 6 potrzebujących ursynowskich rodzin, przekazując im choinki, paczki dla dzieci * zabrałam 220 mieszkańców Ursynowa na bezpłatną wycieczkę za kulisy Teatru Wielkiego * zabrałam 55 osób na wycieczkę do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach * zabrałam 50 mieszkańców na zwiedzanie Warszawskich Filtrów * zabrałam 50 mieszkańców na zwiedzanie EC Siekierki * zorganizowałam kilka edycji warsztatów rękodzieła, w których wzięło udział ponad 100 mieszkanek
~ Goretta Szymańska
17 dni temu ocena: 100% 6
* zorganizowałam bezpłatną wycieczkę dla 50 mieszkańców do Lasu Kabackiego, ciekawy program a na finał integracyjne ognisko z kiełbaskami * zorganizowałam zbiórkę żywności dla naszego Hospicjum, zebraliśmy 17 wypełnionych po brzegi wózków * zorganizowałam zbiórkę pieniędzy dla Hospicjum, udało się pozyskać od hojnych mieszkańców 2,5 tysiąca złotych * jestem wolontariuszem ursynowskiego hospicjum, brałam udział w Pikniku Odczarowanie Hospicjum * robię warsztaty dla pacjentów hospicjum * zgłaszam projekty do Budżetu Partycypacyjnego * jestem honorowym krwiodawcą i promuję ideę oddawania krwi * wspieram ursynowskich biegaczy * pracuję w 3 komisjach, biorę udział w sesjach (to robi każdy radny) Jestem zaangażowana w wiele mniejszych lub większych projektów na Ursynowie:) Wspieram projekt miejskiego pszczelarstwa, działam na rzecz przeniesienia Parku Miniatur na Ursynów. Chyba trochę robię. A Was trolle boli od tego pewna część ciała:) Weźcie się do roboty na rzecz mieszkańców:)
~ Wyborca 2018
23 dni temu ocena: 41%  5
Skończyło się dojenie z list Naszego Ursynowa to trzeba się jakoś przy korycie zainstalować? Czas obsadzić listy Projektu Ursynów? Niesamowite, że z takich ludzi składa się nasza rada dzielnicy ale ktoś na takich radnych głosuje. Dobrze, że poznaliśmy już kto jest kim w tej radzie i można będzie na nich nie głosować za rok.
odpowiedz oceń komentarz 23 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiesław
23 dni temu ocena: 42%  4
Zamienił Kempa stryjek siekierkę na Nasz Ursynów. PO ma dosyć kaprysów i idiotyzmów Orłów to zobaczy co znaczą trzy kapryśne dziewczęta z Naszego Ursynowa ;)
odpowiedz oceń komentarz 21 29
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2200 :(
23 dni temu ocena: 38%  3
Czy właśnie te trzy panie nie udowadniają właśnie mieszkańcom co je najbardziej interesuje :(
odpowiedz oceń komentarz 19 31
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
23 dni temu ocena: 68% 2
z atykuły wynika, że chcą coś dla mieszkańców (tzw.: dziura w chodniku, jakieś wejściówki, etc...) co w tym złego, że smutne buźki dałeś ?
oceń komentarz 32 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamil
23 dni temu ocena: 63%  1
brawo Teresa!
odpowiedz oceń komentarz 17 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji