Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ROENTGENA-01-02-do-30-06
B-1-POP-RADIO
Przy NOKu zrobiono wielką kopertę na środku chodnika, gdzie dotychczas samochody nie miały... ~ kocurBudowa POW, budowa szpitala, przedłużenie Belgradzkiej. Rozumiem, że pan Bob Budowniczy chce... ~ mieszkaniecŻal tych ludzi, ale, przepraszam, tylko DEBIL kupuje dziurę w ziemi za cenę mieszkania. Czemuś... ~ deejay444Ursynowscy urzędnicy to nieodrodne dzieci niesławnej pamięci inż. Galasa - ma być tak, jak... ~ Wujek WładekNo i znowu haloursynów napuszcza jednych mieszkańców na drugich. szkoda że nie zauważacie tego... ~ UrsynowianinAle badziew. ~ Tereska Dom Kultury to dobry pomysł, pozostaje mieć nadzieję, jego budowa nie będzie tak upiornie... ~ ImielinczykA mnie podoba się bryła DOK-u - przez prostotę i fajny układ okien.Wystarczy, że... ~ hbkPrzy Strzeleckiego 1, koperta dla niepełnosprawnych, a uporczywie blokuje ją nieupoważniony... ~ MonikaCzy otwarcie DOK nastąpi w ostatnim dniu przed ciszą wyborczą? ~ Kazik z ImielinaAha. Jak zobaczymy to uwierzymy. ~ wynorcyNa zdjeciach nie widze Naczelnika od kultury D.Sitterle. Odsuniety czy przesuniety na Kajakowa? ~ XyzI dodam, że te miejsca są mega szerokie......czyli nie tracimy jednego miejsca tylko prawie... ~ BognaAlbo na Gutta gdzie nie ma miejsc do parkowania dla mieszkańców, a niebieska koperta świeci... ~ odzawszeTak powstało to przy Meander - odkąd są te miejsca to są puste bo takie są wymogi....a gdzie... ~ Bognaco z tego że koperty niebieskie sa malowane jak na przyjazd straży miejskiej czeka się ponad 2-3... ~ Kwiatekproponuje zrobić niebieskie koperty przy budynku al.KEN 88 przy samej al.KEN ~ SłoneczkoSkoro mowa o Stryjeńskich, uprzejma prośba o szybkie postawienie dużego żółtego fotoradaru na... ~ test

Flower power i recykling! W kolejce po sadzonkę FOTO

› bieżące 10 dni temu    13.05.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
14 zdjęć fot. KT

Makulatura, zużyte baterie, sprzęt elektroniczny, opakowania plastikowe i metal w różnej postaci. Festyn ekologiczny "Ursynowskie kwiaty" przyciągnął dziś setki chętnych, którzy zbędne rzeczy wymieniali na sadzonki kwiatów.

Na parking przed urzędem dzielnicy zawitały setki osób - ludzi było tak dużo, że utworzyły się kilkudziesięciometrowe kolejki. Wszyscy przynieśli coś na wymianę - od starych gazet, przez szklane i plastikowe butelki, po radia, pralki i komputery.

- Mam dwa stare komputery, uszkodzoną drukarkę, radio samochodowe i sporo drobnych sprzętów, np. miernik elektroniczny. To są rzeczy, których nie da się naprawić lub nie opłaca się tego robić. Chciałbym dostać tujkę - mówi Stanisław.

Pogoda była piękna, po ostatnich zimowych epizodach, wszyscy z uśmiechem powitali słońce nad ratuszem. Trzeba jednak było uzbroić się w cierpliwość - czekało się w dwóch, potężnych kolejkach. Najpierw skrupulatne ważenie i przeliczanie przyniesionych rzeczy, później odbiór upragnionych sadzonek. Sznur ludzi ciągnął się w nieskończoność, przypominając do złudzenia obrazki z czasów PRL.

- Frekwencja jest wspaniała! Mamy dziś dwie połączone imprezy. Ursynowska akcja z sadzonkami plus Warszawskie Dni Recyklingu, które dzieją się w każdej dzielnicy. Można zgarnąć dużo sadzonek i widzę, że ludzie są tym bardzo zainteresowani. Niektórzy zbierają odpady przez cały rok - mówi Jolanta Krzywiec, p.o. dyrektora Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Organizatorzy przyznają, że ich głównym celem jest rozwijanie ekologicznej świadomości mieszkańców. Sadzonki to pretekst, by wyrobić nawyk segregowania odpadów. - Segregacja nie jest trudna, ani czasochłonna. Przychodzi bardzo dużo osób, które dopiero chcą zacząć, to mnie cieszy - dodaje Krzywiec.

W sadzonakch bogactwo. Usatysfakcjonowani byli miłośnicy ziół, kwiatów i krzewów. Każdy mógł wybrać coś dla siebie - pelargonie, tuje, hortensje, surfinie, niecierpki, bazylia czy tymianek - to najchętniej rozchwytywane rośliny.

Nie zabrakło atrakcji specjalnych i wystawców z branży ogrodniczej. - Wystawiam gadżet ekologiczny - zgniatarkę do butelek. Działa mechanicznie, jest prostym urządzeniem i ułatwia segregowanie - tłumaczy Dawid, wystawca.

Festyn "Ursynowskie kwiaty" zorganizował urząd dzielnicy. Za rok kolejna edycja.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z IMPREZY:

FLOWER POWER i recykling! Stare sprzęty na sadzonki. FOTO
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bożena
10 dni temu ocena: 100%  1
Bardzo fajny festyn, przydałby się taki w moim miasteczku.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji