Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-Fort-Slużew-Para-od-16-08-do-31-08-2017
podajcie choć jeden przykład funkcjonowania filtrów instalacji oddymiania tunelu na... ~ s@redakcja - Panie Redaktorze a może wymieni Pan z imienia i nazwiska tych "rowerzystów" z... ~ AZXNa zdjęciach widzę kilka osób. Ursynow ma ponad 100000 mieszkańców. Rozumiem że byli... ~ ObserwatorStarania aktywistów na pewno wskazane i szlachetne, ale nie przyniesie to raczej wymiernych... ~ KershawTak trzymać, panowie! Filtry muszą być. ~ Abraham LincolnHaloUrsynów schodzi na psy pisząc o takich ludziach jak Orzeu ~ WawrzyniecSuper akcja! Bardzo widowiskowa i fajna! ~ KabaciarzCzy filtry spalin to demokratyczna wola większości mieszkańców Ursynowa? Instalacja filtrów... ~ xyzWszystko to niepokoi, ale kto potrafi powiedzieć jak to będzie wyglądało po ukończeniu POW?... ~ szaszaPowstrzymać budowę autostrady "POW"! ~ J33Zagrożenie niesie sama autostrada "POW". Z filtrami, czy bez. ~ J33Filtry sa potrzebne nawet nie tylko z punktu widzenia mieszkańców Ursynowa, ale także... ~ Duże PePomysł z rurą dobry, ale czy to w pełni oddaje skalę problemu jaki czeka Ursynów? ~ WagnerKto usunął filtry z planów budowlanych i kto podpisywał wcześniejsze pisma, w których filtry... ~ Ursynowianka Ludzie przestańcie wypisywać takie bzdury w komentarzach, bo to aż o was źle świadczy jako... ~ EnrickPrzejeżdżałam tam dzisiaj ~ AgataA może to inicjatywa Stefana, który walczy wszelkimi sposobami z rowerowcami ??? ~ Pełnynocnik_rowerowyPolityczne cwaniaczki. Nigdy nie zagłosuję na Orła. ~ Iga

Flower power i recykling! W kolejce po sadzonkę FOTO

› bieżące 3 miesiące temu    13.05.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
14 zdjęć fot. KT

Makulatura, zużyte baterie, sprzęt elektroniczny, opakowania plastikowe i metal w różnej postaci. Festyn ekologiczny "Ursynowskie kwiaty" przyciągnął dziś setki chętnych, którzy zbędne rzeczy wymieniali na sadzonki kwiatów.

Na parking przed urzędem dzielnicy zawitały setki osób - ludzi było tak dużo, że utworzyły się kilkudziesięciometrowe kolejki. Wszyscy przynieśli coś na wymianę - od starych gazet, przez szklane i plastikowe butelki, po radia, pralki i komputery.

- Mam dwa stare komputery, uszkodzoną drukarkę, radio samochodowe i sporo drobnych sprzętów, np. miernik elektroniczny. To są rzeczy, których nie da się naprawić lub nie opłaca się tego robić. Chciałbym dostać tujkę - mówi Stanisław.

Pogoda była piękna, po ostatnich zimowych epizodach, wszyscy z uśmiechem powitali słońce nad ratuszem. Trzeba jednak było uzbroić się w cierpliwość - czekało się w dwóch, potężnych kolejkach. Najpierw skrupulatne ważenie i przeliczanie przyniesionych rzeczy, później odbiór upragnionych sadzonek. Sznur ludzi ciągnął się w nieskończoność, przypominając do złudzenia obrazki z czasów PRL.

- Frekwencja jest wspaniała! Mamy dziś dwie połączone imprezy. Ursynowska akcja z sadzonkami plus Warszawskie Dni Recyklingu, które dzieją się w każdej dzielnicy. Można zgarnąć dużo sadzonek i widzę, że ludzie są tym bardzo zainteresowani. Niektórzy zbierają odpady przez cały rok - mówi Jolanta Krzywiec, p.o. dyrektora Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Organizatorzy przyznają, że ich głównym celem jest rozwijanie ekologicznej świadomości mieszkańców. Sadzonki to pretekst, by wyrobić nawyk segregowania odpadów. - Segregacja nie jest trudna, ani czasochłonna. Przychodzi bardzo dużo osób, które dopiero chcą zacząć, to mnie cieszy - dodaje Krzywiec.

W sadzonakch bogactwo. Usatysfakcjonowani byli miłośnicy ziół, kwiatów i krzewów. Każdy mógł wybrać coś dla siebie - pelargonie, tuje, hortensje, surfinie, niecierpki, bazylia czy tymianek - to najchętniej rozchwytywane rośliny.

Nie zabrakło atrakcji specjalnych i wystawców z branży ogrodniczej. - Wystawiam gadżet ekologiczny - zgniatarkę do butelek. Działa mechanicznie, jest prostym urządzeniem i ułatwia segregowanie - tłumaczy Dawid, wystawca.

Festyn "Ursynowskie kwiaty" zorganizował urząd dzielnicy. Za rok kolejna edycja.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z IMPREZY:

FLOWER POWER i recykling! Stare sprzęty na sadzonki. FOTO
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bożena
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Bardzo fajny festyn, przydałby się taki w moim miasteczku.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji