Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Rowerzysci to swiete krowy, drogi rowerowe maja a jezdza po chodnikach.... Na dereniowej to... ~ Lolanie ma co liczyć, widzę z okna. Czasami zdarza się jakiś odważny (w tym roku widziałam może... ~ JagaPrzypominam, że na Ursynowie wygrało PO to rządzi PO. W całej Polsce wygrał PIS to też i tam... ~ Paweł W-waJeżeli kupcy to prywatny podmiot, który sam powinien sobie znaleźć lokalizację, to może... ~ evaMieszkam na dereniowej i widze ze wiekszosc ludzi jezdzi po chodniku.... ~ Mieszkaniecżeby móc się do czegoś odnieść, to należy policzyć rowerzystów na al. KEN inaczej liczenie... ~ ppJa bym policzył rowerzystów w grudniu lub w styczniowy śnieżny poranek. ~ onJak to się rozkręci to w kolejnym rzucie zaczną liczyć niepełnosprawnych na podjazdach dla... ~ sRozbudowie stołówki, przepraszam za pomyłkę. ~ mamamW ramach poprawy sytuacji Dolina jest obecnie na potęgę zabudowywana, gdzie się tylko da. A... ~ JanJa się pytam, dlaczego tylu nauczycieli odeszło w ostatnim roku z 16? Ktoś wie? Niedobra zmiana? ~ lolonastępna POarystokratka za naszą kasę po mordzie widać kto to jest ~ jjNa spotkaniu była mowa o rozbudowie świetlicy i naprawie boiska. Nie o "problemach" lecz... ~ mamamJaką pensję dostała? ~ kkkLudzie, zróbcie bazarek pod domem Karczewskiego z kilkoma toitoiami najlepiej i parkingiem, na... ~ mieszkaniecWyświecone i dobrze wykarmione pasożyty na naszej społecznej krwi....brawo...hahhahaa ~ rasputinek66Domy kultury to komunistyczny wynalazek zamiast budować nowe lepiej wyburzyć stare a kasę... ~ realistaPowodzenia i wytrwałości Pan ie Tomaszu! ~ MEL. z Kabat

Flower power i recykling! W kolejce po sadzonkę FOTO

› bieżące 5 miesięcy temu    13.05.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
14 zdjęć fot. KT

Makulatura, zużyte baterie, sprzęt elektroniczny, opakowania plastikowe i metal w różnej postaci. Festyn ekologiczny "Ursynowskie kwiaty" przyciągnął dziś setki chętnych, którzy zbędne rzeczy wymieniali na sadzonki kwiatów.

Na parking przed urzędem dzielnicy zawitały setki osób - ludzi było tak dużo, że utworzyły się kilkudziesięciometrowe kolejki. Wszyscy przynieśli coś na wymianę - od starych gazet, przez szklane i plastikowe butelki, po radia, pralki i komputery.

- Mam dwa stare komputery, uszkodzoną drukarkę, radio samochodowe i sporo drobnych sprzętów, np. miernik elektroniczny. To są rzeczy, których nie da się naprawić lub nie opłaca się tego robić. Chciałbym dostać tujkę - mówi Stanisław.

Pogoda była piękna, po ostatnich zimowych epizodach, wszyscy z uśmiechem powitali słońce nad ratuszem. Trzeba jednak było uzbroić się w cierpliwość - czekało się w dwóch, potężnych kolejkach. Najpierw skrupulatne ważenie i przeliczanie przyniesionych rzeczy, później odbiór upragnionych sadzonek. Sznur ludzi ciągnął się w nieskończoność, przypominając do złudzenia obrazki z czasów PRL.

- Frekwencja jest wspaniała! Mamy dziś dwie połączone imprezy. Ursynowska akcja z sadzonkami plus Warszawskie Dni Recyklingu, które dzieją się w każdej dzielnicy. Można zgarnąć dużo sadzonek i widzę, że ludzie są tym bardzo zainteresowani. Niektórzy zbierają odpady przez cały rok - mówi Jolanta Krzywiec, p.o. dyrektora Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Organizatorzy przyznają, że ich głównym celem jest rozwijanie ekologicznej świadomości mieszkańców. Sadzonki to pretekst, by wyrobić nawyk segregowania odpadów. - Segregacja nie jest trudna, ani czasochłonna. Przychodzi bardzo dużo osób, które dopiero chcą zacząć, to mnie cieszy - dodaje Krzywiec.

W sadzonakch bogactwo. Usatysfakcjonowani byli miłośnicy ziół, kwiatów i krzewów. Każdy mógł wybrać coś dla siebie - pelargonie, tuje, hortensje, surfinie, niecierpki, bazylia czy tymianek - to najchętniej rozchwytywane rośliny.

Nie zabrakło atrakcji specjalnych i wystawców z branży ogrodniczej. - Wystawiam gadżet ekologiczny - zgniatarkę do butelek. Działa mechanicznie, jest prostym urządzeniem i ułatwia segregowanie - tłumaczy Dawid, wystawca.

Festyn "Ursynowskie kwiaty" zorganizował urząd dzielnicy. Za rok kolejna edycja.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z IMPREZY:

FLOWER POWER i recykling! Stare sprzęty na sadzonki. FOTO
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bożena
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Bardzo fajny festyn, przydałby się taki w moim miasteczku.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji