Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ROENTGENA-01-02-do-31-03
B-1-POP-RADIO
"Tutaj nie chodzi o to, żeby Staż Miejska karała mieszkańców mandatami - mówi wicedyrektor... ~ hbkJak to miałoby powstać w takim kształcie?? Przecież taka droga i parking się tam po prostu nie... ~ m.Kochani przykład idzie z góry , tylko naszych ministrów senatorów i posłów taki policjant nie... ~ marmisNo chyba ktos musialby byc skonczonym debilem, albo nie miec wyobrazni, zeby w lesie psa bez smyczy... ~ kwakwaAutostrada POW dostarczy nowych wrażeń. Smród spalin, hałas, drgania. Degrengolada środowiska. ~ HansNajlepiej przyczynili by się dla czystości i ekologii Ursynowa, gdyby poszli blokować budowę... ~ HansNiedługo powstanie autostrada POW to dopiero będą wrażenia. Smród, hałas, drgania... ~ hansNiezłe maszyny latały ~ KomboPytanie kto po cichu lobbuje za i komu to przyniesie korzyść ten łącznik? Połączenie... ~ uranUwielbiam szybkowar tej firmy, jest pomocny w kuchni. Jak raz użyłam to wiedziałam że to jest... ~ AnkaNie ma gorszych leni jak ci z SM Ursynów jak rozróba pomiędzy blokami na Dembowskiego w nocy ... ~ Kizior z Pelcówy na Ursynów przeflancowanySzkoda tylko, że ciągle ta paskudna buda z tym Domem Sztuki szpeci okolice! Przecież za chwile... ~ EMERYT Z IMIELINACiszewskiego Bis jest całkowicie niepotrzebna a jej budowa zniszczyła by unikalną strefę... ~ tadeuszSzkoda, a były takie piękne widoki. I te samoloty. Trzeba będzie czekać kilka lat na takie... ~ AlinkaKiedyś dzieci bawiły się na trzepakach i były bardziej samodzielne i wysportowane niż dzisiaj. ~ lalaeee pas numer 3, to są tam trzy pasy startowe??? ~ misiuZgadzam się na Puszczyka trwa to nadal mimo interwencji tvn lata temu .Panie zmienimy tylko torby... ~ oloNasz Ursynów nie ma pomysłu. Będą potykać się o własne nogi. Za kaskę wszystkiego się nie... ~ Dudek

Jak sprawdzić stan prawny nieruchomości?

› biznes 22 dni temu    8.04.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. pixabay.com

Chcesz kupić nieruchomość, ale obawiasz się, czy sprzedawca jest wobec Ciebie uczciwy? Stan prawny nieruchomości, a także jej ewentualne obciążenia finansowe czy osobiste sprawdzisz w księdze wieczystej prowadzonej dla nieruchomości. Podpowiemy Ci jak to zrobić.

Czym jest księga wieczysta?

Księgi wieczyste to rejestr publiczny, w którym ujawnione są wszelkie informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. W każdej księdze wieczystej znajdują się dane jej właściciela/współwłaścicieli, adres, prawa przysługujące właścicielom nieruchomości, a także obciążenia na rzecz osób trzecich. Przed podpisaniem umowy przedwstępnej należy sprawdzić dokładnie informacje zawarte w księdze wieczystej prowadzonej dla nieruchomości, której nabyciem jesteśmy zainteresowani.

W celu sprawdzenia wpisów musimy znać jej numer księgi wieczystej – można go uzyskać od właściciela nieruchomości lub znaleźć poprzez wyszukiwarkę numerów ksiąg wieczystych umieszczoną na stronie internetowej Ksiegiwieczyste.pl. Strona umożliwia wyszukanie numeru księgi wieczystej po adresie nieruchomości lub numerze działki, na której jest ona położona.

Jakie informacje znajdziemy w księdze wieczystej?

Księga wieczysta składa się z czterech działów (dodatkowo dział pierwszy podzielony jest na dwa podziały. Dział I-0 to oznaczenie nieruchomości, czyli dane dotyczące jej położenia i opis znajdujący się w ewidencji gruntów. Dział I-Sp wymienia wszelkie prawa, które są powiązane z prawem własności danej nieruchomości, czyli np. prawo do użytkowania piwnicy czy miejsca postojowego.

W dziale drugim księgi wieczystej wymieniony jest właściciel. W tym miejscu należy zwrócić uwagę, czy osoba podająca się za właściciela faktycznie nim jest i czy jest to jedyna osoba, która ma prawo do zarządzania nieruchomością. Jeśli jest więcej niż jeden właściciel nieruchomości, to wszyscy muszą wyrazić zgodę na jej sprzedaż.

Dział trzeci zawiera informacje związane ze wszelkimi ograniczeniami, prawami i roszczeniami osób trzecich. Najczęściej umieszczane są tutaj ograniczone prawa osobiste takie jak np. tak zwane dożywocie, czyli dożywotnią służebność osobistą, a także ograniczone prawa rzeczowe, jak np. służebność drogi koniecznej.

Ostatni dział ujawnia ciążące na nieruchomości hipoteki. Jeżeli na nieruchomości jest ustanowiona hipoteka, to po zakupie będzie ona naszym zobowiązaniem. Warto przed zakupem dopilnować, aby sprzedawca uregulował należności i hipoteka została wykreślona z księgi wieczystej.

Przeglądając księgę wieczystą, warto też zwrócić uwagę na to, czy nie ma w niej wzmianek o wnioskach dotyczących prowadzonych postępowań związanych z nieruchomością, które mogłyby wpłynąć znacznie na jej stan prawny.

(mat. promocyjny)

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!