Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-Fort-Slużew-TwojKlimat-od-24-07-do-31-07-2017
B1-ROENTGENA-BUDLEX-od-08-07-do-08-08-2017
bardzo ciekawe... wiem, że w jeden z aptek wcale nie odmówiono sprzedaży tylko poinformowano,... ~ małaAby bazarek mógł zostać zrobiony zgodnie z zasadami – najpierw powinny być wydane prawomocne... ~ Piotr SkubiszewskiWedług mojej wiedzy, w aktualnym stanie prawnym wątpliwe jest wydzierżawienie pętli na bazarek,... ~ Piotr SkubiszewskiOd tamtego czasu proponowaliśmy wiele alternatywnych rozwiązań dla bazarku, m.in.:... ~ Piotr SkubiszewskiMieszkańcy ulicy Polaka, ale także okolicy, są zbulwersowani postawą władz dzielnicy i... ~ Piotr SkubiszewskiNiedopuszczalne jest, aby władze dzielnicy, władze Warszawy sprzyjały, tak jak jest to robione... ~ Piotr SkubiszewskiPozdrawiam hejterów. Fajnie jest pisać pod nickami i nie brać za to odpowiedzialności. Ale ad... ~ Piotr SkubiszewskiCiekawe kiedy Karczewski i Kempa pójdą siedzieć za przekręty. ~ HmmArt. 231 Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza - też może pasować. Przecież w tej... ~ LexKodeks Karny - CD. Płatna protekcja bierna. KK Par. 1. Kto, powołując się na wpływy w... ~ LexKilka artykułów z Kodeksu Karnego można tu zastować: Np. 228 - Sprzedajność: Par. 3. Kto, w... ~ LexBazarek na Polaka – poroniony pomysł. Obok budują obwodnicę, ludzie nie będą tam robili... ~ ZającJestem mieszkańcem ulicy Kulczyńskiego. Czuje się upokorzony, że ponad naszymi głowami,... ~ Mieszkaniec KulczyńskiegoMoże niedługo zobaczymy Kempę, Dyrektora ZTM i ZDM na dołku. Ale innym dołku. Niech tak... ~ Prawy RPKarczewski i Kempa tacy pewni. A co jeżeli ktoś inny wygra konkurs. Ale będą jaja. Nie wierzę... ~ Dj Kox Pętla jest potrzebna. Budowa POW będzie dla ludzi uciążliwa i jeszcze likwidują pętlę.... ~ MiśkaPOW nigdy nie powinna powstać w tym miejscu !!! To jakiś sen wariata , żeby coś takiego... ~ WarszawiakFacet w koralikach na czele ursynowskiej Platformy Obywatelskiej. Niezłe. Czy Ci ludzie nie mają... ~ Marcin Lisiewicz

Jak zamieszkać na Ursynowie?

› budownictwo mieszkaniowe 24 dni temu    29.06.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Lewobrzeżna część Warszawy – Ursynów – kusi swoją historią oraz dostępem do natury. Na terenie tej dzielnicy znajdują się aż trzy rezerwaty przyrody. To także największy zespół osiedlowy stolicy. Wcześniejsza „dzielnica sypialniana” miasta stołecznego dynamicznie się rozwija, dzięki rozmaitym inwestycjom zmieniając swój charakter. Trudno się dziwić, że rynek nieruchomości w tej okolicy kwitnie.

Jak kupić mieszkanie na Ursynowie?

Przede wszystkim: skutecznie. Poszukiwania prowadzić można drogą tradycyjną – np. rozwieszając ogłoszenia o chęci zakupu mieszkania w tej dzielnicy lub pocztą pantoflową, przekazując odpowiednią informację rodzinie czy znajomym. Niezwykle przydatny będzie też Internet, gdzie zamieszczane są liczne ogłoszenia sprzedających i kupujących nieruchomości – oferty znaleźć można m.in. na homebroker.pl. Jeżeli zależy nam na oszczędności czasu, skorzystajmy z profesjonalnych agencji nieruchomości.

Kiedy już znajdziemy odpowiednie lokum, zastanowić musimy się nad tym, jak je sfinansować. Niezależnie od tego, czy wybierzemy mieszkanie od dewelopera, czy to z rynku wtórnego, musimy liczyć się z poważnymi kosztami. Na warszawskim Ursynowie metr kwadratowy nowego mieszkania wyceniany jest średnio na 9 387 zł, z kolei metr kwadratowy mieszkania używanego to 8 458 zł. Decydując się więc na 50-metrowe mieszkanie z rynku pierwotnego zapłacimy nawet ok. 470 tys. zł, a z rynku wtórnego – ok. 420 tys. zł. Wielu Polaków, szczególnie młodych, nie posiada tak wielkich oszczędności. Rozwiązaniem wówczas staje się kredyt hipoteczny.

Czy warto brać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny w open.pl, czyli długoterminowy kredyt, zaciągany w banku, udzielany jest na potrzeby sfinansowania zakupu nieruchomości. Jego zabezpieczeniem jest hipoteka, która jest ustanowiona na rzecz kredytującego banku.

Mimo że wiąże się ze sporymi kosztami, wynikającymi m.in. z czasu trwania zobowiązania, jego podstawową zaletą jest to, że – posiadając odpowiednią zdolność kredytową oraz wkład własny – możemy pozwolić sobie na zainwestowanie we własne mieszkanie. Pomimo tego, że nie będziemy w pełni właścicielami kredytowanej nieruchomości, będziemy mogli zamieszkać „na swoim”.

Skąd wziąć wkład własny?

Wkład własny nie musi być w pełni sfinansowany z naszych oszczędności. Jeżeli spełniamy odpowiednie warunki, może on zostać pokryty z dofinansowania uzyskanego z programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Z MdM skorzystać mogą osoby, które nie przekroczyły 35. roku życia. Beneficjentami mogą być małżeństwa (wówczas liczy się wiek młodszego małżonka), single, a także osoby samotnie wychowujące dzieci. Jako że program wspiera przede wszystkim zakup pierwszego mieszkania lub domu, jednym z kryteriów jest nieposiadanie własnej nieruchomości – również w przeszłości. To kryterium nie dotyczy osób i rodzin wychowujących co najmniej trójkę dzieci. Nie oznacza ono również, iż ze wsparcia skorzystać nie mogą osoby samotne, będące właścicielami połowy domu jednorodzinnego czy mieszkania.

Kolejny wymóg dotyczy kredytu hipotecznego pod zakup nieruchomości – musi on pokrywać co najmniej 50% jej ceny, a zobowiązanie nie może trwać krócej niż 15 lat.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!