Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ORANGE-od-01-09-do-30-09-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Jak zamieszkać na Ursynowie?

› budownictwo mieszkaniowe 2 miesiące temu    29.06.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Lewobrzeżna część Warszawy – Ursynów – kusi swoją historią oraz dostępem do natury. Na terenie tej dzielnicy znajdują się aż trzy rezerwaty przyrody. To także największy zespół osiedlowy stolicy. Wcześniejsza „dzielnica sypialniana” miasta stołecznego dynamicznie się rozwija, dzięki rozmaitym inwestycjom zmieniając swój charakter. Trudno się dziwić, że rynek nieruchomości w tej okolicy kwitnie.

Jak kupić mieszkanie na Ursynowie?

Przede wszystkim: skutecznie. Poszukiwania prowadzić można drogą tradycyjną – np. rozwieszając ogłoszenia o chęci zakupu mieszkania w tej dzielnicy lub pocztą pantoflową, przekazując odpowiednią informację rodzinie czy znajomym. Niezwykle przydatny będzie też Internet, gdzie zamieszczane są liczne ogłoszenia sprzedających i kupujących nieruchomości – oferty znaleźć można m.in. na homebroker.pl. Jeżeli zależy nam na oszczędności czasu, skorzystajmy z profesjonalnych agencji nieruchomości.

Kiedy już znajdziemy odpowiednie lokum, zastanowić musimy się nad tym, jak je sfinansować. Niezależnie od tego, czy wybierzemy mieszkanie od dewelopera, czy to z rynku wtórnego, musimy liczyć się z poważnymi kosztami. Na warszawskim Ursynowie metr kwadratowy nowego mieszkania wyceniany jest średnio na 9 387 zł, z kolei metr kwadratowy mieszkania używanego to 8 458 zł. Decydując się więc na 50-metrowe mieszkanie z rynku pierwotnego zapłacimy nawet ok. 470 tys. zł, a z rynku wtórnego – ok. 420 tys. zł. Wielu Polaków, szczególnie młodych, nie posiada tak wielkich oszczędności. Rozwiązaniem wówczas staje się kredyt hipoteczny.

Czy warto brać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny w open.pl, czyli długoterminowy kredyt, zaciągany w banku, udzielany jest na potrzeby sfinansowania zakupu nieruchomości. Jego zabezpieczeniem jest hipoteka, która jest ustanowiona na rzecz kredytującego banku.

Mimo że wiąże się ze sporymi kosztami, wynikającymi m.in. z czasu trwania zobowiązania, jego podstawową zaletą jest to, że – posiadając odpowiednią zdolność kredytową oraz wkład własny – możemy pozwolić sobie na zainwestowanie we własne mieszkanie. Pomimo tego, że nie będziemy w pełni właścicielami kredytowanej nieruchomości, będziemy mogli zamieszkać „na swoim”.

Skąd wziąć wkład własny?

Wkład własny nie musi być w pełni sfinansowany z naszych oszczędności. Jeżeli spełniamy odpowiednie warunki, może on zostać pokryty z dofinansowania uzyskanego z programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Z MdM skorzystać mogą osoby, które nie przekroczyły 35. roku życia. Beneficjentami mogą być małżeństwa (wówczas liczy się wiek młodszego małżonka), single, a także osoby samotnie wychowujące dzieci. Jako że program wspiera przede wszystkim zakup pierwszego mieszkania lub domu, jednym z kryteriów jest nieposiadanie własnej nieruchomości – również w przeszłości. To kryterium nie dotyczy osób i rodzin wychowujących co najmniej trójkę dzieci. Nie oznacza ono również, iż ze wsparcia skorzystać nie mogą osoby samotne, będące właścicielami połowy domu jednorodzinnego czy mieszkania.

Kolejny wymóg dotyczy kredytu hipotecznego pod zakup nieruchomości – musi on pokrywać co najmniej 50% jej ceny, a zobowiązanie nie może trwać krócej niż 15 lat.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!