Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Jak zamieszkać na Ursynowie?

› budownictwo mieszkaniowe 4 miesiące temu    29.06.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Lewobrzeżna część Warszawy – Ursynów – kusi swoją historią oraz dostępem do natury. Na terenie tej dzielnicy znajdują się aż trzy rezerwaty przyrody. To także największy zespół osiedlowy stolicy. Wcześniejsza „dzielnica sypialniana” miasta stołecznego dynamicznie się rozwija, dzięki rozmaitym inwestycjom zmieniając swój charakter. Trudno się dziwić, że rynek nieruchomości w tej okolicy kwitnie.

Jak kupić mieszkanie na Ursynowie?

Przede wszystkim: skutecznie. Poszukiwania prowadzić można drogą tradycyjną – np. rozwieszając ogłoszenia o chęci zakupu mieszkania w tej dzielnicy lub pocztą pantoflową, przekazując odpowiednią informację rodzinie czy znajomym. Niezwykle przydatny będzie też Internet, gdzie zamieszczane są liczne ogłoszenia sprzedających i kupujących nieruchomości – oferty znaleźć można m.in. na homebroker.pl. Jeżeli zależy nam na oszczędności czasu, skorzystajmy z profesjonalnych agencji nieruchomości.

Kiedy już znajdziemy odpowiednie lokum, zastanowić musimy się nad tym, jak je sfinansować. Niezależnie od tego, czy wybierzemy mieszkanie od dewelopera, czy to z rynku wtórnego, musimy liczyć się z poważnymi kosztami. Na warszawskim Ursynowie metr kwadratowy nowego mieszkania wyceniany jest średnio na 9 387 zł, z kolei metr kwadratowy mieszkania używanego to 8 458 zł. Decydując się więc na 50-metrowe mieszkanie z rynku pierwotnego zapłacimy nawet ok. 470 tys. zł, a z rynku wtórnego – ok. 420 tys. zł. Wielu Polaków, szczególnie młodych, nie posiada tak wielkich oszczędności. Rozwiązaniem wówczas staje się kredyt hipoteczny.

Czy warto brać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny w open.pl, czyli długoterminowy kredyt, zaciągany w banku, udzielany jest na potrzeby sfinansowania zakupu nieruchomości. Jego zabezpieczeniem jest hipoteka, która jest ustanowiona na rzecz kredytującego banku.

Mimo że wiąże się ze sporymi kosztami, wynikającymi m.in. z czasu trwania zobowiązania, jego podstawową zaletą jest to, że – posiadając odpowiednią zdolność kredytową oraz wkład własny – możemy pozwolić sobie na zainwestowanie we własne mieszkanie. Pomimo tego, że nie będziemy w pełni właścicielami kredytowanej nieruchomości, będziemy mogli zamieszkać „na swoim”.

Skąd wziąć wkład własny?

Wkład własny nie musi być w pełni sfinansowany z naszych oszczędności. Jeżeli spełniamy odpowiednie warunki, może on zostać pokryty z dofinansowania uzyskanego z programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Z MdM skorzystać mogą osoby, które nie przekroczyły 35. roku życia. Beneficjentami mogą być małżeństwa (wówczas liczy się wiek młodszego małżonka), single, a także osoby samotnie wychowujące dzieci. Jako że program wspiera przede wszystkim zakup pierwszego mieszkania lub domu, jednym z kryteriów jest nieposiadanie własnej nieruchomości – również w przeszłości. To kryterium nie dotyczy osób i rodzin wychowujących co najmniej trójkę dzieci. Nie oznacza ono również, iż ze wsparcia skorzystać nie mogą osoby samotne, będące właścicielami połowy domu jednorodzinnego czy mieszkania.

Kolejny wymóg dotyczy kredytu hipotecznego pod zakup nieruchomości – musi on pokrywać co najmniej 50% jej ceny, a zobowiązanie nie może trwać krócej niż 15 lat.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!