Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-Fort-Slużew-Para-od-16-08-do-31-08-2017
podajcie choć jeden przykład funkcjonowania filtrów instalacji oddymiania tunelu na... ~ s@redakcja - Panie Redaktorze a może wymieni Pan z imienia i nazwiska tych "rowerzystów" z... ~ AZXNa zdjęciach widzę kilka osób. Ursynow ma ponad 100000 mieszkańców. Rozumiem że byli... ~ ObserwatorStarania aktywistów na pewno wskazane i szlachetne, ale nie przyniesie to raczej wymiernych... ~ KershawTak trzymać, panowie! Filtry muszą być. ~ Abraham LincolnHaloUrsynów schodzi na psy pisząc o takich ludziach jak Orzeu ~ WawrzyniecSuper akcja! Bardzo widowiskowa i fajna! ~ KabaciarzCzy filtry spalin to demokratyczna wola większości mieszkańców Ursynowa? Instalacja filtrów... ~ xyzWszystko to niepokoi, ale kto potrafi powiedzieć jak to będzie wyglądało po ukończeniu POW?... ~ szaszaPowstrzymać budowę autostrady "POW"! ~ J33Zagrożenie niesie sama autostrada "POW". Z filtrami, czy bez. ~ J33Filtry sa potrzebne nawet nie tylko z punktu widzenia mieszkańców Ursynowa, ale także... ~ Duże PePomysł z rurą dobry, ale czy to w pełni oddaje skalę problemu jaki czeka Ursynów? ~ WagnerKto usunął filtry z planów budowlanych i kto podpisywał wcześniejsze pisma, w których filtry... ~ Ursynowianka Ludzie przestańcie wypisywać takie bzdury w komentarzach, bo to aż o was źle świadczy jako... ~ EnrickPrzejeżdżałam tam dzisiaj ~ AgataA może to inicjatywa Stefana, który walczy wszelkimi sposobami z rowerowcami ??? ~ Pełnynocnik_rowerowyPolityczne cwaniaczki. Nigdy nie zagłosuję na Orła. ~ Iga

Jaki powinien być dom parterowy?

› bieżące 3 miesiące temu    16.05.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Własny dom może być realizacją marzeń, ale może też spowodować niekończące się problemy i frustracje. Żeby tak nie było, aby budowa domu przebiegała bez zakłóceń, a mieszkanie w takim miejscu było komfortowe, musimy mieć dobrze przygotowany projekt. Od niego zależy bardzo dużo, więc nie można tego zlekceważyć.

Ważne pytania

Przede wszystkim należy się zastanowić, czego oczekujemy od naszego przyszłego domu, jakie to ma być miejsce, jak duże, w jakim stylu wybudowane? Jak duży powinien być ogródek? Czy ważne są dla nas ozdoby, czy jednak wolimy prostą, surową bryłę? Na podstawie tego rodzaju pytań można lepiej określić, jakie są nasze wymagania, a więc i jakie projekty domów parterowych będą dla nas najlepsze.

Dopasowany do rodziny

Bardzo ważne, by projekt dobierać pod kątem tego, jaką dużą mamy rodzinę. To kluczowe, bo jak jest duża, to za mały dom będzie miejscem niezbyt przyjaznym. Z drugiej strony nie można przesadzać z jego wielkością, bo przecież koszty eksploatacji będą wyższe, a jak dzieci się wyprowadzą, to zostaniemy sami w tym wielkim domu, który teraz stanie się smutny. Wszelkie późniejsze zmiany to same kłopoty - finansowe i organizacyjne.

Przestrzeń

Należy zadać sobie pytanie, jak odbieramy przestrzeń, co jest dla nas ważne czy duży dom i mały ogródek, a może na odwrót? Najlepiej jak mamy możliwość, by dom był wystarczających rozmiarów, a ogródek o rozmiarach odpowiadających swobodnemu wypoczynkowi. Niestety jednak realia są często inne i na coś musimy się zdecydować. Na szczęście projekty domów są dostępne w różnych cenach, dla ludzi o różnych dochodach, więc łatwiej dobrać coś w sam raz dla siebie.

Układ wnętrz

Kluczowe dla komfortowego życia jest też to, jak będzie wyglądał układ wnętrz. Od niego zależy więcej, niż się niektórym wydaje. Coraz modniejsze jest łączenie kilku wnętrz - pokoju dziennego z kuchnią. Tak samo dobrą praktyką jest wydzielenie stref w domu. Na dole miejsce, w którym spędzamy czas na co dzień, gdzie przyjmujemy gości. Jest tam wspólna łazienka, więc nasi goście nie muszą czuć się skrępowani, gdy z niej korzystają. U góry zaś (na piętrze lub poddaszu użytkowym) zostawiamy strefę prywatną, w której się relaksujemy, gdzie mieszczą się sypialnie.

To oczywiście tylko część porad, które mogą pomóc w dopasowaniu odpowiedniego projektu domu. Pamiętając jednak o nich, łatwiej nam będzie zaplanować taki rozkład domu, jak i jego otoczenia, by jak najbardziej nam służył. Najważniejsze to poznać własne oczekiwania, bo dzięki temu można mieć właśnie takie miejsce do życia, o jakim zawsze marzyliśmy, bez zbędnych dodatków, jak i bez poczucia, że czegoś brakuje.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!