Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ROENTGENA-01-02-do-30-06
B-1-POP-RADIO
Przy NOKu zrobiono wielką kopertę na środku chodnika, gdzie dotychczas samochody nie miały... ~ kocurBudowa POW, budowa szpitala, przedłużenie Belgradzkiej. Rozumiem, że pan Bob Budowniczy chce... ~ mieszkaniecŻal tych ludzi, ale, przepraszam, tylko DEBIL kupuje dziurę w ziemi za cenę mieszkania. Czemuś... ~ deejay444Ursynowscy urzędnicy to nieodrodne dzieci niesławnej pamięci inż. Galasa - ma być tak, jak... ~ Wujek WładekNo i znowu haloursynów napuszcza jednych mieszkańców na drugich. szkoda że nie zauważacie tego... ~ UrsynowianinAle badziew. ~ Tereska Dom Kultury to dobry pomysł, pozostaje mieć nadzieję, jego budowa nie będzie tak upiornie... ~ ImielinczykA mnie podoba się bryła DOK-u - przez prostotę i fajny układ okien.Wystarczy, że... ~ hbkPrzy Strzeleckiego 1, koperta dla niepełnosprawnych, a uporczywie blokuje ją nieupoważniony... ~ MonikaCzy otwarcie DOK nastąpi w ostatnim dniu przed ciszą wyborczą? ~ Kazik z ImielinaAha. Jak zobaczymy to uwierzymy. ~ wynorcyNa zdjeciach nie widze Naczelnika od kultury D.Sitterle. Odsuniety czy przesuniety na Kajakowa? ~ XyzI dodam, że te miejsca są mega szerokie......czyli nie tracimy jednego miejsca tylko prawie... ~ BognaAlbo na Gutta gdzie nie ma miejsc do parkowania dla mieszkańców, a niebieska koperta świeci... ~ odzawszeTak powstało to przy Meander - odkąd są te miejsca to są puste bo takie są wymogi....a gdzie... ~ Bognaco z tego że koperty niebieskie sa malowane jak na przyjazd straży miejskiej czeka się ponad 2-3... ~ Kwiatekproponuje zrobić niebieskie koperty przy budynku al.KEN 88 przy samej al.KEN ~ SłoneczkoSkoro mowa o Stryjeńskich, uprzejma prośba o szybkie postawienie dużego żółtego fotoradaru na... ~ test

Jaki powinien być dom parterowy?

› bieżące 7 dni temu    16.05.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Własny dom może być realizacją marzeń, ale może też spowodować niekończące się problemy i frustracje. Żeby tak nie było, aby budowa domu przebiegała bez zakłóceń, a mieszkanie w takim miejscu było komfortowe, musimy mieć dobrze przygotowany projekt. Od niego zależy bardzo dużo, więc nie można tego zlekceważyć.

Ważne pytania

Przede wszystkim należy się zastanowić, czego oczekujemy od naszego przyszłego domu, jakie to ma być miejsce, jak duże, w jakim stylu wybudowane? Jak duży powinien być ogródek? Czy ważne są dla nas ozdoby, czy jednak wolimy prostą, surową bryłę? Na podstawie tego rodzaju pytań można lepiej określić, jakie są nasze wymagania, a więc i jakie projekty domów parterowych będą dla nas najlepsze.

Dopasowany do rodziny

Bardzo ważne, by projekt dobierać pod kątem tego, jaką dużą mamy rodzinę. To kluczowe, bo jak jest duża, to za mały dom będzie miejscem niezbyt przyjaznym. Z drugiej strony nie można przesadzać z jego wielkością, bo przecież koszty eksploatacji będą wyższe, a jak dzieci się wyprowadzą, to zostaniemy sami w tym wielkim domu, który teraz stanie się smutny. Wszelkie późniejsze zmiany to same kłopoty - finansowe i organizacyjne.

Przestrzeń

Należy zadać sobie pytanie, jak odbieramy przestrzeń, co jest dla nas ważne czy duży dom i mały ogródek, a może na odwrót? Najlepiej jak mamy możliwość, by dom był wystarczających rozmiarów, a ogródek o rozmiarach odpowiadających swobodnemu wypoczynkowi. Niestety jednak realia są często inne i na coś musimy się zdecydować. Na szczęście projekty domów są dostępne w różnych cenach, dla ludzi o różnych dochodach, więc łatwiej dobrać coś w sam raz dla siebie.

Układ wnętrz

Kluczowe dla komfortowego życia jest też to, jak będzie wyglądał układ wnętrz. Od niego zależy więcej, niż się niektórym wydaje. Coraz modniejsze jest łączenie kilku wnętrz - pokoju dziennego z kuchnią. Tak samo dobrą praktyką jest wydzielenie stref w domu. Na dole miejsce, w którym spędzamy czas na co dzień, gdzie przyjmujemy gości. Jest tam wspólna łazienka, więc nasi goście nie muszą czuć się skrępowani, gdy z niej korzystają. U góry zaś (na piętrze lub poddaszu użytkowym) zostawiamy strefę prywatną, w której się relaksujemy, gdzie mieszczą się sypialnie.

To oczywiście tylko część porad, które mogą pomóc w dopasowaniu odpowiedniego projektu domu. Pamiętając jednak o nich, łatwiej nam będzie zaplanować taki rozkład domu, jak i jego otoczenia, by jak najbardziej nam służył. Najważniejsze to poznać własne oczekiwania, bo dzięki temu można mieć właśnie takie miejsce do życia, o jakim zawsze marzyliśmy, bez zbędnych dodatków, jak i bez poczucia, że czegoś brakuje.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!