Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-DniOtwarte-15-11-2017do19-11-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Jest wygodny chodnik za Tesco. Co z innymi przedeptami?

› bieżące 4 miesiące temu    9.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. SK

Tak jak zamiana starych płyt w chodnik w lasku przy Parku Przy Bażantarni ucieszyła spacerowiczów, tak zamiana piaszczystej dróżki za Tesco w chodnik z prawdziwego zdarzenia ucieszyła mieszkańców Kabat. Szkoda, że dzielnica nie jest tak sprawna z innymi przedeptami na Ursynowie.

Dróżka za hipermarketem Tesco prowadząca od pętli autobusowej do bloków przy Zaruby od lat jest popularnym skrótem dla mieszkańców południowej części Kabat. Deszcz nie deszcz, śnieg nie śnieg - chadza się tędy codziennie do przystanków autobusowych, dla niektórych to także dobra droga do marketu. 

Tym bardziej dziwi fakt, że dopiero w tym roku udało się wybudować tu chodnik z prawdzwego zdarzenia. Powstał w zaledwie kilka dni.

- Cieszę się, że powstał ten chodnik, chociaż niestety nie został dociągnięty do ul. Sępa-Szarzyńskiego, nad czym ubolewam. Brakuje także znaków o tym, że chodnik jest chodnikiem. Od strony Zaruby wychodzi on od ścieżki rowerowej, więc formalnie też jest on ścieżką - komentuje Bartek Dąbal, pomysłodawca powstania chodnika.

- Pochwalam takie inwestycje! - mówi pani Hanna, którą spotykamy na eleganckim chodniczku za Tesco. - Wreszcie jest tu równo, mam nadzieję, że zimą nie będzie ślisko. To już dawno powinno być zrobione - dodaje mieszkanka.

Dzielnica zabrała się za chodnik na prośbę mieszkańców Kabat. W kwietniu Bartek Dąbal wysłał do ratusza maila z propozycją budowy chodnika, interpelację w tej sprawie złożył również radny Kamil Orzeł z Projektu Ursynów. Okazuje się, że przez lata nikt wcześniej w urzędzie dzielnicy nie wpadł na pomysł ucywilizowania dróżki. 

- Gdy sprawdziliśmy, że teren należy do miasta i może tu powstać chodnik, od razu stwierdziliśmy, że trzeba to zrobić - mówi burmistrz Robert Kempa. 

Początkowo budowę dzielnica zaplanowała na przyszły rok, ale szybko okazało się, że pieniądze znajdą się już w tegorocznym budżecie remontowym. Na początku lipca chodnik był już gotowy. Wybudowano ok. 180 metrów chodnika o szerokości półtora metra. Prace pochłonęły prawie 70 tysięcy złotych.

Na podobną sprawność urzędników dzielnicy liczą mieszkańcy wielu innych rejonów. Mapę przedeptów, które można zastąpić chodnikami, często niewielkim kosztem sporządziło niedawno stowarzyszenie Otwarty Ursynów. Mieszkańcy na wspólnie tworzonej mapie wskazali urzędowi aż 71 takich miejsc. 

O ile jednak do inicjatywy, w którą włączył się koalicjant, burmistrz podszedł życzliwie, o tyle do pomysłów opozycyjnego Otwartego Ursynowa ze sceptycyzmem.

- Plan remontów dróg na 2017 rok został już przyjęty i opublikowany, wobec czego dodatkowe prace mogą być wykonywane tylko w wypadku uzyskania oszczędności przy realizacji zaplanowanych pozycji - odpowiedział społecznikom Robert Kempa.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zły porucznik
4 miesiące temu 9
Bardzo się cieszę, że ten chodnik powstał, ale jestem zaniepokojony poziomem jego wykonania. Po ostatnich deszczach widać wyraźnie, że już niedługo bruk po prostu spłynie w stronę płotu Tesco - nikt z geniuszy projektujących i budujących chodnik nie wpadł na pomysł, że na wodę działa grawitacji i spływa ona z góry na dół. Brakuje zabezpieczeń oraz wzmocnień chodnika przy płocie z Tesco. Jeszcze kila burz z intensywnym opadem i będzie można spokojnie zacząć remont.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kazik
4 miesiące temu ocena: 38%  8
A ja się cieszę, że jest chodnik. Polityki do tego nie mieszam.
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 40% 7
Z pana ust takie słowa, burmistrzu?
~ Thomas
4 miesiące temu ocena: 71%  6
A kiedy napiszecie o tym, że pętla na Baletowej została wykonana niezgodnie z prawem - nie było pozwoleń na budowę, decyzji lokalizacyjnej i pewnie wielu innych decyzji.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 50% 5
Też o tym słyszałem. Sądzę, że redakcja jest na tyle obiektywna, że opiszę sprawę, która dobitnie świadczy o niekompetencji pana burmistrza.
~ Orła cień
4 miesiące temu ocena: 71%  4
Kempa jak zwykle na pasku Orła, tańczy jak mu Orzełek zagra. Co za pajac, więcej robi dla PU niż dla swoich radnych PO. Niesamowite jak można się bać o swój stołek.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 50% 3
Jak widać można.
~ Joe
4 miesiące temu ocena: 57%  2
bez sensu.... najlepiej wszystko wybrukować, zabetonować..... czy wtedy będzie dobrze????
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hbk
4 miesiące temu ocena: 88%  1
Panie redaktorze, dobrze by było, gdyby jeszcze sfotografował Pan betonową wylewkę, która brukarze pozostawili na składowisku materiałów na prace przy chodniku. Wylewka znajduje się tuż za byłym piaskowym boiskiem do siatkówki, 50 m na południe od nowego chodnika. Czy nikt z dzielnicowych inspektorów nie zauważył tego niechlujstwa?
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji