Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B1-ROENTGENA-BUDLEX-od-08-07-do-08-08-2017
bardzo ciekawe... wiem, że w jeden z aptek wcale nie odmówiono sprzedaży tylko poinformowano,... ~ małaAby bazarek mógł zostać zrobiony zgodnie z zasadami – najpierw powinny być wydane prawomocne... ~ Piotr SkubiszewskiWedług mojej wiedzy, w aktualnym stanie prawnym wątpliwe jest wydzierżawienie pętli na bazarek,... ~ Piotr SkubiszewskiOd tamtego czasu proponowaliśmy wiele alternatywnych rozwiązań dla bazarku, m.in.:... ~ Piotr SkubiszewskiMieszkańcy ulicy Polaka, ale także okolicy, są zbulwersowani postawą władz dzielnicy i... ~ Piotr SkubiszewskiNiedopuszczalne jest, aby władze dzielnicy, władze Warszawy sprzyjały, tak jak jest to robione... ~ Piotr SkubiszewskiPozdrawiam hejterów. Fajnie jest pisać pod nickami i nie brać za to odpowiedzialności. Ale ad... ~ Piotr SkubiszewskiCiekawe kiedy Karczewski i Kempa pójdą siedzieć za przekręty. ~ HmmArt. 231 Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza - też może pasować. Przecież w tej... ~ LexKodeks Karny - CD. Płatna protekcja bierna. KK Par. 1. Kto, powołując się na wpływy w... ~ LexKilka artykułów z Kodeksu Karnego można tu zastować: Np. 228 - Sprzedajność: Par. 3. Kto, w... ~ LexBazarek na Polaka – poroniony pomysł. Obok budują obwodnicę, ludzie nie będą tam robili... ~ ZającJestem mieszkańcem ulicy Kulczyńskiego. Czuje się upokorzony, że ponad naszymi głowami,... ~ Mieszkaniec KulczyńskiegoMoże niedługo zobaczymy Kempę, Dyrektora ZTM i ZDM na dołku. Ale innym dołku. Niech tak... ~ Prawy RPKarczewski i Kempa tacy pewni. A co jeżeli ktoś inny wygra konkurs. Ale będą jaja. Nie wierzę... ~ Dj Kox Pętla jest potrzebna. Budowa POW będzie dla ludzi uciążliwa i jeszcze likwidują pętlę.... ~ MiśkaPOW nigdy nie powinna powstać w tym miejscu !!! To jakiś sen wariata , żeby coś takiego... ~ WarszawiakFacet w koralikach na czele ursynowskiej Platformy Obywatelskiej. Niezłe. Czy Ci ludzie nie mają... ~ Marcin Lisiewicz

Jest wygodny chodnik za Tesco. Co z innymi przedeptami?

› bieżące 14 dni temu    9.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 9 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. SK

Tak jak zamiana starych płyt w chodnik w lasku przy Parku Przy Bażantarni ucieszyła spacerowiczów, tak zamiana piaszczystej dróżki za Tesco w chodnik z prawdziwego zdarzenia ucieszyła mieszkańców Kabat. Szkoda, że dzielnica nie jest tak sprawna z innymi przedeptami na Ursynowie.

Dróżka za hipermarketem Tesco prowadząca od pętli autobusowej do bloków przy Zaruby od lat jest popularnym skrótem dla mieszkańców południowej części Kabat. Deszcz nie deszcz, śnieg nie śnieg - chadza się tędy codziennie do przystanków autobusowych, dla niektórych to także dobra droga do marketu. 

Tym bardziej dziwi fakt, że dopiero w tym roku udało się wybudować tu chodnik z prawdzwego zdarzenia. Powstał w zaledwie kilka dni.

- Cieszę się, że powstał ten chodnik, chociaż niestety nie został dociągnięty do ul. Sępa-Szarzyńskiego, nad czym ubolewam. Brakuje także znaków o tym, że chodnik jest chodnikiem. Od strony Zaruby wychodzi on od ścieżki rowerowej, więc formalnie też jest on ścieżką - komentuje Bartek Dąbal, pomysłodawca powstania chodnika.

- Pochwalam takie inwestycje! - mówi pani Hanna, którą spotykamy na eleganckim chodniczku za Tesco. - Wreszcie jest tu równo, mam nadzieję, że zimą nie będzie ślisko. To już dawno powinno być zrobione - dodaje mieszkanka.

Dzielnica zabrała się za chodnik na prośbę mieszkańców Kabat. W kwietniu Bartek Dąbal wysłał do ratusza maila z propozycją budowy chodnika, interpelację w tej sprawie złożył również radny Kamil Orzeł z Projektu Ursynów. Okazuje się, że przez lata nikt wcześniej w urzędzie dzielnicy nie wpadł na pomysł ucywilizowania dróżki. 

- Gdy sprawdziliśmy, że teren należy do miasta i może tu powstać chodnik, od razu stwierdziliśmy, że trzeba to zrobić - mówi burmistrz Robert Kempa. 

Początkowo budowę dzielnica zaplanowała na przyszły rok, ale szybko okazało się, że pieniądze znajdą się już w tegorocznym budżecie remontowym. Na początku lipca chodnik był już gotowy. Wybudowano ok. 180 metrów chodnika o szerokości półtora metra. Prace pochłonęły prawie 70 tysięcy złotych.

Na podobną sprawność urzędników dzielnicy liczą mieszkańcy wielu innych rejonów. Mapę przedeptów, które można zastąpić chodnikami, często niewielkim kosztem sporządziło niedawno stowarzyszenie Otwarty Ursynów. Mieszkańcy na wspólnie tworzonej mapie wskazali urzędowi aż 71 takich miejsc. 

O ile jednak do inicjatywy, w którą włączył się koalicjant, burmistrz podszedł życzliwie, o tyle do pomysłów opozycyjnego Otwartego Ursynowa ze sceptycyzmem.

- Plan remontów dróg na 2017 rok został już przyjęty i opublikowany, wobec czego dodatkowe prace mogą być wykonywane tylko w wypadku uzyskania oszczędności przy realizacji zaplanowanych pozycji - odpowiedział społecznikom Robert Kempa.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zły porucznik
9 dni temu 9
Bardzo się cieszę, że ten chodnik powstał, ale jestem zaniepokojony poziomem jego wykonania. Po ostatnich deszczach widać wyraźnie, że już niedługo bruk po prostu spłynie w stronę płotu Tesco - nikt z geniuszy projektujących i budujących chodnik nie wpadł na pomysł, że na wodę działa grawitacji i spływa ona z góry na dół. Brakuje zabezpieczeń oraz wzmocnień chodnika przy płocie z Tesco. Jeszcze kila burz z intensywnym opadem i będzie można spokojnie zacząć remont.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kazik
13 dni temu ocena: 38%  8
A ja się cieszę, że jest chodnik. Polityki do tego nie mieszam.
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
13 dni temu ocena: 40% 7
Z pana ust takie słowa, burmistrzu?
~ Thomas
14 dni temu ocena: 71%  6
A kiedy napiszecie o tym, że pętla na Baletowej została wykonana niezgodnie z prawem - nie było pozwoleń na budowę, decyzji lokalizacyjnej i pewnie wielu innych decyzji.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
13 dni temu ocena: 50% 5
Też o tym słyszałem. Sądzę, że redakcja jest na tyle obiektywna, że opiszę sprawę, która dobitnie świadczy o niekompetencji pana burmistrza.
~ Orła cień
14 dni temu ocena: 71%  4
Kempa jak zwykle na pasku Orła, tańczy jak mu Orzełek zagra. Co za pajac, więcej robi dla PU niż dla swoich radnych PO. Niesamowite jak można się bać o swój stołek.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
13 dni temu ocena: 50% 3
Jak widać można.
~ Joe
14 dni temu ocena: 57%  2
bez sensu.... najlepiej wszystko wybrukować, zabetonować..... czy wtedy będzie dobrze????
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hbk
14 dni temu ocena: 88%  1
Panie redaktorze, dobrze by było, gdyby jeszcze sfotografował Pan betonową wylewkę, która brukarze pozostawili na składowisku materiałów na prace przy chodniku. Wylewka znajduje się tuż za byłym piaskowym boiskiem do siatkówki, 50 m na południe od nowego chodnika. Czy nikt z dzielnicowych inspektorów nie zauważył tego niechlujstwa?
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji