Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Kazurka w budowie. Co i kiedy się zmieni?

› bieżące 9 dni temu    8.11.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
5 zdjęć fot. MSO

Ruszyły prace budowlane na terenie Górki Kazurki. 114 tysięcy złotych będzie przeznaczone na budowę schodów z pochylnią dla osób niepełnosprawnych, utwardzenie chodnika i wykonanie nasadzeń. Planowany termin skończenia prac to 10 grudnia.

Teren wokół Górki Kazurki, który od 2016 roku teren nosi oficjalną nazwę „Park im. Cichociemnych”, to jedno z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców Ursynowa. Park upodobali sobie rowerzyści, często można spotkać ludzi spacerujących z dziećmi i z psami.

Od lat ten zielony teren jest przeznaczony na park, nigdy nie udało się jednak zrealizować żadnej koncepcji. Do tej pory wokół górki podejmowane były działania, które wprowadzały coraz większy chaos w przestrzeni. Powstały m.in. tor do agility, siłownia plenerowa, placyk z urządzeniami do ćwiczeń workoutowych oraz placyk do gry w bule.

- Świetne te nowe pomysły, ale to wszystko takie bez ładu i składu - mówi mieszkanka Kazury. - Dobrze, że robią wreszcie ten chodnik.

Obecne prace realizowane w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego „Park wokół Górki Kazurki” mają przede wszystkim ujednolicić koncepcję przestrzeni, uporządkować teren i zapewnić wygodne wejście do parku. Pierwotny plan zakładał, że zostaną usunięte gruzy i pręty zbrojeniowe, zostanie posadzonych 50 drzew i 2000 krzewów. A w miejscu obecnego wejścia – stromych i błotnistych przedeptów, powstanie pochylnia i schody.

Obecnie w trakcie budowy jest wejście do parku od strony ul. Kazury, następnie zostaną dokonane nasadzenia. W zmniejszonej liczbie - 4 drzew i 344 krzewów. Robotnicy, którzy pracują już na terenie parku, zamierzają skończyć chodnik w połowie przyszłego tygodnia. Będzie on prowadził od wejścia do wszystkich atrakcji zgromadzonych w tej części parku. Później do akcji wkroczy architekt zieleni, który powinien skończyć pracę do 10 grudnia.

Kolejny etap metamorfozy parku będzie się już odbywał pod nadzorem Zarządu Zieleni m.st. Warszawy w ramach projektu dofinansowanego przez UE „Utworzenie terenów zieleni o symbolice historycznej na obszarze m.st. Warszawy".

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ X
7 dni temu ocena: 100%  4
Takie fajne pół-dzikie zielone, przyrodnicze miejsce było, a teraz znów zachodnikują, zabetonują, zabrukują. I wszystko będzie sztuczne, miejskie, twarde, szare...no szkoda, że jeszcze w samym lesie nie zrobią takich. Ehh...
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ si-to
9 dni temu ocena: 60%  3
A co z rowerami? Mamy się wynosić z górki-kazurki? Drzewa na górce - kretynizm!
odpowiedz oceń komentarz 9 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dybosz
9 dni temu ocena: 64% 2
Nie bądż egoistą. Górka jest dla wszystkich - dla spacerowiczów, dla rowrzystów, dla biegaczy, dla saneckarzy, do posiedzenia i odpoczynku. Wszystko można pogodzić.
~ spowiednik
9 dni temu ocena: 83% 1
Rowerami trzeba jeździć na Cynamonowej i Dereniowej bo zaraz policzą i ścieżki zaorają :-|