Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Rowerzysci to swiete krowy, drogi rowerowe maja a jezdza po chodnikach.... Na dereniowej to... ~ Lolanie ma co liczyć, widzę z okna. Czasami zdarza się jakiś odważny (w tym roku widziałam może... ~ JagaPrzypominam, że na Ursynowie wygrało PO to rządzi PO. W całej Polsce wygrał PIS to też i tam... ~ Paweł W-waJeżeli kupcy to prywatny podmiot, który sam powinien sobie znaleźć lokalizację, to może... ~ evaMieszkam na dereniowej i widze ze wiekszosc ludzi jezdzi po chodniku.... ~ Mieszkaniecżeby móc się do czegoś odnieść, to należy policzyć rowerzystów na al. KEN inaczej liczenie... ~ ppJa bym policzył rowerzystów w grudniu lub w styczniowy śnieżny poranek. ~ onJak to się rozkręci to w kolejnym rzucie zaczną liczyć niepełnosprawnych na podjazdach dla... ~ sRozbudowie stołówki, przepraszam za pomyłkę. ~ mamamW ramach poprawy sytuacji Dolina jest obecnie na potęgę zabudowywana, gdzie się tylko da. A... ~ JanJa się pytam, dlaczego tylu nauczycieli odeszło w ostatnim roku z 16? Ktoś wie? Niedobra zmiana? ~ lolonastępna POarystokratka za naszą kasę po mordzie widać kto to jest ~ jjNa spotkaniu była mowa o rozbudowie świetlicy i naprawie boiska. Nie o "problemach" lecz... ~ mamamJaką pensję dostała? ~ kkkLudzie, zróbcie bazarek pod domem Karczewskiego z kilkoma toitoiami najlepiej i parkingiem, na... ~ mieszkaniecWyświecone i dobrze wykarmione pasożyty na naszej społecznej krwi....brawo...hahhahaa ~ rasputinek66Domy kultury to komunistyczny wynalazek zamiast budować nowe lepiej wyburzyć stare a kasę... ~ realistaPowodzenia i wytrwałości Pan ie Tomaszu! ~ MEL. z Kabat

Komfortowy dom, czyli jaki?

› moda i styl życia 5 miesięcy temu    20.04.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. prasowe

Chcemy wybudować dom, który będzie miejscem do życia, jakie sobie zaplanowaliśmy, ale nie wiemy, czy wszystko dobrze przemyśleliśmy? Czy będzie wystarczająco duży, komfortowy, a do tego funkcjonalny? O czym pamiętać, by tak się właśnie stało?

Jaki powinien być dom?

Przede wszystkim musi spełniać najważniejsze oczekiwania i potrzeby przyszłych domowników . Oznacza to, że ma odpowiednią ilość pomieszczeń, nie tylko mieszkalnych, ale też gospodarczych czy technicznych. Jego układ funkcjonalny jest mądrze rozplanowany, różne wnętrza są usytuowane tak, by korzystanie z nich było, jak najbardziej komfortowe. W idealnie zaprojektowanym domu są różne strefy: dzienna, nocna i gospodarcza, a każda z nich służy do innej aktywności. Bardzo cenne i polecane są nieskomplikowane rozwiązania technologiczne, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Dom powinien być i przestronny, i przytulny, przyjazny dla każdego domownika, jak i dla gości. Najlepsze projekty gotowych domów, które znajdziemy na stronie www.domoweklimaty.pl, takie właśnie są, warto więc je sprawdzić.

Jaki dom dla 3-4 osobowej rodziny?

To jaka powinna być powierzchnia domu, zależy od tego, jaką mamy dużą rodzinę. W przypadku 3-4 osobowej nie musi być ona zbyt pokaźnych rozmiarów. Można przypuszczać, że taka rodzina żyła wcześniej w bloku mieszkalnym o powierzchni 60, 70, a może 80 m2, z tego względu więc spokojnie wystarczy budynek średniej wielkości - od 100 do 180 m2. Taki dom powinien mieć sypialnie dla wszystkich domowników, nie powinno jednak też w nim zabraknąć dodatkowego pokoju dla gości. W takim domu oprócz strefy dziennej znaleźć się powinna strefa gospodarcza, pomieszczenia techniczne, w których przechowamy różne sprzęty.

A co z domem dla większej rodziny?

Większa rodzina, 5-6 osobowa potrzebuje oczywiście większej powierzchni, od 150 do 250 m2. Wiąże się to oczywiście z większą ilością sypialni, jak i powiększeniem poszczególnych stref i pomieszczeń. Dom musi być przestronny, ale bez przesady, bo będzie nieprzyjemny, zimny, odpychający. Szczególnie że jak mówimy o chłodzie, to trzeba pamiętać, że im większa powierzchnia, tym większe koszty ogrzewania. Nie przesadzajmy więc z wielkością domu.

Jak widać, jest kilka zasad, które zawsze się sprawdzają. Przestrzegajmy ich, a będziemy mieli pewność, że nasz dom wyróżnia się pozytywnie na tle innych, źle zaprojektowanych. Oczywiście bierzmy pod uwagę różne czynniki, jak wspomniana w tekście liczebność rodziny, dzięki czemu nasz dom będzie bliski ideału.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!