Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-Fort-Slużew-Para-od-16-08-do-31-08-2017
podajcie choć jeden przykład funkcjonowania filtrów instalacji oddymiania tunelu na... ~ s@redakcja - Panie Redaktorze a może wymieni Pan z imienia i nazwiska tych "rowerzystów" z... ~ AZXNa zdjęciach widzę kilka osób. Ursynow ma ponad 100000 mieszkańców. Rozumiem że byli... ~ ObserwatorStarania aktywistów na pewno wskazane i szlachetne, ale nie przyniesie to raczej wymiernych... ~ KershawTak trzymać, panowie! Filtry muszą być. ~ Abraham LincolnHaloUrsynów schodzi na psy pisząc o takich ludziach jak Orzeu ~ WawrzyniecSuper akcja! Bardzo widowiskowa i fajna! ~ KabaciarzCzy filtry spalin to demokratyczna wola większości mieszkańców Ursynowa? Instalacja filtrów... ~ xyzWszystko to niepokoi, ale kto potrafi powiedzieć jak to będzie wyglądało po ukończeniu POW?... ~ szaszaPowstrzymać budowę autostrady "POW"! ~ J33Zagrożenie niesie sama autostrada "POW". Z filtrami, czy bez. ~ J33Filtry sa potrzebne nawet nie tylko z punktu widzenia mieszkańców Ursynowa, ale także... ~ Duże PePomysł z rurą dobry, ale czy to w pełni oddaje skalę problemu jaki czeka Ursynów? ~ WagnerKto usunął filtry z planów budowlanych i kto podpisywał wcześniejsze pisma, w których filtry... ~ Ursynowianka Ludzie przestańcie wypisywać takie bzdury w komentarzach, bo to aż o was źle świadczy jako... ~ EnrickPrzejeżdżałam tam dzisiaj ~ AgataA może to inicjatywa Stefana, który walczy wszelkimi sposobami z rowerowcami ??? ~ Pełnynocnik_rowerowyPolityczne cwaniaczki. Nigdy nie zagłosuję na Orła. ~ Iga

Komfortowy dom, czyli jaki?

› moda i styl życia 4 miesiące temu    20.04.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. prasowe

Chcemy wybudować dom, który będzie miejscem do życia, jakie sobie zaplanowaliśmy, ale nie wiemy, czy wszystko dobrze przemyśleliśmy? Czy będzie wystarczająco duży, komfortowy, a do tego funkcjonalny? O czym pamiętać, by tak się właśnie stało?

Jaki powinien być dom?

Przede wszystkim musi spełniać najważniejsze oczekiwania i potrzeby przyszłych domowników . Oznacza to, że ma odpowiednią ilość pomieszczeń, nie tylko mieszkalnych, ale też gospodarczych czy technicznych. Jego układ funkcjonalny jest mądrze rozplanowany, różne wnętrza są usytuowane tak, by korzystanie z nich było, jak najbardziej komfortowe. W idealnie zaprojektowanym domu są różne strefy: dzienna, nocna i gospodarcza, a każda z nich służy do innej aktywności. Bardzo cenne i polecane są nieskomplikowane rozwiązania technologiczne, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Dom powinien być i przestronny, i przytulny, przyjazny dla każdego domownika, jak i dla gości. Najlepsze projekty gotowych domów, które znajdziemy na stronie www.domoweklimaty.pl, takie właśnie są, warto więc je sprawdzić.

Jaki dom dla 3-4 osobowej rodziny?

To jaka powinna być powierzchnia domu, zależy od tego, jaką mamy dużą rodzinę. W przypadku 3-4 osobowej nie musi być ona zbyt pokaźnych rozmiarów. Można przypuszczać, że taka rodzina żyła wcześniej w bloku mieszkalnym o powierzchni 60, 70, a może 80 m2, z tego względu więc spokojnie wystarczy budynek średniej wielkości - od 100 do 180 m2. Taki dom powinien mieć sypialnie dla wszystkich domowników, nie powinno jednak też w nim zabraknąć dodatkowego pokoju dla gości. W takim domu oprócz strefy dziennej znaleźć się powinna strefa gospodarcza, pomieszczenia techniczne, w których przechowamy różne sprzęty.

A co z domem dla większej rodziny?

Większa rodzina, 5-6 osobowa potrzebuje oczywiście większej powierzchni, od 150 do 250 m2. Wiąże się to oczywiście z większą ilością sypialni, jak i powiększeniem poszczególnych stref i pomieszczeń. Dom musi być przestronny, ale bez przesady, bo będzie nieprzyjemny, zimny, odpychający. Szczególnie że jak mówimy o chłodzie, to trzeba pamiętać, że im większa powierzchnia, tym większe koszty ogrzewania. Nie przesadzajmy więc z wielkością domu.

Jak widać, jest kilka zasad, które zawsze się sprawdzają. Przestrzegajmy ich, a będziemy mieli pewność, że nasz dom wyróżnia się pozytywnie na tle innych, źle zaprojektowanych. Oczywiście bierzmy pod uwagę różne czynniki, jak wspomniana w tekście liczebność rodziny, dzięki czemu nasz dom będzie bliski ideału.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!