Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ROENTGENA-01-02-do-30-06
B-1-POP-RADIO
Super, ze dajecie mapki przy artykulach! :)) ~ tomKto to pisał, aby nie wierzyć Wyborczej, że to ostatni weekend bazarku? Dziś na bazarku przez... ~ WendyChcemy parku, spokoju, czystego powietrza a nie autostrady! ~ J23Wywalają puszki butelki gdzie popadnie. To nie tylko psy mogą się poranić, ale i dzieci na tym... ~ SKNajwiększy syf w Lesie Kabackim to grillowa polanka w Powsinie. Ale skoro straż miejska nie... ~ Lolek.......jak nie ma wiaduktu na Karczunkowskiej to którędy mają jeździć?? ~ OlaNiesamowite historie w tym mieście. ~ MatkaTe lepsze czasy mogą nigdy nie nadejść niestety. I to jest smutne. ~ BożenaTe lepsze czasy mogą nigdy nie nadejść niestety. I to jest smutne. ~ Bożenatu są prowadzone celowe działania aby dworek popadł w stan zagrażający bezpieczeństwu, wtedy... ~ robNie wiem,ale sie wypowiem-ot Polska! Pies byl na smyczy, odszedl na bok (smycz ma 4 metry). Gdy... ~ AgataWitam Co się dzieje w sprawie? Czy sprawcy zostały postawione zarzuty? I co dalej z tym... ~ MatmelTrzeba to uratować! Koniecznie ~ WarszawiakZawsze trzeba dbać. O zabytki.nie rozumiem jak można inaczej. ~ ObserwatorOdsiedzi parę latek i znowu zrobi to. Skoro to jest recydywa, to powinien na logikę dostać... ~ MariaNiestety nie zakwalifikowali tego jako zabójstwo. Zabił u siebie pod klatką na Hawajskiej 6. ~ HotdogSądząc po komentarzach i plusach lub minusach pod nimi widać wyraźnie, że nie o bazarek tu... ~ hbkNie oszukujmy sie nie probujmy zaczarowac rzeczywistosci, bazarek dziala glownie w soboty i... ~ StasioJasio

Komfortowy dom, czyli jaki?

› moda i styl życia 2 miesiące temu    20.04.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. prasowe

Chcemy wybudować dom, który będzie miejscem do życia, jakie sobie zaplanowaliśmy, ale nie wiemy, czy wszystko dobrze przemyśleliśmy? Czy będzie wystarczająco duży, komfortowy, a do tego funkcjonalny? O czym pamiętać, by tak się właśnie stało?

Jaki powinien być dom?

Przede wszystkim musi spełniać najważniejsze oczekiwania i potrzeby przyszłych domowników . Oznacza to, że ma odpowiednią ilość pomieszczeń, nie tylko mieszkalnych, ale też gospodarczych czy technicznych. Jego układ funkcjonalny jest mądrze rozplanowany, różne wnętrza są usytuowane tak, by korzystanie z nich było, jak najbardziej komfortowe. W idealnie zaprojektowanym domu są różne strefy: dzienna, nocna i gospodarcza, a każda z nich służy do innej aktywności. Bardzo cenne i polecane są nieskomplikowane rozwiązania technologiczne, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Dom powinien być i przestronny, i przytulny, przyjazny dla każdego domownika, jak i dla gości. Najlepsze projekty gotowych domów, które znajdziemy na stronie www.domoweklimaty.pl, takie właśnie są, warto więc je sprawdzić.

Jaki dom dla 3-4 osobowej rodziny?

To jaka powinna być powierzchnia domu, zależy od tego, jaką mamy dużą rodzinę. W przypadku 3-4 osobowej nie musi być ona zbyt pokaźnych rozmiarów. Można przypuszczać, że taka rodzina żyła wcześniej w bloku mieszkalnym o powierzchni 60, 70, a może 80 m2, z tego względu więc spokojnie wystarczy budynek średniej wielkości - od 100 do 180 m2. Taki dom powinien mieć sypialnie dla wszystkich domowników, nie powinno jednak też w nim zabraknąć dodatkowego pokoju dla gości. W takim domu oprócz strefy dziennej znaleźć się powinna strefa gospodarcza, pomieszczenia techniczne, w których przechowamy różne sprzęty.

A co z domem dla większej rodziny?

Większa rodzina, 5-6 osobowa potrzebuje oczywiście większej powierzchni, od 150 do 250 m2. Wiąże się to oczywiście z większą ilością sypialni, jak i powiększeniem poszczególnych stref i pomieszczeń. Dom musi być przestronny, ale bez przesady, bo będzie nieprzyjemny, zimny, odpychający. Szczególnie że jak mówimy o chłodzie, to trzeba pamiętać, że im większa powierzchnia, tym większe koszty ogrzewania. Nie przesadzajmy więc z wielkością domu.

Jak widać, jest kilka zasad, które zawsze się sprawdzają. Przestrzegajmy ich, a będziemy mieli pewność, że nasz dom wyróżnia się pozytywnie na tle innych, źle zaprojektowanych. Oczywiście bierzmy pod uwagę różne czynniki, jak wspomniana w tekście liczebność rodziny, dzięki czemu nasz dom będzie bliski ideału.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!