Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Kraj okiem Filipa Springera. Spotkanie z autorem już w piątek!

› bieżące 2 miesiące temu    14.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 9 / 56%
A A A
Filip SpringerFilip Springer fot. Culture.pl

Zjechał Polskę wzdłuż i wszerz. Odwiedził 31 miast, które po 1999 roku straciły status stolicy województwa. Wnikliwie obserwował i rozmawiał z ludźmi - włodarzami, aktywistami, nauczycielami, przedsiębiorcami i zwykłymi mieszkańcami. Filip Springer już w piątek opowie o swojej przygodzie, dzięki której powstała książka "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast". 

Tłumacz architektury i kolekcjoner wizualnych absurdów - tak określono kiedyś Filipa Springera. Reportera możemy kojarzyć głównie z opisu miejskiego pejzażu i gorzkiej refleksji na jego temat. Autor sięga jednak głębiej i w "Mieście Archipelag" skupia się na człowieku i jego codzienności. 

Springer w trakcie pracy nad książką poznał problemy, troski, nadzieje i radości mieszkańców wszystkich zakątków Polski. Na nowo zdefiniował pojęcia małomiasteczkowości i życia wielkomiejskiego - mimo widocznych różnic wszystkie miejscowości mają ze sobą coś wspólnego. W efekcie otrzymujemy obraz migotliwy, niejednoznaczny, pełen kontrastów i dziwów.

Książka powstała w wyniku dokumentalnego eksperymentu. Proces twórczy był na bieżąco obecny w Internecie i innych mediach. Reportaż to zwieńczenie drogi, którą autor relacjonował w czasie rzeczywistym.

Spotkanie z Filipem Springerem odbędzie się już 15 września - najbliższy piątek - w Ursynotece, przy al. KEN 21. Start o godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

+ 5 głosów: 9 (56%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elo
2 miesiące temu ocena: 0%  1
I fajnie.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji