Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ORANGE-od-01-09-do-30-09-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Kraj okiem Filipa Springera. Spotkanie z autorem już w piątek!

› bieżące 8 dni temu    14.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 9 / 56%
A A A
Filip SpringerFilip Springer fot. Culture.pl

Zjechał Polskę wzdłuż i wszerz. Odwiedził 31 miast, które po 1999 roku straciły status stolicy województwa. Wnikliwie obserwował i rozmawiał z ludźmi - włodarzami, aktywistami, nauczycielami, przedsiębiorcami i zwykłymi mieszkańcami. Filip Springer już w piątek opowie o swojej przygodzie, dzięki której powstała książka "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast". 

Tłumacz architektury i kolekcjoner wizualnych absurdów - tak określono kiedyś Filipa Springera. Reportera możemy kojarzyć głównie z opisu miejskiego pejzażu i gorzkiej refleksji na jego temat. Autor sięga jednak głębiej i w "Mieście Archipelag" skupia się na człowieku i jego codzienności. 

Springer w trakcie pracy nad książką poznał problemy, troski, nadzieje i radości mieszkańców wszystkich zakątków Polski. Na nowo zdefiniował pojęcia małomiasteczkowości i życia wielkomiejskiego - mimo widocznych różnic wszystkie miejscowości mają ze sobą coś wspólnego. W efekcie otrzymujemy obraz migotliwy, niejednoznaczny, pełen kontrastów i dziwów.

Książka powstała w wyniku dokumentalnego eksperymentu. Proces twórczy był na bieżąco obecny w Internecie i innych mediach. Reportaż to zwieńczenie drogi, którą autor relacjonował w czasie rzeczywistym.

Spotkanie z Filipem Springerem odbędzie się już 15 września - najbliższy piątek - w Ursynotece, przy al. KEN 21. Start o godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

+ 5 głosów: 9 (56%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elo
8 dni temu ocena: 0%  1
I fajnie.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji