Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie-od-07-08-do-07-11-2017
Za tego rodzaju pomysły możemy podziękować projektodawcom BP. Projektują miejsca do... ~ BP... a toaleta dla biesiadników będzie także po chmurką ? Tylko się pytam. ~ FRACNiektorym to wszystko przeszkadza, albo czepiaja sie dla samego czepialstwa. Czegos dzielnica nie... ~ StasioJasioW Powsinie i nad Jeziorem Zgorzała trują powietrze i jeszcze tu chcą?! Dym z takich ognisk jest... ~ XCałe szczęście coś mnie tknęło, gdy młodzieniec z PU nagabywał mnie o dane na ulicy. Był... ~ Alina GrzegrzółkaFatalny pomysł. Menelstwo smród i brud będzie ~ UrsynCzy można liczyć Miastusiu na podobną troskę miasta o komunikację publiczną, na przykład... ~ DanielBiada temu, kto sprowadza na Ursynów dodatkowe spaliny. Spółka Kempa&Ciołko&Miastowski wyjedzie... ~ JoannaDenerwuje mnie to, że dzielnica Ursynów promuje w ten sposób samochodziarstwo trujące nas... ~ Barszcz SosnowskiegoOd kiedy Ursynowem rządzą PO-PUliści stan dróg to jakaś porażka ~ JeżdżącyNajgorszy zarząd dzielnicy w historii Ursynowa nie potrafi sobie poradzić z kałużami, będzie... ~ Janusz NowakowskiPanie burmistrzu a co z przebudową Stryjeńskich, Bartoka i Rosoła? Czy to już nieważne? ~ AsterixRządząca koalicja zje Ursynów na kolację ~ StefekMiastowski do dymisji ~ To nie żartWarto przypomnieć, że Onkobieg to inicjatywa która zagościła na Ursynowie jeszcze za... ~ Tak byłoczekac tylko aż burmistrz Kempa wielki miłośnik samochodów ulegnie i zapłaci z naszej kasy za... ~ Ważniak"związana planem remontów" ale na chodnik dla Orła to się znalazły pieniądze, co za... ~ debenekJak sie już zmieni władza i zamkniemy Rosola dla ruchu samochodowego to te parkingi nie będą... ~ na Ursynowie od 40 lat a nie od 10

Ktoś podrzuca śmieci w Parku Jana Pawła II FOTO

› bieżące 7 dni temu    11.08.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 9 ocen 4 / 75%
A A A
Worki ze śmieciami w parku im. Jana Pawła IIWorki ze śmieciami w parku im. Jana Pawła II fot. KT

W parku im. Jana Pawła II ktoś wyrzuca śmieci. Wśród krzewów, przy jednej z alejek, krajobraz szpecą plastikowe worki, wypchane odpadami po brzegi. Mieszkańcy są oburzeni, a straż miejska apeluje, by reagować na podobne przypadki.

Jedna z uliczek w parku im. Jana Pawła II została dzikim wysypiskiem śmieci. Ktoś w mmniej uczęszczanym miejscu wyrzucił kilka worków z odpadami.

- Tragicznie to wygląda. Worki są rozerwane, te papierki latają. Nie rozumiem takiego zachowania, przecież nikomu to się nie może podobać. Bez sensu - komentuje zażenowana Marta.

Worki musiały pojawić się wieczorem lub w nocy. W ciągu dnia w parku przebywa na tyle dużo ludzi, że nie dałoby się nie zauważyć kogoś, kto transportuje tak ilość śmieci.

- Spaceruję tu codziennie. Widuję pojedyncze papiery, niedopałki, butelki, choć śmietniki stoją obok. Jednak takiej sytuacji jeszcze nie widziałam - to wygląda jakby ktoś opróżnił tu małą śmieciarkę - dodaje Marta.

Straż Miejska przypomina, że śmiecenie w parku jest zakazne a taka samowolka może być kosztowna. 

- Za zaśmiecanie mienia publicznego grozi kara grzywny. Można zapłacić nawet 500 zł. Stosujemy w takim wypadku standardowe procedury wykroczeniowe. Każdego roku przyjmujemy kilkaset zgłoszeń w związku z dzikimi wysypiskami śmieci - mówi Monika Niżniak ze stołecznej Straży Miejskiej.

Mundurowi zachęcają, aby informować służby o podobnych przypadkach. Można kontaktować się z zarządcami terenów lub bezpośrednio ze strażnikami miejskimi, którzy zweryfikują zgłoszenie. Do dyspozycji jest również aplikacja alarmowa - Warszawa 19115. 

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Żaneta
wczoraj 14:10 ocena: 0%  9
sądzę, że jeśli busmitrz nie potrafi tego upilnować, powinien zakasać rękawy i sam posprzątać PO GODZINACH
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz Nowakowski
wczoraj 13:36 ocena: 0%  8
To nie jedyne miejsce, gdzie stan czystości odbiega od jakichkolwiek norm przyjętych w miastach zachodu. W tym wszystkim jawi nam się ogromna nieudolność i nieskuteczność urzędu dzielnicy kierowanego przez PO-PU-listów
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ true madame
5 dni temu ocena: 100%  7
Chyba kamera przydałaby się w parku. te śmieci świadczą o działalności przestępczej nieznanych sprawców. Dziś śmieci, a jutro co ???
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hbk
7 dni temu ocena: 100%  6
Tylko nie na 19 115 - ani telefonicznie, ani internetowo. Oni reagują po 2 tygodniach. Lepiej bezpośrednio do Straży Miejskiej na 986. I koniecznie prosić strażników o numer sprawy. Jeżeli szybko nie załatwią zgłosić ponownie, powołując się na numer sprawy.
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jola
7 dni temu ocena: 33%  5
A gdzie mam wyrzucać jak nie w parku?
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolek
7 dni temu ocena: 17% 4
na bazarku
~ Obserwator
7 dni temu ocena: 50%  3
Nasza polska kultura.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytad
7 dni temu ocena: 100%  2
Kiedyś park miał ochronę
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolek
7 dni temu ocena: 33% 1
Kępa zredukował wydatki?