Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Za tego rodzaju pomysły możemy podziękować projektodawcom BP. Projektują miejsca do... ~ BP... a toaleta dla biesiadników będzie także po chmurką ? Tylko się pytam. ~ FRACNiektorym to wszystko przeszkadza, albo czepiaja sie dla samego czepialstwa. Czegos dzielnica nie... ~ StasioJasioW Powsinie i nad Jeziorem Zgorzała trują powietrze i jeszcze tu chcą?! Dym z takich ognisk jest... ~ XCałe szczęście coś mnie tknęło, gdy młodzieniec z PU nagabywał mnie o dane na ulicy. Był... ~ Alina GrzegrzółkaFatalny pomysł. Menelstwo smród i brud będzie ~ UrsynCzy można liczyć Miastusiu na podobną troskę miasta o komunikację publiczną, na przykład... ~ DanielBiada temu, kto sprowadza na Ursynów dodatkowe spaliny. Spółka Kempa&Ciołko&Miastowski wyjedzie... ~ JoannaDenerwuje mnie to, że dzielnica Ursynów promuje w ten sposób samochodziarstwo trujące nas... ~ Barszcz SosnowskiegoOd kiedy Ursynowem rządzą PO-PUliści stan dróg to jakaś porażka ~ JeżdżącyNajgorszy zarząd dzielnicy w historii Ursynowa nie potrafi sobie poradzić z kałużami, będzie... ~ Janusz NowakowskiPanie burmistrzu a co z przebudową Stryjeńskich, Bartoka i Rosoła? Czy to już nieważne? ~ AsterixRządząca koalicja zje Ursynów na kolację ~ StefekMiastowski do dymisji ~ To nie żartWarto przypomnieć, że Onkobieg to inicjatywa która zagościła na Ursynowie jeszcze za... ~ Tak byłoczekac tylko aż burmistrz Kempa wielki miłośnik samochodów ulegnie i zapłaci z naszej kasy za... ~ Ważniak"związana planem remontów" ale na chodnik dla Orła to się znalazły pieniądze, co za... ~ debenekJak sie już zmieni władza i zamkniemy Rosola dla ruchu samochodowego to te parkingi nie będą... ~ na Ursynowie od 40 lat a nie od 10

Masakra w metrze! Tak wyglądały ćwiczenia... 22 lata temu. FOTO

› bieżące 6 miesięcy temu    19.02.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
13 zdjęć fot. NAC

Wiosną 1995 roku w warszawskim metrze ogłoszono alarm – katastrofa w pociągu zmierzającym w kierunku Kabat. Zdjęcia z tego dnia są drastyczne, ale... tak naprawdę nikomu nic się nie stało. Były to pierwsze ćwiczenia służb ratowniczych w podziemnej kolejce.

Cofnijmy się o 22 lata. Zbliża się huczne otwarcie pierwszego odcinka warszawskiej linii metra. Architekci, służby porządkowe i ratownicze chcą dopiąć wszystko na ostatni guzik. Trzeba przeprowadzić jeszcze próbną akcję.

Szybka mobilizacja ratowników, pierwsza pomoc ofiarom w wagonach i transport rannych do czekającej przy stacji karetki. Na fotografiach z pierwszej "akcji ratowniczej" w metrze widać, że służby porządkowe były świetnie przygotowane... zresztą rzekome ofiary również. Cała akcja wyglądała bardzo realistycznie! Takie ćwiczenia w metrze odbywają się co jakiś czas, ale w porze nocnej. Oby nigdy nie trzeba było sprawdzać poziomu wyszkolenia służb.

ZOBACZ ĆWICZENIA SPRZED 20 LAT NA ZDJĘCIACH (źródło: NAC)

Fotoartykuł
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ursynowski
5 miesięcy temu 2
Strój policjanta naprawdę z innej epoki.. lekarze też mraśnie wyglądają..
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ warszawiak
5 miesięcy temu 1
Policjanci zmienili się diametralnie, lekarze także. Nawet strażacy/ratownicy co nieco. Tylko to przaśne ruskie metro dalej straszy ... PS: ofiary masakry to chyba pierwowzór "zielonych ludzików" z Krymu. Popatrzcie na ich buty :) Policjant na foto to przemianowane ZOMO i wszystko w temacie. Zielone Ludziki vs. ZOMO: 0:13 !!!