Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ROENTGENA-BUDLEX-od-01-07-do-30-09-2017
podajcie choć jeden przykład funkcjonowania filtrów instalacji oddymiania tunelu na... ~ s@redakcja - Panie Redaktorze a może wymieni Pan z imienia i nazwiska tych "rowerzystów" z... ~ AZXNa zdjęciach widzę kilka osób. Ursynow ma ponad 100000 mieszkańców. Rozumiem że byli... ~ ObserwatorStarania aktywistów na pewno wskazane i szlachetne, ale nie przyniesie to raczej wymiernych... ~ KershawTak trzymać, panowie! Filtry muszą być. ~ Abraham LincolnHaloUrsynów schodzi na psy pisząc o takich ludziach jak Orzeu ~ WawrzyniecSuper akcja! Bardzo widowiskowa i fajna! ~ KabaciarzCzy filtry spalin to demokratyczna wola większości mieszkańców Ursynowa? Instalacja filtrów... ~ xyzWszystko to niepokoi, ale kto potrafi powiedzieć jak to będzie wyglądało po ukończeniu POW?... ~ szaszaPowstrzymać budowę autostrady "POW"! ~ J33Zagrożenie niesie sama autostrada "POW". Z filtrami, czy bez. ~ J33Filtry sa potrzebne nawet nie tylko z punktu widzenia mieszkańców Ursynowa, ale także... ~ Duże PePomysł z rurą dobry, ale czy to w pełni oddaje skalę problemu jaki czeka Ursynów? ~ WagnerKto usunął filtry z planów budowlanych i kto podpisywał wcześniejsze pisma, w których filtry... ~ Ursynowianka Ludzie przestańcie wypisywać takie bzdury w komentarzach, bo to aż o was źle świadczy jako... ~ EnrickPrzejeżdżałam tam dzisiaj ~ AgataA może to inicjatywa Stefana, który walczy wszelkimi sposobami z rowerowcami ??? ~ Pełnynocnik_rowerowyPolityczne cwaniaczki. Nigdy nie zagłosuję na Orła. ~ Iga

Mieszkaniowy ranking dzielnic. Ceny rosną, Ursynów w czołówce

4 miesiące temu    13.04.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 10 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. SK

Mokotów na czele dzielnic najchętniej wybieranych do zamieszkania, drugie miejsce to wielka niespodzianka - Praga Południe po raz pierwszy wspięła się tak wysoko. Jak w rankingu wypada Ursynów?

Atrakcyjna lokalizacja to główny czynnik wyboru mieszkania. Potwierdzają to eksperci od sprzedaży nieruchomości. Ursynów zawsze był jedną z najchętniej wybieranych dzielnic stolicy i to się nie zmieniło. Jednak w tegorocznym rankingu serwisu Otodom.pl zaszły zmiany. Drugie miejsce - zaraz za tradycyjnie najpopularniejszym Mokotowem -zajęła Praga Południe, gdzie powstaje coraz więcej inwestycji a okolica ta robi się bardzo modna. 

Analiza bazy klientów poszukujących mieszkań w Warszawie za pośrednictwem portalu Otodom wykazała, że Ursynów jest trzecią najczęściej popularną dzielnicą. Zaraz za nim plasuje się Śródmieście. Co ciekawe cała czołówka (poza Pragą Południe) to również liderzy pod względem najwyższych poziomów cen na rynku warszawskim.

- Ursynów z całą pewnością można nazwać miastem w mieście - mówi "Pulsowi Biznesu" Maciej Górka z Domiporta.pl. Poziom atrakcyjności dzielnicy ma swoje odbicie w wartości nieruchomości.

Średnia cena metra kwadratowego nowego lokalu oscyluje na poziomie 8,1 tys. złotych, a na rynku wtórnym trzeba to około 8,3 tys. zł.

Ursynów jest jedną z dzielnic, w której w ciągu ostatnich 12 miesięcy średnia cena metra kwadratowego mieszkania z rynku wtórnego wzrosła o 5 procent. - Dzieje się tak głównie dzięki zakupom z myślą o najemcach - dodaje Górka.

PROCENT ZAPYTAŃ O LOKALIZACJĘ W DANEJ DZIELNICY NA OTODOM.PL

Mimo wysokiego kosztu nabycia lokalu stawki czynszów na poziomie 45 zł za metr kwadratowy sprawiają, że uzyskiwana rentowność z najmu osiąga wartości powyżej 6 procent - czytamy w analizie dla dziennika "Puls Biznesu". 

Ponad 43 proc. użytkowników serwisu Domiporta.pl poszukujących lokali na Ursynowie interesowało się mieszkaniami o dwóch pokojach i powierzchni do 55 mkw., czyli takich, na które obecnie jest największy popyt na całym warszawskim rynku najmu.

Podobnie jest w pobliskim Wilanowie gdzie trwa budowa 30 nowych domów. Tak duża podaż utrzymuje wartość cen na stałym poziomie od prawie dwóch lat — średnia to około 7,8 tys. zł za mkw., a najwięcej zainteresowania budzą trzy pokoje warte powyżej 500 tys. złotych.

(na podst. Otodom.pl, domiporta.pl, PB)

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ at
4 miesiące temu ocena: 88%  10
Patrząc na tablice rej. aut na Ursynowie to 30% jest spoza W-wy.
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goretta
4 miesiące temu ocena: 65%  9
Ursynów najlepszy wiadomka! Fajnie, że Guział tak rozsławił nasza dzielnię! a przy okazji, ktoś wie co porabia nasz burmistrz, gdzie wywiało Guziała? Dlaczego zrezygnował z burmistrzowania?
odpowiedz oceń komentarz 15 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
4 miesiące temu ocena: 77% 8
Słusznie zauważyłaś - NASZ, rodowity Ursynowianin, a nie przyjezdny Poznaniak :)
oceń komentarz 24 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alfa i omega
4 miesiące temu ocena: 100% 7
Pan Guział jest radnym w Radzie Warszawy. W przyszłym roku kończy się kadencja i nie wiadomo czy będzie startował w wyborach samorządowych.
oceń komentarz 14 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomasz
4 miesiące temu ocena: 75% 6
Nigdy nie sądziłem, że to napisze, ale widząc co odwala pan kępa seryjnie tęsknie za Guziałem!
oceń komentarz 21 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomasz
4 miesiące temu ocena: 68% 5
Guział miałby nie startować?!? Nie wierzę! Niech startuje i wraca na Ursynów!
oceń komentarz 15 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goretta
4 miesiące temu ocena: 100% 4
ale dlaczego Guział ustąpił miejsca temu facetowi z Poznania? tak? Bo podobno obecny burmistrz, co się wczoraj dowiedziałam, jest z Środy Wielkopolskiej? a na Ursynowie mieszka od 5 lat? Nie rozumiem, czemu on jest burmistrzem skoro: 1 nie nadaje się, 2. ma fatalną prezencję. Czy to dlatego, że był świadkiem na ślubie Kierwińskiego? Dziwne. Wczoraj tez się dowiedziałam, że burmistrz wybiera Rada, o ja głupia hihi.
oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
4 miesiące temu ocena: 100% 3
Dlaczego Poznaniak został Burmistrzem? A to dlatego, że swoich kolegów z Naszego Ursynowa sprzedała czyt. "przehandlowała" za stanowisko Przewodniczącej Rady ich koleżanka z ugrupowaania Teresa Jurczyńska-Owczarek. Jeden głos Judasza zadecydował więc o tym, że włodarzem Ursynowa został właśnie Poznaniak. Wesołych Świąt!
~ tomasz
4 miesiące temu ocena: 100% 2
O tym, że pan Kempa był świadkiem na ślubie pana Kierwińskiego to nie wiedziałem :P Może to właśnie z tego klucza został wybrany przez partyjną wierchuszkę do objęcia fotela burmistrza?