Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ROENTGENA-01-02-do-30-06
B-1-POP-RADIO
Super, ze dajecie mapki przy artykulach! :)) ~ tomKto to pisał, aby nie wierzyć Wyborczej, że to ostatni weekend bazarku? Dziś na bazarku przez... ~ WendyChcemy parku, spokoju, czystego powietrza a nie autostrady! ~ J23Wywalają puszki butelki gdzie popadnie. To nie tylko psy mogą się poranić, ale i dzieci na tym... ~ SKNajwiększy syf w Lesie Kabackim to grillowa polanka w Powsinie. Ale skoro straż miejska nie... ~ Lolek.......jak nie ma wiaduktu na Karczunkowskiej to którędy mają jeździć?? ~ OlaNiesamowite historie w tym mieście. ~ MatkaTe lepsze czasy mogą nigdy nie nadejść niestety. I to jest smutne. ~ BożenaTe lepsze czasy mogą nigdy nie nadejść niestety. I to jest smutne. ~ Bożenatu są prowadzone celowe działania aby dworek popadł w stan zagrażający bezpieczeństwu, wtedy... ~ robNie wiem,ale sie wypowiem-ot Polska! Pies byl na smyczy, odszedl na bok (smycz ma 4 metry). Gdy... ~ AgataWitam Co się dzieje w sprawie? Czy sprawcy zostały postawione zarzuty? I co dalej z tym... ~ MatmelTrzeba to uratować! Koniecznie ~ WarszawiakZawsze trzeba dbać. O zabytki.nie rozumiem jak można inaczej. ~ ObserwatorOdsiedzi parę latek i znowu zrobi to. Skoro to jest recydywa, to powinien na logikę dostać... ~ MariaNiestety nie zakwalifikowali tego jako zabójstwo. Zabił u siebie pod klatką na Hawajskiej 6. ~ HotdogSądząc po komentarzach i plusach lub minusach pod nimi widać wyraźnie, że nie o bazarek tu... ~ hbkNie oszukujmy sie nie probujmy zaczarowac rzeczywistosci, bazarek dziala glownie w soboty i... ~ StasioJasio

Mieszkaniowy ranking dzielnic. Ceny rosną, Ursynów w czołówce

2 miesiące temu    13.04.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 10 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. SK

Mokotów na czele dzielnic najchętniej wybieranych do zamieszkania, drugie miejsce to wielka niespodzianka - Praga Południe po raz pierwszy wspięła się tak wysoko. Jak w rankingu wypada Ursynów?

Atrakcyjna lokalizacja to główny czynnik wyboru mieszkania. Potwierdzają to eksperci od sprzedaży nieruchomości. Ursynów zawsze był jedną z najchętniej wybieranych dzielnic stolicy i to się nie zmieniło. Jednak w tegorocznym rankingu serwisu Otodom.pl zaszły zmiany. Drugie miejsce - zaraz za tradycyjnie najpopularniejszym Mokotowem -zajęła Praga Południe, gdzie powstaje coraz więcej inwestycji a okolica ta robi się bardzo modna. 

Analiza bazy klientów poszukujących mieszkań w Warszawie za pośrednictwem portalu Otodom wykazała, że Ursynów jest trzecią najczęściej popularną dzielnicą. Zaraz za nim plasuje się Śródmieście. Co ciekawe cała czołówka (poza Pragą Południe) to również liderzy pod względem najwyższych poziomów cen na rynku warszawskim.

- Ursynów z całą pewnością można nazwać miastem w mieście - mówi "Pulsowi Biznesu" Maciej Górka z Domiporta.pl. Poziom atrakcyjności dzielnicy ma swoje odbicie w wartości nieruchomości.

Średnia cena metra kwadratowego nowego lokalu oscyluje na poziomie 8,1 tys. złotych, a na rynku wtórnym trzeba to około 8,3 tys. zł.

Ursynów jest jedną z dzielnic, w której w ciągu ostatnich 12 miesięcy średnia cena metra kwadratowego mieszkania z rynku wtórnego wzrosła o 5 procent. - Dzieje się tak głównie dzięki zakupom z myślą o najemcach - dodaje Górka.

PROCENT ZAPYTAŃ O LOKALIZACJĘ W DANEJ DZIELNICY NA OTODOM.PL

Mimo wysokiego kosztu nabycia lokalu stawki czynszów na poziomie 45 zł za metr kwadratowy sprawiają, że uzyskiwana rentowność z najmu osiąga wartości powyżej 6 procent - czytamy w analizie dla dziennika "Puls Biznesu". 

Ponad 43 proc. użytkowników serwisu Domiporta.pl poszukujących lokali na Ursynowie interesowało się mieszkaniami o dwóch pokojach i powierzchni do 55 mkw., czyli takich, na które obecnie jest największy popyt na całym warszawskim rynku najmu.

Podobnie jest w pobliskim Wilanowie gdzie trwa budowa 30 nowych domów. Tak duża podaż utrzymuje wartość cen na stałym poziomie od prawie dwóch lat — średnia to około 7,8 tys. zł za mkw., a najwięcej zainteresowania budzą trzy pokoje warte powyżej 500 tys. złotych.

(na podst. Otodom.pl, domiporta.pl, PB)

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ at
2 miesiące temu ocena: 88%  10
Patrząc na tablice rej. aut na Ursynowie to 30% jest spoza W-wy.
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goretta
2 miesiące temu ocena: 65%  9
Ursynów najlepszy wiadomka! Fajnie, że Guział tak rozsławił nasza dzielnię! a przy okazji, ktoś wie co porabia nasz burmistrz, gdzie wywiało Guziała? Dlaczego zrezygnował z burmistrzowania?
odpowiedz oceń komentarz 15 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
2 miesiące temu ocena: 77% 8
Słusznie zauważyłaś - NASZ, rodowity Ursynowianin, a nie przyjezdny Poznaniak :)
oceń komentarz 24 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alfa i omega
2 miesiące temu ocena: 100% 7
Pan Guział jest radnym w Radzie Warszawy. W przyszłym roku kończy się kadencja i nie wiadomo czy będzie startował w wyborach samorządowych.
oceń komentarz 14 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomasz
2 miesiące temu ocena: 75% 6
Nigdy nie sądziłem, że to napisze, ale widząc co odwala pan kępa seryjnie tęsknie za Guziałem!
oceń komentarz 21 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomasz
2 miesiące temu ocena: 68% 5
Guział miałby nie startować?!? Nie wierzę! Niech startuje i wraca na Ursynów!
oceń komentarz 15 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goretta
2 miesiące temu ocena: 100% 4
ale dlaczego Guział ustąpił miejsca temu facetowi z Poznania? tak? Bo podobno obecny burmistrz, co się wczoraj dowiedziałam, jest z Środy Wielkopolskiej? a na Ursynowie mieszka od 5 lat? Nie rozumiem, czemu on jest burmistrzem skoro: 1 nie nadaje się, 2. ma fatalną prezencję. Czy to dlatego, że był świadkiem na ślubie Kierwińskiego? Dziwne. Wczoraj tez się dowiedziałam, że burmistrz wybiera Rada, o ja głupia hihi.
oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
2 miesiące temu ocena: 100% 3
Dlaczego Poznaniak został Burmistrzem? A to dlatego, że swoich kolegów z Naszego Ursynowa sprzedała czyt. "przehandlowała" za stanowisko Przewodniczącej Rady ich koleżanka z ugrupowaania Teresa Jurczyńska-Owczarek. Jeden głos Judasza zadecydował więc o tym, że włodarzem Ursynowa został właśnie Poznaniak. Wesołych Świąt!
~ tomasz
2 miesiące temu ocena: 100% 2
O tym, że pan Kempa był świadkiem na ślubie pana Kierwińskiego to nie wiedziałem :P Może to właśnie z tego klucza został wybrany przez partyjną wierchuszkę do objęcia fotela burmistrza?