Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-DniOtwarte-15-11-2017do19-11-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Na czym polega coaching?

› biznes 2 miesiące temu    13.09.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Coaching polega na wsparciu rozwoju klienta. Wyróżnia się coaching indywidualny, biznesowy, kariery lub managerski. Klient w trakcie procesu uczy się brać odpowiedzialność za swoje życie i wyzwala pokłady kreatywności. Spotkanie coachingowe rozpoczyna się od ustalenia kontraktu i celu, który będzie realizowany przez resztę sesji.

Coaching obok psychoterapii jest najbardziej popularną formą pomocy we współczesnych czasach. Jest też znacznie krótszą metodą od popularnych form terapii.

Coaching – czym jest?

Coaching jest formą pomocy, którego celem jest wsparcie rozwoju drugiego człowieka. Osiąga się to poprzez wyznaczanie sobie celów możliwych do zrealizowania. Najczęściej w tym zawodzie specjalizuje się psycholog. Warszawa to miasto, gdzie oferty coachingowe są najbardziej rozbudowane. Popularne rodzaje coachingu to:

  • coaching osobisty (life coaching), który jest ukierunkowany na rozwój indywidualny,
  • coaching kariery (career coaching), gdzie głównym celem jest wspieranie i planowanie kariery zawodowej,
  • coaching managerski (manager coaching), który jest skierowany do managerów na średnim szczeblu zatrudnienia,
  • coaching biznesowy – przeznaczony dla właścicieli przedsiębiorstw.

Jakie zadania ma coach?

Głównym celem coacha jest wsparcie klienta w rozwoju. Profesjonalny specjalista nie powie mu co ma robić, lecz próbuje pokazać wewnętrzne bogactwo osoby, która pojawiła się w gabinecie. W trakcie trwania procesu klient uczy się brać pełną odpowiedzialność za swoje życie, zwiększa pewność siebie oraz zmienia przekonania, które blokowały jego rozwój.

Jak wygląda spotkanie z coachem?

Na pierwszym spotkaniu coach przedstawia, jak wygląda proces coachingu oraz na czym będą polegać kolejne sesje. Niekiedy podpisuje się z nim kontakt, w którym zawiera się takie aspekty relacji, jak długość spotkań, forma wynagrodzenia, zasady coachingu oraz rodzaj pomocy. Jest to zabieg, który uwiarygadnia pracę oraz stanowi podporę pod ewentualne niedociągnięcia ze strony coacha lub klienta. Prawdziwa praca zaczyna się zwykle od pytania „Jaki jest Twój cel tych spotkań?” lub „W czym mogę Ci pomóc?”. Na tym etapie warto mieć przygotowany temat, z którym zwraca się do coacha, jednak jeśli się go nie ma, ten zadaje pytania umożliwiające sprecyzowanie tego zagadnienia. Niektórzy chcą poprawić swoje wyniki w pracy, inni chcą pracować nad skutecznym radzeniem sobie ze stresem, a jeszcze inni są u progu ważnej decyzji i potrzebują pomocy w podjęciu wyboru. Są też tacy, którzy chcą zmienić swoje życie i nie mają konkretnego obszaru, nad którym chcą pracować. Zawsze jednak to klient jest twórcą celu, a coach za nim podąża.

Na kolejnym etapie coachingu poszukuje się zasobów klienta, które pomogą mu w osiągnięciu wyznaczonego celu. Zadaniem coacha jest wydobycie pokładów kreatywności, które umożliwią mu znalezienie rozwiązania danej sytuacji. Podczas dalszych sesji coach jest dla klienta jak lustro. Zadaje pytania, które przybliżą go do znalezienia odpowiedzi lub proponuje ćwiczenia wyzwalające jego własne zasoby.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!