Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ThePalmsX2-od-30-08-do-30-09-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Na czym polega coaching?

› biznes 9 dni temu    13.09.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Coaching polega na wsparciu rozwoju klienta. Wyróżnia się coaching indywidualny, biznesowy, kariery lub managerski. Klient w trakcie procesu uczy się brać odpowiedzialność za swoje życie i wyzwala pokłady kreatywności. Spotkanie coachingowe rozpoczyna się od ustalenia kontraktu i celu, który będzie realizowany przez resztę sesji.

Coaching obok psychoterapii jest najbardziej popularną formą pomocy we współczesnych czasach. Jest też znacznie krótszą metodą od popularnych form terapii.

Coaching – czym jest?

Coaching jest formą pomocy, którego celem jest wsparcie rozwoju drugiego człowieka. Osiąga się to poprzez wyznaczanie sobie celów możliwych do zrealizowania. Najczęściej w tym zawodzie specjalizuje się psycholog. Warszawa to miasto, gdzie oferty coachingowe są najbardziej rozbudowane. Popularne rodzaje coachingu to:

  • coaching osobisty (life coaching), który jest ukierunkowany na rozwój indywidualny,
  • coaching kariery (career coaching), gdzie głównym celem jest wspieranie i planowanie kariery zawodowej,
  • coaching managerski (manager coaching), który jest skierowany do managerów na średnim szczeblu zatrudnienia,
  • coaching biznesowy – przeznaczony dla właścicieli przedsiębiorstw.

Jakie zadania ma coach?

Głównym celem coacha jest wsparcie klienta w rozwoju. Profesjonalny specjalista nie powie mu co ma robić, lecz próbuje pokazać wewnętrzne bogactwo osoby, która pojawiła się w gabinecie. W trakcie trwania procesu klient uczy się brać pełną odpowiedzialność za swoje życie, zwiększa pewność siebie oraz zmienia przekonania, które blokowały jego rozwój.

Jak wygląda spotkanie z coachem?

Na pierwszym spotkaniu coach przedstawia, jak wygląda proces coachingu oraz na czym będą polegać kolejne sesje. Niekiedy podpisuje się z nim kontakt, w którym zawiera się takie aspekty relacji, jak długość spotkań, forma wynagrodzenia, zasady coachingu oraz rodzaj pomocy. Jest to zabieg, który uwiarygadnia pracę oraz stanowi podporę pod ewentualne niedociągnięcia ze strony coacha lub klienta. Prawdziwa praca zaczyna się zwykle od pytania „Jaki jest Twój cel tych spotkań?” lub „W czym mogę Ci pomóc?”. Na tym etapie warto mieć przygotowany temat, z którym zwraca się do coacha, jednak jeśli się go nie ma, ten zadaje pytania umożliwiające sprecyzowanie tego zagadnienia. Niektórzy chcą poprawić swoje wyniki w pracy, inni chcą pracować nad skutecznym radzeniem sobie ze stresem, a jeszcze inni są u progu ważnej decyzji i potrzebują pomocy w podjęciu wyboru. Są też tacy, którzy chcą zmienić swoje życie i nie mają konkretnego obszaru, nad którym chcą pracować. Zawsze jednak to klient jest twórcą celu, a coach za nim podąża.

Na kolejnym etapie coachingu poszukuje się zasobów klienta, które pomogą mu w osiągnięciu wyznaczonego celu. Zadaniem coacha jest wydobycie pokładów kreatywności, które umożliwią mu znalezienie rozwiązania danej sytuacji. Podczas dalszych sesji coach jest dla klienta jak lustro. Zadaje pytania, które przybliżą go do znalezienia odpowiedzi lub proponuje ćwiczenia wyzwalające jego własne zasoby.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!