Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ROENTGENA-LUTY-1-28-02
B-1-POP-RADIO
Od strony Rosoła sytuacja jest inna, mieszkańcy przyzwyczaili się do użytkowania... ~ sprawiedliwieOstatnia odpowiedź jest rozsądnym głosem w dyskusji. Nie wiem skąd w mieszkańcach poczucie,... ~ icozzezeszwecjiTa KOalicja to kompromitacja. Najpierw likwidują miejsca postojowe wiedząc o przebudowie Rosoła... ~ Wyborca (już nie wasz)Tak to jest jak się nie myśli o zmotoryzowanych którzy stanowią ponad 50% mieskzańców... ~ FacepalmDyskusja jest potrzebna, złe deklaracje Burmistrza niepotrzebne (świadczą o... ~ sprawiedliwieDopoki sa wolne miejsca do kupienia i do wynajecia, a jest ich duzo to nie ma co drazyc tematu.... ~ SloneczkoMieszkańcy "Osiedla Kabaty" nie chcą płacić, bo miejsca spółdzielcze w halach garażowych są... ~ xyzNiech ktoś mi przypomni czy radny Kamil Orzeł ( Projekt Ursynów ) lub wiceburmistrz Łukasz... ~ BartekPan burmistrz powiedział w wywiadzie dla tygodnika Passa (Nr 41-831, 2016, str.4;... ~ ŁysyjeSzanowny Panie Statystyk. Grafik zajeć fitness, który zapewne widział Pan w Aqua Relaks określa... ~ Ewa WI jeszcze jedno Panie Statystyk - w przyszłym roku jest zdecydowanie mniej klas. Przykładowo: w... ~ Ewa W"Dzielnica zmarnowała szansę na przykład na dogadanie się z GDDKiA w sprawie podłączenia... ~ arekCiemny lud wszystko kupi. Widać gołym okiem że tak duże wartości robią dwie inwestycje czyli... ~ Mój nikSuper spotkanie. Skubiszewski i Pan Mecenas wszystko wyjaśnili. Mam nadzieje, że uda nam się... ~ Ela Kempa zawalił sprawę. Zostawił kupców. Lokalizacja powinna być dawno uzgodniona. Karczewski... ~ Igor Bardzo się cieszę, że mieszkańcy działają. Nie mogę sobie wyobrazić jak nasz burmistrz... ~ DankaKorupcja do kwadratu. Zachowanie Karczewskiego to standard z Ukrainy. ~ IwonkaZ grafiku zajęć fitness w Aqua Relaks wynika, że ćwiczy tam ok. 20 dorosłych dziennie i to... ~ statystyk

Nowa szkoła na Kabatach. Czy miasto da 25 mln złotych?

› bieżące 13 dni temu    10.02.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 4 ocen 14 / 100%
A A A
 fot. SK

Zawirowania wokół gruntów przy Zaruby nie wpłyną na plany budowy szkoły i przedszkola - przekonuje dzielnica. I robi pierwszy krok - wnioskuje do miasta o 25 mln złotych na rozpoczęcie inwestycji. Miasto negocjuje też z deweloperem warunki zamiany gruntu, na którym stoi już ogrodzenie pod inwestycję mieszkaniową.

Do 2019 roku na terenach za ostatnimi blokami przy ul. Zaruby ma powstać nowy kompleks oświatowy. Jest Kabatom potrzebny od lat. Tak przynajmniej twierdzi dzielnica.

- Pozwoli odciążyć szkoły na Lokajskiego i przy Wilczym Dole - mówi burmistrz Robert Kempa. I podaje liczby. Szkoła nr 340 ma ok. 2 tys. uczniów - po wybudowaniu kabackiej placówki (jak również w wyniku demografii) ta liczba spadnie nawet do 1500 a w szkole nr 16 przy Wilczym Dole - do 800.

Na 7 tys. metrów kwadratowych gruntu, który jest własnością miasta, powstaną dwa dwupiętrowe budynki. Jeden - wzdłuż ul. Zaruby - będzie służył nowej podstawówce na ok. pół tysiąca uczniów. Drugi, mniejszy obiekt ulokowany naprzeciwko podstawówki, zajmie ośmioodziałowe przedszkole.

Dzielnica chce też wybudować boisko wielofunkcyjne wraz z placem zabaw dla dzieci. Obiekt ma być dostępny nie tylko dla uczniów, ale także dla mieszkańców osiedla. Powstanie na działkach przed szkołą sióstr Niepokolanek, po drugiej stronie ulicy Zaruby, tam gdzie dziś jest popularne miejsce spacerów z psami, o ile dzielnicy uda się wykupić brakujące działki.

Na ostatniej sesji radni dzielnicowi głosowali nad wnioskiem o wprowadzenie zadania inwestycyjnego do wieloletnich planów stolicy. Decyzję muszą "przyklepać" radni miejscy.

Co z ogrodzeniem i planami dewelopera?

Burmistrz twierdzi, że teren pod kompleks oświatowy, którym dysponuje dzielnica jest wystarczający i można ruszać z inwestycją. Miasto wciąż jednak stara się o przejęcie działek, które zostały kupione (i są już ogrodzone) przez firmę deweloperską Longbridge.

Deweloper odkupił 4 tys. metrów kwadratowych od prywatnych właścicieli, którzy wcześniej (po długiej batalii sądowej z dzielnicą) doprowadzili do uchylenia zapisanej dla nich w planie miejscowym funkcji "oświatowej". Dzięki temu firma uzyskała pozwolenie na budowę bloku mieszkalnego.

Inwestycja mieszkaniowa zablokowała dzielnicy plany budowy od razu dużej szkoły - bez odkupienia prywatnych działek i ponownego przeznaczenia ich w planie pod zabudowę oświatową - nic oprócz dwóch niewielkich budynków nie może powstać. Burmistrz Kempa oskarża swoich poprzedników o bezczynność w tej sprawie, ale grzechy na sumieniu ma również miasto, które było informowane o patowej sytuacji przez poprzednie władze Ursynowa.

W tej chwili Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa negocjuje z Longbridge zamianę terenów. Deweloperowi proponuje się przejęcie dość atrakcyjnej działki mieszkaniowej na Woli. Jeśli dojdzie do porozumienia, a wszystko wskazuje na to, że stanie się w najbliższych miesiącach, teren z pozwoleniem na budowę przejmie miasto.

Ponieważ kilka miesięcy temu radni ponownie wpisali dla niego funkcję oświatową, dzielnica będzie mogła wrócić do swoich planów. W drugim etapie, po roku 2019, rozbuduje nową podstawówkę. Tym razem nowe sale będą mogły służyć nie tylko uczniom, ale też seniorom, których w okolicy będzie coraz więcej. Dzielnica ma bowiem plan stworzenia międzypokoleniowej placówki oświatowo-kulturalno-społecznej. Podobne przedszkole połączone z ośrodkiem dla seniorów z powodzeniem funkcjonuje w Wilanowie.

+ 14 głosów: 14 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ aaaaaa
11 dni temu ocena: 57%  4
PRZECZ ZE SZKOŁĄ! NIENAWIDZĘ BUDY i BELFRÓW! PO CO BUDOWAĆ TE FABRYKI IMIGRANTÓW ZAROBKOWYCH!
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ferdek
11 dni temu ocena: 67% 3
masz rację, zamknąć budy budować fabryki i kopalnie węgla
~ xyz
12 dni temu ocena: 18%  2
Ta liczba uczniów w 340 i 16 to wielka ściema, a właściwie kłamstwo. W 340 jest teraz około 1200, a w 16 niewiele ponad 800. Sytuacja ma zmienić się od września na skutek reformy - ale na razie podane przez burmistrza liczby to nieprawda. Ot - taka mała manipulacja informacją.
odpowiedz oceń komentarz 2 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mama
12 dni temu ocena: 89% 1
Liczby są podane na rok uruchomienia, przecież wyraźnie wynika to z kontekstu