Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ORANGE-od-01-09-do-30-09-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Nowe autobusy na linii 179. Białe wyświetlacze nie dla wszystkich czytelne

› bieżące 14 dni temu    8.09.2017
Bartłomiej Dąbal
komentarzy 4 ocen 37 / 100%
A A A
 fot. BD

Na ulicach dzielnicy pojawiły się autobusy z białymi wyświetlaczami. To nowe pojazdy jednego z przewoźników. Mieszkańcy mają na ich temat różne zdanie. Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że pomarańczowe wyświetlacze będą zastępowane białymi.

Nowe autobusy na ulicach stolicy pojawiły się pod koniec wakacji. Są wyposażone nie tylko w klimatyzację, ale także białe wyświetlacze. To nowość w naszej dzielnicy. Jedyną linią, na której na razie jeżdżą takie autobusy jest 179, objeżdżająca Ursynów.

Pochwały i krytyka

Część mieszkańców odebrała zmiany z zadowoleniem. Liczą, że wyświetlacze pojawią się także na innych liniach.

- Jestem bardzo zadowolona. Autobusy widać już na wysokości Megasamu. Biały jest lepiej zauważalny niż żółty - zachwyca się Krystyna, mieszkanka osiedla Jary. - Na pewno są wyraźniejsze niż poprzednie, łatwiej odczytać numer linii - mówi Aleksandra.

- Bardzo dobrze widoczne są po zmroku. Wtedy z daleka widać, że jedzie moje 179, które zaraz zabierze mnie do domu - dodaje Mariusz.

Nie wszystkim nowe wyświetlacze przypadły jednak do gustu. Niektórzy narzekają, że w dzień wyświetlacze są słabo widoczne. Ich zdaniem stare, żółte napisy na innych autobusach lepiej spełniają swoje zadanie.

- Żółte napisy zdecydowanie na plus. Szczególnie w dzień, kiedy biały zlewa się z reflektorami samochodów - mówi Małgorzata. - A moim zdaniem jest jeszcze gorzej! Ale może po prostu do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić? - zastanawia się Karol z Ursynowa Północnego.

Nowość od ZTM

Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi, że białe wyświetlacze nie są jedynie eksperymentem.

- Zrobiliśmy porównanie. Są lepiej widoczne, także dla osób starszych. Już teraz zlecamy przewoźnikom, by montowali nowe wyświetlacze - mówi Igor Krajnow z Zarządu Transportu Miejskiego.

- Oczywiście biały nie zdominuje żółtego natychmiast. Będziemy robili to sukcesywnie. Nowy kolor będzie także wprowadzany dla pojazdów MZA. Wierzymy, że pasażerom zmiana się spodoba - dodaje.

+ 37 głosów: 37 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ blarysa
10 dni temu ocena: 25%  4
białe wyświetlacze są tragiczne! Źle widoczne, nieczytelne, trupio-sine
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olo
11 dni temu 3
Kiedy Nowokabacką/Rosnowskiego pojadą autobusy, jakimi trasami? brak informacji na ten temat.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ weronka
13 dni temu ocena: 83%  2
Do ZTM : Niech lepiej wymienią te graty zmodernizowane, ze schodami w środku i kasownikiem na twarzy siedzącego pasażera, czy przyciskiem stop na poręczy, na wysokości potrzebnej pasażerowi do przytrzymania się, a nie debatują nad kolorkiem wyświetlacza numeru !
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mańka
14 dni temu ocena: 100%  1
Bardzo dobra zmiana - białe wyświetlacze są lepiej widoczne. Inne linie już takie mają.
odpowiedz oceń komentarz 12 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji