Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Zerwę z dziecka łach ostatni Mnóstwo trutków przygotuję Choć obiadu dziś nie zeżrę Ale... ~ Mój nickSłabo płacą i nauczycieli będzie coraz mniej więcej w Warszawie ... ~ Avoxja bym chetnie ludzi gnebiacych zwierzeta odstrzelił ~ leonLudzie mają narąbane w łepetynach. Najchętniej zamknęliby się w supersterylnych, strzeżonych... ~ Kot_Aliki pomyslec ze 90% Polakow to wierzacy katolicy. Wiec dla kogo przykazanie Boze "-Nie zabijaj!!! ~ anaBurmistrz Ciołko i jego koleś Kempa swoją koleżankę zatrudnili. Może być że za rok już ona... ~ kartofliskoA ja mam kotka na działce.Codziennie jade 5 km aby go nakarmić.On już czeka na drodze.Zimą... ~ mmmmmmmmm8-12 koszeń w sezonie to jakiś biologiczny nonsens. Komu to służy, chyba tylko firmom... ~ KPWidzę, że problematyczny sąsiad to dość powszechna sprawa! Moja rodzina miała wielokrotnie... ~ Cassie99Dlaczego nie ma mojego komentarza? Czy kogoś obraziłam? ~ ursynowiankaLudziom, takim jak Pani Magda powinno się dziękować i nagradzać za ich poświęcenie i... ~ ursynowiankaKto wie, może zaraz się skrzykną i masa kretyniczna z całej wawy zacznie posuwać po tych... ~ Pełnynocnik_rowerowyNo coż - bydło ze wsi, kupiło mieszkanie i tera są "miastowi" więc dziki kotek jest bee. ~ zal.plTa decyzja obnaża intencje działań w zakresie polityki kulturalnej dzielnicy tego zarządu. Nie... ~ Żyrardówski malarzEch, to zawsze wygląda tak samo... Znajdą się ludzie co się boją kotów, wywalczą ich... ~ KubaWładze SMB Ursynów już nie pierwszy raz wykazują się totalną ignorancją. ~ kocurZupełnie, jak Anioł z Alternatywy 4. ~ KotekPatrząc przez pryzmat rowerzystów - po częsci są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo drogi... ~ bea

Nowe trasy biegowe powstały w Lesie Kabackim

› bieżące 11 miesięcy temu    14.11.2016
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
7 zdjęć fot. urząd dzielnicy

W Lesie Kabackim gotowe są już nowe trasy biegowe. Powstały w ramach Budżetu Partycypacyjnego i cieszą oko fanów biegania. Korzysta z nich coraz więcej osób.

Do wyboru - 5 lub 10 km. Czytelne mapy i wskaźniki na trasie, kilometraż - teraz nikt się nie zgubi! W Lesie Kabackim dzielnica wyznaczyła oficjalne trasy biegowe. Projekt powstał w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Jego autorem jest Piotr Skubiszewski. Zagłosowało na niego ponad 2,4 tys. mieszkańców.

- W ostatnich latach bieganie zyskało na popularności i stało sie jedną z powszechniejszych form aktywności fizycznej, nie wymagająca wielkich nakładów finansowych. Dlatego też warto propagować tę dyscyplinę sportową i zachęcać do nich mieszkańców m.in. poprzez stworzenie odpowiednich warunków do biegania - mówi autor projektu.

Do tej pory biegacze korzystali zazwyczaj z własnych szlaków w Lesie Kabackim. Także tych, które nie są bezpieczne i przeznaczone do komfortowego biegania. Wielu trenujących nie zdawało sobie sprawy, że korzystają ze ścieżek, na których bieganie jest zakazane, bo las objęty jest ścisłą ochroną i można się po nim poruszać tylko na ścieżkach przeznaczonych dla ruchu pieszego. 

Dwie nowe trasy zostały wytyczone właśnie na takich ścieżkach. Na starcie i mecie znajdują się mapy poglądowe oraz słupki z oznaczeniami. Na pierwszym kilometrze słupki kilometrażowe znajdują się co 100 metrów a potem co 500 metrów. Oznakowano też dojścia do trasy a na drzewach namalowano jej przebieg. Zatem żaden biegacz nie powinien się zgubić. Obie trasy częściowo się pokrywają, ale kązda oznaczona jest innym kolorem. 

Jakie są korzyści z ofiacjalnych tras leśnych na terenie kabackiego rezerwatu? - Bieganie na miękkim podłożu, a takim jest ścieżka leśna, zmniejsza ryzyko kontuzji. Dodatkowym aspektem uzasadniającym potrzebę wytyczenia tras biegowych jest bezpieczeństwo oraz ochrona środowiska. Wytyczając trasy biegowe możliwe jest zachęcenie biegaczy do uprawiania sportu na oficjalnych trasach, a nie w miejscach, w których jest to zabronione - przekonuje Piotr Skubiszewski.

Nowe trasy biegowe powstały w Lesie Kabackim
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ andrzej
11 miesięcy temu 7
Skubiszewski chyba przestał lubić swojego idola Guziała i robi wszystko, żeby przypomnieć sprawę wypowiedzi na temat gwałtu w lesie kabackim i cytat gbura "po co ona sama biegała po lesie"
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biegacz
11 miesięcy temu ocena: 56%  6
super sprawa, gps w lesie nie zawsze lapie, mozna sie bawic w treningi :)
odpowiedz oceń komentarz 5 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynowianin
11 miesięcy temu ocena: 33%  5
Nie dość nam piesków - jeszcze biegacze !
odpowiedz oceń komentarz 5 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tutejszy
11 miesięcy temu ocena: 43%  4
Pomysł badzo dobry. Ale warto dodać tabliczki ze strzałkami kierunkowymi w miejscach skrętu. Te na ziemi są zasłoniete przez liście i śnieg.
odpowiedz oceń komentarz 6 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alisterkabat
11 miesięcy temu ocena: 59%  3
Fakt, psy do lasu nie powinny wchodzić bez smyczy. Ale terror biegaczy - podobnie jak przed laty rowerzystów - zaczyna być męczący. Biegać można nie zmuszając innych do schodzenia z drogi, co nagminnie ma miejsce w przypadku całych grup amatorów biegania. A co do wydanych w tym przypadku pieniędzy... kto chce biegać nie potrzebuje tego typu "infrastruktury", wystarczą mu leśne dukty i drogi.
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biegaczka
11 miesięcy temu ocena: 56% 2
Gdyby spacerowicze trzymali się prawej strony ścieżek nie byłoby problemów ze schodzeniem. Biegacz wyprzedzi. A jak jest w rzeczywistości ... większość spacerowiczów zasuwa po angielsku. Czemu tak ? Nie wiadomo ...
~ los kabatos
11 miesięcy temu ocena: 46%  1
W końcu jakiś normalny pomysł w ramach BP. Można??!! Mam nadzieję, że bedzie tam zakaz jazdy dla rowerów i spacerków z luźno biegajacymi pupilami
odpowiedz oceń komentarz 11 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji