Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-Fort-Slużew-Para-od-16-08-do-31-08-2017
Za tego rodzaju pomysły możemy podziękować projektodawcom BP. Projektują miejsca do... ~ BP... a toaleta dla biesiadników będzie także po chmurką ? Tylko się pytam. ~ FRACNiektorym to wszystko przeszkadza, albo czepiaja sie dla samego czepialstwa. Czegos dzielnica nie... ~ StasioJasioW Powsinie i nad Jeziorem Zgorzała trują powietrze i jeszcze tu chcą?! Dym z takich ognisk jest... ~ XCałe szczęście coś mnie tknęło, gdy młodzieniec z PU nagabywał mnie o dane na ulicy. Był... ~ Alina GrzegrzółkaFatalny pomysł. Menelstwo smród i brud będzie ~ UrsynCzy można liczyć Miastusiu na podobną troskę miasta o komunikację publiczną, na przykład... ~ DanielBiada temu, kto sprowadza na Ursynów dodatkowe spaliny. Spółka Kempa&Ciołko&Miastowski wyjedzie... ~ JoannaDenerwuje mnie to, że dzielnica Ursynów promuje w ten sposób samochodziarstwo trujące nas... ~ Barszcz SosnowskiegoOd kiedy Ursynowem rządzą PO-PUliści stan dróg to jakaś porażka ~ JeżdżącyNajgorszy zarząd dzielnicy w historii Ursynowa nie potrafi sobie poradzić z kałużami, będzie... ~ Janusz NowakowskiPanie burmistrzu a co z przebudową Stryjeńskich, Bartoka i Rosoła? Czy to już nieważne? ~ AsterixRządząca koalicja zje Ursynów na kolację ~ StefekMiastowski do dymisji ~ To nie żartWarto przypomnieć, że Onkobieg to inicjatywa która zagościła na Ursynowie jeszcze za... ~ Tak byłoczekac tylko aż burmistrz Kempa wielki miłośnik samochodów ulegnie i zapłaci z naszej kasy za... ~ Ważniak"związana planem remontów" ale na chodnik dla Orła to się znalazły pieniądze, co za... ~ debenekJak sie już zmieni władza i zamkniemy Rosola dla ruchu samochodowego to te parkingi nie będą... ~ na Ursynowie od 40 lat a nie od 10

Nowe trasy biegowe powstały w Lesie Kabackim

› bieżące 9 miesięcy temu    14.11.2016
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
7 zdjęć fot. urząd dzielnicy

W Lesie Kabackim gotowe są już nowe trasy biegowe. Powstały w ramach Budżetu Partycypacyjnego i cieszą oko fanów biegania. Korzysta z nich coraz więcej osób.

Do wyboru - 5 lub 10 km. Czytelne mapy i wskaźniki na trasie, kilometraż - teraz nikt się nie zgubi! W Lesie Kabackim dzielnica wyznaczyła oficjalne trasy biegowe. Projekt powstał w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Jego autorem jest Piotr Skubiszewski. Zagłosowało na niego ponad 2,4 tys. mieszkańców.

- W ostatnich latach bieganie zyskało na popularności i stało sie jedną z powszechniejszych form aktywności fizycznej, nie wymagająca wielkich nakładów finansowych. Dlatego też warto propagować tę dyscyplinę sportową i zachęcać do nich mieszkańców m.in. poprzez stworzenie odpowiednich warunków do biegania - mówi autor projektu.

Do tej pory biegacze korzystali zazwyczaj z własnych szlaków w Lesie Kabackim. Także tych, które nie są bezpieczne i przeznaczone do komfortowego biegania. Wielu trenujących nie zdawało sobie sprawy, że korzystają ze ścieżek, na których bieganie jest zakazane, bo las objęty jest ścisłą ochroną i można się po nim poruszać tylko na ścieżkach przeznaczonych dla ruchu pieszego. 

Dwie nowe trasy zostały wytyczone właśnie na takich ścieżkach. Na starcie i mecie znajdują się mapy poglądowe oraz słupki z oznaczeniami. Na pierwszym kilometrze słupki kilometrażowe znajdują się co 100 metrów a potem co 500 metrów. Oznakowano też dojścia do trasy a na drzewach namalowano jej przebieg. Zatem żaden biegacz nie powinien się zgubić. Obie trasy częściowo się pokrywają, ale kązda oznaczona jest innym kolorem. 

Jakie są korzyści z ofiacjalnych tras leśnych na terenie kabackiego rezerwatu? - Bieganie na miękkim podłożu, a takim jest ścieżka leśna, zmniejsza ryzyko kontuzji. Dodatkowym aspektem uzasadniającym potrzebę wytyczenia tras biegowych jest bezpieczeństwo oraz ochrona środowiska. Wytyczając trasy biegowe możliwe jest zachęcenie biegaczy do uprawiania sportu na oficjalnych trasach, a nie w miejscach, w których jest to zabronione - przekonuje Piotr Skubiszewski.

Nowe trasy biegowe powstały w Lesie Kabackim
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ andrzej
9 miesięcy temu 7
Skubiszewski chyba przestał lubić swojego idola Guziała i robi wszystko, żeby przypomnieć sprawę wypowiedzi na temat gwałtu w lesie kabackim i cytat gbura "po co ona sama biegała po lesie"
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biegacz
9 miesięcy temu ocena: 56%  6
super sprawa, gps w lesie nie zawsze lapie, mozna sie bawic w treningi :)
odpowiedz oceń komentarz 5 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynowianin
9 miesięcy temu ocena: 33%  5
Nie dość nam piesków - jeszcze biegacze !
odpowiedz oceń komentarz 5 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tutejszy
9 miesięcy temu ocena: 43%  4
Pomysł badzo dobry. Ale warto dodać tabliczki ze strzałkami kierunkowymi w miejscach skrętu. Te na ziemi są zasłoniete przez liście i śnieg.
odpowiedz oceń komentarz 6 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alisterkabat
9 miesięcy temu ocena: 59%  3
Fakt, psy do lasu nie powinny wchodzić bez smyczy. Ale terror biegaczy - podobnie jak przed laty rowerzystów - zaczyna być męczący. Biegać można nie zmuszając innych do schodzenia z drogi, co nagminnie ma miejsce w przypadku całych grup amatorów biegania. A co do wydanych w tym przypadku pieniędzy... kto chce biegać nie potrzebuje tego typu "infrastruktury", wystarczą mu leśne dukty i drogi.
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biegaczka
9 miesięcy temu ocena: 56% 2
Gdyby spacerowicze trzymali się prawej strony ścieżek nie byłoby problemów ze schodzeniem. Biegacz wyprzedzi. A jak jest w rzeczywistości ... większość spacerowiczów zasuwa po angielsku. Czemu tak ? Nie wiadomo ...
~ los kabatos
9 miesięcy temu ocena: 46%  1
W końcu jakiś normalny pomysł w ramach BP. Można??!! Mam nadzieję, że bedzie tam zakaz jazdy dla rowerów i spacerków z luźno biegajacymi pupilami
odpowiedz oceń komentarz 11 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji