Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Obwodnica na Ursynowie bez filtrów spalin. Przynajmniej na razie

› bieżące 26 dni temu    23.10.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 0 ocen 16 / 75%
A A A
Projekcja tunelu na UrsynowieProjekcja tunelu na Ursynowie fot. Mosty Katowice

Nie będzie filtrów spalin przy tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy, przynajmniej przez 1,5 roku od oddania inwestycji do użytku. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska nakazała zostawić miejsce na ich instalację. W rok po oddaniu obwodnicy mają zostać przeprowadzone pomiary, które zdecydują o tym czy filtry zostaną zamontowane.

O filtry spalin na POW walczą ursynowskie organizacje społeczne. Pod petycją w tej sprawie podpisało się ponad 4 tys. osób. Ponad 7 tys. mieszkańców zgłosiło swoje wnioski do wojewody, żądając m.in. montażu filtrów.

W piątek Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała długo oczekiwaną decyzję. W skrócie - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad została zobowiązana do pozostawienia miejsca na filtry na wyrzutniach. Ma też zorganizować całodobowy system monitoringu powietrza wokół tunelu. Stale monitorować m.in. poziom dwutlenku azotu, benzenu, pyłu PM10, pyłu PM2.5 oraz dwutlenku azotu i benzenu w 2 punktach pomiarowych zlokalizowanych w okolicach wjazdu i wyjazdu z tunelu.

Rok po oddaniu autostrady do użytku GDDKiA ma wykonać tzw. analizę porealizacyjną i przekazać ją do dyrekcji ochrony środowiska w terminie do 18 miesięcy od oddania trasy do użytku - czyli do 2023 roku. Jeśli wówczas okaże się, że filtry są konieczne, to zostaną one zamontowane.

Dlaczego dyrekcja nie nakazała budowy filtrów od razu? - Z załączonych do dokumentacji obliczeń rozprzestrzeniania się substancji w powietrzu wynika, iż na etapie eksploatacji inwestycji dopuszczalne poziomy substancji w powietrzu będą dotrzymane - czytamy w oświadczeniu RDOŚ.

Co dalej?

Decyzja środowiskowa to jeszcze nie koniec procedur w sprawie POW. Teraz wojewoda zapozna się z opinią i zdecyduje na jakich warunkach wydać drogowcom pozwolenie na budowę ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. 

- Ostateczna decyzja należy do wojewody, wierzmy, że wysłucha głosu mieszkańców – komentuje Kamil Orzeł z Projektu Ursynów, stowarzyszenia które walczy o instalację filtrów.

+ 12 głosów: 16 (75%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (22)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ goostav234
19 dni temu ocena: 100%  22
Pamiętajcie że smog nie jest ze spalin samochodowych. Lepiej by obwodnica powstała szybciej niż by była później z wodotryskami
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klaus
19 dni temu ocena: 100% 21
Taa bo spaliny nie mają nic wspólnego ze smogiem. Co za wodogłowie.
~ uker
24 dni temu ocena: 50%  20
Czego spodziewacie po cwaniaczku pisowskim z Pruszkowa? Ważne, że smoleńskie pomniki błazenady będą.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klaus
23 dni temu ocena: 100% 19
Co zwalacie na pisowskiego cwaniaczka peowskie cwaniaczki. Jakbyście chcieli filtrów to by były. Jedni i drudzy jesteście siebie warci.
~ SK
25 dni temu ocena: 80%  18
Czyli prędko tego nie wybudujecie, bo będziemy was blokować. Jak na razie to ukradliście trawnik naszym psom.
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
25 dni temu ocena: 57%  17
hehehe ale 4200 maili do bazy mailingowej Oreła to wpadło. Trzeba przyznać, że facet ma łeb, a ludzie głupi jak nie wiem co.
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klaus
25 dni temu ocena: 60%  16
Nie rozumiem po co haloursynów tak promuje tego całego pana orła. "Ostateczna decyzja należy do wojewody, wierzmy, że wysłucha głosu mieszkańców" - tego zdania nie mógł wypowiedzieć jakiś urzędnik? A że filtrów nie bedzie to wiadome było od początku, za drogie bajery, ale ciemny lud kupi nasza heroriczną walkę o nie.Taa.
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursyniak
25 dni temu ocena: 57% 15
Wsadź sobie rurę wydechową w okno , ciekawe czy będziesz zadowolony . A Orzeł robi poprostu kawał dobrej roboty ! Chciałbym ,jeszcze cię zapytać czy mieszkasz w Warszawie przy tym budowanym tunelu ? Bo ja tak , nie chcę być zagazowany !!!
~ uker
24 dni temu 14
Wojewoda? Ten pruszkowski cwaniaczek z nadania pisu? Przecież to coś nawet z Warszawy nie jest. Wątpię, że w ogóle wie, gdzie jest Ursynów.
~ Klaus
23 dni temu ocena: 100% 13
Ursyniak wiesz gdzie sobie razem z Orłem możesz wsadzić sobie tą rurę? Orzeł robi show, żeby się utrzymać przy korycie. Żadnych filtrów nie będzie i ty wierz sobie w te bajki. PS Orzeł też nie jest z Ursynowa.
~ również
25 dni temu ocena: 62%  12
Jak sobie mieszkańcy wybrali PO które nadało im burmistrza z teczki spod Szamotuł i zastępcę z Białegostoku to teraz mają. Jak wybory przegrają to wyjadą a wy w spalinach rakotwórczych będziecie żyli ale spokojnie na onkologię niedaleko.
odpowiedz oceń komentarz 8 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursyn
25 dni temu ocena: 100% 11
Musisz pogłębić swoją wiedzę w tym temacie , bo widzę , że nie wszystko wiesz . Dowiedz się kto wydał zgodę na lokalizację tej obwodnicy w tym miejscu .
~ karol
25 dni temu ocena: 57% 10
Dominiak skończ te żenujące teksty bo to inwestycja PiSowska więc nie hejtuj dla hejtu
~ Klaus
23 dni temu ocena: 100% 9
Decyzję wydał Tusk z Nowakiem, czyli szefostwo Kempy, Orła i Pomianowskiego.
~ hbk
25 dni temu ocena: 67%  8
A może w ramach profilaktyki zakazać TIR-om przejazdu obwodnicą oraz systematycznie kontrolować spaliny w samochodach (te powycinane katalizatory). Ciekawe też, jaką wyborcza bazę danych mejlowych zebrał Projekt Ursynów przy okazji tej społecznej akcji?
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marlena
26 dni temu ocena: 83%  7
Bez filtrów w środku osiedla!!! To po prostu skandal. zbrodnia w biały dzień! A co tam, niech się ludzie trują, po roku zobaczymy na ile im zaszkodziliśmy. Dobra zmiana, nie ma co!
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ z boku
25 dni temu ocena: 100% 6
Dobra zmiana to będzie na Ursynowie, hipokrytko, kiedy przestaniesz głosować co kilka lat na tych samych baranów i kłamców .
~ Klaus
23 dni temu ocena: 100% 5
Dokładnie, ludzie muszą przestać głosować na tych złodziei z peo i na te ich przybudówki projekt orzeł i inicjatywa małych ukkładów.
~ samja
26 dni temu ocena: 50%  4
A po co te filtry, niech kierowcy zakładają maski tlenowe a mieszkańcy niech na stałe chodzą w maskach p/gazowych i OP-1-kach...
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziadek
25 dni temu ocena: 100% 3
To nie jest sprawa z której można żartować !
~ alisterkabat
26 dni temu ocena: 93%  2
To jedna z tych sytuacji, kiedy jasno widać, że mieszkańcy kilkuset tysięcznej dzielnicy nie mają nic do powiedzenia w żywotnych dla siebie sprawach. Wy sobie ludzie mieszkajcie, ale my to urządzimy, tak żeby innym warszawiakom (i tranzytowcom) było wygodnie. Chyba czas blokować?
odpowiedz oceń komentarz 14 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziadek
25 dni temu ocena: 100% 1
Ciekawe co zrobią jak ludzie zablokują tą drogę , rozjadą ich ? Jacy tam pracują fachowcy ? 100 tysięcy pojazdów nie zmieni jakości powietrza ?