Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Oni potrafią zatrzymać czas

› bieżące 2 miesiące temu    12.09.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 0 ocen 7 / 71%
A A A
6 zdjęćPraca z cyklu Praca z cyklu "Widok z okna na fragment własnego nieba" fot. Jerzy Derkacz

Warszawscy artyści związani z Ursynowem postanowili dokonać rzeczy niemożliwej – zatrzymać czas. Co więcej, udało im się to!

Malarstwo, fotografia, film, dokumentalistyka i muzyka. Pięć różnych nurtów sztuki, pięciu różnych artystów, których łączy to samo pragnienie. Przekazanie dziedzictwa kolejnym pokoleniom. Dzięki stypendium twórczym przyznanym im przez dzielnicę Ursynów, mogą ten cel zrealizować.

Wczoraj wieczorem w klimatycznych wnętrzach Ursynoteki stypendyści spotkali się, aby opowiedzieć o swoich projektach i planach na przyszłość. Większość prac dofinansowanych przez miasto, jest już na bardzo zaawansowanym etapie. Część z nich będziemy mogli obejrzeć lub posłuchać już w grudniu. Poniżej przedstawiamy sylwetki pięciu twórców docenionych przez stypendialną komisję.

Obchodzący pięćdziesięciolecie działalności artystycznej, założyciel Galerii U, Włodzimierz Dawidowicz, zamyka w swoich pracach barwne wizje wyobraźni i otaczające go pejzaże, w tym także te znane nam zza okien.

Jerzy Derkacz, od czterdziestu lat udzielający się na ursynowskiej scenie artystycznej, w ramach przyznanego stypendium wykona cykl fotografii dokumentujący, na przestrzeni czterech pór roku, widok z okna swojego mieszkania.

Małgorzacie Jaszczołt, stypendium przyznane przez miasto, pozwoli kontynuować badania terenowe – pamięć miejsca wśród mieszkańców dawnych wsi na terenie naszej dzielnicy. Opracowane wyniki mają stanowić kamień węgielny ursynowskiego e-muzeum.

Znany młodszej części publiczności – Marek Hucz otrzymane fundusze wykorzysta do realizacji na Ursynowie trzech krótkich filmów pokazujących walory dzielnicy: Dzielnica, Tajemnica, Przygoda.

Najbardziej zaskakującym i innowacyjnym okazał się pomysł Aleksandry Klimczak, uznanej sopranistki, związanej z ursynowskim Chórem Iuvenis. Wpadła ona na pomysł stworzenia interaktywnej, muzycznej mapy Ursynowa. Naturalny krajobraz dźwiękowy wybranych miejsc, został połączony z wokalem artystki i dźwiękami instrumentów, tworząc zaskakujące utwory. Ostateczna forma zakłada wygenerowanie graficznej, oszczędnej w formie mapy, na której użytkownik będzie mógł aktywować dowolne obszary i zatopić się w ich dźwiękach miejskiej muzyki.

- Żyjąc w mieście przestajemy słuchać. Pejzaż dźwiękowy, który nas otacza jest bliski muzyce. Ursynów jest ciekawy i różnorodny dźwiękowo. Park w Powsinie, zajezdnia metra, tor wyścigów, bazarek na Dołku, zachodnia granica – Dawidy, autostrada i startujące samochody. Chodzi mi o zwrócenie uwagi mieszkańców w codziennym pędzie na dźwięki, jako tożsamość miejsca - mówi Aleksandra Klimczak.

Stypendia artystyczne, po trzyletniej przerwie, są znów przyznawane od 2016 roku.

- Mówi się, że Ursynów jest dzielnicą twórców. Stąd pomysł na reaktywowanie stypendiów. Wspieranie artystów to także sposób na promocję dzielnicy - reasumuje zastępca burmistrza, Łukasz Ciołko.

Oni potrafią zatrzymać czas
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -

II edycja Ursynowskich Stypendiów Twórzych

Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Liść
2 miesiące temu ocena: 33%  2
Stypendia? To się powinno nazywać darmowa pensja dla starych wyjadaczy! Stypendia powinny być przyznawane ludziom młodym, zaczynającym karierę. Radzę prześledzić zainteresowanym historię przyznawania stypendiów (BIP). Zawsze te same nazwiska, czyli Derkacz, Dawidowicz, Jaszczołt, Kaczmarek, Linnik, Mostowicz itd. No i jeszcze to stwierdzenie największego speca od marketingu i promocji "mgr" Łukasza Ciołko, że to sposób na promocję dzielnicy... Pominę to minutą ciszy ;-)
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wittchen
2 miesiące temu ocena: 100% 1
Kaczmarek to akurat "młody, zaczynający karierę" ;)