Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Zerwę z dziecka łach ostatni Mnóstwo trutków przygotuję Choć obiadu dziś nie zeżrę Ale... ~ Mój nickSłabo płacą i nauczycieli będzie coraz mniej więcej w Warszawie ... ~ Avoxja bym chetnie ludzi gnebiacych zwierzeta odstrzelił ~ leonLudzie mają narąbane w łepetynach. Najchętniej zamknęliby się w supersterylnych, strzeżonych... ~ Kot_Aliki pomyslec ze 90% Polakow to wierzacy katolicy. Wiec dla kogo przykazanie Boze "-Nie zabijaj!!! ~ anaBurmistrz Ciołko i jego koleś Kempa swoją koleżankę zatrudnili. Może być że za rok już ona... ~ kartofliskoA ja mam kotka na działce.Codziennie jade 5 km aby go nakarmić.On już czeka na drodze.Zimą... ~ mmmmmmmmm8-12 koszeń w sezonie to jakiś biologiczny nonsens. Komu to służy, chyba tylko firmom... ~ KPWidzę, że problematyczny sąsiad to dość powszechna sprawa! Moja rodzina miała wielokrotnie... ~ Cassie99Dlaczego nie ma mojego komentarza? Czy kogoś obraziłam? ~ ursynowiankaLudziom, takim jak Pani Magda powinno się dziękować i nagradzać za ich poświęcenie i... ~ ursynowiankaKto wie, może zaraz się skrzykną i masa kretyniczna z całej wawy zacznie posuwać po tych... ~ Pełnynocnik_rowerowyNo coż - bydło ze wsi, kupiło mieszkanie i tera są "miastowi" więc dziki kotek jest bee. ~ zal.plTa decyzja obnaża intencje działań w zakresie polityki kulturalnej dzielnicy tego zarządu. Nie... ~ Żyrardówski malarzEch, to zawsze wygląda tak samo... Znajdą się ludzie co się boją kotów, wywalczą ich... ~ KubaWładze SMB Ursynów już nie pierwszy raz wykazują się totalną ignorancją. ~ kocurZupełnie, jak Anioł z Alternatywy 4. ~ KotekPatrząc przez pryzmat rowerzystów - po częsci są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo drogi... ~ bea

Park Miniatur przeniesie się na Ursynów? Jest miejsce

› rozwój i edukacja 6 dni temu    12.10.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
8 zdjęć fot. Park Miniatur Województwa Mazowieckiego

Z końcem września Park Miniatur Województwa Mazowieckiego został zmuszony do opuszczenia dotychczasowej lokalizacji na Senatorskiej. Fundacja od dłuższego czasu szuka miejsca, gdzie mogłaby przenieść eksponaty. Być może trafią do Parku im. Romana Kozłowskiego.

W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem burmistrza Roberta Kempy i przedstawicieli zarządu fundacji parku. Omawiano zaproponowaną przez urząd dzielnicy lokalizację – dwie działki znajdujące się w obrębie parku pod Kopą Cwila.

- Propozycja nam się podoba, teren wystarczy prawdopodobnie na obecną ekspozycję, ale jest za mały na rozwój parku. Rozpoczynamy właśnie prace nad planem terenu, ważne jest dla nas to, że możemy postawić ogrodzenie – mówi Agnieszka Kabała z zarządu Parku Miniatur.

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego to dzieło pasjonatów historii i architektury Warszawy, którym zależy na promowaniu przedwojennej architektury. Na ekspozycji możemy oglądać makiety budynków, które szczególnie zapisały się na kartach historii Warszawy i Polski, a obecnie zostały przekształcone lub zburzone.

Projekt zakłada ustawienie makiet na otwartej zielonej przestrzeni i zapewnienie rozrywki wszystkim odwiedzającym niezależnie od wieku. Przewidziane są wycieczki i lekcje dla szkół, w planach jest także otwarta pracownia miniatur. Dla najmłodszych ma być przygotowany plac zabaw z opieką. W parku obok stałej ekspozycji, mają pojawiać się wystawy czasowe.

Dla Ursynowa może być to ciekawa lokalna atrakcja, z której skorzystają mieszkańcy i szkoły.

- Pierwsze spotkanie wypadło pozytywnie, ale jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretach - komentuje burmistrz Robert Kempa.

Jeśli zarządowi fundacji w najbliższym czasie nie uda się znaleźć dogodnej lokalizacji, może być zmuszony do zamknięcia działalności. Jako inicjatywa prywatna, park nie otrzymuje żadnego dofinansowania, a jego działalność opiera się na środkach i pracy twórców. Jedynie stałe miejsce ekspozycji może umożliwić staranie się o jakiekolwiek dotacje.

- Naprawdę nie chcemy, żeby nasza ekspozycja została schowana gdzieś w garażu, bez możliwości udostępniania jej zwiedzającym – podsumowuje Agnieszka Kabała.

ZOBACZ ZDJĘCIA MAKIET I WIZUALIZACJE PARKU MINIATUR:

Giełda Warszawska przy ul. Królewskiej
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -

Giełda Warszawska przy ul. Królewskiej

Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!