Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-Fort-Slużew-Para-od-16-08-do-31-08-2017
Za tego rodzaju pomysły możemy podziękować projektodawcom BP. Projektują miejsca do... ~ BP... a toaleta dla biesiadników będzie także po chmurką ? Tylko się pytam. ~ FRACNiektorym to wszystko przeszkadza, albo czepiaja sie dla samego czepialstwa. Czegos dzielnica nie... ~ StasioJasioW Powsinie i nad Jeziorem Zgorzała trują powietrze i jeszcze tu chcą?! Dym z takich ognisk jest... ~ XCałe szczęście coś mnie tknęło, gdy młodzieniec z PU nagabywał mnie o dane na ulicy. Był... ~ Alina GrzegrzółkaFatalny pomysł. Menelstwo smród i brud będzie ~ UrsynCzy można liczyć Miastusiu na podobną troskę miasta o komunikację publiczną, na przykład... ~ DanielBiada temu, kto sprowadza na Ursynów dodatkowe spaliny. Spółka Kempa&Ciołko&Miastowski wyjedzie... ~ JoannaDenerwuje mnie to, że dzielnica Ursynów promuje w ten sposób samochodziarstwo trujące nas... ~ Barszcz SosnowskiegoOd kiedy Ursynowem rządzą PO-PUliści stan dróg to jakaś porażka ~ JeżdżącyNajgorszy zarząd dzielnicy w historii Ursynowa nie potrafi sobie poradzić z kałużami, będzie... ~ Janusz NowakowskiPanie burmistrzu a co z przebudową Stryjeńskich, Bartoka i Rosoła? Czy to już nieważne? ~ AsterixRządząca koalicja zje Ursynów na kolację ~ StefekMiastowski do dymisji ~ To nie żartWarto przypomnieć, że Onkobieg to inicjatywa która zagościła na Ursynowie jeszcze za... ~ Tak byłoczekac tylko aż burmistrz Kempa wielki miłośnik samochodów ulegnie i zapłaci z naszej kasy za... ~ Ważniak"związana planem remontów" ale na chodnik dla Orła to się znalazły pieniądze, co za... ~ debenekJak sie już zmieni władza i zamkniemy Rosola dla ruchu samochodowego to te parkingi nie będą... ~ na Ursynowie od 40 lat a nie od 10

Pawie, bażanty, papugi. Zobacz mini zoo na Ursynowie! FOTO

› foto 5 dni temu    13.08.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
13 zdjęć fot. KZ

Na tyłach kościoła bł. Władysława z Gielniowa przy ul. Przy Bażantarni, od wielu lat stoi zagroda dla dzikiego ptactwa. W weekendy przychodzi tu wielu gapiów. A w dni powszednie ptaki szaleją do woli!

Na sobotę i niedzielę ptaki są zamykane w klatkach. Natomiast w ciągu tygodnia, ptactwo spaceruje wolno po kościelnym podwórzu. 

Na pomysł sprowadzenia dzikiego ptactwa do parafii, wpadł ponad 10 lat temu ksiądz proboszcz Jacek Kozub. Od tego czasu hodowla się rozrasta. Papużki rozmnażają się jak szalone. Ptaków jest coraz więcej.

- Pomyślałem, że skoro nasza ulica nazywa się „Przy Bażantarni”, to powinniśmy mieć prawdziwą bażantarnię - wyjaśnia proboszcz, który sam chętnie karmi pawie i bażanty ziarenkami kukurydzy.

Oprócz przepięknych pawi, możemy tu obejrzeć ozdobne koguty, bażanty czy papużki. Zwierzęta nie są strachliwe i śmiało można do nich podejść. Nie wolno ich tylko karmić - to należy już do opiekunów. Warto przyjść w pogodny wakacyjny dzień, by poobserwować zwłaszcza panoszącego się dumnego pawia. Na dróżkę prowadzącą do bażantarni od strony parku naprowadzą nas donośne krzyki ptactwa.

ZOBACZ URSYNOWSKĄ BAŻANTARNIĘ:

Pawie, bażanty, papugi. Zobacz mini zoo na Ursynowie! FOTO
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rak
4 dni temu ocena: 0%  2
Wielka szkoda że ksiądz na gruby łańcuch zamyka jedyną furkę od strony parku, tłumacząc bezpieczeństwem pawi, co nie jest prawda, bo ptaki swobodnie wychodzą sobie nie zabezpieczonym wyjściem obok dawnej kapliczki .Wiem , że kilka osób prosiło o zdjęcia łańcucha ale niestety. Dla ludzi starych, schorowanych i matek z dziećmi byłaby to naprawdę wygoda. No cóż - ptaki !
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ issa
4 dni temu ocena: 33%  1
>A w dni powszednie ptaki szaleją do woli! rzeczywiście, szaleją do woli. calkiem niedawno jeden paw "szalał' po ul. Rosola. Na środku jezdni i w miejscu, gdzie samochody rozwijaja maksymalną prędkosc, nie tylko dopuszczalna, jako, że w tym miejscu przejsc dla pieszych, innych niz światła, brak. Ponieważ życie zwierząt nie jest mi obojetne to nadłozylam drogi (i czasu) i podjechalam pod kościół, zeby zawiadomić o 'uciekinierze". Jednak chyba (pierwszy spotkany i powiadomiony) ksiądz niespecjalnie sie przejął bo po rozmowie pojechał, swoim samochodem, dokladnie w druga strone niz spacerował paw - akurat jechałam za nim, wracając do domu spod koscioła. Mam nadzieję, że paw przeżyl. Bo ksiadz na pewno.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji