Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Pierwsze takie miejsce w dzielnicy. MAL otwarty na Kłobuckiej FOTO

› bieżące 2 miesiące temu    7.09.2017
Bartłomiej Dąbal
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
7 zdjęć fot. BD

Na Kłobuckiej w bloku komunalnym otwarto Miejsce Aktywności Lokalnej. To pierwszy taki ośrodek dla mieszkańców w naszej dzielnicy. Ma integrować sąsiadów.

Ośrodek przy Kłobuckiej 14 otwarto dzisiaj przy udziale władz miejskich oraz dzielnicowych. - Cieszę się, że zaczyna działać w naszej dzielnicy. To miejsce jakiego inni mogą pozazdrościć. Mamy tu chyba najlepsze z możliwych warunków – mówił burmistrz Robert Kempa.

Wielkie otwarcie

W uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców Wyczółek. - Super, że powstaje taka przestrzeń. Dotychczas nie było w tym miejscu wielu inicjatyw. Na spotkania będę chodzić z przyjemnością - zachwycała się Dorota.

Podczas otwarcia przedstawiciele władz przecięli symboliczne, biało-czerwone wstęgi. Po przemówieniach na uczestników czekał poczęstunek, a także dodatkowe atrakcje. Dzieci doskonale bawiły się z Misiem Ursynkiem, podarunkiem od władz dzielnicy.

MAL będą prowadzić wspólnie Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” oraz Fundacja Chrześcijańska NEBO.

- W naszych szeregach jest wielu wolontariuszy. Wierzymy, że złapią doskonały kontakt z podopiecznymi, a dzieci ich polubią – mówią przedstawicielki obu organizacji.

Miejsce Aktywności Lokalnej jest przestrzenią oddaną dla mieszkańców. Dzięki otwarciu ośrodka w budynku, w którym działa także biblioteka, przez cały dzień będą mogły odbywać się bezpłatne zajęcia oraz spotkania kulturalne. Część zajęć będą organizować opiekunowie MAL, a część wyjdzie z inicjatywy samych sąsiadów. Mieszkańcy mają wiele pomysłów jak spędzać wolny czas. Mówią o darmowych zajęciach języka angielskiego czy nauce grania na flecie.

- Chciałabym, aby moje dziecko miało co robić po szkole – mówi Maja, która wychowuje dwie córki.

Aktywny Ursynów

Pomysł na Miejsce Aktywności Lokalnej na Ursynowie narodził się kilka lat temu. W pobliżu Kłobuckiej powstaje wiele mieszkań, także komunalnych. Władze wierzą, że nowe miejsce na mapie dzielnicy pozwoli lokatorom lepiej się poznać i zintegrować.

To trzecie Miejsce Aktywności Lokalnej w Warszawie i pierwsze w naszej dzielnicy. Konsultacje z mieszkańcami na temat jego działania przeprowadzono w czerwcu ubiegłego roku. W stolicy znajdują się jeszcze tylko dwa podobne ośrodki w Śródmieściu i na Pradze Południe, a także 12 domów sąsiedzkich.

Pomysł na utworzenie MAL na wysokim Ursynowie w ramach Budżetu Partycypacyjnego miały dwie mieszkanki Ursynowa - Ewa Sulej i Anetta Łyżwa-Piber. Projekty nie zyskały jednak wystarczającego poparcia w głosowaniu, ale dzielnica zastanawia się, gdzie mógłby taki ośrodek powstać. Brakuje lokali, niewykluczone, że miejsce znajdzie się w budowanym na tyłach ratusza Dzielnicowym Ośrodku Kultury.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OTWARCIA MAL NA KŁOBUCKIEJ:

Pierwsze takie miejsce w dzielnicy. MAL otwarty na Kłobuckiej FOTO
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ karol
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Brawo !
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji