Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ORANGE-od-01-09-do-30-09-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Pierwsze takie miejsce w dzielnicy. MAL otwarty na Kłobuckiej FOTO

› bieżące 15 dni temu    7.09.2017
Bartłomiej Dąbal
komentarzy 1 ocen 5 / 100%
A A A
7 zdjęć fot. BD

Na Kłobuckiej w bloku komunalnym otwarto Miejsce Aktywności Lokalnej. To pierwszy taki ośrodek dla mieszkańców w naszej dzielnicy. Ma integrować sąsiadów.

Ośrodek przy Kłobuckiej 14 otwarto dzisiaj przy udziale władz miejskich oraz dzielnicowych. - Cieszę się, że zaczyna działać w naszej dzielnicy. To miejsce jakiego inni mogą pozazdrościć. Mamy tu chyba najlepsze z możliwych warunków – mówił burmistrz Robert Kempa.

Wielkie otwarcie

W uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców Wyczółek. - Super, że powstaje taka przestrzeń. Dotychczas nie było w tym miejscu wielu inicjatyw. Na spotkania będę chodzić z przyjemnością - zachwycała się Dorota.

Podczas otwarcia przedstawiciele władz przecięli symboliczne, biało-czerwone wstęgi. Po przemówieniach na uczestników czekał poczęstunek, a także dodatkowe atrakcje. Dzieci doskonale bawiły się z Misiem Ursynkiem, podarunkiem od władz dzielnicy.

MAL będą prowadzić wspólnie Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” oraz Fundacja Chrześcijańska NEBO.

- W naszych szeregach jest wielu wolontariuszy. Wierzymy, że złapią doskonały kontakt z podopiecznymi, a dzieci ich polubią – mówią przedstawicielki obu organizacji.

Miejsce Aktywności Lokalnej jest przestrzenią oddaną dla mieszkańców. Dzięki otwarciu ośrodka w budynku, w którym działa także biblioteka, przez cały dzień będą mogły odbywać się bezpłatne zajęcia oraz spotkania kulturalne. Część zajęć będą organizować opiekunowie MAL, a część wyjdzie z inicjatywy samych sąsiadów. Mieszkańcy mają wiele pomysłów jak spędzać wolny czas. Mówią o darmowych zajęciach języka angielskiego czy nauce grania na flecie.

- Chciałabym, aby moje dziecko miało co robić po szkole – mówi Maja, która wychowuje dwie córki.

Aktywny Ursynów

Pomysł na Miejsce Aktywności Lokalnej na Ursynowie narodził się kilka lat temu. W pobliżu Kłobuckiej powstaje wiele mieszkań, także komunalnych. Władze wierzą, że nowe miejsce na mapie dzielnicy pozwoli lokatorom lepiej się poznać i zintegrować.

To trzecie Miejsce Aktywności Lokalnej w Warszawie i pierwsze w naszej dzielnicy. Konsultacje z mieszkańcami na temat jego działania przeprowadzono w czerwcu ubiegłego roku. W stolicy znajdują się jeszcze tylko dwa podobne ośrodki w Śródmieściu i na Pradze Południe, a także 12 domów sąsiedzkich.

Pomysł na utworzenie MAL na wysokim Ursynowie w ramach Budżetu Partycypacyjnego miały dwie mieszkanki Ursynowa - Ewa Sulej i Anetta Łyżwa-Piber. Projekty nie zyskały jednak wystarczającego poparcia w głosowaniu, ale dzielnica zastanawia się, gdzie mógłby taki ośrodek powstać. Brakuje lokali, niewykluczone, że miejsce znajdzie się w budowanym na tyłach ratusza Dzielnicowym Ośrodku Kultury.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OTWARCIA MAL NA KŁOBUCKIEJ:

Pierwsze takie miejsce w dzielnicy. MAL otwarty na Kłobuckiej FOTO
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ karol
15 dni temu ocena: 100%  1
Brawo !
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji