Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ORANGE-od-01-09-do-30-09-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Pożar w metrze. Na szczęście to były tylko ćwiczenia FOTO

› relacje 11 dni temu    11.09.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 1 ocen 1 / 0%
A A A
6 zdjęć fot. Metro Warszawskie

W pomieszczeniach Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach wybuchł pożar. Trzeba natychmiast ewakuować poszkodowanych i opanować sytuację – taki był scenariusz ćwiczeń, jakie strażacy Metra Warszawskiego przeprowadzali za pomocą specjalistycznego trenażera pożarowego.

Trenażer to specjalnie zaprojektowana naczepa, w której w kontrolowanych warunkach można wywołać i ugasić pożar pomieszczeń. Sterowany komputerowo system zasilany gazem pozwala na zorganizowanie wielu różnych scenariuszy pożaru tak, aby precyzyjnie dostosować je do potrzeb szkolonych strażaków. Co ważne, wewnątrz trenażera można stworzyć warunki bardzo zbliżone do realnego pożaru. W czasie ćwiczeń w pomieszczeniach może panować temperatura nawet 800 stopni, a zadymienie pomieszczeń dodatkowo dodaje realizmu. 

Ćwiczą regularnie

Strażacy Metra Warszawskiego właśnie zakończyli trzydniowy okres ćwiczeń. Doświadczenie zdobyte podczas takich treningów jest bardzo ważne i pozwala wypracować właściwe nawyki, przetestować sprzęt, sprawdzić psychiczne predyspozycje strażaków. Dzięki temu strażacy będą lepiej przygotowani w sytuacjach realnego zagrożenia.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z ĆWICZEŃ STRAŻAKÓW METRA:

Pożar w metrze. Na szczęście to były tylko ćwiczenia FOTO
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sarenka
9 dni temu ocena: 100%  1
800 stopni nie wystarczy, aby ocieplić wizerunek Metra po artykule z 31 sierpnia: http://www.haloursynow.pl/arty... "Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu prace konserwacyjne w metrze zakończą się a to oznacza, że mieszkańcy Kabat będą mogli odetchnąć z ulgą". Minęły 2 tygodnie, prace trwają, a "maszyna szlifierska" wciąż nie znikła z Kabat. Niech poćwiczą czyszczenie tarcz szlifierskich pociągu technicznego SPENO głęboko w tunelu metra, aby dniami i nocami potwornie nie hałasował na powierzchni Stacji Techniczno - Postojowej, bo tym hukiem płoszą zwierzęta w całym Rezerwacie Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego. Prośba do Redakcji o zbadanie, czy władze Ursynowa wydały Stacji Techniczno - Postojowej Metra na Kabatach pozwolenie środowiskowe określające dopuszczalny poziom hałasu, który Stacja ma prawo emitować do otaczającego środowiska.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji