Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Zerwę z dziecka łach ostatni Mnóstwo trutków przygotuję Choć obiadu dziś nie zeżrę Ale... ~ Mój nickSłabo płacą i nauczycieli będzie coraz mniej więcej w Warszawie ... ~ Avoxja bym chetnie ludzi gnebiacych zwierzeta odstrzelił ~ leonLudzie mają narąbane w łepetynach. Najchętniej zamknęliby się w supersterylnych, strzeżonych... ~ Kot_Aliki pomyslec ze 90% Polakow to wierzacy katolicy. Wiec dla kogo przykazanie Boze "-Nie zabijaj!!! ~ anaBurmistrz Ciołko i jego koleś Kempa swoją koleżankę zatrudnili. Może być że za rok już ona... ~ kartofliskoA ja mam kotka na działce.Codziennie jade 5 km aby go nakarmić.On już czeka na drodze.Zimą... ~ mmmmmmmmm8-12 koszeń w sezonie to jakiś biologiczny nonsens. Komu to służy, chyba tylko firmom... ~ KPWidzę, że problematyczny sąsiad to dość powszechna sprawa! Moja rodzina miała wielokrotnie... ~ Cassie99Dlaczego nie ma mojego komentarza? Czy kogoś obraziłam? ~ ursynowiankaLudziom, takim jak Pani Magda powinno się dziękować i nagradzać za ich poświęcenie i... ~ ursynowiankaKto wie, może zaraz się skrzykną i masa kretyniczna z całej wawy zacznie posuwać po tych... ~ Pełnynocnik_rowerowyNo coż - bydło ze wsi, kupiło mieszkanie i tera są "miastowi" więc dziki kotek jest bee. ~ zal.plTa decyzja obnaża intencje działań w zakresie polityki kulturalnej dzielnicy tego zarządu. Nie... ~ Żyrardówski malarzEch, to zawsze wygląda tak samo... Znajdą się ludzie co się boją kotów, wywalczą ich... ~ KubaWładze SMB Ursynów już nie pierwszy raz wykazują się totalną ignorancją. ~ kocurZupełnie, jak Anioł z Alternatywy 4. ~ KotekPatrząc przez pryzmat rowerzystów - po częsci są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo drogi... ~ bea

Projekt domu inteligentnego. Mieszkaj wygodniej!

› biznes 12 dni temu    6.10.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Domy inteligentne są dostępne już teraz i dodatkowo wcale nie są bardzo drogie. Każdy, komu zależy na komforcie oraz oszczędnościach powinien zapoznać się bliżej z inteligentnymi technologiami. Co powinniśmy wiedzieć na ich temat?

Inteligentnymi budynkami nazywa się zawansowane technologicznie budynki, które wykorzystują specjalny system czujników i detektorów oraz urządzeń do zarządzania instalacjami. Dzięki informacjom pobieranym przez system inteligentnego budynku możliwe jest dopasowywanie działania jego instalacji do określonych warunków. Dzięki systemom tego rodzaju możemy zminimalizować koszty utrzymania budynku, poprawić jego funkcjonalność, swój komfort oraz bezpieczeństwo. Ponadto systemy te sprzyjają ochronie środowiska naturalnego.

W ramach inteligentnego zarządzania budynkiem obsługiwane są:

  • oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne
  • ogrzewanie pomieszczeń
  • wentylacja i klimatyzacja
  • układ alarmowy i monitoring
  • rolety
  • urządzenia audio-video
  • sieć teleinformatyczna

System może między innymi samodzielnie sterować temperaturą ogrzewania, aby pracować w określonych godzinach czy wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej danego poziomu. Wtedy możemy oszczędzać na ogrzewaniu, ponieważ nie zużywamy zbyt dużej ilości mediów. Za pomocą systemu inteligentnego domu możemy również sterować urządzeniami nawadniającymi ogród czy symulować obecność domowników, a tym samym zmniejszyć ryzyko włamań i kradzieży.

Plusem jest też możliwość łatwego sterowania wszystkimi elementami systemu. Aktualnie jest to możliwe również za pomocą aplikacji mobilnych czy przeglądarki internetowej na komputerze. W ten sposób nawet poza domem będziemy mogli łatwo sterować jego wyposażeniem. Oczywiście, wiele urządzeń działa automatycznie na podstawie czujników, na przykład lampy w ogrodzie włączają się po zapadnięciu zmroku.

Jak zrealizować dom inteligentny?
Jeżeli zmierzamy zdecydować się na budowę domu jednorodzinnego, w takim przypadku warto wybrać projekt domu, który będzie zakładał wykorzystanie systemu automatycznego zarządzania instalacjami i urządzeniami. Takie rozwiązania możemy wprowadzić też w domu już istniejącym, ale wymagane są dodatkowe prace w celu montażu przewodów. Wprawdzie dostępne są też instalacje bezprzewodowe, niemniej nie mają one tak szerokiego zastosowania jak te przewodowe.

Dom inteligentny może zaplanować dla nas biuro architektoniczne, ale bez problemu zakupimy też gotowy projekt domu tego rodzaju. Wówczas otrzymamy projekt architektoniczno-budowlany wraz z projektem instalacji inteligentnego domu, która będzie mogła być zrealizowana od razu, co zmniejszy koszty. Jeśli poszukujesz gotowego projektu domów, skorzystaj z wyszukiwarki nowoczesnych projektów domów na https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_nowoczesne.html.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!