Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Zerwę z dziecka łach ostatni Mnóstwo trutków przygotuję Choć obiadu dziś nie zeżrę Ale... ~ Mój nickSłabo płacą i nauczycieli będzie coraz mniej więcej w Warszawie ... ~ Avoxja bym chetnie ludzi gnebiacych zwierzeta odstrzelił ~ leonLudzie mają narąbane w łepetynach. Najchętniej zamknęliby się w supersterylnych, strzeżonych... ~ Kot_Aliki pomyslec ze 90% Polakow to wierzacy katolicy. Wiec dla kogo przykazanie Boze "-Nie zabijaj!!! ~ anaBurmistrz Ciołko i jego koleś Kempa swoją koleżankę zatrudnili. Może być że za rok już ona... ~ kartofliskoA ja mam kotka na działce.Codziennie jade 5 km aby go nakarmić.On już czeka na drodze.Zimą... ~ mmmmmmmmm8-12 koszeń w sezonie to jakiś biologiczny nonsens. Komu to służy, chyba tylko firmom... ~ KPWidzę, że problematyczny sąsiad to dość powszechna sprawa! Moja rodzina miała wielokrotnie... ~ Cassie99Dlaczego nie ma mojego komentarza? Czy kogoś obraziłam? ~ ursynowiankaLudziom, takim jak Pani Magda powinno się dziękować i nagradzać za ich poświęcenie i... ~ ursynowiankaKto wie, może zaraz się skrzykną i masa kretyniczna z całej wawy zacznie posuwać po tych... ~ Pełnynocnik_rowerowyNo coż - bydło ze wsi, kupiło mieszkanie i tera są "miastowi" więc dziki kotek jest bee. ~ zal.plTa decyzja obnaża intencje działań w zakresie polityki kulturalnej dzielnicy tego zarządu. Nie... ~ Żyrardówski malarzEch, to zawsze wygląda tak samo... Znajdą się ludzie co się boją kotów, wywalczą ich... ~ KubaWładze SMB Ursynów już nie pierwszy raz wykazują się totalną ignorancją. ~ kocurZupełnie, jak Anioł z Alternatywy 4. ~ KotekPatrząc przez pryzmat rowerzystów - po częsci są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo drogi... ~ bea

Przy murze Wyścigów budują ścieżkę rowerową FOTO

› bieżące 19 dni temu    29.09.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
9 zdjęć fot. SK

Ruszyła przebudowa ciągu pieszo-rowerowego przy Wyścigach. Do końca listopada powstanie tam nowa, wspólna nawierzchnia dla pieszych i jednośladów. To pierwsza część projektu budowy trasy rowerowej wzdłuż całej ul. Puławskiej.

Prace budowlane ruszyły już w ubiegłym tygodniu, wraz z lepszą pogodą nabrały tempa.

- Trwają prace ziemne i stawianie obrzeży. Wzdłuż muru, między aleją Wyścigową a ul. Poleczki powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy - mówi Karina Stopa z Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

Po drugiej stronie Puławskiej - powstanie nowa ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem. - Zrobimy tyle, na ile pozwoli nam pogoda - zapowiada Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich. Do końca roku ścieżki powinny powstać na odcinku od alei Lotników do Mysikrólika (do przystanku Grabów). To około trzykilometrowy odcinek, powstanie więc 6-kilometrowa infrastruktura rowerowa.

To początek dużej inwestycji

Rozpoczęte prace to element potężnej inwestycji, jaką jest budowa ścieżek rowerowych wzdłuż Puławskiej - od Domaniewskiej do granic miasta. Środowisko rowerowe walczyło o nią od wielu lat. Na Ursynowie o ścieżki zabiegała radna Magdalena Sokołowska, która organizowała doroczne przejazdy rowerzystów ulicą Puławską, mające zwrócić uwagę urzędników na problem braku wygodnej trasy dla jednośladów.

- Kiedy pierwszy raz zgłosiłam tę sprawę na komisji Zielonego Ursynowa, to wszyscy się w głowę pukali. Uważali, że nie ma na to szans - wspomina Sokołowska.

Sprawy nabrały tempa, gdy w Warszawie pojawił się pełnomocnik prezydenta ds. komunikacji rowerowej i gdy później Łukasz Puchalski został dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich. Przygotowano koncepcję ścieżek, postarano się o pieniądze unijne, wreszcie - ogłoszono przetargi. I choć z powodu małego zainteresowania oferentów i zbyt wysokich żądań cenowych były one unieważnianie, projektowanie ruszyło. Inwestycję podzielono na etapy.

Etap I, obejmuje przebudowę węzła Wyścigi - przejazd pod Puławską wzdłuż potoku i budowę ramp przy kładce i w przejściu podziemnym. Umowa w trybie "projektuj i buduj" jest już podpisana, całość będzie gotowa w czerwcu. Pozostałe etapy są w trakcie projektowania, ich realizacja jest również planowana na wiosnę.

- informuje pełnomocnik ratusza ds. komunikacji rowerowej.

Na wiosnę rozpocznie się także budowa rowerowego przejazdu z Ursynowa w kierunku Rzymowskiego, pod wiaduktem na Puławskiej. Niestety droga prowadząca od wiaduktów nad Doliną Służewiecką do przejazdu pod wiaduktem pod Puławską nie zostanie wyremontowana, nie wchodzi to w zakres prac.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRAC PRZY WYŚCIGACH:

Przy murze Wyścigów budują ścieżkę rowerową FOTO
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!