Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
2-BORAMED-A1-stała
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Radna straci mandat? "Nie mieszka na Ursynowie"

› bieżące 27 dni temu    26.08.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 25 ocen 21 / 67%
A A A
radna Katarzyna Niemyjska - plakat wyborczyradna Katarzyna Niemyjska - plakat wyborczy fot. SK

Radna Katarzyna Niemyjska z "Naszego Ursynowa" może stracić mandat. Z jej oświadczenia majątkowego wynika, że nie mieszka w naszej dzielnicy. Zgodnie z kodeksem wyborczym oznacza to utratę miejsca w samorządzie. Ale nie wiadomo czy do głosowania w tej sprawie w ogóle dojdzie.

Niemyjska to radna ugrupowania byłego burmistrza Piotra Guziała, choć dziś ma z nim raczej niewiele wspólnego - środowisko to jest skłócone i znajduje się na granicy rozłamu.

W ubiegłym roku radna musiała poprawiać swoje oświadczenie majątkowe, bo jak ujawniliśmy, zapomniała o tym, że posiada udziały w jednej ze spółek. Złożone w tym roku oświadczenie również zaskakuje. Jak twierdzi biuro obsługi rady w ursynowskim ratuszu, Katarzyna Niemyjska sama w nim przyznała, że... nie mieszka na Ursynowie, co ma daleko idące konsekwencje.

- Radna określiła w zeznaniach PIT swoje miejsce zamieszkania poza Ursynowem. Przewodnicząca zwróciła się do niej z prośbą o złożenie wyjaśnień co do rzetelności danych podniesionych przez urząd skarbowy - informuje szef zespołu obsługi Sławomir Zabawski w odpowiedzi na nasze pytania.

Gdzie mieszka radna Niemyjska?

Wg oświadczenia za 2016 rok, Niemyjska ma 94-metrowe mieszkanie a także 4 inne mniejsze nieruchomości. Nieścisłości mają dotyczyć jednej z nich. Radna miała wpisać do zeznania podatkowego mokotowski adres zamieszkania, a w konsekwencji także zmienić urząd skarbowy, w którym się rozlicza. 

Szefowa Rady Dzielnicy Teresa Jurczyńska-Owczarek na tej podstawie wszczęła procedurę wygaszania mandatu. Kodeks wyborczy mówi bowiem jasno - radny musi w dniu wyborów i przez całą kadencję mieć bierne prawo wyborcze, a więc zamieszkiwać na terenie dzielnicy. Gdy się przeprowadza - traci "wybieralność" oraz mandat. Takich przypadków w całej Polsce jest bardzo wiele, choć zazwyczaj bardzo trudno udowodnić, gdzie kto mieszka, nie liczy się bowiem adres zameldowania a fakt faktycznego prowadzenia życia w danej gminie czy dzielnicy.

- Przewodnicząca poinformowała Komisarza Wyborczego w Warszawie o planie uruchomienia procesu wygaszania mandatu, w związku z niezamieszkiwaniem radnej na terenie dzielnicy Ursynów, w której jest radną - informuje biuro obsługi ursynowskiego samorządu. 

Paweł Dłutek z Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie potwierdza, że takie pismo wpłynęło, choć zaznacza, że obowiązująca dla komisarza wyborczego będzie odpowiednia uchwała Rady Dzielnicy a nie samo zawiadomienie. Radna będzie miała prawo odwołać się od decyzji.

I pewnie tak się stanie, bo Katarzyna Niemyjska jest... zaskoczona planem pozbawienia jej mandatu. Na nasze pytania odpowiada z urlopu.

- Jeśli coś takiego ma miejsce to jest to ewidentne nieporozumienie, ponieważ od dziecka mieszkam na Ursynowie i nic się nie zmieniło na przestrzeni kilku ostatnich lat, czyli nadal tutaj mieszkam. Figuruję w rejestrze wyborców na Ursynowie, podatki rozliczam na Ursynowie, zameldowana jestem na Ursynowie i zamieszkuję na Ursynowie - tłumaczy radna. Nie wyjaśnia skąd biorą się rozbieżności w jej zeznaniach podatkowych.

Machina ruszyła, ale... nie wiadomo kiedy będzie sesja

Jeśli radna straci mandat, na jej miejsce do ursynowskiej rady wejdzie Jan Ławrynowicz, działacz stowarzyszenia "Otwarty Ursynów", które ma obecnie w samorządzie dwóch radnych Lenarczyków - ojca i syna. Obaj odeszli z "Naszego Ursynowa" w grudniu ubiegłego roku w wyniku konfliktu. Podobnego do tego, jaki wybuchł na początku maja, m.in. z udziałem Niemyjskiej, która ma nie zgadzać się z polityką prowadzoną przez szefostwo stowarzyszenia: Piotrem Machajem i Piotrem Guziałem.

Wciąż jednak nie wiadomo czy i kiedy radni będą głosować nad ewentualnym uchyleniem mandatu Katarzyny Niemyjskiej. Ostatnia sesja na Ursynowie odbyła się 19 kwietnia i trwała zaledwie kilka minut - została przerwana przez prowadzącą. Przewodnicząca Jurczyńska-Owczarek nie reaguje na wnioski o zwołanie sesji nadzwyczajnej oraz kontynuowania sesji przerwanej, blokując m.in. uzgodniony przez koalicję wybór Antoniego Pomianowskiego z IMU na wakat czwartego wiceburmistrza Ursynowa.

Z powodu swojej nieustępliwości Teresa Jurczyńska-Owczarek ma kłopoty. Radni PiS złożyli zawiadomienie do prokuratury a sekretarz miasta poprosił ją o wyjaśnienie dlaczego przez ponad trzy miesiące nie zwołała sesji. Sama Jurczyńska twierdzi, że statutu dzielnicy nie łamie, bo ma obowiązek zwołania posiedzenia raz na kalendarzowy kwartał. Zapomina jednak o zlekceważeniu wniosku o sesję nadzwyczajną, którą ma obowiązek zwołać w ciągu 7 dni.

Napięcie w koalicji, której Jurczyńska jest członkiem, wzrosło już na tyle, że większość radnych gotowa jest odwołać ją z funkcji. Dlatego nie wiadomo czy przewodnicząca zdecyduje się na zwołanie posiedzenia we wrześniu.

Więcej o sytuacji politycznej w ursynowskim samorządzie już w najbliższych dniach na Haloursynow.pl.

+ 14 głosów: 21 (67%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (25)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Grażynka
25 dni temu ocena: 44%  25
Biedny Ławrynowicz, gdyby miał teraz wejść do tego syfu choć jeden z normalnym kręgosłupem to długo się nie ostatnie.
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sąsiad
26 dni temu ocena: 75%  24
Jurczyńska swoją zdradą a przede wszystkim arogancją już dawno przepadła na Imielinie. To wstyd co ona wyprawia. Mieszkańcy to widzą i napewno głosów od nich juz nie dostanie. Jak można było zdradzić swoich wyborców i jak można było skumać się z tym Orłem z PU karierowiczem? Hańba Teresko !!! To już Twój koniec na Ursynowie i całe szczęście.
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arturro
27 dni temu ocena: 76%  23
na dzielni mówi się, że Niemyjski znowu robi dla Dzielnicy. Podobno potańcówki. Widać umie się z każdy dogadywać. Obrotny chłop, żonka też daje rade jak widac...
odpowiedz oceń komentarz 13 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lidia
27 dni temu ocena: 72%  22
Zamiast najezdzac na rozne partie tutaj w komentarzach to zrobcie jedna rzecz dla mieskancow - zmiencie przewodniczaca bo wstyd nam mieszkancom, kazda inna osoba obojetnie z ktorej partii bedzie lepsza !!!
odpowiedz oceń komentarz 13 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbój
26 dni temu ocena: 46% 21
Cicho Antek
~ ziomek
26 dni temu ocena: 46% 20
A niedoszłemu burmistrzowi szczęka dupę ściska :-)
~ Orła cień
26 dni temu ocena: 75% 19
Niedoszłemu burmistrzowi w sensie Skubiszewskiemu?
~ ziomek
26 dni temu ocena: 55% 18
A co ma Skubiszewski do obecnych działań destrukcyjnych Jurczyńskiej ?
~ Orła cień
25 dni temu ocena: 60% 17
Nie wiem, ale najwyraźniej ma, skoro dzięki tym działaniom do rady może wejść jego pionek Ławrynowicz
~ ziomek
25 dni temu ocena: 100% 16
Strasznie pokrętna logika myślenia, niedoszły burmistrzuniu, który witał się z gąska, a tu zonk bo sesja po minucie przerwana
~ baton
27 dni temu ocena: 63%  15
Nigdy nie sądziłem, że Otwarty Ursynów reklamujący się jako zupełnie nowe stowarzyszenie zacznie dogadywać sie z TJO, aby dopiec swoim dawnym kolegom.
odpowiedz oceń komentarz 10 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tse Tse
27 dni temu ocena: 69%  14
Zupełnei nie rozumeim odwołanai radnej Niemyjskiej. Czemu ma służyć wpuszczenie do rady kolejnej marionetki Skubiszewskiego w postaci Ławrynowicza?
odpowiedz oceń komentarz 9 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elżbieta
27 dni temu ocena: 50%  13
Strach pomyślec co będzie gdy Skubiszewski będzie miał jeszcze jednego wafla w radzie w postaci Ławrynowicza. Lenarczykowie też dali popis swojego charakteru.
odpowiedz oceń komentarz 8 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ash
27 dni temu ocena: 64%  12
Wypływają polityczne brudy, jakie ma w sobie Nasz Ursynów. Prawie partia Guziała osamotniona przez swojego lidera nie mogła długo tak ciągnąć w swym populizmie i hipokryzji wobec mieszkańców Ursynowa.
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stefek
27 dni temu ocena: 80%  11
Nie chcieli wygasić mandatu radnego PO z konfliktem interesu wobec gminy, a teraz sami zostaną wygaszeni. Miejmy tylko nadzieję, że ostatecznie.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursyn
27 dni temu ocena: 67%  10
Jest to tylko jedna z konsekewncji, jakie spotkają skorumpowany i pogrążony w marazmie Nasz Ursynów. Koloejną będzie zniknięcie z rady dzielnicy i życia politycznego na Ursynowie. Taka jest cena próby sprzedaży spokojnego życia mieszkańców Polaka i dogadywania się z obecnie rządzącym układem PO-PU-TJO.
odpowiedz oceń komentarz 8 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zawiedziona
27 dni temu ocena: 67%  9
Wszystko wskazuje na to, że próbę odwołania Niemyjskiej należy traktować jako zamach na demokrację na Ursynowie w wykonaniu Otwartego Ursynowa. Szok i niedowierzanie, że mają aż takie powiązania z TJO.
odpowiedz oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kabel
27 dni temu ocena: 57%  8
No nie! Po odejściu zasłużonej i cenionej radnej Niemyjskiej do koryta na Ursynowie dobierze się polityczna kloaka z Otwartego Ursynowa. Myślę, że mieszkańcy na to NIE POZWOLĄ.
odpowiedz oceń komentarz 8 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ave
27 dni temu ocena: 59%  7
Próchno z Naszego Układziku powinno już dawno odejść z rady i dać szansę młodym, takim jak Jan Ławrynowicz
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynowianka
27 dni temu ocena: 89%  6
Udana ta Rada: jedna radna nie potrafi wypełnić oświadczenia majątkowego, inna nadzoruje w imieniu wyborców instytucję, z której została wywalona za drastyczny mobbing wielu pracowników!
odpowiedz oceń komentarz 25 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
27 dni temu ocena: 81% 5
I na domiar złego przewodnicząca, która paraliżuje prace rady w imię własnych interesików, folwark zwierzęcy po prostu!
oceń komentarz 13 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec Ursynowa
27 dni temu ocena: 77%  4
Wstyd mi ze osoba,bez kultury, arogancka pelni fukncje przewodniczacej i trzymam kciuki,ze osoby ktore ja wybraly nie beda w kolejnej kadencji w radzie dzielnicy , my wyborcy takie rzeczy sobie notujemy....
odpowiedz oceń komentarz 17 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abert
27 dni temu ocena: 79%  3
A Jurczyńska gdzie mieszka? Gdzie mieszka Matejka?
odpowiedz oceń komentarz 15 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maja
16 dni temu 2
Pewnie na Cyprze, bo tam prowadzi ciemne interesy.Będzie miała gdzie uciekać....
~ moro
27 dni temu ocena: 83%  1
dobre, ale Niemyjska się wpakowała. Czy ona ma wystarczajace kwalifikacje intelektualne, aby być radną?
odpowiedz oceń komentarz 19 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji