Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Radna straci mandat? "Nie mieszka na Ursynowie"

› bieżące 2 miesiące temu    26.08.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 21 / 67%
A A A
radna Katarzyna Niemyjska - plakat wyborczyradna Katarzyna Niemyjska - plakat wyborczy fot. SK

Radna Katarzyna Niemyjska z "Naszego Ursynowa" może stracić mandat. Z jej oświadczenia majątkowego wynika, że nie mieszka w naszej dzielnicy. Zgodnie z kodeksem wyborczym oznacza to utratę miejsca w samorządzie. Ale nie wiadomo czy do głosowania w tej sprawie w ogóle dojdzie.

Niemyjska to radna ugrupowania byłego burmistrza Piotra Guziała, choć dziś ma z nim raczej niewiele wspólnego - środowisko to jest skłócone i znajduje się na granicy rozłamu.

W ubiegłym roku radna musiała poprawiać swoje oświadczenie majątkowe, bo jak ujawniliśmy, zapomniała o tym, że posiada udziały w jednej ze spółek. Złożone w tym roku oświadczenie również zaskakuje. Jak twierdzi biuro obsługi rady w ursynowskim ratuszu, Katarzyna Niemyjska sama w nim przyznała, że... nie mieszka na Ursynowie, co ma daleko idące konsekwencje.

- Radna określiła w zeznaniach PIT swoje miejsce zamieszkania poza Ursynowem. Przewodnicząca zwróciła się do niej z prośbą o złożenie wyjaśnień co do rzetelności danych podniesionych przez urząd skarbowy - informuje szef zespołu obsługi Sławomir Zabawski w odpowiedzi na nasze pytania.

Gdzie mieszka radna Niemyjska?

Wg oświadczenia za 2016 rok, Niemyjska ma 94-metrowe mieszkanie a także 4 inne mniejsze nieruchomości. Nieścisłości mają dotyczyć jednej z nich. Radna miała wpisać do zeznania podatkowego mokotowski adres zamieszkania, a w konsekwencji także zmienić urząd skarbowy, w którym się rozlicza. 

Szefowa Rady Dzielnicy Teresa Jurczyńska-Owczarek na tej podstawie wszczęła procedurę wygaszania mandatu. Kodeks wyborczy mówi bowiem jasno - radny musi w dniu wyborów i przez całą kadencję mieć bierne prawo wyborcze, a więc zamieszkiwać na terenie dzielnicy. Gdy się przeprowadza - traci "wybieralność" oraz mandat. Takich przypadków w całej Polsce jest bardzo wiele, choć zazwyczaj bardzo trudno udowodnić, gdzie kto mieszka, nie liczy się bowiem adres zameldowania a fakt faktycznego prowadzenia życia w danej gminie czy dzielnicy.

- Przewodnicząca poinformowała Komisarza Wyborczego w Warszawie o planie uruchomienia procesu wygaszania mandatu, w związku z niezamieszkiwaniem radnej na terenie dzielnicy Ursynów, w której jest radną - informuje biuro obsługi ursynowskiego samorządu. 

Paweł Dłutek z Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie potwierdza, że takie pismo wpłynęło, choć zaznacza, że obowiązująca dla komisarza wyborczego będzie odpowiednia uchwała Rady Dzielnicy a nie samo zawiadomienie. Radna będzie miała prawo odwołać się od decyzji.

I pewnie tak się stanie, bo Katarzyna Niemyjska jest... zaskoczona planem pozbawienia jej mandatu. Na nasze pytania odpowiada z urlopu.

- Jeśli coś takiego ma miejsce to jest to ewidentne nieporozumienie, ponieważ od dziecka mieszkam na Ursynowie i nic się nie zmieniło na przestrzeni kilku ostatnich lat, czyli nadal tutaj mieszkam. Figuruję w rejestrze wyborców na Ursynowie, podatki rozliczam na Ursynowie, zameldowana jestem na Ursynowie i zamieszkuję na Ursynowie - tłumaczy radna. Nie wyjaśnia skąd biorą się rozbieżności w jej zeznaniach podatkowych.

Machina ruszyła, ale... nie wiadomo kiedy będzie sesja

Jeśli radna straci mandat, na jej miejsce do ursynowskiej rady wejdzie Jan Ławrynowicz, działacz stowarzyszenia "Otwarty Ursynów", które ma obecnie w samorządzie dwóch radnych Lenarczyków - ojca i syna. Obaj odeszli z "Naszego Ursynowa" w grudniu ubiegłego roku w wyniku konfliktu. Podobnego do tego, jaki wybuchł na początku maja, m.in. z udziałem Niemyjskiej, która ma nie zgadzać się z polityką prowadzoną przez szefostwo stowarzyszenia: Piotrem Machajem i Piotrem Guziałem.

Wciąż jednak nie wiadomo czy i kiedy radni będą głosować nad ewentualnym uchyleniem mandatu Katarzyny Niemyjskiej. Ostatnia sesja na Ursynowie odbyła się 19 kwietnia i trwała zaledwie kilka minut - została przerwana przez prowadzącą. Przewodnicząca Jurczyńska-Owczarek nie reaguje na wnioski o zwołanie sesji nadzwyczajnej oraz kontynuowania sesji przerwanej, blokując m.in. uzgodniony przez koalicję wybór Antoniego Pomianowskiego z IMU na wakat czwartego wiceburmistrza Ursynowa.

Z powodu swojej nieustępliwości Teresa Jurczyńska-Owczarek ma kłopoty. Radni PiS złożyli zawiadomienie do prokuratury a sekretarz miasta poprosił ją o wyjaśnienie dlaczego przez ponad trzy miesiące nie zwołała sesji. Sama Jurczyńska twierdzi, że statutu dzielnicy nie łamie, bo ma obowiązek zwołania posiedzenia raz na kalendarzowy kwartał. Zapomina jednak o zlekceważeniu wniosku o sesję nadzwyczajną, którą ma obowiązek zwołać w ciągu 7 dni.

Napięcie w koalicji, której Jurczyńska jest członkiem, wzrosło już na tyle, że większość radnych gotowa jest odwołać ją z funkcji. Dlatego nie wiadomo czy przewodnicząca zdecyduje się na zwołanie posiedzenia we wrześniu.

Więcej o sytuacji politycznej w ursynowskim samorządzie już w najbliższych dniach na Haloursynow.pl.

+ 14 głosów: 21 (67%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (25)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Grażynka
2 miesiące temu ocena: 44%  25
Biedny Ławrynowicz, gdyby miał teraz wejść do tego syfu choć jeden z normalnym kręgosłupem to długo się nie ostatnie.
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sąsiad
2 miesiące temu ocena: 75%  24
Jurczyńska swoją zdradą a przede wszystkim arogancją już dawno przepadła na Imielinie. To wstyd co ona wyprawia. Mieszkańcy to widzą i napewno głosów od nich juz nie dostanie. Jak można było zdradzić swoich wyborców i jak można było skumać się z tym Orłem z PU karierowiczem? Hańba Teresko !!! To już Twój koniec na Ursynowie i całe szczęście.
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arturro
2 miesiące temu ocena: 76%  23
na dzielni mówi się, że Niemyjski znowu robi dla Dzielnicy. Podobno potańcówki. Widać umie się z każdy dogadywać. Obrotny chłop, żonka też daje rade jak widac...
odpowiedz oceń komentarz 13 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lidia
2 miesiące temu ocena: 72%  22
Zamiast najezdzac na rozne partie tutaj w komentarzach to zrobcie jedna rzecz dla mieskancow - zmiencie przewodniczaca bo wstyd nam mieszkancom, kazda inna osoba obojetnie z ktorej partii bedzie lepsza !!!
odpowiedz oceń komentarz 13 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbój
2 miesiące temu ocena: 46% 21
Cicho Antek
~ ziomek
2 miesiące temu ocena: 46% 20
A niedoszłemu burmistrzowi szczęka dupę ściska :-)
~ Orła cień
2 miesiące temu ocena: 75% 19
Niedoszłemu burmistrzowi w sensie Skubiszewskiemu?
~ ziomek
2 miesiące temu ocena: 55% 18
A co ma Skubiszewski do obecnych działań destrukcyjnych Jurczyńskiej ?
~ Orła cień
2 miesiące temu ocena: 60% 17
Nie wiem, ale najwyraźniej ma, skoro dzięki tym działaniom do rady może wejść jego pionek Ławrynowicz
~ ziomek
2 miesiące temu ocena: 100% 16
Strasznie pokrętna logika myślenia, niedoszły burmistrzuniu, który witał się z gąska, a tu zonk bo sesja po minucie przerwana
~ baton
2 miesiące temu ocena: 63%  15
Nigdy nie sądziłem, że Otwarty Ursynów reklamujący się jako zupełnie nowe stowarzyszenie zacznie dogadywać sie z TJO, aby dopiec swoim dawnym kolegom.
odpowiedz oceń komentarz 10 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tse Tse
2 miesiące temu ocena: 69%  14
Zupełnei nie rozumeim odwołanai radnej Niemyjskiej. Czemu ma służyć wpuszczenie do rady kolejnej marionetki Skubiszewskiego w postaci Ławrynowicza?
odpowiedz oceń komentarz 9 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elżbieta
2 miesiące temu ocena: 50%  13
Strach pomyślec co będzie gdy Skubiszewski będzie miał jeszcze jednego wafla w radzie w postaci Ławrynowicza. Lenarczykowie też dali popis swojego charakteru.
odpowiedz oceń komentarz 8 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ash
2 miesiące temu ocena: 64%  12
Wypływają polityczne brudy, jakie ma w sobie Nasz Ursynów. Prawie partia Guziała osamotniona przez swojego lidera nie mogła długo tak ciągnąć w swym populizmie i hipokryzji wobec mieszkańców Ursynowa.
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stefek
2 miesiące temu ocena: 80%  11
Nie chcieli wygasić mandatu radnego PO z konfliktem interesu wobec gminy, a teraz sami zostaną wygaszeni. Miejmy tylko nadzieję, że ostatecznie.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursyn
2 miesiące temu ocena: 67%  10
Jest to tylko jedna z konsekewncji, jakie spotkają skorumpowany i pogrążony w marazmie Nasz Ursynów. Koloejną będzie zniknięcie z rady dzielnicy i życia politycznego na Ursynowie. Taka jest cena próby sprzedaży spokojnego życia mieszkańców Polaka i dogadywania się z obecnie rządzącym układem PO-PU-TJO.
odpowiedz oceń komentarz 8 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zawiedziona
2 miesiące temu ocena: 67%  9
Wszystko wskazuje na to, że próbę odwołania Niemyjskiej należy traktować jako zamach na demokrację na Ursynowie w wykonaniu Otwartego Ursynowa. Szok i niedowierzanie, że mają aż takie powiązania z TJO.
odpowiedz oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kabel
2 miesiące temu ocena: 57%  8
No nie! Po odejściu zasłużonej i cenionej radnej Niemyjskiej do koryta na Ursynowie dobierze się polityczna kloaka z Otwartego Ursynowa. Myślę, że mieszkańcy na to NIE POZWOLĄ.
odpowiedz oceń komentarz 8 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ave
2 miesiące temu ocena: 59%  7
Próchno z Naszego Układziku powinno już dawno odejść z rady i dać szansę młodym, takim jak Jan Ławrynowicz
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynowianka
2 miesiące temu ocena: 89%  6
Udana ta Rada: jedna radna nie potrafi wypełnić oświadczenia majątkowego, inna nadzoruje w imieniu wyborców instytucję, z której została wywalona za drastyczny mobbing wielu pracowników!
odpowiedz oceń komentarz 25 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
2 miesiące temu ocena: 81% 5
I na domiar złego przewodnicząca, która paraliżuje prace rady w imię własnych interesików, folwark zwierzęcy po prostu!
oceń komentarz 13 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec Ursynowa
2 miesiące temu ocena: 77%  4
Wstyd mi ze osoba,bez kultury, arogancka pelni fukncje przewodniczacej i trzymam kciuki,ze osoby ktore ja wybraly nie beda w kolejnej kadencji w radzie dzielnicy , my wyborcy takie rzeczy sobie notujemy....
odpowiedz oceń komentarz 17 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abert
2 miesiące temu ocena: 79%  3
A Jurczyńska gdzie mieszka? Gdzie mieszka Matejka?
odpowiedz oceń komentarz 15 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maja
2 miesiące temu 2
Pewnie na Cyprze, bo tam prowadzi ciemne interesy.Będzie miała gdzie uciekać....
~ moro
2 miesiące temu ocena: 83%  1
dobre, ale Niemyjska się wpakowała. Czy ona ma wystarczajace kwalifikacje intelektualne, aby być radną?
odpowiedz oceń komentarz 19 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji