Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Zerwę z dziecka łach ostatni Mnóstwo trutków przygotuję Choć obiadu dziś nie zeżrę Ale... ~ Mój nickSłabo płacą i nauczycieli będzie coraz mniej więcej w Warszawie ... ~ Avoxja bym chetnie ludzi gnebiacych zwierzeta odstrzelił ~ leonLudzie mają narąbane w łepetynach. Najchętniej zamknęliby się w supersterylnych, strzeżonych... ~ Kot_Aliki pomyslec ze 90% Polakow to wierzacy katolicy. Wiec dla kogo przykazanie Boze "-Nie zabijaj!!! ~ anaBurmistrz Ciołko i jego koleś Kempa swoją koleżankę zatrudnili. Może być że za rok już ona... ~ kartofliskoA ja mam kotka na działce.Codziennie jade 5 km aby go nakarmić.On już czeka na drodze.Zimą... ~ mmmmmmmmm8-12 koszeń w sezonie to jakiś biologiczny nonsens. Komu to służy, chyba tylko firmom... ~ KPWidzę, że problematyczny sąsiad to dość powszechna sprawa! Moja rodzina miała wielokrotnie... ~ Cassie99Dlaczego nie ma mojego komentarza? Czy kogoś obraziłam? ~ ursynowiankaLudziom, takim jak Pani Magda powinno się dziękować i nagradzać za ich poświęcenie i... ~ ursynowiankaKto wie, może zaraz się skrzykną i masa kretyniczna z całej wawy zacznie posuwać po tych... ~ Pełnynocnik_rowerowyNo coż - bydło ze wsi, kupiło mieszkanie i tera są "miastowi" więc dziki kotek jest bee. ~ zal.plTa decyzja obnaża intencje działań w zakresie polityki kulturalnej dzielnicy tego zarządu. Nie... ~ Żyrardówski malarzEch, to zawsze wygląda tak samo... Znajdą się ludzie co się boją kotów, wywalczą ich... ~ KubaWładze SMB Ursynów już nie pierwszy raz wykazują się totalną ignorancją. ~ kocurZupełnie, jak Anioł z Alternatywy 4. ~ KotekPatrząc przez pryzmat rowerzystów - po częsci są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo drogi... ~ bea

Radni za filtrami spalin na POW

› bieżące 21 dni temu    27.09.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 3 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. SK

Montażu filtrów spalin na przyszłym tunelu POW oraz ograniczenia uciążliwości przy budowie obwodnicy. Tego żądają od wojewody, drogowców i dyrekcji ochrony środowiska ursynowscy radni. Wojewoda właśnie przekazał Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ponad 7 tys. uwag od mieszkańców Ursynowa.

Stanowisko w sprawie budowy trasy ekspresowej, która będzie przebiegać przez sam środek Ursynowa, radni uchwalili jednogłośnie. Projekt uchwały przygotował Paweł Lenarczyk z Otwartego Ursynowa, ale sprawa nie wzbudziła politycznych podziałów.

- Chcemy przekazać bardzo jasne stanowisko do tych instytucji, jako głos Ursynowa, aby filtry zostały zainstalowane. Dziękuję za wspólne prace nad tym dokumentem, bo to pokazuje, że takie sprawy nas łączą a nie dzielą - mówił Lenarczyk.

§ 1. Rada Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy zwraca się do Wojewody Mazowieckiego, do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie oraz Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad o uwzględnienie wniosku, aby na obu wyrzutniach zlokalizowanych przy portalach tunelu, zostały zainstalowane urządzenia/filtry oczyszczające powietrze.

§ 2. Rada Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy zwraca się do Wojewody Mazowieckiego oraz do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie o uwzględnienie w zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zapisów ograniczających do minimum uciążliwości związane z zanieczyszczeniem powietrza i hałasem wynikające z budowy w ramach POW dwóch węzłów komunikacyjnych (Węzeł Ursynów-Zachód oraz Węzeł Ursynów-Wschód).

Uchwałę uchwalono w obecności kilkudziesięciu mieszkańców, którzy we wtorek przyszli domagać się poparcia radnych dla postulatów zamontowania filtrów. Nie zawiedli się. Za stanowiskiem zagłosowało 25 radnych - czyli wszyscy.

- Nam jako radnym PiS takie działania pomagają w działaniach zakulisowych, zmierzających do tego, aby te filtry zamontowano. Społeczne poruszenie dotarło do GDDKiA. Oni miękną w swoim stanowisku i już nie mówią, że nie ma miejsca na filtry - mówił radny Michał Szpądrowski. Słowa podziękowania dla mieszkańców za aktywność w tej sprawie wyrazili także przedstawiciele PO, OU i Projektu Ursynów.

W poniedziałek wojewoda przekazał do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska ponad 7 tys. uwag, dotyczących ochrony środowiska, w związku z budową POW na terenie Ursynowa.

- Wojewoda na wniosek inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - zlecił Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ponowną ocenę oddziaływania na środowisko. Między 20 lipca a 21 sierpnia trwał udział społeczeństwa podczas ponownej oceny oddziaływania na środowisko. Rolą urzędu wojewódzkiego w tym postępowaniu było zebranie uwag i przekazanie ich do RDOŚ. Wpłynęło 7011 uwag od mieszkańców - mówi Ewa Filipowicz z urzędu wojewódzkiego.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska odniesie się do uwag mieszkańców w postanowieniu uzgadniającym warunki realizacji inwestycji. Wydanie takiego postanowienia przez RDOŚ jest z kolei warunkiem wydania zezwolenia na budowę przez wojewodę. Wg ostatnich informacji, RDOŚ ma na to czas do końca października. 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ursyniak
16 dni temu 3
Uważam , że tej inwestycji nie powinno być w tym miejscu !!! Ci co zdecydowali o tym , popełnili straszny błąd . Jak będziecie żyć ze świadomością , że trujecie tysiące ludzi ?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ernesta
21 dni temu ocena: 43%  2
Stop Obwodnicy - odetnie nas od stolicy!
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sad
21 dni temu ocena: 60% 1
Stop budowie ulic - odcinają wszystko od wszystkiego!