Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Ruszyła budowa boiska przy Cybisa. Szkoła czekała na nie kilkanaście lat

› bieżące 4 miesiące temu    12.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. urząd dzielnicy

Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 313 na Cybisa wreszcie będą mieli nowe boisko. Właśnie ruszyła budowa obiektu. Do połowy sierpnia powstanie boisko do piłki nożnej i strefa fitness.

Na ten widok rodzice i dzieci z podstawówki przy Cybisa czekali kilkanaście lat. Ich stare boisko nie nadawało się do użytku - z czasem zamieniło się w... parking. Smutnym wspomnieniem rozgrywanych tu kiedyś meczów były rdzewiejące obręcze do gry w kosza.

Dzielnica obiecywała budowę porządnego boiska przez lata, ale na obietnicach się kończyło. Latem ubiegłego roku miejscy radni wreszcie przyznali środki, dzielnica dołożyła ze swoich i rozpoczęło się projektowanie. W ostatnich dniach na teren wjechała koparka i ruszyła budowa pierwszego etapu. 

Do końca sierpnia powstanie boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawiastą nawierzchnią wraz z odwodnieniem, strefa fitness z kołami gimnastycznymi, przejściem strażackim i liną do wspinania. Boisko będzie ogrodzone i oświetlone. Pojawią się też ławki i kosze na śmieci.

Burmistrze chce jeszcze w sierpniu przekonać radnych do dołożenia kilkuset tysięcy złotych na tę inwestycję, tak aby można było wybudować więcej. Drugi etap to budowa boiska do koszykówki, boiska do siatkówki, bieżni oraz skoku w dal. Całość ma kosztować ponad milion złotych.

Podstawówka przy Cybisa to jedna z dwóch szkół na Ursynowie, które nie mają porządnego boiska. W tym roku dzielnicy udało się wygospodarować pieniądze na projekt boiska przy Szkole Podstawowej nr 81 na Puszczyka - budowa rozpocznie się w 2018 roku.

TAK MA WYGLĄDAĆ BOISKO NA CYBISA:

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sorko
4 miesiące temu ocena: 100%  4
Trzeba też wykonać przejście do szkoły z Dunikowskiego. Pozostaje oczywiście sprawa odbudowy zniszczonych ulic Dunikowskiego - Cybisa przez Dzielnicę (bo Włodarzewska SA przecież tego nie zrobi).
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
4 miesiące temu ocena: 67%  3
W sierpniu przekonać radnych? Do czego niby? Do napisania mu laurki? Bo środków żadnych raczej nie przegłosują - od kwietnia przewodnicząca Teresa Jurczyńska-Owczarek nie zwołuje sesji. Może najpierw do tego trzeba ją przekonać, a potem obiecywać gruszki na wierzbie.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 100% 2
dopóki Pomianowski z IMU będzie się sadził na stołek burmistrza, doputy ne ma co liczyć na zwołanie sesji. Inaczej mówiąc, chociaż brzmi to kuriozalnie, Pomianowski blokuje wszelkie działania w Dzielnicy swoim parciem na stołek i chęcią wzbogacenia się z publicznych pieniędzy.
~ prostownik
4 miesiące temu ocena: 50%  1
"Burmistrze chce jeszcze w sierpniu przekonać radnych do dołożenia kilkuset tysięcy złotych na tę inwestycję, tak aby można było wybudować więcej." Ten pan jest chyba patologicznym mijaczem się z prawdą. Większość radnych w radzie to PO, która nie ma własnego zdania na żaden temat, tylko wykonuje partyjne polecenia, jest też co prawda radny Wajszczuk z IMU, ale on jest całkowicie uległy panu burmistrzowi, no i jest też radny Orzeu, który faktycznie mógłby zablokować przyznanie dodatkowych środków, bo on akurat trzyma wszystkich w urzędzie mocno za cohones.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji