Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ROENTGENA-BUDLEX-od-01-07-do-30-09-2017
B1-ROENTGENA-BUDLEX-od-08-07-do-08-08-2017
bardzo ciekawe... wiem, że w jeden z aptek wcale nie odmówiono sprzedaży tylko poinformowano,... ~ małaAby bazarek mógł zostać zrobiony zgodnie z zasadami – najpierw powinny być wydane prawomocne... ~ Piotr SkubiszewskiWedług mojej wiedzy, w aktualnym stanie prawnym wątpliwe jest wydzierżawienie pętli na bazarek,... ~ Piotr SkubiszewskiOd tamtego czasu proponowaliśmy wiele alternatywnych rozwiązań dla bazarku, m.in.:... ~ Piotr SkubiszewskiMieszkańcy ulicy Polaka, ale także okolicy, są zbulwersowani postawą władz dzielnicy i... ~ Piotr SkubiszewskiNiedopuszczalne jest, aby władze dzielnicy, władze Warszawy sprzyjały, tak jak jest to robione... ~ Piotr SkubiszewskiPozdrawiam hejterów. Fajnie jest pisać pod nickami i nie brać za to odpowiedzialności. Ale ad... ~ Piotr SkubiszewskiCiekawe kiedy Karczewski i Kempa pójdą siedzieć za przekręty. ~ HmmArt. 231 Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza - też może pasować. Przecież w tej... ~ LexKodeks Karny - CD. Płatna protekcja bierna. KK Par. 1. Kto, powołując się na wpływy w... ~ LexKilka artykułów z Kodeksu Karnego można tu zastować: Np. 228 - Sprzedajność: Par. 3. Kto, w... ~ LexBazarek na Polaka – poroniony pomysł. Obok budują obwodnicę, ludzie nie będą tam robili... ~ ZającJestem mieszkańcem ulicy Kulczyńskiego. Czuje się upokorzony, że ponad naszymi głowami,... ~ Mieszkaniec KulczyńskiegoMoże niedługo zobaczymy Kempę, Dyrektora ZTM i ZDM na dołku. Ale innym dołku. Niech tak... ~ Prawy RPKarczewski i Kempa tacy pewni. A co jeżeli ktoś inny wygra konkurs. Ale będą jaja. Nie wierzę... ~ Dj Kox Pętla jest potrzebna. Budowa POW będzie dla ludzi uciążliwa i jeszcze likwidują pętlę.... ~ MiśkaPOW nigdy nie powinna powstać w tym miejscu !!! To jakiś sen wariata , żeby coś takiego... ~ WarszawiakFacet w koralikach na czele ursynowskiej Platformy Obywatelskiej. Niezłe. Czy Ci ludzie nie mają... ~ Marcin Lisiewicz

Ruszyła budowa boiska przy Cybisa. Szkoła czekała na nie kilkanaście lat

› bieżące 11 dni temu    12.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 4 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. urząd dzielnicy

Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 313 na Cybisa wreszcie będą mieli nowe boisko. Właśnie ruszyła budowa obiektu. Do połowy sierpnia powstanie boisko do piłki nożnej i strefa fitness.

Na ten widok rodzice i dzieci z podstawówki przy Cybisa czekali kilkanaście lat. Ich stare boisko nie nadawało się do użytku - z czasem zamieniło się w... parking. Smutnym wspomnieniem rozgrywanych tu kiedyś meczów były rdzewiejące obręcze do gry w kosza.

Dzielnica obiecywała budowę porządnego boiska przez lata, ale na obietnicach się kończyło. Latem ubiegłego roku miejscy radni wreszcie przyznali środki, dzielnica dołożyła ze swoich i rozpoczęło się projektowanie. W ostatnich dniach na teren wjechała koparka i ruszyła budowa pierwszego etapu. 

Do końca sierpnia powstanie boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawiastą nawierzchnią wraz z odwodnieniem, strefa fitness z kołami gimnastycznymi, przejściem strażackim i liną do wspinania. Boisko będzie ogrodzone i oświetlone. Pojawią się też ławki i kosze na śmieci.

Burmistrze chce jeszcze w sierpniu przekonać radnych do dołożenia kilkuset tysięcy złotych na tę inwestycję, tak aby można było wybudować więcej. Drugi etap to budowa boiska do koszykówki, boiska do siatkówki, bieżni oraz skoku w dal. Całość ma kosztować ponad milion złotych.

Podstawówka przy Cybisa to jedna z dwóch szkół na Ursynowie, które nie mają porządnego boiska. W tym roku dzielnicy udało się wygospodarować pieniądze na projekt boiska przy Szkole Podstawowej nr 81 na Puszczyka - budowa rozpocznie się w 2018 roku.

TAK MA WYGLĄDAĆ BOISKO NA CYBISA:

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sorko
10 dni temu ocena: 100%  4
Trzeba też wykonać przejście do szkoły z Dunikowskiego. Pozostaje oczywiście sprawa odbudowy zniszczonych ulic Dunikowskiego - Cybisa przez Dzielnicę (bo Włodarzewska SA przecież tego nie zrobi).
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
11 dni temu ocena: 67%  3
W sierpniu przekonać radnych? Do czego niby? Do napisania mu laurki? Bo środków żadnych raczej nie przegłosują - od kwietnia przewodnicząca Teresa Jurczyńska-Owczarek nie zwołuje sesji. Może najpierw do tego trzeba ją przekonać, a potem obiecywać gruszki na wierzbie.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
11 dni temu ocena: 100% 2
dopóki Pomianowski z IMU będzie się sadził na stołek burmistrza, doputy ne ma co liczyć na zwołanie sesji. Inaczej mówiąc, chociaż brzmi to kuriozalnie, Pomianowski blokuje wszelkie działania w Dzielnicy swoim parciem na stołek i chęcią wzbogacenia się z publicznych pieniędzy.
~ prostownik
11 dni temu ocena: 50%  1
"Burmistrze chce jeszcze w sierpniu przekonać radnych do dołożenia kilkuset tysięcy złotych na tę inwestycję, tak aby można było wybudować więcej." Ten pan jest chyba patologicznym mijaczem się z prawdą. Większość radnych w radzie to PO, która nie ma własnego zdania na żaden temat, tylko wykonuje partyjne polecenia, jest też co prawda radny Wajszczuk z IMU, ale on jest całkowicie uległy panu burmistrzowi, no i jest też radny Orzeu, który faktycznie mógłby zablokować przyznanie dodatkowych środków, bo on akurat trzyma wszystkich w urzędzie mocno za cohones.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji