Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1_FortSluzew_WNETRZE_od-18-09-do-30-09-2017
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Ruszyła budowa boiska przy Cybisa. Szkoła czekała na nie kilkanaście lat

› bieżące 2 miesiące temu    12.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 4 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. urząd dzielnicy

Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 313 na Cybisa wreszcie będą mieli nowe boisko. Właśnie ruszyła budowa obiektu. Do połowy sierpnia powstanie boisko do piłki nożnej i strefa fitness.

Na ten widok rodzice i dzieci z podstawówki przy Cybisa czekali kilkanaście lat. Ich stare boisko nie nadawało się do użytku - z czasem zamieniło się w... parking. Smutnym wspomnieniem rozgrywanych tu kiedyś meczów były rdzewiejące obręcze do gry w kosza.

Dzielnica obiecywała budowę porządnego boiska przez lata, ale na obietnicach się kończyło. Latem ubiegłego roku miejscy radni wreszcie przyznali środki, dzielnica dołożyła ze swoich i rozpoczęło się projektowanie. W ostatnich dniach na teren wjechała koparka i ruszyła budowa pierwszego etapu. 

Do końca sierpnia powstanie boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawiastą nawierzchnią wraz z odwodnieniem, strefa fitness z kołami gimnastycznymi, przejściem strażackim i liną do wspinania. Boisko będzie ogrodzone i oświetlone. Pojawią się też ławki i kosze na śmieci.

Burmistrze chce jeszcze w sierpniu przekonać radnych do dołożenia kilkuset tysięcy złotych na tę inwestycję, tak aby można było wybudować więcej. Drugi etap to budowa boiska do koszykówki, boiska do siatkówki, bieżni oraz skoku w dal. Całość ma kosztować ponad milion złotych.

Podstawówka przy Cybisa to jedna z dwóch szkół na Ursynowie, które nie mają porządnego boiska. W tym roku dzielnicy udało się wygospodarować pieniądze na projekt boiska przy Szkole Podstawowej nr 81 na Puszczyka - budowa rozpocznie się w 2018 roku.

TAK MA WYGLĄDAĆ BOISKO NA CYBISA:

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sorko
2 miesiące temu ocena: 100%  4
Trzeba też wykonać przejście do szkoły z Dunikowskiego. Pozostaje oczywiście sprawa odbudowy zniszczonych ulic Dunikowskiego - Cybisa przez Dzielnicę (bo Włodarzewska SA przecież tego nie zrobi).
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
2 miesiące temu ocena: 67%  3
W sierpniu przekonać radnych? Do czego niby? Do napisania mu laurki? Bo środków żadnych raczej nie przegłosują - od kwietnia przewodnicząca Teresa Jurczyńska-Owczarek nie zwołuje sesji. Może najpierw do tego trzeba ją przekonać, a potem obiecywać gruszki na wierzbie.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 100% 2
dopóki Pomianowski z IMU będzie się sadził na stołek burmistrza, doputy ne ma co liczyć na zwołanie sesji. Inaczej mówiąc, chociaż brzmi to kuriozalnie, Pomianowski blokuje wszelkie działania w Dzielnicy swoim parciem na stołek i chęcią wzbogacenia się z publicznych pieniędzy.
~ prostownik
2 miesiące temu ocena: 50%  1
"Burmistrze chce jeszcze w sierpniu przekonać radnych do dołożenia kilkuset tysięcy złotych na tę inwestycję, tak aby można było wybudować więcej." Ten pan jest chyba patologicznym mijaczem się z prawdą. Większość radnych w radzie to PO, która nie ma własnego zdania na żaden temat, tylko wykonuje partyjne polecenia, jest też co prawda radny Wajszczuk z IMU, ale on jest całkowicie uległy panu burmistrzowi, no i jest też radny Orzeu, który faktycznie mógłby zablokować przyznanie dodatkowych środków, bo on akurat trzyma wszystkich w urzędzie mocno za cohones.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji