Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Słaba frekwencja na spotkaniu z burmistrzem

› bieżące 2 miesiące temu    12.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 9 / 78%
A A A
Burmistrz Robert Kempa na pierwszym, jesiennym spotkaniu z mieszkańcamiBurmistrz Robert Kempa na pierwszym, jesiennym spotkaniu z mieszkańcami fot. KT

Ruszyły jesienne spotkania mieszkańców z burmistrzem Robertem Kempą. W Domu Sztuki przy Wiolinowej pojawiło się kilkanaście osób - pytań i wątpliwości było niewiele.

Cykle spotkań z burmistrzem Ursynowa stały się już tradycją. Powstały dla mieszkańców, mają rozwiązywać problemy i rozwiewać ich wątpliwości. Burmistrz opowiada też o bieżącej sytuacji dzielnicy i o planach ratusza. Tym razem nie było inaczej, choć na inauguracyjne spotkanie przybyło nieco ponad 10 osób.

Burmistrz Kempa opowiedział o wydarzeniach związanych z obchodami 40-lecia Ursynowa. Zapraszał na nadchodzący koncert Edyty Geppert. Wspomniał też o inwestycjach dzielnicy - ponad 70% tegorocznego budżetu zainwestowano w remonty szkół, rozbudowę dróg i szeroko pojętą kulturę.

Jeden z mieszkańców poruszył temat projektu planu miejscowego północnej części osiedla Stokłosy. Obawa dotyczy przyszłości terenów zielonych po uchwaleniu planu, które w tej chwili są w rękach prywatnych. 

- Rada Warszawy uchwalając plan miejscowy, przedstawia jego skutki. Jeśli po jego uchwaleniu nie dogadamy się z właścicielami, to decydować będzie sąd. Obawiam się, że może się tak skończyć - ocenia burmistrz Kempa.

Mieszkańcy podzielili się wątpliwościami dotyczącycmi przejść podziemnych pod ul. Surowieckiego i ul. Bartóka. Bywa tam niebezpiecznie - niektórzy twierdzą, że trzeba je usunąć - inni uważają, że to zły pomysł.

- Zamykanie ich jest nierozsądne. Lepiej pomyśleć o kamerach. Młodzież spotyka się tam, żeby mazać po ścianach. Ludzie boją się o swoje bezpieczeństwo w tych miejscach - padło z sali.

Burmistrz Kempa zasugerował, że rozwiązaniem będzie udostępnienie tuneli malującym. - Podobnie postąpiono w przypadku służewieckiego muru. Powstały tam trwałe prace i nikt już po nich nie maluje - mówi burmistrz.

Pojawił się też problem z boiskiem do koszykówki przy ul. Służby Polsce 3. Jedna z mieszkanek stwierdziła, że mieszkańcy bloku nie mogą spać, bo boisko nie jest zamykane na noc. 

- Mamy tego dość. Studenci grają tam nawet po północy a my nie możemy zasnąć. Chcielibyśmy, żeby boisko było zamykane nocą - mówiła mieszkanka. Burmistrz zapewnił, że sprawa nie jest skomplikowana i da się ja szybko załatwić.

Padło też pytanie o przyszłość linii autobusowej nr 195. - Linia nie będzie zlikwidowana. Udało się wyjaśnić Zarządowi Transportu Miejskiego, że to jest zły pomysł - skomentował burmistrz.

Kolejna odsłona "Jesiennego cyklu spotkań z burmistrzem dzielnicy Ursynów Robertem Kempą" już 14 września. W czwartek mieszkańcy będą mogli odwiedzić namiot przy stacji metra Stokłosy w godzinach od 16:00 do 18:00.

+ 7 głosów: 9 (78%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ alfonso
2 miesiące temu 20
Na Michała Kempę bym poszedł.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol
2 miesiące temu ocena: 100%  19
Za rok już go nie będzie wiec po co tracić czas?
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wujek Władek
2 miesiące temu ocena: 100%  18
-> orzeł intelektu: nick chyba z dawnych, dobrych (?) czasów, bo najwidoczniej opary cię już zatruły
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ analityk
2 miesiące temu ocena: 94%  17
Burmistrz jest człowiekiem nieprzygotowanym merytorycznie oraz pozbawionym charyzmy. Jego byt na tym stanowisku nie będzie dłuższy niż ta kadencja.
odpowiedz oceń komentarz 15 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ orzeł intelektu
2 miesiące temu ocena: 100%  16
Burmistrz chce wpuścić "malujących" do przejść podziemnych? Rozumiem, że to on poniesie odpowiedzialność, gdy rozpylane w powietrzu, cuchnące, toksyczne opary ze sprejów pryskanych przez graficiarzy zatrują np. dzieci idące tymi podziemiami? Gdzie jest sanepid?
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nmjg
2 miesiące temu ocena: 47%  15
jak to jest ,że NA STRONIE HALOURSYNÓW MNÓSTWO WYDARZEŃ JEST OPISYWANYCH DOPIERO PO FAKCIE. Próżno tu szukać wcześniejszych informacji o przyszłych ważnych wydarzeniach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 7 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ REDAKCJA
2 miesiące temu ocena: 100% 14
Wszystkie wydarzenia z wyprzedzeniem nawet 2-tygodniowym znajdzie Pani w kalendarzu imprez Haloursynow.pl - na górze strony ma Pani link. Imprezy zazwyczaj zapowiadamy też 1-2 dni wcześniej. Pozdrawiamy
~ nmjg
2 miesiące temu ocena: 31% 13
Droga Redakcjo. Ważne przyszłe wydarzenia warto by było obramować na głównej stronie ,zamiast kamuflować gdzieś na pasku,którego człowiek nie zawsze zauważy. Stały czytelnik nmjg
~ Wawa Pixel
2 miesiące temu ocena: 94%  12
Burmistrz Nieudacznik.
odpowiedz oceń komentarz 16 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł W-wa
2 miesiące temu ocena: 82%  11
Gdyby przyjechała Rafalska z kiermanem pełnym pieniędzy w celu ich rozdania tym co się one "słusznie należą" to by była zapewne pełna sala :-)
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
2 miesiące temu ocena: 100%  10
Na zdjęciu w artykule widać: dyrektora Domu Sztuki (gospodarza miejsca spotkania), pracownika Wydziału Infrastruktury w Urzędzie Dzielnicy, rzeczniczkę prasową Urzędu Dzielnicy wraz z pracownicą Urzędu Dzielnicy, pana od obsługi technicznej (nagłośnienie). Po odjęciu tych osób na sali, poza burmistrzem spod Poznania, było 8 (OSIEM) osób.
odpowiedz oceń komentarz 19 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marzena Z
2 miesiące temu ocena: 96%  9
najmocniej przepraszam, bo jednak muszę zachować dozę szacunku do osoby piastującej stanowisko burmistrza, ale kto normalny chciałby słuchać, co ma do powiedzenia ten intelektualny ogier? kłamie jak z nut, zanudza, a i tak czego się nie dotknie to sp...
odpowiedz oceń komentarz 22 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prezes
2 miesiące temu ocena: 94%  8
Burmistrz na scenie. Publiczności ok 10 osób. Ten występ kabaretowy znudził się już mieszkańcom naszej spółdzielni pani Burmistrzu! Co będzie z naszym domem sztuki jak postawicie sobie dzielnicowy beton?
odpowiedz oceń komentarz 17 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -Ola
2 miesiące temu ocena: 94%  7
10 osób z czego połowa to urzędnicy.... szkoda czasu na te spotkania, co sezon to samo a i tak nic z nich nie wynika...
odpowiedz oceń komentarz 17 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
2 miesiące temu ocena: 85%  6
Samo nic się nie zrobi a bez naszej obecności tym bardziej.
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Katarzyna
2 miesiące temu ocena: 100%  5
Niech na Ursynowie Północnym sprawdzą znaki drogowe,które są nieczytelne i zniszczone wzdłuż dróg dzielnicy...
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stanisław
2 miesiące temu ocena: 63%  4
niestety w związku na słabe godziny nie można nawet przyjśc, spotkania powinny być organizowane o 19:30 bo każdy pracuje, PS.Na Ursynowie Pólnocnym nie ma działaczy społecznych dlatego żadne pomysły nie są realizowane, wszystko idzie na Kabaty ale w końcu wymienili by stare płyty chodnikowe na kostkę wzdłuż al.KEN
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pozytywny
2 miesiące temu 3
Nie zgodzę się, trochę zaczyna się dziać na Północnym Ursynowie. Jest fajna grupa działaczy wokół Placu Wielkiej Przygody. Organizują się też ludzie przy Dolince Służewieckiej (co prawda wobec zagrożenia zabudowaniem za zgodą burmistrza ostatnich kawałków zieleni), ale jednak No i jakaś dyskusja się toczy: http://www.haloursynow.pl/arty...
~ zły porucznuk
2 miesiące temu ocena: 90%  2
A czemu tu się dziwić, racjonalnie myślący ludzie i tak wiedzą, że burmistrz zrobi to, co zechce deweloper - na spotkania i gatkę-szmatkę szkoda czasu.
odpowiedz oceń komentarz 19 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dziadek
2 miesiące temu ocena: 92%  1
Bo tam i tak nikt nie przychodzi.
odpowiedz oceń komentarz 12 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji