Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-Fort-Slużew-Para-od-16-08-do-31-08-2017
Za tego rodzaju pomysły możemy podziękować projektodawcom BP. Projektują miejsca do... ~ BP... a toaleta dla biesiadników będzie także po chmurką ? Tylko się pytam. ~ FRACNiektorym to wszystko przeszkadza, albo czepiaja sie dla samego czepialstwa. Czegos dzielnica nie... ~ StasioJasioW Powsinie i nad Jeziorem Zgorzała trują powietrze i jeszcze tu chcą?! Dym z takich ognisk jest... ~ XCałe szczęście coś mnie tknęło, gdy młodzieniec z PU nagabywał mnie o dane na ulicy. Był... ~ Alina GrzegrzółkaFatalny pomysł. Menelstwo smród i brud będzie ~ UrsynCzy można liczyć Miastusiu na podobną troskę miasta o komunikację publiczną, na przykład... ~ DanielBiada temu, kto sprowadza na Ursynów dodatkowe spaliny. Spółka Kempa&Ciołko&Miastowski wyjedzie... ~ JoannaDenerwuje mnie to, że dzielnica Ursynów promuje w ten sposób samochodziarstwo trujące nas... ~ Barszcz SosnowskiegoOd kiedy Ursynowem rządzą PO-PUliści stan dróg to jakaś porażka ~ JeżdżącyNajgorszy zarząd dzielnicy w historii Ursynowa nie potrafi sobie poradzić z kałużami, będzie... ~ Janusz NowakowskiPanie burmistrzu a co z przebudową Stryjeńskich, Bartoka i Rosoła? Czy to już nieważne? ~ AsterixRządząca koalicja zje Ursynów na kolację ~ StefekMiastowski do dymisji ~ To nie żartWarto przypomnieć, że Onkobieg to inicjatywa która zagościła na Ursynowie jeszcze za... ~ Tak byłoczekac tylko aż burmistrz Kempa wielki miłośnik samochodów ulegnie i zapłaci z naszej kasy za... ~ Ważniak"związana planem remontów" ale na chodnik dla Orła to się znalazły pieniądze, co za... ~ debenekJak sie już zmieni władza i zamkniemy Rosola dla ruchu samochodowego to te parkingi nie będą... ~ na Ursynowie od 40 lat a nie od 10

To prawdziwa plaga! Wraki zajmują coraz więcej miejsc postojowych

› bieżące 9 miesięcy temu    11.11.2016
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 18 ocen 10 / 100%
A A A
Wraki dosłownie Wraki dosłownie "wrastają" w parkingi fot. AP

Na otwartych parkingach Ursynowa stoi mnóstwo nieużytkowanych, porzuconych pojazdów. Straż Miejska stara się usuwać wraki, ale na ich miejsce niemal natychmiast pojawiają się następne... Jak walczyć z tym problemem?

Samochody, którymi nikt nie jeździ i "wrastają" w parkingi, zajmują coraz więcej tak potrzebnych u nas w dzielnicy miejsc postojowych. Niestety, tylko niektóre z nich mogą być usunięte przez straż miejską w trybie natychmiastowym.

- Straż miejska jest zobowiązana do natychmiastowego usunięcia samochodów, które zagrażają bezpieczeństwu. Czyli takie, które mają powybijane szyby lub są otwarte. Natomiast jeżeli samochód "wrasta" w parking, a posiada numery rejestracyjne, procedura jest nieco inna. Najpierw szukamy właściciela takiego samochodu. Jeżeli się znajdzie, prosimy o kontakt ze strażą. Jeżeli takiego kontaktu przez dłuższy czas nie ma, pojazd zostaje usunięty na koszt właściciela auta. Często zdarza się tak, że posiadacze wraków, po naszym upomnieniu, sami usuwają samochody – mówi Monika Niżniak, rzecznik stołecznej straży miejskiej.

Co się dzieje z samochodami, które zabiera straż?

- Te samochody zaciągane są na miejski parking strzeżony. O odholowaniu pojazdu powiadamiamy właściciela. Jeżeli nikt w ciągu pół roku nikt nie zgłosi się po samochód, przechodzi on wtedy na rzecz skarbu państwa. Właściciele często jednak zabierają swoje auta.

Zauważyliśmy, że na Ursynowie, większość porzuconych samochodów ma obce rejestracje - są spoza Warszawy. Niestety w takich przypadkach poszukiwania właściciela są zazwyczaj utrudnione i czasochłonne. 

- Aby pozbyć się wraku z parkingu, wystarczy zadzwonić na straż i poinformować w którym miejscu i jak długo stoi. Każde zgłoszenie będzie sprawdzone - obiecuje Monika Niżniak. 

Mimo corocznej akcji usuwania wraków przez strażników miejskich, wcale ich nie ubywa. W miejsce usuniętych pojawiają się nowe. 

+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ __on__
7 miesięcy temu ocena: 100%  18
Czerwona honda nr rejestracji WWL blokuje miejsce parkingowe przy ul. Koncertowa 9 obok śmietnika. W oponach jest spuszczone powietrze. Pojazd stoi od roku nie używany - brak reakcji straży miejskiej
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ __on__
9 miesięcy temu ocena: 100%  17
Suzuki Wagon R kolor fioletowy blokuje miejsce parkingowe przy ul. Koncertowa 3/5 oraz czerwony Seat przed blokiem ul. Koncertowa 3/5 od strony Szkoły Podstawowej nr 309 - brak reakcji straży miejskiej
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkancy
9 miesięcy temu ocena: 50%  16
Dziekujemy,ze po wpisie tutaj na forum haloursynow ktos w koncu odholowal wrak nubiry z przed budynku al.KEN 84, Dziekujemy!
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tosia
9 miesięcy temu ocena: 100%  15
A co robi straż miejska? Czy nie może się rozejrzeć po osiedlu i wywieźć te wraki?Za co im płacą? Jak ktoś zaparkuje np.pod szpitalem, to zaraz wywożą. A na ul.Puszczyka 1 stoi wrak od jesieni ub.roku z bagażem w środku. Może tam jakiś trup jest? I nikt jakoś nie chce go wywieźć. Zagraca osiedle i zabiera ludziom publiczną przestrzeń.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mlik
9 miesięcy temu 14
Na Zachodzie obowiazuje prawo, ze samochod moze stac w jednym punkcie na parkingu publicznym bez przestawiania i bez wyjeżdżania XX ilosc dni. W Niemczech zdaje sie 7 dni, we Francji ok. 14. Jesli stoi dluzej to automatycznie jest odholowany. Wystarcza zeznania swiadkow, zapis z kamery, dokumentacja. W Polsce warto by wprowadzic 30 dni. Oczywiscie nie dotyczy to parkignow prywatnych.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asia
9 miesięcy temu ocena: 100%  13
Spółdzielnie, czy mieszkańcy powinni to zgłaszać do straży miejskiej.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TomTom
9 miesięcy temu ocena: 100%  12
Problem z wrakiem na parkingu??? Kiedy musi zostać usunięty NATYCHMIAST? Np.: 1. Widać plamę oleju pod komorą silnika. 2. Brak korka od wlewu paliwa. W innych przypadkach życzę powodzenia :)
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aw
9 miesięcy temu ocena: 70%  11
w kontekscie miejsc parkingowych trzeba byc niezlym orlem z bufetu zeby marnowac potecjal parkingowy cynamonowej i dereniowej tworzac rownolegle zamiast poprzecznych miejsca postojowe, siejac tam trawe i puszczajac srodkiem ulic sciezki rowerowe, podczas gdy rowerzysci dalej jezdza po chodniku. Gdyby Kempa mial wydac ze swoich te pareset tys. to by sie zastanowil, a tak byc moze powinien za to marnotrastwo wkroczyc prokurator.
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ patryk
9 miesięcy temu ocena: 20% 10
Liczba miejsc parkingowych na Cynamonowej zwiększyła się dzięki pasom rowerowym - to jeden z niewielu pozytywów bzdurnej propozycji Panów Wałkuskiegi i Nawrockiego
~ yes2mike
9 miesięcy temu ocena: 13%  9
"Jeżeli takiego kontaktu przez dłuższy czas nie ma, pojazd zostaje usunięty na koszt właściciela auta." Chyba kazdy ma prawo wyjachac na urlop ?
odpowiedz oceń komentarz 1 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ass
9 miesięcy temu ocena: 83%  8
Straż miejska(wiejska) to darmozjady.Jeszcze nigdy nie udało mi sie z nimi nic załatwić
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Greg
9 miesięcy temu 7
Wrak zglaszany regularnie od kilku lat pod budynkiem al.KEN 83 , ford z czarnymi tablicami rejestracyjnymi, felgi i hamulce az zardzewialy ze starosci a w srodku auta smietnik- dlatego popieram przedmowce.
~ mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 75%  6
Parking przy Raabego 3, dwa wraki czerwony VW Golf III rej WN... i granatowy Fiat Punto II rej: DLU... brak reakcji Straży Miejskiej
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ socjalista emeryt
9 miesięcy temu ocena: 100% 5
Od razu wraki...
~ mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 83%  4
Al.KEN 84, wrak samochodu niebieska nubira od kilku lat blokuje miejsce parkingowe -brak reakcji strazy miejskiej
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ej
9 miesięcy temu ocena: 50% 3
Ej! To moja bryka! Hajsu nie mam to narazie tak stoji ale jak sie odkuje to se odpicuje koleś! Także odwal się!
~ X
9 miesięcy temu ocena: 100% 2
Nubira już została odholowana przez Straż Miejską
~ Miski
9 miesięcy temu 1
Dziekujemy za szybkie pozbycie sie wraku po tym wpisie.... super