Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Zerwę z dziecka łach ostatni Mnóstwo trutków przygotuję Choć obiadu dziś nie zeżrę Ale... ~ Mój nickSłabo płacą i nauczycieli będzie coraz mniej więcej w Warszawie ... ~ Avoxja bym chetnie ludzi gnebiacych zwierzeta odstrzelił ~ leonLudzie mają narąbane w łepetynach. Najchętniej zamknęliby się w supersterylnych, strzeżonych... ~ Kot_Aliki pomyslec ze 90% Polakow to wierzacy katolicy. Wiec dla kogo przykazanie Boze "-Nie zabijaj!!! ~ anaBurmistrz Ciołko i jego koleś Kempa swoją koleżankę zatrudnili. Może być że za rok już ona... ~ kartofliskoA ja mam kotka na działce.Codziennie jade 5 km aby go nakarmić.On już czeka na drodze.Zimą... ~ mmmmmmmmm8-12 koszeń w sezonie to jakiś biologiczny nonsens. Komu to służy, chyba tylko firmom... ~ KPWidzę, że problematyczny sąsiad to dość powszechna sprawa! Moja rodzina miała wielokrotnie... ~ Cassie99Dlaczego nie ma mojego komentarza? Czy kogoś obraziłam? ~ ursynowiankaLudziom, takim jak Pani Magda powinno się dziękować i nagradzać za ich poświęcenie i... ~ ursynowiankaKto wie, może zaraz się skrzykną i masa kretyniczna z całej wawy zacznie posuwać po tych... ~ Pełnynocnik_rowerowyNo coż - bydło ze wsi, kupiło mieszkanie i tera są "miastowi" więc dziki kotek jest bee. ~ zal.plTa decyzja obnaża intencje działań w zakresie polityki kulturalnej dzielnicy tego zarządu. Nie... ~ Żyrardówski malarzEch, to zawsze wygląda tak samo... Znajdą się ludzie co się boją kotów, wywalczą ich... ~ KubaWładze SMB Ursynów już nie pierwszy raz wykazują się totalną ignorancją. ~ kocurZupełnie, jak Anioł z Alternatywy 4. ~ KotekPatrząc przez pryzmat rowerzystów - po częsci są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo drogi... ~ bea

Uciążliwe stada gołębi na Kabatach. Problem na własne życzenie!

› bieżące 5 miesięcy temu    1.05.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 3 ocen 18 / 89%
A A A
 fot. SK

Ogromne stada gołębi kręcą się po chodnikach i skwerach, zanieczyszczając odchodami dosłownie każdy zakamarek. Tak jest od lat na Kabatach, przy pętli autobusowej. Stadko gołebi regularnie dokarmiane przez mieszkańców ma tu życie jak w Madrycie. 

Duże stadko gołębi pojwia się regularnie na Kabatach, obok Tesco. Chmara ptaków dosłownie opanowała tamtejszy chodnik. U niektórych budziła nawet przerażenie, choć gołąb to ptak raczej nie agresywny (a raczej agresywny "inaczej").

Skąd biorą się stada ptactwa na chodnikach?

- To wina ludzi - odpowiada prof. Krzysztof Klimaszewski z Zakładu Zoologii SGGW. - Mieszkańcy sprowadzają ptaki na własne życzenie. Poza zimą nie wolno dokarmiać ptactwa! Niestety mieszkańcy bardzo często rozrzucają resztki chleba i innych pokarmów. Każde zwierzę połasi się na łatwy kąsek - tłumaczy prof. Klimaszewski.

 - Dzikie zwierzęta powinny sobie radzić same. Dokarmiając ptaki zaburzamy ich środowisko naturalne zwłaszcza wtedy, gdy wokoło jest pełno pokarmu naturalnego - dodaje ekspert z SGGW.

Niestety nikt nie stosuje się do zaleceń specjalistów. Ludzie rozrzucają resztki gdzie popadnie. Na Ursynowie sporo osób dokarmia ptaki regularnie, nie wiedząc, że tak naprawdę robią tym zwierzętom krzywdę. A przy okazji mieszkańcom.

Resztki chleba gniją i są świętną pożywką dla gryzoni. Nic dziwnego, że są osoby, które na Kabatach, w rejonie pętli autobusowej oraz osiedla na Zaruby widziały... szczury.

- Biegają, chowają się w krzakach. To nie jest nowy widok. Sami sobie to robimy, na własne życzenie - mówi pani Agnieszka, mieszkanka bloku przy Zaruby.

Jest jeszcze inny problem. Gołębie odchody, które są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Kontakt z odchodami tego ptaka może wywołać groźną dla człowieka chorobę - drożdżycę europejską. Ptaki roznoszą także pasożyty. 

Dopóki nie zaprzestaniemy dokarmiania ptaków, dopóty będą one licznie ściągały do miasta. Warto się nad tym zastanowić zanim rozsypiemy bezmyślnie kolejną porcję rozkruszonego chleba.

+ 16 głosów: 18 (89%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rka
3 miesiące temu ocena: 100%  3
Pozdrawiam geniuszy z budki z kołaczami przy tesco którzy przez swoją głupotę są na dobrej drodze tworzenia kolejnej toalety dla gołębi 100m dalej w strone lasu Kabackiego na polance za tesco... najwyraźniej rzucenie niesprzedanych towarów za budynek jest łatwiejsze niż wyrzucenie ich do zwykłego kosza, brawo.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rysiek39
5 miesięcy temu ocena: 44%  2
Gołąb, symbol pokoju, a wy chcecie aby były głodne?
odpowiedz oceń komentarz 7 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Weterynarz
5 miesięcy temu ocena: 75% 1
Nie, chcemy, żeby było normalne a nie przekarmione oraz chore od zapleśniałego chleba. Nadgorliwość (także w dokarmianiu) gorsza od faszyzmu!