Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1-AUCHAN-23-03-do-25-06
B-1-POP-RADIO
Przy NOKu zrobiono wielką kopertę na środku chodnika, gdzie dotychczas samochody nie miały... ~ kocurBudowa POW, budowa szpitala, przedłużenie Belgradzkiej. Rozumiem, że pan Bob Budowniczy chce... ~ mieszkaniecŻal tych ludzi, ale, przepraszam, tylko DEBIL kupuje dziurę w ziemi za cenę mieszkania. Czemuś... ~ deejay444Ursynowscy urzędnicy to nieodrodne dzieci niesławnej pamięci inż. Galasa - ma być tak, jak... ~ Wujek WładekNo i znowu haloursynów napuszcza jednych mieszkańców na drugich. szkoda że nie zauważacie tego... ~ UrsynowianinAle badziew. ~ Tereska Dom Kultury to dobry pomysł, pozostaje mieć nadzieję, jego budowa nie będzie tak upiornie... ~ ImielinczykA mnie podoba się bryła DOK-u - przez prostotę i fajny układ okien.Wystarczy, że... ~ hbkPrzy Strzeleckiego 1, koperta dla niepełnosprawnych, a uporczywie blokuje ją nieupoważniony... ~ MonikaCzy otwarcie DOK nastąpi w ostatnim dniu przed ciszą wyborczą? ~ Kazik z ImielinaAha. Jak zobaczymy to uwierzymy. ~ wynorcyNa zdjeciach nie widze Naczelnika od kultury D.Sitterle. Odsuniety czy przesuniety na Kajakowa? ~ XyzI dodam, że te miejsca są mega szerokie......czyli nie tracimy jednego miejsca tylko prawie... ~ BognaAlbo na Gutta gdzie nie ma miejsc do parkowania dla mieszkańców, a niebieska koperta świeci... ~ odzawszeTak powstało to przy Meander - odkąd są te miejsca to są puste bo takie są wymogi....a gdzie... ~ Bognaco z tego że koperty niebieskie sa malowane jak na przyjazd straży miejskiej czeka się ponad 2-3... ~ Kwiatekproponuje zrobić niebieskie koperty przy budynku al.KEN 88 przy samej al.KEN ~ SłoneczkoSkoro mowa o Stryjeńskich, uprzejma prośba o szybkie postawienie dużego żółtego fotoradaru na... ~ test

Uciążliwe stada gołębi na Kabatach. Problem na własne życzenie!

› bieżące 22 dni temu    1.05.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 2 ocen 17 / 88%
A A A
 fot. SK

Ogromne stada gołębi kręcą się po chodnikach i skwerach, zanieczyszczając odchodami dosłownie każdy zakamarek. Tak jest od lat na Kabatach, przy pętli autobusowej. Stadko gołebi regularnie dokarmiane przez mieszkańców ma tu życie jak w Madrycie. 

Duże stadko gołębi pojwia się regularnie na Kabatach, obok Tesco. Chmara ptaków dosłownie opanowała tamtejszy chodnik. U niektórych budziła nawet przerażenie, choć gołąb to ptak raczej nie agresywny (a raczej agresywny "inaczej").

Skąd biorą się stada ptactwa na chodnikach?

- To wina ludzi - odpowiada prof. Krzysztof Klimaszewski z Zakładu Zoologii SGGW. - Mieszkańcy sprowadzają ptaki na własne życzenie. Poza zimą nie wolno dokarmiać ptactwa! Niestety mieszkańcy bardzo często rozrzucają resztki chleba i innych pokarmów. Każde zwierzę połasi się na łatwy kąsek - tłumaczy prof. Klimaszewski.

 - Dzikie zwierzęta powinny sobie radzić same. Dokarmiając ptaki zaburzamy ich środowisko naturalne zwłaszcza wtedy, gdy wokoło jest pełno pokarmu naturalnego - dodaje ekspert z SGGW.

Niestety nikt nie stosuje się do zaleceń specjalistów. Ludzie rozrzucają resztki gdzie popadnie. Na Ursynowie sporo osób dokarmia ptaki regularnie, nie wiedząc, że tak naprawdę robią tym zwierzętom krzywdę. A przy okazji mieszkańcom.

Resztki chleba gniją i są świętną pożywką dla gryzoni. Nic dziwnego, że są osoby, które na Kabatach, w rejonie pętli autobusowej oraz osiedla na Zaruby widziały... szczury.

- Biegają, chowają się w krzakach. To nie jest nowy widok. Sami sobie to robimy, na własne życzenie - mówi pani Agnieszka, mieszkanka bloku przy Zaruby.

Jest jeszcze inny problem. Gołębie odchody, które są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Kontakt z odchodami tego ptaka może wywołać groźną dla człowieka chorobę - drożdżycę europejską. Ptaki roznoszą także pasożyty. 

Dopóki nie zaprzestaniemy dokarmiania ptaków, dopóty będą one licznie ściągały do miasta. Warto się nad tym zastanowić zanim rozsypiemy bezmyślnie kolejną porcję rozkruszonego chleba.

+ 15 głosów: 17 (88%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rysiek39
21 dni temu ocena: 50%  2
Gołąb, symbol pokoju, a wy chcecie aby były głodne?
odpowiedz oceń komentarz 7 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Weterynarz
20 dni temu ocena: 70% 1
Nie, chcemy, żeby było normalne a nie przekarmione oraz chore od zapleśniałego chleba. Nadgorliwość (także w dokarmianiu) gorsza od faszyzmu!