Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ROENTGENA-BUDLEX-od-01-07-do-30-09-2017
Za tego rodzaju pomysły możemy podziękować projektodawcom BP. Projektują miejsca do... ~ BP... a toaleta dla biesiadników będzie także po chmurką ? Tylko się pytam. ~ FRACNiektorym to wszystko przeszkadza, albo czepiaja sie dla samego czepialstwa. Czegos dzielnica nie... ~ StasioJasioW Powsinie i nad Jeziorem Zgorzała trują powietrze i jeszcze tu chcą?! Dym z takich ognisk jest... ~ XCałe szczęście coś mnie tknęło, gdy młodzieniec z PU nagabywał mnie o dane na ulicy. Był... ~ Alina GrzegrzółkaFatalny pomysł. Menelstwo smród i brud będzie ~ UrsynCzy można liczyć Miastusiu na podobną troskę miasta o komunikację publiczną, na przykład... ~ DanielBiada temu, kto sprowadza na Ursynów dodatkowe spaliny. Spółka Kempa&Ciołko&Miastowski wyjedzie... ~ JoannaDenerwuje mnie to, że dzielnica Ursynów promuje w ten sposób samochodziarstwo trujące nas... ~ Barszcz SosnowskiegoOd kiedy Ursynowem rządzą PO-PUliści stan dróg to jakaś porażka ~ JeżdżącyNajgorszy zarząd dzielnicy w historii Ursynowa nie potrafi sobie poradzić z kałużami, będzie... ~ Janusz NowakowskiPanie burmistrzu a co z przebudową Stryjeńskich, Bartoka i Rosoła? Czy to już nieważne? ~ AsterixRządząca koalicja zje Ursynów na kolację ~ StefekMiastowski do dymisji ~ To nie żartWarto przypomnieć, że Onkobieg to inicjatywa która zagościła na Ursynowie jeszcze za... ~ Tak byłoczekac tylko aż burmistrz Kempa wielki miłośnik samochodów ulegnie i zapłaci z naszej kasy za... ~ Ważniak"związana planem remontów" ale na chodnik dla Orła to się znalazły pieniądze, co za... ~ debenekJak sie już zmieni władza i zamkniemy Rosola dla ruchu samochodowego to te parkingi nie będą... ~ na Ursynowie od 40 lat a nie od 10

Uciążliwe stada gołębi na Kabatach. Problem na własne życzenie!

› bieżące 3 miesiące temu    1.05.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 3 ocen 18 / 89%
A A A
 fot. SK

Ogromne stada gołębi kręcą się po chodnikach i skwerach, zanieczyszczając odchodami dosłownie każdy zakamarek. Tak jest od lat na Kabatach, przy pętli autobusowej. Stadko gołebi regularnie dokarmiane przez mieszkańców ma tu życie jak w Madrycie. 

Duże stadko gołębi pojwia się regularnie na Kabatach, obok Tesco. Chmara ptaków dosłownie opanowała tamtejszy chodnik. U niektórych budziła nawet przerażenie, choć gołąb to ptak raczej nie agresywny (a raczej agresywny "inaczej").

Skąd biorą się stada ptactwa na chodnikach?

- To wina ludzi - odpowiada prof. Krzysztof Klimaszewski z Zakładu Zoologii SGGW. - Mieszkańcy sprowadzają ptaki na własne życzenie. Poza zimą nie wolno dokarmiać ptactwa! Niestety mieszkańcy bardzo często rozrzucają resztki chleba i innych pokarmów. Każde zwierzę połasi się na łatwy kąsek - tłumaczy prof. Klimaszewski.

 - Dzikie zwierzęta powinny sobie radzić same. Dokarmiając ptaki zaburzamy ich środowisko naturalne zwłaszcza wtedy, gdy wokoło jest pełno pokarmu naturalnego - dodaje ekspert z SGGW.

Niestety nikt nie stosuje się do zaleceń specjalistów. Ludzie rozrzucają resztki gdzie popadnie. Na Ursynowie sporo osób dokarmia ptaki regularnie, nie wiedząc, że tak naprawdę robią tym zwierzętom krzywdę. A przy okazji mieszkańcom.

Resztki chleba gniją i są świętną pożywką dla gryzoni. Nic dziwnego, że są osoby, które na Kabatach, w rejonie pętli autobusowej oraz osiedla na Zaruby widziały... szczury.

- Biegają, chowają się w krzakach. To nie jest nowy widok. Sami sobie to robimy, na własne życzenie - mówi pani Agnieszka, mieszkanka bloku przy Zaruby.

Jest jeszcze inny problem. Gołębie odchody, które są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Kontakt z odchodami tego ptaka może wywołać groźną dla człowieka chorobę - drożdżycę europejską. Ptaki roznoszą także pasożyty. 

Dopóki nie zaprzestaniemy dokarmiania ptaków, dopóty będą one licznie ściągały do miasta. Warto się nad tym zastanowić zanim rozsypiemy bezmyślnie kolejną porcję rozkruszonego chleba.

+ 16 głosów: 18 (89%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rka
miesiąc temu ocena: 100%  3
Pozdrawiam geniuszy z budki z kołaczami przy tesco którzy przez swoją głupotę są na dobrej drodze tworzenia kolejnej toalety dla gołębi 100m dalej w strone lasu Kabackiego na polance za tesco... najwyraźniej rzucenie niesprzedanych towarów za budynek jest łatwiejsze niż wyrzucenie ich do zwykłego kosza, brawo.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rysiek39
3 miesiące temu ocena: 44%  2
Gołąb, symbol pokoju, a wy chcecie aby były głodne?
odpowiedz oceń komentarz 7 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Weterynarz
3 miesiące temu ocena: 75% 1
Nie, chcemy, żeby było normalne a nie przekarmione oraz chore od zapleśniałego chleba. Nadgorliwość (także w dokarmianiu) gorsza od faszyzmu!