Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ROENTGENA-01-02-do-30-06
B-1-POP-RADIO
Super, ze dajecie mapki przy artykulach! :)) ~ tomKto to pisał, aby nie wierzyć Wyborczej, że to ostatni weekend bazarku? Dziś na bazarku przez... ~ WendyChcemy parku, spokoju, czystego powietrza a nie autostrady! ~ J23Wywalają puszki butelki gdzie popadnie. To nie tylko psy mogą się poranić, ale i dzieci na tym... ~ SKNajwiększy syf w Lesie Kabackim to grillowa polanka w Powsinie. Ale skoro straż miejska nie... ~ Lolek.......jak nie ma wiaduktu na Karczunkowskiej to którędy mają jeździć?? ~ OlaNiesamowite historie w tym mieście. ~ MatkaTe lepsze czasy mogą nigdy nie nadejść niestety. I to jest smutne. ~ BożenaTe lepsze czasy mogą nigdy nie nadejść niestety. I to jest smutne. ~ Bożenatu są prowadzone celowe działania aby dworek popadł w stan zagrażający bezpieczeństwu, wtedy... ~ robNie wiem,ale sie wypowiem-ot Polska! Pies byl na smyczy, odszedl na bok (smycz ma 4 metry). Gdy... ~ AgataWitam Co się dzieje w sprawie? Czy sprawcy zostały postawione zarzuty? I co dalej z tym... ~ MatmelTrzeba to uratować! Koniecznie ~ WarszawiakZawsze trzeba dbać. O zabytki.nie rozumiem jak można inaczej. ~ ObserwatorOdsiedzi parę latek i znowu zrobi to. Skoro to jest recydywa, to powinien na logikę dostać... ~ MariaNiestety nie zakwalifikowali tego jako zabójstwo. Zabił u siebie pod klatką na Hawajskiej 6. ~ HotdogSądząc po komentarzach i plusach lub minusach pod nimi widać wyraźnie, że nie o bazarek tu... ~ hbkNie oszukujmy sie nie probujmy zaczarowac rzeczywistosci, bazarek dziala glownie w soboty i... ~ StasioJasio

Uciążliwe stada gołębi na Kabatach. Problem na własne życzenie!

› bieżące miesiąc temu    1.05.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 2 ocen 17 / 88%
A A A
 fot. SK

Ogromne stada gołębi kręcą się po chodnikach i skwerach, zanieczyszczając odchodami dosłownie każdy zakamarek. Tak jest od lat na Kabatach, przy pętli autobusowej. Stadko gołebi regularnie dokarmiane przez mieszkańców ma tu życie jak w Madrycie. 

Duże stadko gołębi pojwia się regularnie na Kabatach, obok Tesco. Chmara ptaków dosłownie opanowała tamtejszy chodnik. U niektórych budziła nawet przerażenie, choć gołąb to ptak raczej nie agresywny (a raczej agresywny "inaczej").

Skąd biorą się stada ptactwa na chodnikach?

- To wina ludzi - odpowiada prof. Krzysztof Klimaszewski z Zakładu Zoologii SGGW. - Mieszkańcy sprowadzają ptaki na własne życzenie. Poza zimą nie wolno dokarmiać ptactwa! Niestety mieszkańcy bardzo często rozrzucają resztki chleba i innych pokarmów. Każde zwierzę połasi się na łatwy kąsek - tłumaczy prof. Klimaszewski.

 - Dzikie zwierzęta powinny sobie radzić same. Dokarmiając ptaki zaburzamy ich środowisko naturalne zwłaszcza wtedy, gdy wokoło jest pełno pokarmu naturalnego - dodaje ekspert z SGGW.

Niestety nikt nie stosuje się do zaleceń specjalistów. Ludzie rozrzucają resztki gdzie popadnie. Na Ursynowie sporo osób dokarmia ptaki regularnie, nie wiedząc, że tak naprawdę robią tym zwierzętom krzywdę. A przy okazji mieszkańcom.

Resztki chleba gniją i są świętną pożywką dla gryzoni. Nic dziwnego, że są osoby, które na Kabatach, w rejonie pętli autobusowej oraz osiedla na Zaruby widziały... szczury.

- Biegają, chowają się w krzakach. To nie jest nowy widok. Sami sobie to robimy, na własne życzenie - mówi pani Agnieszka, mieszkanka bloku przy Zaruby.

Jest jeszcze inny problem. Gołębie odchody, które są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Kontakt z odchodami tego ptaka może wywołać groźną dla człowieka chorobę - drożdżycę europejską. Ptaki roznoszą także pasożyty. 

Dopóki nie zaprzestaniemy dokarmiania ptaków, dopóty będą one licznie ściągały do miasta. Warto się nad tym zastanowić zanim rozsypiemy bezmyślnie kolejną porcję rozkruszonego chleba.

+ 15 głosów: 17 (88%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rysiek39
miesiąc temu ocena: 47%  2
Gołąb, symbol pokoju, a wy chcecie aby były głodne?
odpowiedz oceń komentarz 7 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Weterynarz
miesiąc temu ocena: 73% 1
Nie, chcemy, żeby było normalne a nie przekarmione oraz chore od zapleśniałego chleba. Nadgorliwość (także w dokarmianiu) gorsza od faszyzmu!