Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Uczniowie pod czujnym okiem strażników miejskich

› bieżące 2 miesiące temu    13.09.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 0 ocen 6 / 50%
A A A
Przejście dla pieszych na ulicy RomeraPrzejście dla pieszych na ulicy Romera fot. MSO

Wraz z pierwszym dzwonkiem dzieci ruszyły do szkoły, a strażnicy miejscy do patrolowania niebezpiecznych przejść dla pieszych.

Po raz kolejny w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policja wraz ze strażą miejską wytypowała
w Warszawie 50 miejsc, w pobliżu których patrole straży miejskiej dbają o bezpieczeństwo uczniów.
Na Ursynowie strażników spotkamy w rejonie ulic Dereniowej i Romera.

Przez dwa pierwsze tygodnie września funkcjonariusze pełnią służbę w rejonie placówek oświatowych
oraz w wybranych liniach komunikacji miejskiej.

- Wielu uczniów dopiero rozpoczyna szkolną przygodę, część po wakacyjnej przerwie wraca do szkoły trochę roztargniona, a nawet chwila nieuwagi może zakończyć się niebezpieczną sytuacją. Dlatego newralgiczne skrzyżowania i przejścia dla pieszych w pobliżu szkół będą patrolować funkcjonariusze pomagając najmłodszym bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy, przypominając zasady bezpiecznego poruszania się po mieście – mówi Andrzej Krysik, zastępca Naczelnika VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Strażnicy niebawem znikną z przejść. Uczniowie będą musieli radzić sobie sami. Dlatego warto pamiętać
o bardzo istotnej kwestii noszenia odblasków. Odbijające światło elementy są obecnie bardzo często integralną część ubrań i butów. Jeśli jednak mamy wątpliwości co do widoczności naszego dziecka na drodze, koniecznie wyposażmy je w dodatkowe zawieszki. Wystarczy przyczepić je do plecaka bądź kurtki.

Rankami i popołudniami podczas drogi do szkoły niewinny odblask, może okazać się najlepszym przyjacielem dziecka i uratować mu życie.

Czy wrześniowe patrole są potrzebne? Czy może przydałyby się raczej jesienią i zimą, kiedy widoczność
na drogach jest ograniczona? Które przejścia są najbardziej niebezpieczne dla dzieci?

+ 3 głosów: 6 (50%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kasia
2 miesiące temu 6
jacy strażnicy miejscy ?? na Dereniowej byli tylko 4 września a mieli być do 15 września włącznie
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AZX
2 miesiące temu 5
Na Dereniowej są codziennie. Przejście przy kfc.
~ Kinga
2 miesiące temu ocena: 100%  4
obok strażników miejskich na zdjęciu przy przejściu dla pieszych w miejscu zabronionym parkują samochody, które ograniczają widoczność pieszym i kierowcom
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bob
2 miesiące temu 3
100% racji, ale oni mają na to kompletnie wywalone, zresztą na wszystko inne też, włącznie z tym po co tam stoją.
~ Cytad
2 miesiące temu 2
One nie stoją w miejscu zabronionym
~ GRB
2 miesiące temu ocena: 100%  1
A sprawdzicie, co robi policjant stojący przy przejściu przez KEN na wysokości Koncertowej i P&R?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji