Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A wiecie że w przypadku kradzieży roweru z klatki schodowej nie ostaniecie odszkodowania.... ~ SezonCiekawe kto (dzielnica Panie Burmistrzu?) teraz wybuduje zdewastowane przez budowę ulice... ~ SaRaPętla jest potrzebna. Nie wiem, jak można podjąc taką decyzję, żeby ją zlikwidować.... ~ BeataJestem zbulwesrowana tą informacją. Nie dbamy w Polsce o przestrzeń publiczną, o estetykę. W... ~ UlaDo ~~egona: jak ty te procenty policzyłeś ? Logiką : "moja chata z kraja"? ~ jesteś w mylnym błędzieTo, że ma raka nie ulega watpliwości, ale też nie ulega wątpliwości, że jest cwana i umie... ~ e tamPrzed chorobą nie była taka sympatyczna i otwarta na ludzi. Teraz, jak potrzebuje pomocy to nagle... ~ Ewa WBazarek ale w formie nowoczesnej i estetycznej. Jezeli znowu mają być obleśne budy i śmietnisko... ~ RafałKamil Orzeł rozpoczął kampanię wyborczą. ~ kkTo jest tak kuriozalne działanie. Ten facet poczytał trochę książek i bezrefleksyjnie klepie... ~ TeresaPowiem szczerze, że pomimo zainteresowania tematem nie miałam świadomości, że będzie zajęty... ~ GosiaJest Centrum Zdrowia dziecka, sa liczne szpitale dzieciece oraz przychodnie na Ursynowie wiec NIE... ~ LodaA może wystarczyłby jeden sklep a nie kilka...wspolczuje choroby ale ludzie są chorzy i w... ~ ZorroPrzy skrzyżowaniu z Rodowicza Anody z Dolinką Służewiecka proponują trakt pieszo- jezdny -... ~ JolaPani Joanno z całego serca życzę powrotu do zdrowia ~ wiemjakbardzoCiekawa obserwacja: na linii tunelu pod S2 kilka miesiecy temu musiała się zlikwidować myjnia... ~ Ciekawnik" gdybym chciała wzbudzać litość, robiłabym sobie zdjęcia bez włosów"- no przecież w apelu... ~ że jak?Kiedyś jak pracowałem w korporacji, to się nauczyłem, że najmniej ważnym elementem dla firmy... ~ Maciek

Uczniowie pod czujnym okiem strażników miejskich

› bieżące 9 dni temu    13.09.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 6 ocen 6 / 50%
A A A
Przejście dla pieszych na ulicy RomeraPrzejście dla pieszych na ulicy Romera fot. MSO

Wraz z pierwszym dzwonkiem dzieci ruszyły do szkoły, a strażnicy miejscy do patrolowania niebezpiecznych przejść dla pieszych.

Po raz kolejny w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policja wraz ze strażą miejską wytypowała
w Warszawie 50 miejsc, w pobliżu których patrole straży miejskiej dbają o bezpieczeństwo uczniów.
Na Ursynowie strażników spotkamy w rejonie ulic Dereniowej i Romera.

Przez dwa pierwsze tygodnie września funkcjonariusze pełnią służbę w rejonie placówek oświatowych
oraz w wybranych liniach komunikacji miejskiej.

- Wielu uczniów dopiero rozpoczyna szkolną przygodę, część po wakacyjnej przerwie wraca do szkoły trochę roztargniona, a nawet chwila nieuwagi może zakończyć się niebezpieczną sytuacją. Dlatego newralgiczne skrzyżowania i przejścia dla pieszych w pobliżu szkół będą patrolować funkcjonariusze pomagając najmłodszym bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy, przypominając zasady bezpiecznego poruszania się po mieście – mówi Andrzej Krysik, zastępca Naczelnika VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Strażnicy niebawem znikną z przejść. Uczniowie będą musieli radzić sobie sami. Dlatego warto pamiętać
o bardzo istotnej kwestii noszenia odblasków. Odbijające światło elementy są obecnie bardzo często integralną część ubrań i butów. Jeśli jednak mamy wątpliwości co do widoczności naszego dziecka na drodze, koniecznie wyposażmy je w dodatkowe zawieszki. Wystarczy przyczepić je do plecaka bądź kurtki.

Rankami i popołudniami podczas drogi do szkoły niewinny odblask, może okazać się najlepszym przyjacielem dziecka i uratować mu życie.

Czy wrześniowe patrole są potrzebne? Czy może przydałyby się raczej jesienią i zimą, kiedy widoczność
na drogach jest ograniczona? Które przejścia są najbardziej niebezpieczne dla dzieci?

+ 3 głosów: 6 (50%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kasia
8 dni temu 6
jacy strażnicy miejscy ?? na Dereniowej byli tylko 4 września a mieli być do 15 września włącznie
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AZX
6 dni temu 5
Na Dereniowej są codziennie. Przejście przy kfc.
~ Kinga
9 dni temu ocena: 100%  4
obok strażników miejskich na zdjęciu przy przejściu dla pieszych w miejscu zabronionym parkują samochody, które ograniczają widoczność pieszym i kierowcom
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bob
8 dni temu 3
100% racji, ale oni mają na to kompletnie wywalone, zresztą na wszystko inne też, włącznie z tym po co tam stoją.
~ Cytad
8 dni temu 2
One nie stoją w miejscu zabronionym
~ GRB
9 dni temu ocena: 100%  1
A sprawdzicie, co robi policjant stojący przy przejściu przez KEN na wysokości Koncertowej i P&R?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji