Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Rowerzysci to swiete krowy, drogi rowerowe maja a jezdza po chodnikach.... Na dereniowej to... ~ Lolanie ma co liczyć, widzę z okna. Czasami zdarza się jakiś odważny (w tym roku widziałam może... ~ JagaPrzypominam, że na Ursynowie wygrało PO to rządzi PO. W całej Polsce wygrał PIS to też i tam... ~ Paweł W-waJeżeli kupcy to prywatny podmiot, który sam powinien sobie znaleźć lokalizację, to może... ~ evaMieszkam na dereniowej i widze ze wiekszosc ludzi jezdzi po chodniku.... ~ Mieszkaniecżeby móc się do czegoś odnieść, to należy policzyć rowerzystów na al. KEN inaczej liczenie... ~ ppJa bym policzył rowerzystów w grudniu lub w styczniowy śnieżny poranek. ~ onJak to się rozkręci to w kolejnym rzucie zaczną liczyć niepełnosprawnych na podjazdach dla... ~ sRozbudowie stołówki, przepraszam za pomyłkę. ~ mamamW ramach poprawy sytuacji Dolina jest obecnie na potęgę zabudowywana, gdzie się tylko da. A... ~ JanJa się pytam, dlaczego tylu nauczycieli odeszło w ostatnim roku z 16? Ktoś wie? Niedobra zmiana? ~ lolonastępna POarystokratka za naszą kasę po mordzie widać kto to jest ~ jjNa spotkaniu była mowa o rozbudowie świetlicy i naprawie boiska. Nie o "problemach" lecz... ~ mamamJaką pensję dostała? ~ kkkLudzie, zróbcie bazarek pod domem Karczewskiego z kilkoma toitoiami najlepiej i parkingiem, na... ~ mieszkaniecWyświecone i dobrze wykarmione pasożyty na naszej społecznej krwi....brawo...hahhahaa ~ rasputinek66Domy kultury to komunistyczny wynalazek zamiast budować nowe lepiej wyburzyć stare a kasę... ~ realistaPowodzenia i wytrwałości Pan ie Tomaszu! ~ MEL. z Kabat

W jakiej lokalizacji szukać mieszkania?

› inwestycje komercyjne 2 miesiące temu    7.08.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Lokalizacja to jeden z najważniejszych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas szukania mieszkania, które chcemy kupić. To wszystko, co otacza budynek i może mieć na nas wpływ w mniejszym lub większym stopniu. Właśnie dlatego warto się zastanowić, jakie potrzeby powinna zapewniać okolica mieszkania i czego definitywnie w niej nie powinno się znajdować.

Komunikacja – drogi i transport miejski

Mieszkanie mieszkaniem, ale rano i wieczorem na całą rodzinę będzie czekać droga między miejscem zamieszkania a pracą czy szkołą. Warto zwrócić uwagę jak wygląda sytuacja na okolicznych drogach – jak dużo samochodów jeździ, czy często się korkuje.

Trzeba także pomyśleć o komunikacji miejskiej – jak dużo linii autobusowych lub tramwajowych przejeżdża w pobliżu mieszkania i jak często.

Jak wiadomo, punktualność jest bardzo ważna, jeśli chodzi o obowiązki. Właśnie dlatego musimy tak wybrać lokalizację mieszkania, by się nie spóźniać.

Czas wolny i relaks – tereny zielone, rozrywka, sztuka

Po ośmiu godzinach pracy zasługujemy na chwilę relaksu. Czy okolica mieszkania zapewni nam możliwości do tego? – warto sobie zadać to pytanie.

W zależności od potrzeb i stylu życia, rozważmy czy w pobliżu znajdują się np. parki, kina, teatry, kluby, puby, muzea czy galerie sztuki. Ważne jest, by nie były zbyt daleko od miejsca naszego zamieszkania – nikomu nie będzie chciało się po stresującym dniu pracy jechać do innej dzielnicy, żeby przespacerować się po terenie zielonym czy potańczyć na parkiecie. A może to być zbawienne dla naszego samopoczucia.

Sklepy i usługi

Skończył się cukier, a ciasto już zaraz powinno znaleźć się w piekarniku? Dobrze by było, gdyby w pobliżu znajdował się sklep spożywczy.

Właśnie dlatego należy unikać miejsc, gdzie brak choćby spożywczaka i podstawowych lokali usługowych, jak np. fryzjera. Ważne jest, by móc zaspokoić fundamentalne potrzeby w bardzo krótkim czasie. Właśnie dlatego choćby najmniejszy lokal powinien znajdować się w pobliżu, żeby nie musieć jechać szmat drogi po np. wcześniej wspomniany cukier.

Bardzo dobrze rozwiązał to deweloper 19. Dzielnicy – mieszkań w Warszawie Woli, gdzie część parteru została przeznaczona dla lokali usługowych i sklepów, dzięki czemu mieszkańcy mają wszystko w zasięgu ręki.

Bezpieczeństwo

Szczególnie ważny aspekt, kiedy ma się dzieci, które nie zawsze biegają w miejscach, gdzie jest to dozwolone. Dlatego warto przemyśleć, czy kupowanie mieszkania w pobliżu porzuconego placu budowy czy torów kolejowych jest dobrym pomysłem, kiedy nasza pociecha jest rozrabiaką, który wejdzie wszędzie, gdzie da się wejść.

Cisza i spokój

Nawet imprezowicze lubią, kiedy jest cicho. Szczególnie rankiem po weekendzie. Właśnie dlatego warto się zastanowić, czy w pobliżu nie ma niczego, co mogłoby zakłócić pożądany brak dźwięków.

Należy wystrzegać się ruchliwych ulic, torów kolejowych czy budynków przemysłowych, które mogą powodować duży hałas. Nie musi to przeszkadzać aż tak bardzo, jeśli znajduje się tylko w tej samej dzielnicy. Jednak kiedy mieszkanie znajduje się bardzo bliska źródła hałasu – lepiej znaleźć sobie inne mieszkanie.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tom
2 miesiące temu 1
Co to za abecadlo dla przedszkolakow?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji