Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ROENTGENA-01-02-do-30-06
B-1-POP-RADIO
Przy NOKu zrobiono wielką kopertę na środku chodnika, gdzie dotychczas samochody nie miały... ~ kocurBudowa POW, budowa szpitala, przedłużenie Belgradzkiej. Rozumiem, że pan Bob Budowniczy chce... ~ mieszkaniecŻal tych ludzi, ale, przepraszam, tylko DEBIL kupuje dziurę w ziemi za cenę mieszkania. Czemuś... ~ deejay444Ursynowscy urzędnicy to nieodrodne dzieci niesławnej pamięci inż. Galasa - ma być tak, jak... ~ Wujek WładekNo i znowu haloursynów napuszcza jednych mieszkańców na drugich. szkoda że nie zauważacie tego... ~ UrsynowianinAle badziew. ~ Tereska Dom Kultury to dobry pomysł, pozostaje mieć nadzieję, jego budowa nie będzie tak upiornie... ~ ImielinczykA mnie podoba się bryła DOK-u - przez prostotę i fajny układ okien.Wystarczy, że... ~ hbkPrzy Strzeleckiego 1, koperta dla niepełnosprawnych, a uporczywie blokuje ją nieupoważniony... ~ MonikaCzy otwarcie DOK nastąpi w ostatnim dniu przed ciszą wyborczą? ~ Kazik z ImielinaAha. Jak zobaczymy to uwierzymy. ~ wynorcyNa zdjeciach nie widze Naczelnika od kultury D.Sitterle. Odsuniety czy przesuniety na Kajakowa? ~ XyzI dodam, że te miejsca są mega szerokie......czyli nie tracimy jednego miejsca tylko prawie... ~ BognaAlbo na Gutta gdzie nie ma miejsc do parkowania dla mieszkańców, a niebieska koperta świeci... ~ odzawszeTak powstało to przy Meander - odkąd są te miejsca to są puste bo takie są wymogi....a gdzie... ~ Bognaco z tego że koperty niebieskie sa malowane jak na przyjazd straży miejskiej czeka się ponad 2-3... ~ Kwiatekproponuje zrobić niebieskie koperty przy budynku al.KEN 88 przy samej al.KEN ~ SłoneczkoSkoro mowa o Stryjeńskich, uprzejma prośba o szybkie postawienie dużego żółtego fotoradaru na... ~ test

Wandale zdewastowali przedszkole przy Kajakowej. FOTO

› bieżące 12 dni temu    11.05.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 4 ocen 6 / 83%
A A A
Tak wygląda elewacja po spotkaniu z grupką wandaliTak wygląda elewacja po spotkaniu z grupką wandali fot. MZ

Pojawiają się najczęściej popołudniami oraz w weekendy. Piją, a potem dają upust swoim "talentom grafficiarskim". Wandale po raz kolejny zdewastowali elewację przedszkola przy Kajakowej. - Nie wiemy już co robić, bo to trwa od dwóch lat - martwi się dyrektorka placówki.

Porysowane i zamalowane bazgrołami okna, powyrywane płaty świeżo odnowionej elewacji, zniszczone drzwi. Budynek przedszkola nr 79 przy ul. Kajakowej od strony boisk gimnazjum wygląda jak po przejściu huraganu. Zaciszne miejsce, od strony boisk gimnazjalnych, upatrzyli sobie młodzi ludzie, którzy spożywają alkohol i dają upust swojej radosnej twórczości.

- Te grupki zbierają się zazwyczaj późnym popołudniem - mówi Marzena Zientara, matka dziecka, które uczęszcza do przedszkola na Kajakowej.

Do kolejnej dewastacji doszło w ostatni weekend, gdy przedszkole i pobliskie gimnazjum nie pracują. 

- Już kolejny raz będziemy musieli odnawiać elewację i czyścić okna, parapety. Dewastacje powtarzają się co najmniej od 2 lat - mówi Anna Deptuła, dyrektorka przedszkola. - Nie dalej jak wczoraj znów wzywałam straż miejską.

Naprawienie szkód, w tym odnowienie kilku metrów kwadratowych elewacji będzie kosztowało ok. 10 tys. złotych. Zapłaci po raz kolejny podatnik. Przedszkole finansuje je z puli remontowej, jaką dostaje od dzielnicy. - Ale ile razy można w końcu odnawiać elewację! - mówi Deptuła. - Obawiamy się, że latem to się nasiili - dodaje.

Problem regularnie zgłaszany jest nie tylko strażnikom, ale też policji. Zawsze kończy się na przyjeździe funkcjonariuszy, zeznaniach i obietnicy pomocy. Po czym... wandale znów się zbierają i znów niszczą budynek przedszkola. Jutro ma dojść do kolejnego spotkania z dzielnicowym. Do sprawy zatem powrócimy, gdy uzyskamy stanowisko Straży Miejskiej i policji w tej sprawie.

Na razie przedszkole wygląda tak:

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kednez
12 dni temu ocena: 86%  4
I znów dzielni milicjanci i strażnicy miejscy nie znają tematu... Zapewne zajęci są robieniem konfetti i czyszczeniem dywanu dla swego zwierzchnika. KPINA.
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Danuta
11 dni temu ocena: 14% 3
Panu Błaszczakowi to możesz co najwyżej buty pastować! Weźcie się lepiej za wychowanie swoich pociech, zamiast w tych marszach kodowskich ciągle łazić!
~ Zieeeeew
11 dni temu ocena: 75% 2
Plaszczakiem to sobie prezesina buty czyści. Odejdź od radyjka toruńskiego, obetrzyj pianę z pyszczka i wyjdź na spacer (nie na miesięcznie tylko, bo tam u was zbyt wiele jadu torbo). To twoje wnuki z 500+ dają upust wolskim emocjom, które twój parchaty guru tak pielęgnuje...
~ bob
12 dni temu ocena: 83%  1
ot policja i sm, nadają się tylko do siedzenia za biurkami, tudzież do wlepiania mandatów co spokojniejszym ludziom, grupki pijaczków to już nie dla nich.
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji