Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Rowerzysci to swiete krowy, drogi rowerowe maja a jezdza po chodnikach.... Na dereniowej to... ~ Lolanie ma co liczyć, widzę z okna. Czasami zdarza się jakiś odważny (w tym roku widziałam może... ~ JagaPrzypominam, że na Ursynowie wygrało PO to rządzi PO. W całej Polsce wygrał PIS to też i tam... ~ Paweł W-waJeżeli kupcy to prywatny podmiot, który sam powinien sobie znaleźć lokalizację, to może... ~ evaMieszkam na dereniowej i widze ze wiekszosc ludzi jezdzi po chodniku.... ~ Mieszkaniecżeby móc się do czegoś odnieść, to należy policzyć rowerzystów na al. KEN inaczej liczenie... ~ ppJa bym policzył rowerzystów w grudniu lub w styczniowy śnieżny poranek. ~ onJak to się rozkręci to w kolejnym rzucie zaczną liczyć niepełnosprawnych na podjazdach dla... ~ sRozbudowie stołówki, przepraszam za pomyłkę. ~ mamamW ramach poprawy sytuacji Dolina jest obecnie na potęgę zabudowywana, gdzie się tylko da. A... ~ JanJa się pytam, dlaczego tylu nauczycieli odeszło w ostatnim roku z 16? Ktoś wie? Niedobra zmiana? ~ lolonastępna POarystokratka za naszą kasę po mordzie widać kto to jest ~ jjNa spotkaniu była mowa o rozbudowie świetlicy i naprawie boiska. Nie o "problemach" lecz... ~ mamamJaką pensję dostała? ~ kkkLudzie, zróbcie bazarek pod domem Karczewskiego z kilkoma toitoiami najlepiej i parkingiem, na... ~ mieszkaniecWyświecone i dobrze wykarmione pasożyty na naszej społecznej krwi....brawo...hahhahaa ~ rasputinek66Domy kultury to komunistyczny wynalazek zamiast budować nowe lepiej wyburzyć stare a kasę... ~ realistaPowodzenia i wytrwałości Pan ie Tomaszu! ~ MEL. z Kabat

Wandale zdewastowali przedszkole przy Kajakowej. FOTO

› bieżące 5 miesięcy temu    11.05.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 4 ocen 6 / 83%
A A A
Tak wygląda elewacja po spotkaniu z grupką wandaliTak wygląda elewacja po spotkaniu z grupką wandali fot. MZ

Pojawiają się najczęściej popołudniami oraz w weekendy. Piją, a potem dają upust swoim "talentom grafficiarskim". Wandale po raz kolejny zdewastowali elewację przedszkola przy Kajakowej. - Nie wiemy już co robić, bo to trwa od dwóch lat - martwi się dyrektorka placówki.

Porysowane i zamalowane bazgrołami okna, powyrywane płaty świeżo odnowionej elewacji, zniszczone drzwi. Budynek przedszkola nr 79 przy ul. Kajakowej od strony boisk gimnazjum wygląda jak po przejściu huraganu. Zaciszne miejsce, od strony boisk gimnazjalnych, upatrzyli sobie młodzi ludzie, którzy spożywają alkohol i dają upust swojej radosnej twórczości.

- Te grupki zbierają się zazwyczaj późnym popołudniem - mówi Marzena Zientara, matka dziecka, które uczęszcza do przedszkola na Kajakowej.

Do kolejnej dewastacji doszło w ostatni weekend, gdy przedszkole i pobliskie gimnazjum nie pracują. 

- Już kolejny raz będziemy musieli odnawiać elewację i czyścić okna, parapety. Dewastacje powtarzają się co najmniej od 2 lat - mówi Anna Deptuła, dyrektorka przedszkola. - Nie dalej jak wczoraj znów wzywałam straż miejską.

Naprawienie szkód, w tym odnowienie kilku metrów kwadratowych elewacji będzie kosztowało ok. 10 tys. złotych. Zapłaci po raz kolejny podatnik. Przedszkole finansuje je z puli remontowej, jaką dostaje od dzielnicy. - Ale ile razy można w końcu odnawiać elewację! - mówi Deptuła. - Obawiamy się, że latem to się nasiili - dodaje.

Problem regularnie zgłaszany jest nie tylko strażnikom, ale też policji. Zawsze kończy się na przyjeździe funkcjonariuszy, zeznaniach i obietnicy pomocy. Po czym... wandale znów się zbierają i znów niszczą budynek przedszkola. Jutro ma dojść do kolejnego spotkania z dzielnicowym. Do sprawy zatem powrócimy, gdy uzyskamy stanowisko Straży Miejskiej i policji w tej sprawie.

Na razie przedszkole wygląda tak:

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kednez
5 miesięcy temu ocena: 88%  4
I znów dzielni milicjanci i strażnicy miejscy nie znają tematu... Zapewne zajęci są robieniem konfetti i czyszczeniem dywanu dla swego zwierzchnika. KPINA.
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Danuta
5 miesięcy temu ocena: 13% 3
Panu Błaszczakowi to możesz co najwyżej buty pastować! Weźcie się lepiej za wychowanie swoich pociech, zamiast w tych marszach kodowskich ciągle łazić!
~ Zieeeeew
5 miesięcy temu ocena: 80% 2
Plaszczakiem to sobie prezesina buty czyści. Odejdź od radyjka toruńskiego, obetrzyj pianę z pyszczka i wyjdź na spacer (nie na miesięcznie tylko, bo tam u was zbyt wiele jadu torbo). To twoje wnuki z 500+ dają upust wolskim emocjom, które twój parchaty guru tak pielęgnuje...
~ bob
5 miesięcy temu ocena: 71%  1
ot policja i sm, nadają się tylko do siedzenia za biurkami, tudzież do wlepiania mandatów co spokojniejszym ludziom, grupki pijaczków to już nie dla nich.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji