Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-Fort-Slużew-Para-od-16-08-do-31-08-2017
podajcie choć jeden przykład funkcjonowania filtrów instalacji oddymiania tunelu na... ~ s@redakcja - Panie Redaktorze a może wymieni Pan z imienia i nazwiska tych "rowerzystów" z... ~ AZXNa zdjęciach widzę kilka osób. Ursynow ma ponad 100000 mieszkańców. Rozumiem że byli... ~ ObserwatorStarania aktywistów na pewno wskazane i szlachetne, ale nie przyniesie to raczej wymiernych... ~ KershawTak trzymać, panowie! Filtry muszą być. ~ Abraham LincolnHaloUrsynów schodzi na psy pisząc o takich ludziach jak Orzeu ~ WawrzyniecSuper akcja! Bardzo widowiskowa i fajna! ~ KabaciarzCzy filtry spalin to demokratyczna wola większości mieszkańców Ursynowa? Instalacja filtrów... ~ xyzWszystko to niepokoi, ale kto potrafi powiedzieć jak to będzie wyglądało po ukończeniu POW?... ~ szaszaPowstrzymać budowę autostrady "POW"! ~ J33Zagrożenie niesie sama autostrada "POW". Z filtrami, czy bez. ~ J33Filtry sa potrzebne nawet nie tylko z punktu widzenia mieszkańców Ursynowa, ale także... ~ Duże PePomysł z rurą dobry, ale czy to w pełni oddaje skalę problemu jaki czeka Ursynów? ~ WagnerKto usunął filtry z planów budowlanych i kto podpisywał wcześniejsze pisma, w których filtry... ~ Ursynowianka Ludzie przestańcie wypisywać takie bzdury w komentarzach, bo to aż o was źle świadczy jako... ~ EnrickPrzejeżdżałam tam dzisiaj ~ AgataA może to inicjatywa Stefana, który walczy wszelkimi sposobami z rowerowcami ??? ~ Pełnynocnik_rowerowyPolityczne cwaniaczki. Nigdy nie zagłosuję na Orła. ~ Iga

Wandale zdewastowali przedszkole przy Kajakowej. FOTO

› bieżące 3 miesiące temu    11.05.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 4 ocen 6 / 83%
A A A
Tak wygląda elewacja po spotkaniu z grupką wandaliTak wygląda elewacja po spotkaniu z grupką wandali fot. MZ

Pojawiają się najczęściej popołudniami oraz w weekendy. Piją, a potem dają upust swoim "talentom grafficiarskim". Wandale po raz kolejny zdewastowali elewację przedszkola przy Kajakowej. - Nie wiemy już co robić, bo to trwa od dwóch lat - martwi się dyrektorka placówki.

Porysowane i zamalowane bazgrołami okna, powyrywane płaty świeżo odnowionej elewacji, zniszczone drzwi. Budynek przedszkola nr 79 przy ul. Kajakowej od strony boisk gimnazjum wygląda jak po przejściu huraganu. Zaciszne miejsce, od strony boisk gimnazjalnych, upatrzyli sobie młodzi ludzie, którzy spożywają alkohol i dają upust swojej radosnej twórczości.

- Te grupki zbierają się zazwyczaj późnym popołudniem - mówi Marzena Zientara, matka dziecka, które uczęszcza do przedszkola na Kajakowej.

Do kolejnej dewastacji doszło w ostatni weekend, gdy przedszkole i pobliskie gimnazjum nie pracują. 

- Już kolejny raz będziemy musieli odnawiać elewację i czyścić okna, parapety. Dewastacje powtarzają się co najmniej od 2 lat - mówi Anna Deptuła, dyrektorka przedszkola. - Nie dalej jak wczoraj znów wzywałam straż miejską.

Naprawienie szkód, w tym odnowienie kilku metrów kwadratowych elewacji będzie kosztowało ok. 10 tys. złotych. Zapłaci po raz kolejny podatnik. Przedszkole finansuje je z puli remontowej, jaką dostaje od dzielnicy. - Ale ile razy można w końcu odnawiać elewację! - mówi Deptuła. - Obawiamy się, że latem to się nasiili - dodaje.

Problem regularnie zgłaszany jest nie tylko strażnikom, ale też policji. Zawsze kończy się na przyjeździe funkcjonariuszy, zeznaniach i obietnicy pomocy. Po czym... wandale znów się zbierają i znów niszczą budynek przedszkola. Jutro ma dojść do kolejnego spotkania z dzielnicowym. Do sprawy zatem powrócimy, gdy uzyskamy stanowisko Straży Miejskiej i policji w tej sprawie.

Na razie przedszkole wygląda tak:

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kednez
3 miesiące temu ocena: 86%  4
I znów dzielni milicjanci i strażnicy miejscy nie znają tematu... Zapewne zajęci są robieniem konfetti i czyszczeniem dywanu dla swego zwierzchnika. KPINA.
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Danuta
3 miesiące temu ocena: 14% 3
Panu Błaszczakowi to możesz co najwyżej buty pastować! Weźcie się lepiej za wychowanie swoich pociech, zamiast w tych marszach kodowskich ciągle łazić!
~ Zieeeeew
3 miesiące temu ocena: 75% 2
Plaszczakiem to sobie prezesina buty czyści. Odejdź od radyjka toruńskiego, obetrzyj pianę z pyszczka i wyjdź na spacer (nie na miesięcznie tylko, bo tam u was zbyt wiele jadu torbo). To twoje wnuki z 500+ dają upust wolskim emocjom, które twój parchaty guru tak pielęgnuje...
~ bob
3 miesiące temu ocena: 83%  1
ot policja i sm, nadają się tylko do siedzenia za biurkami, tudzież do wlepiania mandatów co spokojniejszym ludziom, grupki pijaczków to już nie dla nich.
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji