Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Więcej pieniędzy dla szkół. Będą kamery w dewastowanym przedszkolu

› inwestycje miejskie 8 dni temu    10.11.2017
Redakcja Haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
Zdewastowana elewacja przedszkola przy Kajakowej (maj 2017)Zdewastowana elewacja przedszkola przy Kajakowej (maj 2017) fot. MZ

Prawie milion złotych jeszcze w tym roku dostaną ursynowskie szkoły i przedszkola na zakupy pomocy dydaktycznych oraz remonty. Przedszkole i szkoła przy Kajakowej wreszcie doczekają się instalacji monitoringu, dzięki czemu być może unikną kolejnych dewastacji.

Kilka razy w roku elewacja przedszkola nr 79 przy Kajakowej jest dewastowana przez chuliganów. Młodzież zbierająca się w zaułku na tyłach budynku, w tym roku już dwukrotnie pomazała ściany i okna, a nawet podpaliła drzwi. Interwencje straży miejskiej i policji nic nie dały.

Dzielnica postanowiła działać. Jeszcze w tym roku placówka dostanie 50 tys. złotych na założenie monitoringu wizyjnego. Stało się tak między innymi po naszych artykułach na temat wybryków chuligańskich przy Kajakowej.

Nowe pomoce i środki na remonty

Dodatkowe pieniądze zyska też kilkanaście innych placówek oświatowych. Zarząd dzielnicy chce przekazać w sumie 937 tys. złotych na bieżące potrzeby szkół i przedszkoli.

- Są to pieniądze uzyskane w trakcie roku z oszczędności na funkcjonowaniu urzędu oraz na przetargach, w których uzyskaliśmy niższe ceny ofertowe niż to było planowane - mówi burmistrz Robert Kempa.

Przedszkole nr 52 dostanie środki na drobne remonty i zainstalowanie domofonów w nowych salach, a także ok. 40 tys. złotych na zakup zabawek na placu zabaw. Środki na remont dostanie również przedszkole przy ul. ZWM, a pozostałe placówki kupią m.in. wyposażenie kuchni czy urządzenia biurowe.

Najwięcej z przyznanej puli trafi do szkół podstawowych i liceów. Ok. 40 tys. złotych pójdzie na zakup sprzętu sportowego - piłek, kozłów gimnastycznych itp.

Szkoła przy Mandarynki zyska tablicę multimedialną w klasie specjalnej oraz matę zabezpieczającą nowy parkiet sali gimnastycznej a także 20 tys. na remonty. Tablice multimedialne trafią też do SP 303, SP 313, SP 343, SP 336, SP 81 oraz SP 310 i 318. Te ostatnie dwie szkoły dostaną też nowe pomoce dydaktyczne.

Dwóm podstawówkom - szkole przy Dembowskiego i przy Tanecznej, dzielnica ufunduje nowe pracownie komputerowe.

Jak obiecuje burmistrz nie zabraknie też większych remontów. Do grudnia ma powstać dokumentacja projektowa remontu generalnego w Szkole Podstawowej nr 336 przy Małcużyńskiego. "Szesnastka" na Kabatach doczeka się też remontu sal lekcyjnych. 

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ M.
8 dni temu ocena: 25%  2
Panie Sławku obiecał mi Pan specjalny artykuł o tym co się dzieje w 16. I tak czekam i czekam. Chyba go nie przegapiłam?
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynka
8 dni temu ocena: 100%  1
Jako działanie pomocnicze, proponuję ustawienie w tej okolicy, paneli służących młodzieży do wyrażania swoich "talentów grafficiarskich." Dla dorosłych to bazgroły. Młodzież najprawdopodobniej, traktuje elewacje przedszkola jako "tablicę ogłoszeniową." Zgłoszenie projektu do BP? Kto wie, może na ZU mieszka talent formatu Banksy`ego...
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji