Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A jeśli chodzi o opłaty to pobierał je za wszystko co się dało np.za badania krwi,wcześniej... ~ stokrota z KrasnowoliKoleś gra w Domu Sztuki już chyba 15 raz w ciągu ostatnich czterech lat. Czy Wydział Kultury... ~ Agentura - Urra BurraTo było piękne. ~ ObserwatorMój mąż bardzo go lubi.Jego utwory mają tyle pozytywnej energii. ~ BozenaTrzeba czcić minutą ciszy na Radzie wszystkich samobójców z Ursynowa bo to społeczeństwo nie... ~ AlOPostguziałowski układ ma się świetnie. Pan Kempa tylko posypał kupkę brokatem i robi to co... ~ sarmata"Burmistrz zapowiada, że zarządzenie zastępcze wojewody zostanie zaskarżone do sądu... ~ maniek@Damianoo tyle negatywnych komentarzy pod adresem tych szkodników, więc musieli uruchomić swoje... ~ alcybiadesChodzi o bezpieczeństwo kobiet czy wymienianie nazwisk i owacje na stojąco? ciszmy się z efektu,... ~ św. AugustynAlle ta przychodnia byla (Samsonowska) najlepsza przychodnia dopoki nie przejeli jej panstwo... ~ Stokrota Jedno drzewko na 3405 mieszkańców Ursynowa. Brawo Władze macie powód do dumy. ~ DumnyZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym... ~ mmNa Ursynowie Północnym przy Koncertowej od niedawna funkcjonuje nowa przychodnia z kontraktem... ~ danaPiSowskie trolle przypominają postać Jolanty Brzeskiej zapominają tylko że kamienica przy... ~ sebakiedyś, za zgodą pracowników medycznych placówki, zostawiłam w przychodni ulotki na temat... ~ niktZamknąć jak najszybciej przychodnie i zmienic lokatorów. W tym rodzinnym biznesie i tak juz nikt... ~ Były pacjentAnkieta burmistrza i spółdzielni mieszkaniowych ma sens natomiast petycja w internecie już nie... ~ sebaMyślę, że jakaś prawda w tym wszystkim musi być, a przynajmniej część. ~ Nieznana

Włodarzewska bliżej bankructwa. Po budowie "Zakątka" hula wiatr

› budownictwo mieszkaniowe 4 miesiące temu    7.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. SK

Deweloper "Włodarzewska" coraz bliżej bankructwa. Sąd Okręgowy umorzył postępowanie restrukturyzacyjne firmy. Z tego ruchu paradoksalnie cieszą się nabywcy mieszkań w "Zakątku Cybisa". Dla nich ogłoszenie upadłości dewelopera oznacza szansę na dokończenie budowy, po której dziś hula wiatr. 

Sąd wraca do rozpatrzenia wniosku o upadłość ursynowskiego dewelopera. Złożyła go firma budowlana, której Włodarzewska winna jest pieniądze oraz nabywcy mieszkań, którzy mieli je dostać już kilka lat temu. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy umorzył postępowanie restrukturyzacyjne zadłużonej spółki, stwierdzając, że nie ma ona pieniędzy ani na spłatę wierzycieli, ani na dokończenie budowy "Zakątka Cybisa". 

- W trakcie restrukturyzacji straciliśmy resztki złudzeń i zaufania do Włodarzewskiej. Oni na pewno nam nie wybudują tych mieszkań - mówi Dariusz Borzym ze stowarzyszenia mieszkańców "Zakątka".

Od wielu miesięcy na budowie przy ul. Cybisa hula wiatr. W ostatni weekend wichura przewróciła ogrodzenie, odsłaniając dostęp do fundamentów budowy i stwarzając zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. 

Nadzieją na to, że na placu budowy znów pojawią się robotnicy, jest upadłość Włodarzewskiej. Nabywcy liczą, że taka też będzie decyzja sądu. Umorzenia restrukturyzacji domagali się bowiem nie tylko oni, ale też główny kredytodawca - BOŚ Bank, firma budowlana Trasko-Inwest a nawet nadzorca sądowy postępowania - kancelaria Zimmerman Filipiak - co nie zdarza się często.

- Zgodnie z prawem, syndyk musi starać się doprowadzić do przewłaszczenia mieszkań na rzecz nabywców, a więc będzie mu zależało na przekazaniu inwestycji deweloperowi, który ją dokończy - mówi Dariusz Borzym.

Do dokończenia i sprzedania jest ponad 100 mieszkań w atrakcyjnej lokalizacji, blisko metra, w centrum Ursynowa, w zielonej okolicy. Dla deweloperów może to być atrakcyjny kąsek, a dla ewentualnego syndyka masy upadłościowej dobry sposób na upłynnienie zamrożonego dziś majątku.

Na szybkie dokończenie budowy liczą też mieszkańcy bloków spółdzielni "Jary", którym sąsiedztwo rozgrzebanej inwestycji od lat daje się we znaki.

- Czekamy na to aż naprawią nam ulicę, którą non stop niszczyli, gdy budowa jeszcze trwała. Całe szczęście, że udało im się zabezpieczyć wykop, budując fundamenty - mówi nam mieszkanka sąsiedniego bloku.

Uciążliwości dla sąsiadów to jednak nic w porównaniu do dramatu ponad 200 osób, które zaufały Włodarzewskiej i wykupiły mieszkania w "Zakątku Cybisa".

- Ludzie mają kredyty w systemie MDM, mogą stracić dopłaty. Banki mogą im wypowiedzieć umowy. Kilka osób ogłosiło już upadłość konsumencką. Siedzimy na bombie! - mówi Dariusz Borzym ze stowarzyszenia nabywców.

Wg szacunków na dokończenie "Zakątka" potrzeba około 30 mln złotych. Nabywcy oskarżają zadłużoną spółkę, że te pieniądze zostały zdefraudowane. W sprawie toczą się już trzy postępowania prokuratorskie. Śledczy z Łodzi badają m.in. czy władze spółki nie dopuściły się oszustwa na dużą skalę i czy nie wyprowadziły majątku z firmy. Na razie nikomu nie postawiono zrzutów.

Powiązane

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ WKT
4 miesiące temu ocena: 100%  5
Włodarzewska SA zbankrutuje, mieszkań nie ma, zdewastowanych ulic Dunikowskiego i Cybisa nie ma! - Teraz DZIELNICA URSYNÓW będzie musiała odbudować te ulice panie Burmistrzu. Czy obecni mieszkańcy będą przez kolejne 10 lat mieszkali jak w początkach Ursynowa brnąc po błocie?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
4 miesiące temu 4
Jeśli chodzi o obecnego burmistrza to on się specjalizuje w zabudowaniu, nie w odbudowaniu.
~ wielki
4 miesiące temu ocena: 0% 3
Zgoda na budowę została wydana gdy burmistrzem był niejaki Guział. Wybitny polityk i działacz. Taki sam dobry jak HGW albo i lepszy.
~ bolek
4 miesiące temu 2
Nie ściemniaj. Zgodę na budowę ogarnęła pani, która teraz jest z/w PO.
~ zi-ka
4 miesiące temu ocena: 100% 1
Zgodę na budowę wydała jakaś pani naczelnik z Urzędu Miasta w imieniu HGW, a zgodę na wykorzystanie przez budowę uliczek wewnętrznych Cybisa i Dunikowskiego wydał burmistrz Ursynowa w 2007 roku. Teraz budowa padła, a mieszkańcy nie mają ulic tylko wertepy i błoto.