Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-Fort-Slużew-TwojKlimat-od-24-07-do-31-07-2017
B1-ROENTGENA-BUDLEX-od-08-07-do-08-08-2017
bardzo ciekawe... wiem, że w jeden z aptek wcale nie odmówiono sprzedaży tylko poinformowano,... ~ małaAby bazarek mógł zostać zrobiony zgodnie z zasadami – najpierw powinny być wydane prawomocne... ~ Piotr SkubiszewskiWedług mojej wiedzy, w aktualnym stanie prawnym wątpliwe jest wydzierżawienie pętli na bazarek,... ~ Piotr SkubiszewskiOd tamtego czasu proponowaliśmy wiele alternatywnych rozwiązań dla bazarku, m.in.:... ~ Piotr SkubiszewskiMieszkańcy ulicy Polaka, ale także okolicy, są zbulwersowani postawą władz dzielnicy i... ~ Piotr SkubiszewskiNiedopuszczalne jest, aby władze dzielnicy, władze Warszawy sprzyjały, tak jak jest to robione... ~ Piotr SkubiszewskiPozdrawiam hejterów. Fajnie jest pisać pod nickami i nie brać za to odpowiedzialności. Ale ad... ~ Piotr SkubiszewskiCiekawe kiedy Karczewski i Kempa pójdą siedzieć za przekręty. ~ HmmArt. 231 Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza - też może pasować. Przecież w tej... ~ LexKodeks Karny - CD. Płatna protekcja bierna. KK Par. 1. Kto, powołując się na wpływy w... ~ LexKilka artykułów z Kodeksu Karnego można tu zastować: Np. 228 - Sprzedajność: Par. 3. Kto, w... ~ LexBazarek na Polaka – poroniony pomysł. Obok budują obwodnicę, ludzie nie będą tam robili... ~ ZającJestem mieszkańcem ulicy Kulczyńskiego. Czuje się upokorzony, że ponad naszymi głowami,... ~ Mieszkaniec KulczyńskiegoMoże niedługo zobaczymy Kempę, Dyrektora ZTM i ZDM na dołku. Ale innym dołku. Niech tak... ~ Prawy RPKarczewski i Kempa tacy pewni. A co jeżeli ktoś inny wygra konkurs. Ale będą jaja. Nie wierzę... ~ Dj Kox Pętla jest potrzebna. Budowa POW będzie dla ludzi uciążliwa i jeszcze likwidują pętlę.... ~ MiśkaPOW nigdy nie powinna powstać w tym miejscu !!! To jakiś sen wariata , żeby coś takiego... ~ WarszawiakFacet w koralikach na czele ursynowskiej Platformy Obywatelskiej. Niezłe. Czy Ci ludzie nie mają... ~ Marcin Lisiewicz

Włodarzewska bliżej bankructwa. Po budowie "Zakątka" hula wiatr

› budownictwo mieszkaniowe 16 dni temu    7.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 5 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. SK

Deweloper "Włodarzewska" coraz bliżej bankructwa. Sąd Okręgowy umorzył postępowanie restrukturyzacyjne firmy. Z tego ruchu paradoksalnie cieszą się nabywcy mieszkań w "Zakątku Cybisa". Dla nich ogłoszenie upadłości dewelopera oznacza szansę na dokończenie budowy, po której dziś hula wiatr. 

Sąd wraca do rozpatrzenia wniosku o upadłość ursynowskiego dewelopera. Złożyła go firma budowlana, której Włodarzewska winna jest pieniądze oraz nabywcy mieszkań, którzy mieli je dostać już kilka lat temu. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy umorzył postępowanie restrukturyzacyjne zadłużonej spółki, stwierdzając, że nie ma ona pieniędzy ani na spłatę wierzycieli, ani na dokończenie budowy "Zakątka Cybisa". 

- W trakcie restrukturyzacji straciliśmy resztki złudzeń i zaufania do Włodarzewskiej. Oni na pewno nam nie wybudują tych mieszkań - mówi Dariusz Borzym ze stowarzyszenia mieszkańców "Zakątka".

Od wielu miesięcy na budowie przy ul. Cybisa hula wiatr. W ostatni weekend wichura przewróciła ogrodzenie, odsłaniając dostęp do fundamentów budowy i stwarzając zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. 

Nadzieją na to, że na placu budowy znów pojawią się robotnicy, jest upadłość Włodarzewskiej. Nabywcy liczą, że taka też będzie decyzja sądu. Umorzenia restrukturyzacji domagali się bowiem nie tylko oni, ale też główny kredytodawca - BOŚ Bank, firma budowlana Trasko-Inwest a nawet nadzorca sądowy postępowania - kancelaria Zimmerman Filipiak - co nie zdarza się często.

- Zgodnie z prawem, syndyk musi starać się doprowadzić do przewłaszczenia mieszkań na rzecz nabywców, a więc będzie mu zależało na przekazaniu inwestycji deweloperowi, który ją dokończy - mówi Dariusz Borzym.

Do dokończenia i sprzedania jest ponad 100 mieszkań w atrakcyjnej lokalizacji, blisko metra, w centrum Ursynowa, w zielonej okolicy. Dla deweloperów może to być atrakcyjny kąsek, a dla ewentualnego syndyka masy upadłościowej dobry sposób na upłynnienie zamrożonego dziś majątku.

Na szybkie dokończenie budowy liczą też mieszkańcy bloków spółdzielni "Jary", którym sąsiedztwo rozgrzebanej inwestycji od lat daje się we znaki.

- Czekamy na to aż naprawią nam ulicę, którą non stop niszczyli, gdy budowa jeszcze trwała. Całe szczęście, że udało im się zabezpieczyć wykop, budując fundamenty - mówi nam mieszkanka sąsiedniego bloku.

Uciążliwości dla sąsiadów to jednak nic w porównaniu do dramatu ponad 200 osób, które zaufały Włodarzewskiej i wykupiły mieszkania w "Zakątku Cybisa".

- Ludzie mają kredyty w systemie MDM, mogą stracić dopłaty. Banki mogą im wypowiedzieć umowy. Kilka osób ogłosiło już upadłość konsumencką. Siedzimy na bombie! - mówi Dariusz Borzym ze stowarzyszenia nabywców.

Wg szacunków na dokończenie "Zakątka" potrzeba około 30 mln złotych. Nabywcy oskarżają zadłużoną spółkę, że te pieniądze zostały zdefraudowane. W sprawie toczą się już trzy postępowania prokuratorskie. Śledczy z Łodzi badają m.in. czy władze spółki nie dopuściły się oszustwa na dużą skalę i czy nie wyprowadziły majątku z firmy. Na razie nikomu nie postawiono zrzutów.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ WKT
13 dni temu ocena: 100%  5
Włodarzewska SA zbankrutuje, mieszkań nie ma, zdewastowanych ulic Dunikowskiego i Cybisa nie ma! - Teraz DZIELNICA URSYNÓW będzie musiała odbudować te ulice panie Burmistrzu. Czy obecni mieszkańcy będą przez kolejne 10 lat mieszkali jak w początkach Ursynowa brnąc po błocie?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
12 dni temu 4
Jeśli chodzi o obecnego burmistrza to on się specjalizuje w zabudowaniu, nie w odbudowaniu.
~ wielki
3 dni temu 16:28 ocena: 0% 3
Zgoda na budowę została wydana gdy burmistrzem był niejaki Guział. Wybitny polityk i działacz. Taki sam dobry jak HGW albo i lepszy.
~ bolek
3 dni temu 18:06 2
Nie ściemniaj. Zgodę na budowę ogarnęła pani, która teraz jest z/w PO.
~ zi-ka
3 dni temu :32 ocena: 100% 1
Zgodę na budowę wydała jakaś pani naczelnik z Urzędu Miasta w imieniu HGW, a zgodę na wykorzystanie przez budowę uliczek wewnętrznych Cybisa i Dunikowskiego wydał burmistrz Ursynowa w 2007 roku. Teraz budowa padła, a mieszkańcy nie mają ulic tylko wertepy i błoto.