Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-Fort-Slużew-Para-od-16-08-do-31-08-2017
podajcie choć jeden przykład funkcjonowania filtrów instalacji oddymiania tunelu na... ~ s@redakcja - Panie Redaktorze a może wymieni Pan z imienia i nazwiska tych "rowerzystów" z... ~ AZXNa zdjęciach widzę kilka osób. Ursynow ma ponad 100000 mieszkańców. Rozumiem że byli... ~ ObserwatorStarania aktywistów na pewno wskazane i szlachetne, ale nie przyniesie to raczej wymiernych... ~ KershawTak trzymać, panowie! Filtry muszą być. ~ Abraham LincolnHaloUrsynów schodzi na psy pisząc o takich ludziach jak Orzeu ~ WawrzyniecSuper akcja! Bardzo widowiskowa i fajna! ~ KabaciarzCzy filtry spalin to demokratyczna wola większości mieszkańców Ursynowa? Instalacja filtrów... ~ xyzWszystko to niepokoi, ale kto potrafi powiedzieć jak to będzie wyglądało po ukończeniu POW?... ~ szaszaPowstrzymać budowę autostrady "POW"! ~ J33Zagrożenie niesie sama autostrada "POW". Z filtrami, czy bez. ~ J33Filtry sa potrzebne nawet nie tylko z punktu widzenia mieszkańców Ursynowa, ale także... ~ Duże PePomysł z rurą dobry, ale czy to w pełni oddaje skalę problemu jaki czeka Ursynów? ~ WagnerKto usunął filtry z planów budowlanych i kto podpisywał wcześniejsze pisma, w których filtry... ~ Ursynowianka Ludzie przestańcie wypisywać takie bzdury w komentarzach, bo to aż o was źle świadczy jako... ~ EnrickPrzejeżdżałam tam dzisiaj ~ AgataA może to inicjatywa Stefana, który walczy wszelkimi sposobami z rowerowcami ??? ~ Pełnynocnik_rowerowyPolityczne cwaniaczki. Nigdy nie zagłosuję na Orła. ~ Iga

Włodarzewska: Układ umorzony, mieszkańcy Zakątka Cybisa "na lodzie"

› biznes 4 miesiące temu    13.04.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 6 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. SMZC

Ursynowski deweloper coraz bliżej bankructwa. Sąd umorzył postepowanie restrukturyzacyjne firmy Włodarzewska S.A. Winna wierzycielom ponad 200 mln złotych spółka nie jest w stanie dokończyć budowy osiedla "Zakątek Cybisa". Poszkodowanych jest ponad 300 rodzin.

- Płacimy kredyt a mieszkań nie ma! - żalą się nabywcy lokali w "Zakątku Cybisa". Na budowie od wielu miesięcy nic się nie dzieje. Ludzie zaciągnęli kredyty na upragnione własne "M", które mieli dostać ponad dwa lata temu. Teraz przyjdzie im zmierzyć się z upadłością dewelopera i walką o przejęcie budowy.

W środę sąd gospodarczy zakończył restrukturyzację "Włodarzewskiej". Za jej umorzeniem byli wszyscy przedstawiciele dłużników a nawet kancelaria prawna nadzorująca jej przebieg. To niespotykana sytuacja.

- Nie mam już wątpliwości, że mamy do czynienia z "zawodowym dłużnikiem" - mówi Arkadiusz Słodkowski ze Stowarzyszenia Mieszkańców "Zakątka Cybisa". Jego zdaniem - podobnie jak większości poszkodowanych - wnioskując o restrukturyzację "spółka kupowała sobie tylko czas".

Włodarzewska jest winna wierzycielom ponad 200 mln złotych. Na dokończenie budowy "Zakątka Cybisa" potrzeba ok. 30 mln. Nabywcy mieszkań do tej pory wpłacili już ponad 53 mln.

Jeszcze miesiąc temu w rozmowie z Haloursynow.pl wiceprezes Włodarzewskiej - Jarosław Baniuk obiecywał mieszkańcom, że dostaną swoje mieszkania a budowa ruszy.

- Podlegamy kontroli nadzorcy sądowego. Uznał on, że to co proponujemy ma ekonomiczne uzasadnienie. Istnieje dość duża szansa, że z tych propozycji się wywiążemy. A w przypadku upadłości - może być różnie - mówił Baniuk.

Co dalej? Czy jest jakakolwiek szansa na dokończenie budowy bloków przy Cybisa i otrzymanie upragnionych kluczy? 

- Sąd zostawił sobie możliwość zastosowania środka zapobiegawczego w postaci wprowadzenia do spółki zarządu komisarycznego - relacjonuje Słodkowski. Dla nabywców to jedna z ostatnich szans na uratowanie swoich pieniędzy i dokończenie budowy. - Czekamy albo na nowy zarząd albo na upadłość i syndyka - dodaje niedoszły mieszkaniec "Zakątka".

Na ponowne rozpoczęcie budowy i szybkie jej zakończenie czekają także sąsiedzi inwestycji - ze spółdzielni "Jary". - Od lat bezkarnie niszczą nam drogę, bezprawnie zajmują teren pod blokami. Sposób prowadzenia tej budowy to skandal - mówią sąsiedzi.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kazik
4 miesiące temu ocena: 0%  6
A książę Ursynowa mieszka na Powiślu .... ciekawe za czyją kasę ....
odpowiedz oceń komentarz 0 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomasz
4 miesiące temu ocena: 75% 5
Tak z ciekawości - partyjny przekaz z hejtem na Guziała przyszedł dzisiaj sms-em czy mailem?
~ zz
4 miesiące temu ocena: 86%  4
Może główny wspulnik spółki p. Szymański sprzeda swoje hotele, pola golfowe, lotniska i skonczy budowe CYbisa.. tego by wymagał honor.. :@!!!
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
4 miesiące temu ocena: 70%  3
Na początku 2015 zastanawiałem się nad kupnem mieszkania w tej inwestycji. Ale już po pierwszej rozmowie u dewelopera było jasne że coś jest nie tak, kolejne transze wpłat nie były uzależnione od postępów na budowie na zasadzie "dawajcie kasę, a my wam może kiedyś wybudujemy". Zero ochrony kupującego, dziwię się że ludzie zaryzykowali, ale cóż, ceny były okazyjne.
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc
4 miesiące temu ocena: 86%  2
Karma wraca...
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 007
4 miesiące temu ocena: 25% 1
KARA MUSTAFA !!!! Były protesty nie zabierajcie nam miejsca - no to macie !!!! CZYNISZ INNYM ZŁO, ZŁO WRACA DO CIEBIE !!!!!