Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ROENTGENA-01-02-do-30-06
B-1-POP-RADIO
Super, ze dajecie mapki przy artykulach! :)) ~ tomKto to pisał, aby nie wierzyć Wyborczej, że to ostatni weekend bazarku? Dziś na bazarku przez... ~ WendyChcemy parku, spokoju, czystego powietrza a nie autostrady! ~ J23Wywalają puszki butelki gdzie popadnie. To nie tylko psy mogą się poranić, ale i dzieci na tym... ~ SKNajwiększy syf w Lesie Kabackim to grillowa polanka w Powsinie. Ale skoro straż miejska nie... ~ Lolek.......jak nie ma wiaduktu na Karczunkowskiej to którędy mają jeździć?? ~ OlaNiesamowite historie w tym mieście. ~ MatkaTe lepsze czasy mogą nigdy nie nadejść niestety. I to jest smutne. ~ BożenaTe lepsze czasy mogą nigdy nie nadejść niestety. I to jest smutne. ~ Bożenatu są prowadzone celowe działania aby dworek popadł w stan zagrażający bezpieczeństwu, wtedy... ~ robNie wiem,ale sie wypowiem-ot Polska! Pies byl na smyczy, odszedl na bok (smycz ma 4 metry). Gdy... ~ AgataWitam Co się dzieje w sprawie? Czy sprawcy zostały postawione zarzuty? I co dalej z tym... ~ MatmelTrzeba to uratować! Koniecznie ~ WarszawiakZawsze trzeba dbać. O zabytki.nie rozumiem jak można inaczej. ~ ObserwatorOdsiedzi parę latek i znowu zrobi to. Skoro to jest recydywa, to powinien na logikę dostać... ~ MariaNiestety nie zakwalifikowali tego jako zabójstwo. Zabił u siebie pod klatką na Hawajskiej 6. ~ HotdogSądząc po komentarzach i plusach lub minusach pod nimi widać wyraźnie, że nie o bazarek tu... ~ hbkNie oszukujmy sie nie probujmy zaczarowac rzeczywistosci, bazarek dziala glownie w soboty i... ~ StasioJasio

Włodarzewska: Układ umorzony, mieszkańcy Zakątka Cybisa "na lodzie"

› biznes 2 miesiące temu    13.04.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 6 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. SMZC

Ursynowski deweloper coraz bliżej bankructwa. Sąd umorzył postepowanie restrukturyzacyjne firmy Włodarzewska S.A. Winna wierzycielom ponad 200 mln złotych spółka nie jest w stanie dokończyć budowy osiedla "Zakątek Cybisa". Poszkodowanych jest ponad 300 rodzin.

- Płacimy kredyt a mieszkań nie ma! - żalą się nabywcy lokali w "Zakątku Cybisa". Na budowie od wielu miesięcy nic się nie dzieje. Ludzie zaciągnęli kredyty na upragnione własne "M", które mieli dostać ponad dwa lata temu. Teraz przyjdzie im zmierzyć się z upadłością dewelopera i walką o przejęcie budowy.

W środę sąd gospodarczy zakończył restrukturyzację "Włodarzewskiej". Za jej umorzeniem byli wszyscy przedstawiciele dłużników a nawet kancelaria prawna nadzorująca jej przebieg. To niespotykana sytuacja.

- Nie mam już wątpliwości, że mamy do czynienia z "zawodowym dłużnikiem" - mówi Arkadiusz Słodkowski ze Stowarzyszenia Mieszkańców "Zakątka Cybisa". Jego zdaniem - podobnie jak większości poszkodowanych - wnioskując o restrukturyzację "spółka kupowała sobie tylko czas".

Włodarzewska jest winna wierzycielom ponad 200 mln złotych. Na dokończenie budowy "Zakątka Cybisa" potrzeba ok. 30 mln. Nabywcy mieszkań do tej pory wpłacili już ponad 53 mln.

Jeszcze miesiąc temu w rozmowie z Haloursynow.pl wiceprezes Włodarzewskiej - Jarosław Baniuk obiecywał mieszkańcom, że dostaną swoje mieszkania a budowa ruszy.

- Podlegamy kontroli nadzorcy sądowego. Uznał on, że to co proponujemy ma ekonomiczne uzasadnienie. Istnieje dość duża szansa, że z tych propozycji się wywiążemy. A w przypadku upadłości - może być różnie - mówił Baniuk.

Co dalej? Czy jest jakakolwiek szansa na dokończenie budowy bloków przy Cybisa i otrzymanie upragnionych kluczy? 

- Sąd zostawił sobie możliwość zastosowania środka zapobiegawczego w postaci wprowadzenia do spółki zarządu komisarycznego - relacjonuje Słodkowski. Dla nabywców to jedna z ostatnich szans na uratowanie swoich pieniędzy i dokończenie budowy. - Czekamy albo na nowy zarząd albo na upadłość i syndyka - dodaje niedoszły mieszkaniec "Zakątka".

Na ponowne rozpoczęcie budowy i szybkie jej zakończenie czekają także sąsiedzi inwestycji - ze spółdzielni "Jary". - Od lat bezkarnie niszczą nam drogę, bezprawnie zajmują teren pod blokami. Sposób prowadzenia tej budowy to skandal - mówią sąsiedzi.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kazik
2 miesiące temu ocena: 0%  6
A książę Ursynowa mieszka na Powiślu .... ciekawe za czyją kasę ....
odpowiedz oceń komentarz 0 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomasz
2 miesiące temu ocena: 75% 5
Tak z ciekawości - partyjny przekaz z hejtem na Guziała przyszedł dzisiaj sms-em czy mailem?
~ zz
2 miesiące temu ocena: 86%  4
Może główny wspulnik spółki p. Szymański sprzeda swoje hotele, pola golfowe, lotniska i skonczy budowe CYbisa.. tego by wymagał honor.. :@!!!
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
2 miesiące temu ocena: 70%  3
Na początku 2015 zastanawiałem się nad kupnem mieszkania w tej inwestycji. Ale już po pierwszej rozmowie u dewelopera było jasne że coś jest nie tak, kolejne transze wpłat nie były uzależnione od postępów na budowie na zasadzie "dawajcie kasę, a my wam może kiedyś wybudujemy". Zero ochrony kupującego, dziwię się że ludzie zaryzykowali, ale cóż, ceny były okazyjne.
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc
2 miesiące temu ocena: 86%  2
Karma wraca...
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 007
2 miesiące temu ocena: 25% 1
KARA MUSTAFA !!!! Były protesty nie zabierajcie nam miejsca - no to macie !!!! CZYNISZ INNYM ZŁO, ZŁO WRACA DO CIEBIE !!!!!