Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
Zerwę z dziecka łach ostatni Mnóstwo trutków przygotuję Choć obiadu dziś nie zeżrę Ale... ~ Mój nickSłabo płacą i nauczycieli będzie coraz mniej więcej w Warszawie ... ~ Avoxja bym chetnie ludzi gnebiacych zwierzeta odstrzelił ~ leonLudzie mają narąbane w łepetynach. Najchętniej zamknęliby się w supersterylnych, strzeżonych... ~ Kot_Aliki pomyslec ze 90% Polakow to wierzacy katolicy. Wiec dla kogo przykazanie Boze "-Nie zabijaj!!! ~ anaBurmistrz Ciołko i jego koleś Kempa swoją koleżankę zatrudnili. Może być że za rok już ona... ~ kartofliskoA ja mam kotka na działce.Codziennie jade 5 km aby go nakarmić.On już czeka na drodze.Zimą... ~ mmmmmmmmm8-12 koszeń w sezonie to jakiś biologiczny nonsens. Komu to służy, chyba tylko firmom... ~ KPWidzę, że problematyczny sąsiad to dość powszechna sprawa! Moja rodzina miała wielokrotnie... ~ Cassie99Dlaczego nie ma mojego komentarza? Czy kogoś obraziłam? ~ ursynowiankaLudziom, takim jak Pani Magda powinno się dziękować i nagradzać za ich poświęcenie i... ~ ursynowiankaKto wie, może zaraz się skrzykną i masa kretyniczna z całej wawy zacznie posuwać po tych... ~ Pełnynocnik_rowerowyNo coż - bydło ze wsi, kupiło mieszkanie i tera są "miastowi" więc dziki kotek jest bee. ~ zal.plTa decyzja obnaża intencje działań w zakresie polityki kulturalnej dzielnicy tego zarządu. Nie... ~ Żyrardówski malarzEch, to zawsze wygląda tak samo... Znajdą się ludzie co się boją kotów, wywalczą ich... ~ KubaWładze SMB Ursynów już nie pierwszy raz wykazują się totalną ignorancją. ~ kocurZupełnie, jak Anioł z Alternatywy 4. ~ KotekPatrząc przez pryzmat rowerzystów - po częsci są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo drogi... ~ bea

Wreszcie kończą remont na Roentgena FOTO

› bieżące 6 dni temu    12.10.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 10 ocen 2 / 0%
A A A
4 zdjęćOstatni odcinek ścieżki przy Roentgena powstał w ostatnich dniachOstatni odcinek ścieżki przy Roentgena powstał w ostatnich dniach fot. SK

Drogowcy po kilku tygodniach przerwy wrócili na ul. Roentgena. Ścieżka rowerowa jest gotowa na całej długości. W ostatnich dniach powstał brakujący odcinek pomiędzy Pustułeczki a Płaskowickiej.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich dokończenie remontu w rejonie skrzyżowania z ul. Pustułeczki wymagało wcześniejszego przestawienia słupa energetycznego. Na reakcję firmy Innogy, czyli energetycznego monopolisty w Warszawie, trzeba było czekać kilka tygodni. W ostatnich dniach drogowcy wylali już asfalt i dobudowali brakującą część chodników. Dziś trwa malowanie pasów i oznaczeń na nowej ścieżce rowerowej wzdłuż całej ulicy Roentgena.

Przy okazji dochodzi do awantur pomiędzy rowerzystami i drogowcami, którzy zastawiają swoimi autami przejazdy dla rowerów. Niezadowoleni z chwilowych utrudnień są też piesi oraz kierowcy wyjeżdżający z Centrum Onkologii. Wszyscy muszą się uzbroić w cierpliwość - wykonawca musi przecież wykonać swoje prace.

Na Roentgena do zrobienia są jeszcze dojścia do przystanków autobusowych i uruchomienie nowego przystanku blisko wjazdu do Centrum Onkologii. 

Jak zmieniła się Roengtena?

Nowa ścieżka rowerowa oraz chodnik zostały odsunięte od jezdni i zamienione miejscami. Wyeliminowano tym samym niepotrzebne przeplatanie się torów ruchu pieszych i rowerzystów oraz zwiększono komfort poruszania się w tym rejonie. Prace nad budową ścieżki i chodnika ruszyły w połowie wakacji. Kończą się dopiero teraz - ze względu na pechowy słup energetyczny. 

Wcześniej zakończono frezowanie jezdni ulicy Roentgena. Położono na niej tzw. cichy asfalt. Ma porowatą strukturę, dzięki czemu zmniejsza hałas, który powstaje w efekcie styku opony z nawierzchnią. Poza tym wzmocniono go specjalną siatką szklano-węglową. Dzięki temu ma posłużyć dłużej, bez remontu.

Na wlocie ul. Makolągwy pojawiło się nowe przejście dla pieszych. Skorygowano też lokalizację kilku latarni oraz wyznaczono nowy przystanek autobusowy. Miejscy drogowcy doświetlili również zebry oraz wynieśli kilka z nich, tak aby poprawić bezpieczeństwo.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROENTGENA:

Wreszcie kończą remont na Roentgena FOTO
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ emerytka
5 dni temu ocena: 50%  10
Dlaczego przystanek autobusowy jest tak daleko od marketu. Pieszymi nikt się nie przejmuje. Starsi ludzie z siatami z zakupami muszą wędrować kawał drog do autobusu..Znowu samochodziarze i rowerzyści są ważniejsi od pieszych.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pytanie
5 dni temu ocena: 0% 9
A kto karze starszym ludziom kupować w Auchan? Jest jakiś przymus emerycki czy coś?
~ Obserwator
6 dni temu 8
I ładne latarnie przy Pustuleczki
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łukasz
6 dni temu ocena: 100%  7
Trzeba przyznać, ładnie zrobione. Zarówno droga dla samochodów jak i ścieżka plus chodniki.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ domino2001
6 dni temu 6
A ten nowy przystanek to chyba będzie w dwóch częściach. Linie (zygzak) na ulicy są namalowane dopiero za ułożonymi płytami chodnikami. Coś tu nie halo...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kuba
5 dni temu 5
A chodniki doprowadzające do przystanku jeszcze gdzie indziej. Tam coś poszło bardzo nie tak...
~ Michał
6 dni temu ocena: 100%  4
Zdjęcie 4/4 to mistrzostwo świata. Czy ktoś mi wytłumaczy- CO TO JEST? Do czego potrzebny jest kawałek chodnika odgrodzony płytami i słupkami?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ koala
6 dni temu 3
Przystanek?
~ Kuba
5 dni temu 2
Przystanek, ale coś im nie wyszło, bo chodniki doprowadzające do tego przystanku są w innym miejscu i prowadzą w trawę, a oznakowanie poziome oznaczające przystanek jest wymalowane za daleko.
~ adam
6 dni temu ocena: 100%  1
Nareszcie!
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji