Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B-1-POP-RADIO
Przy NOKu zrobiono wielką kopertę na środku chodnika, gdzie dotychczas samochody nie miały... ~ kocurBudowa POW, budowa szpitala, przedłużenie Belgradzkiej. Rozumiem, że pan Bob Budowniczy chce... ~ mieszkaniecŻal tych ludzi, ale, przepraszam, tylko DEBIL kupuje dziurę w ziemi za cenę mieszkania. Czemuś... ~ deejay444Ursynowscy urzędnicy to nieodrodne dzieci niesławnej pamięci inż. Galasa - ma być tak, jak... ~ Wujek WładekNo i znowu haloursynów napuszcza jednych mieszkańców na drugich. szkoda że nie zauważacie tego... ~ UrsynowianinAle badziew. ~ Tereska Dom Kultury to dobry pomysł, pozostaje mieć nadzieję, jego budowa nie będzie tak upiornie... ~ ImielinczykA mnie podoba się bryła DOK-u - przez prostotę i fajny układ okien.Wystarczy, że... ~ hbkPrzy Strzeleckiego 1, koperta dla niepełnosprawnych, a uporczywie blokuje ją nieupoważniony... ~ MonikaCzy otwarcie DOK nastąpi w ostatnim dniu przed ciszą wyborczą? ~ Kazik z ImielinaAha. Jak zobaczymy to uwierzymy. ~ wynorcyNa zdjeciach nie widze Naczelnika od kultury D.Sitterle. Odsuniety czy przesuniety na Kajakowa? ~ XyzI dodam, że te miejsca są mega szerokie......czyli nie tracimy jednego miejsca tylko prawie... ~ BognaAlbo na Gutta gdzie nie ma miejsc do parkowania dla mieszkańców, a niebieska koperta świeci... ~ odzawszeTak powstało to przy Meander - odkąd są te miejsca to są puste bo takie są wymogi....a gdzie... ~ Bognaco z tego że koperty niebieskie sa malowane jak na przyjazd straży miejskiej czeka się ponad 2-3... ~ Kwiatekproponuje zrobić niebieskie koperty przy budynku al.KEN 88 przy samej al.KEN ~ SłoneczkoSkoro mowa o Stryjeńskich, uprzejma prośba o szybkie postawienie dużego żółtego fotoradaru na... ~ test

Zaczęła się budowa tunelu S-2 pod linią metra. Co z kursowaniem kolejki? FOTO

› bieżące 19 dni temu    4.05.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 5 ocen 9 / 11%
A A A
4 zdjęć fot. Astaldi

Rozpoczęła się budowa tunelu trasy ekspresowej pod linią metra. Znajdujący się kilkanaście metrów pod ziemią tunel podziemnej kolejki zostanie częściowo odkopany i wzmocniony. Później budowlańcy wykopią pod nim tunel autostradowy. Co z kursowaniem kolejki?

Od marca budowlańcy przygotowywali teren u zbiegu Płaskowickiej i alei KEN. Przełożono ulicę, ścieżkę rowerową i chodniki, wprowadzono nową organizację ruchu (zakaz skręcania w lewo), przebudowano istniejące rurociągi gazowe, które kolidowały z inwestycją. Kilka tygodni temu wreszcie ogrodzono plac budowy i pojawiły się na nim maszyny - w tym ogromna, przypominająca gigantyczna wiertarkę. 

Teraz - jak zapowiada włoska firma Astaldi, która buduje odcinek A Południowej Obwodnicy Warszawy - prace rozkręcą się na dobre.

- Roboty rozpoczną się od wykonania obudowy wykopu w okolicy tunelu pierwszej linii metra w technologii tzw. ścianki berlińskiej. Polega ona na umieszczeniu w gruncie najpierw profili stalowych, a następnie w miarę postępu prac, uzupełnianiu przestrzeni pomiędzy nimi drewnianymi belkami, które stanowić będą osłony dla przyszłego wykopu - mówi rzecznik firmy Mateusz Witczyński.

Operacja budowy tunelu pod działającą linią metra będzie niezwykle skomplikowana. Polska firma INKOM Bełchatów wykona ściany szczelinowe. Na początku będą one podporami tunelu metra, a w przyszłości staną się ścianami zewnętrznymi i nośnymi podziemnej trasy szybkiego ruchu.

- Do wykonania w tym miejscu mamy ponad 160 metrów bieżących obudowy wykopu o głębokości do 24 metrów i 150 metrów bieżących ścian szczelinowych, schodzących na głębokość 34 metrów od poziomu terenu – mówi Hubert Sasin, dyrektor ds. realizacji Zadania „A” Południowej Obwodnicy Warszawy z Astaldi. Konstrukcję obudowy wykopu wykona dla Astaldi firma Aarsleff.

Po wykonaniu tych prac, rozpoczną się wykopy oraz wzmacnianie tunelu metra. Podparta linia metra stanie się de facto mostem. Wtedy drogowcy zaczną pod nią kopać i budować tunel trasy ekspresowej. Ma to potrwać ok. półtora roku - do października 2018 roku.

Prace mają być prowadzone tylko w porze dziennej i nie będą się wiązać - tak jak było w przypadku budowy metra sprzed 40 lat - z hałasem wbijania pali, którzy starsi mieszkańcy Ursynowa pamiętają do dziś. Wg wykonawcy obwodnicy budowa ścian szczelinowych nie jest uciążliwa dla otoczenia.

- Tą metodą budowane były bloki nawet w odległości 40 cm od innych zabudowań - mówił na jednym ze spotkań z mieszkańcami inżynier kontraktu Tomasz Mołdysz z Astaldi, przekonując, że mieszkańcom bloków położonych wzdłuż Płaskowickiej nie grozi katastrofa budowlana.

- Jeśli tylko jest taka możliwość, staramy się prowadzić nasze prace tak, by były one jak najmniej dotkliwe dla naszych sąsiadów – dodaje Mateusz Witczyński, rzecznik polskiego oddziału Astaldi. - Również na prośbę mieszkańców, tak zorganizowaliśmy prace, by Bazarek na Dołku mógł funkcjonować nie tak jak planowano do końca roku 2016, a do końca czerwca 2017.

Podczas budowy tunelu trasy ekspresowej, metro ma funkcjonować normalnie. Takie są warunki budowy zawarte w kontrakcie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z firmą Astaldi. 

- Zgodnie z nimi roboty mają być realizowane w taki sposób, by zapewnić pełną przejezdność I linii metra bez wstrzymywania ruchu pociągów metra. Ruch pociągów ma zostać zapewniony w całym okresie budowy - mówi Agnieszka Stefańska z warszawskiego oddziału GDDKiA.

Zaczęła się budowa tunelu S-2 pod linią metra. Co z kursowaniem kolejki? FOTO
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bolesław
8 dni temu 5
https://www.youtube.com/edit?o... i niech grzeją z budową jak od sierpnia na Karczunkowskiej - za resztę zapłacisz kartą......do głosowania na burmistrza "u"rsynowa.....
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lidka
15 dni temu ocena: 88%  4
Oni to nazywaja obwodnicą... a to jest zwykły tranzyt przez najbardziej zielone dzielnice Warszawy, w dodatku bez filtrów...
odpowiedz oceń komentarz 14 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hans
19 dni temu ocena: 38%  3
Autostrada przez środek wielkiego osiedla. Ktoś oszalał.
odpowiedz oceń komentarz 554 919
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lidka
15 dni temu ocena: 87% 2
No właśnie...
oceń komentarz 13 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klos
15 dni temu ocena: 93% 1
Oszałały na pewnoi trolle/developerzy/politycy którzy nabili 1,5K łapek w dół pod Twoim komentarzem Hans.
oceń komentarz 13 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji